Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει θέματα το Video σε 30fps? Στον φίλο μου μετά το update σκαλώνει και νιώθεις ότι χάνει frames ενώ και στα 60 δεν πάει καλά με steady shot(ακύρωσαν στα 60 το iintelligent σταθεροποιητη)

Βλέπουμε εντωμεταξυ βίντεο στο YouTube λογικά με KitKat και πάνε σούπερ εδώ σαν να σπάει η οθόνη. Φταίει μήπως ότι το έχει πάρει από skroutz και φοράει Vodafone γερμανικό ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πρίν απο λίγο και επισήμως η ελληνική... 23.1.Α.1.28 :)

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει θέματα το Video σε 30fps? Στον φίλο μου μετά το update σκαλώνει και νιώθεις ότι χάνει frames ενώ και στα 60 δεν πάει καλά με steady shot(ακύρωσαν στα 60 το iintelligent σταθεροποιητη)

Βλέπουμε εντωμεταξυ βίντεο στο YouTube λογικά με KitKat και πάνε σούπερ εδώ σαν να σπάει η οθόνη. Φταίει μήπως ότι το έχει πάρει από skroutz και φοράει Vodafone γερμανικό ?

 

Κάνεις? Σε όλους τρέχει κομπλε το βίντεο

Btw έγινε και factory reset αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μην το γράψεις και τρίτη φορά. Αν συμβαίνει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο θα σου απαντήσει φίλε μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην το γράψεις και τρίτη φορά. Αν συμβαίνει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο θα σου απαντήσει φίλε μου.

 

ενταξει ρε φιλε,επειδη δεν απανταει κανεις και καταλαβαινω οτι δεν εχει αλλος τετοιο προβλημα γιαυτο ξαναρωτησα μηπως και το δειτε και εσεις αν δεν το εχετε προσεξει.

Επισης ρωταω αν σε τετοια θεματα φταιει το fw που ειναι απο εξωτερικο ή φταιει το κινητο το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγη υπομονή φίλε μου. Μια μέρα μόνο για να επαναδιατυπώσεις το ερώτημά σου είναι μικρό χρονικό διάστημα. Περίμενε λίγο κι αν δεις ότι δεν απαντά κανείς το θέτεις πάλι. :)

 

Το ότι είναι από skroutz σίγουρα δεν είναι λόγος πάντως για το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

...μέσω του xperifirm είδαμε ότι έχει μια.έκδοση πάνω από την ελληνική είναι η Α.1.62.. Μήπως αυτή έχει θέμα και γιαυτό δεν το βλέπει κανείς εδωμεσα
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να δεις αν είναι πειραγμενο το κινητό, unlock bootloader ρομ κλπ?θέλει να αγοράσει ένας φίλος μεταχειρισμενο..Η Arvato τι κοιτάζει?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορείς να δεις αν είναι πειραγμενο το κινητό, unlock bootloader ρομ κλπ?θέλει να αγοράσει ένας φίλος μεταχειρισμενο..Η Arvato τι κοιτάζει?

 

το θεμα ειναι να μπορεις να δεις αν εχει κλειδωθει ξανα..γιατι τοτε θα τον βλεπεις κλειδωμενο αλλα η ζημια γινεται καθως διαγραφονται drm keys (καπως ετσι δεν τα λενε?) και η καμερα δεν λειτουργει απολυτως σωστα συμφωνα με την σονυ. Εγω αυτο δεν ξερω πως και αν ελεγχεται και τι γινεται.αυτο δειτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, θέλω να περάσω από γερμανικό Vodafone σε ελληνικό f/w, πειράζω τίποτα bootloader κτλ αν όχι τότε γιατί να πειράξει κάποιος bootloader για να βάλει rom εκτός sony πχ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, θέλω να περάσω από γερμανικό Vodafone σε ελληνικό f/w, πειράζω τίποτα bootloader κτλ αν όχι τότε γιατί να πειράξει κάποιος bootloader για να βάλει rom εκτός sony πχ

 

Ευχαριστώ

 

οχι δεν πειραζεις τιποτα, απλα αλλαζει ρομ.. το να ξεκλειδωσεις bootloader ειναι διαδικασια που απαιτειται για αλλες custom rom που δεν γινεται να μπουν αλλιως. για επισημες απλα κανεις εγκατασταση με το flashtool.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αν μπορει καποιος να βοηθησει.

 

Εγω θελω οπως ειπα απο Γερμανικο Vodafone να περασω ελληνικο customized.

Με xperifirm και flashtool και με οδηγο το xperiablog φαινεται οκ. Δεν πρεπει ομως καπου να κρατησω backup το f/w που φοραει τωρα το κινητο, αν ναι τοτε ξερετε πως μπορω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αν μπορει καποιος να βοηθησει.

 

Εγω θελω οπως ειπα απο Γερμανικο Vodafone να περασω ελληνικο customized.

Με xperifirm και flashtool και με οδηγο το xperiablog φαινεται οκ. Δεν πρεπει ομως καπου να κρατησω backup το f/w που φοραει τωρα το κινητο, αν ναι τοτε ξερετε πως μπορω να το κανω?

Εδω οδηγός για backup της υπάρχουσας rom

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

*#*#7378423#*#* > