Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αγόρασα το κινητό. Μου έχει γρατζουνιθεί λίγο στην οθόνη αλλα απο τι διαβασα κ ειδα , η σονυ τοποθετεί ένα εργοστασιακό προστατευτικό στην οθόνη. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτο μπορούμε να το αλλάξουμε?

 

Έχω την εντύπωση πως στο Ζ3 δεν υπάρχει πλεον αυτό το φιλμ στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ στη θέση σου θα είχα φλασαρει σε πέντε λεπτά μια ελληνική ρομ και τέλος. Εγγύηση δεν χάνεις.

 

Απλα δεν ηθελα να μπλεξω με οτιδηποτε τετοιο εκτος μαμισιων ενεργειων...

πες οτι γερασα οτι βαριεμαι...αλλα πλεον χρειαζομαι μια συσκευη (its just works) και για πρωτη φορα μετα απο χρονια το Z3 με εκανε να το λεω...εξου και ο λογος που ακομα δεν εχω κανει και root....εκτος αν υπηρχε μια εφαρμογη να το κανει με ενα κλικ και τελος.

Εδιωξα και το AVG και μακρια απο εμας, μεγαλος μπελας αν συμβει η στραβη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο η εξέλιξη του Ζ3. Και το όνομα αυτού Ζ3+:

 

http://www.pocket-lint.com/news/133811-sony-xperia-z3-is-slimmer-lighter-and-more-refined-hands-on

 

Και ποιες οι διαφορές ωρέ;

 

http://www.pocket-lint.com/news/134000-sony-xperia-z3-vs-sony-xperia-z3-what-s-the-difference

 

SoC QC810, μικρότερη μπαταρία (έγινε μόδα αυτό), μεγαλύτερη ROM (32gb), μεγαλύτερη selfie-καμερα, ίδια πισωκάμερα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως στο Ζ3 δεν υπάρχει πλεον αυτό το φιλμ στην οθόνη.

 

φαίνεται να εχει πάντως

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται να εχει πάντως

Αν εχει δεν φαίνεται με γύμνο μάτι(ούτε κάν έμπειρο μάτι που εχει αλλάξει πολλες συσκευές) και εχει πολυ πιο αριστη εφαρμογή σε σχεςη με τα φτηνιάρικα που έκαναν μπαμ στα προ z2.

Πάντως επειδή πολυ κουβέντα έγινε στην αρχή που κυκλοφόρησε επιςημα απο Sony μου απάντησαν οτι δεν εχει σε ερώτηση που τους εςτειλα.

Τωρα βέβαια δεν ξέρεις τι γίνεται απο παρτιδα σε παρτιδα η απο χώρα σε χώρα.

Διότι και αυτο μπορει να παίζει ρόλο.

 

Ειναι σύνηθες ακόμα και σε ίδιο μοντέλο οι κατασκευαστές να βάζουν διαφορετικών κατασκευαστών panel(η ακόμα και ίδιου καταςκευαςτη αλλα με διαφορετική απεικόνιση του λευκού πχ άλλου πιο ψυχρό,άλλου πιο θερμό) η φακό κάμερας η άλλης εταιρίας αποθηκευτικού χώρου κ.α.

 

Τα έχουμε δει σε πολλες περιπτώσεις το πιο πρόσφατο το s6 με διαφορετικούς φακούς ανα παρτιδα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται να εχει πάντως

 

αν ειχε, θα ειχε και το Ζ3c το οποιο το ειχα χωρις tempered 3 μηνες, και θα ειχε κανει εστω μια γρατζουνια στην οθονη, μιας και η ζελατινα δεν ειναι γυαλι και χαρασει αμεσως. Επισης επειδη γραφω με swype οι 3 μηνες οι δικοι μου ειναι 1 χρονος αλλων...

Οποτε δε νομιζω να υπαρχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εγένετο η εξέλιξη του Ζ3. Και το όνομα αυτού Ζ3+:

 

http://www.pocket-lint.com/news/133811-sony-xperia-z3-is-slimmer-lighter-and-more-refined-hands-on

 

Και ποιες οι διαφορές ωρέ;

 

http://www.pocket-lint.com/news/134000-sony-xperia-z3-vs-sony-xperia-z3-what-s-the-difference

 

SoC QC810, μικρότερη μπαταρία (έγινε μόδα αυτό), μεγαλύτερη ROM (32gb), μεγαλύτερη selfie-καμερα, ίδια πισωκάμερα.

Το μονο που θα ήθελα απο αυτο ειναι η αδιάβροχη usb θύρα και το μεγαλύτερο κενό μεταξυ power button και volume button.

Τιποτα αλλο.

Το πιο glossy φινίρισμα που το κανει πιο γύφτικο,ο 810 και η χωρητικότητα μπαταρίας ειναι αρνητικότητα για εμένα.

Τον Γεναρη στην CES 16 θα βγει ο πραγματικός διάδοχος με 820 και λογικά ανανεωμένο ντιζαιν.

 

Υπομονή ετςι κι αλλιως η τιμή του z3 το κανει την πιο value for money ναυαρχίδα προταςη για το σύνολο του 15.

 

Και προπάντων μας καλύπτει απολυτα(δεν το κουνάω ρούπι-άσε που παίζει να τσιμπήσω ενα δεύτερο σε copper :lol:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει δεν φαίνεται με γύμνο μάτι(ούτε κάν έμπειρο μάτι που εχει αλλάξει πολλες συσκευές) και εχει πολυ πιο αριστη εφαρμογή σε σχεςη με τα φτηνιάρικα που έκαναν μπαμ στα προ z2.

Πάντως επειδή πολυ κουβέντα έγινε στην αρχή που κυκλοφόρησε επιςημα απο Sony μου απάντησαν οτι δεν εχει σε ερώτηση που τους εςτειλα.

Τωρα βέβαια δεν ξέρεις τι γίνεται απο παρτιδα σε παρτιδα η απο χώρα σε χώρα.

Διότι και αυτο μπορει να παίζει ρόλο.

 

Ειναι σύνηθες ακόμα και σε ίδιο μοντέλο οι κατασκευαστές να βάζουν διαφορετικών κατασκευαστών panel(η ακόμα και ίδιου καταςκευαςτη αλλα με διαφορετική απεικόνιση του λευκού πχ άλλου πιο ψυχρό,άλλου πιο θερμό) η φακό κάμερας η άλλης εταιρίας αποθηκευτικού χώρου κ.α.

 

Τα έχουμε δει σε πολλες περιπτώσεις το πιο πρόσφατο το s6 με διαφορετικούς φακούς ανα παρτιδα.

 

Δεν ισχύει το ότι δεν φαίνεται, μια χαρα φαίνεται και πολλοί στις σειρες Z το έχουν βγάλει

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το ότι δεν φαίνεται, μια χαρα φαίνεται και πολλοί στις σειρες Z το έχουν βγάλει

Μην επιμένεις δεν φαίνεται.

Επιςημα απο z2 και έπειτα δεν υπάρχει(μην ταυτίζεις τα προ z2 της σειράς)

6 z3 πέρασαν απο τα χέρια μου,οχι 5λεπτη χρηςη αλλα πολλών ημερών.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην επιμένεις δεν φαίνεται.

Επιςημα απο z2 και έπειτα δεν υπάρχει(μην ταυτίζεις τα προ z2 της σειράς)

6 z3 πέρασαν απο τα χέρια μου,οχι 5λεπτη χρηςη αλλα πολλών ημερών.

 

κοιτα εδω και πες μου

https://www.dropbox.com/s/y14kv597380jvsd/DSCN1225%5B1%5D.JPG?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/y86cmtixork8b15/DSCN1226%5B1%5D.JPG?dl=0

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ειναι ετςι.

Αρα παίζει απο παρτιδα σε παρτιδα η απο χώρα σε χώρα που ειναι η πιο λογική εξήγηση.

Παίζει επιςης να το έβαλαν το κατάστημα αγορας(δεν ειναι σπάνιο ειδικά σε branded συσκευές) screen protector.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ειναι ετςι.

Αρα παίζει απο παρτιδα σε παρτιδα η απο χώρα σε χώρα που ειναι η πιο λογική εξήγηση.

Παίζει επιςης να το έβαλαν το κατάστημα αγορας(δεν ειναι σπάνιο ειδικά σε branded συσκευές) screen protector.

 

αρα έχει ετσι? αυτο ξέρεις αν μπορεί να αλλαχτεί?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

αρα έχει ετσι? αυτο ξέρεις αν μπορεί να αλλαχτεί?

 

Ειναι σχετικό οπως έγραψα πάνω.

Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο(branded η unbranded αν το έβαλε ξεχωριστά το κατάστημα και το πουλά με προστατευτική μεμβράνη,και απο χώρα σε χώρα παίζει και απο ημερομηνία παραγωγής σε ημερομηνία παραγωγής εξιςου)

Επειδή εσυ έχεις δεν βγαίνει το συμπέρασμα οτι ολα έχουν η οτι το έβαλε η Sony και οχι τρίτος πωλητής.

 

Αν ειναι εργοστασιακό που δεν το ξέρουμε με βεβαιότητα,μονο στο service γίνεται αλλαγη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικό οπως έγραψα πάνω.

Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο(branded η unbranded αν το έβαλε ξεχωριστά το κατάστημα και το πουλά με προστατευτική μεμβράνη,και απο χώρα σε χώρα παίζει και απο ημερομηνία παραγωγής σε ημερομηνία παραγωγής εξιςου)

Επειδή εσυ έχεις δεν βγαίνει το συμπέρασμα οτι ολα έχουν η οτι το έβαλε η Sony και οχι τρίτος πωλητής.

 

Αν ειναι εργοστασιακό που δεν το ξέρουμε με βεβαιότητα,μονο στο service γίνεται αλλαγη.

 

και ξέρουμε πόσο κοστίζει?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

και ξέρουμε πόσο κοστίζει?

Πρέπει να πάρεις τη Sony η την Arvato να ρωτήσεις τι παίζει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο δεν εχει καμια σχεση με την εργοστασιακη για το σπασιμο του γυαλιου. Και σε μενα εχει τυχει να ερθει με τοποθετημενο screen protector,αλλα οχι αυτο που εννοουσαμε στα προηγουμενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν εχει καμια σχεση με την εργοστασιακη για το σπασιμο του γυαλιου. Και σε μενα εχει τυχει να ερθει με τοποθετημενο screen protector,αλλα οχι αυτο που εννοουσαμε στα προηγουμενα.

 

Αυτό που έχω εγω όμως δεν ειναι screen protector με την έννοια ζελατίνας.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 5.0.2 που τελειώνει σε . 28 πως είναι από άποψη μπαταρίας ?είμαι ακόμα σε κιτ κατ λόγω των πολλών προβλημάτων που άκουγα!

Κι αν εξαληφθηκαν τα προβλήματα η μπαταρία είναι η ίδια, καλύτερη χειρότερη και πόσο ?

Κανείς ? :cool:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κανείς ? :cool:

 

εχω 28 ιταλικη και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος ,παρα πολυ καλη δουλεια και απο μπαταρια, οπου πριν την 28, εγω ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να τα φώτα σας.Το κινητό προχθες πήρε νερό ενώ το είχα στο μπάνιο.Το έχω ξαναβάλει σε νερό και δεν είχε πάθει τίποτα.Τα πορτάκια τα είχα κλειστά καλά γιατί κάθε φορά το ελέγχω πριν το βρέξω.Μόλις βγήκα από το μπάνιο το κατάλαβα γιατί είχε κλείσει κιόλας και δεν άνοιγε.Μετά από μία μέρα που το άφησα και άνοιξε και λειτουργεί κανονικά και οι υγρασία που είχε μαζέψει στις κάμερες έφυγε αλλά ο ήχος είναι πολύ χάλια και το κουμπί της κάμερας τα ψιλό έπαιξε.Απλά το κινητό είναι αγορασμένο από εξωτερικό (6653 το μοντελο) το σερβις της Ελλάδας θα μου καλύψει;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι.. Επί πληρωμή δε γνωρίζω αλλά απίθανο το κόβω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανοιχτεί θέμα για το Z3+ οπότε οποιοδήποτε σχόλιο μπορείτε να το κάνετε εκεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416814

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη χαζομαρα που μπαινει νερο στο βυσμα για τα ακουστικα και το κινητό νομιζει οτι εχεις βαλει ακουστικά, επρεπε να ειχα καπακι και εκει. Κριμα που το κινητο δεν γίνετε να το εχεις γυμνο, λιγες μερες μονο το εχω και πισω εχω γεμισει γρατζουνιες, και το προσεχω ρε ****το.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...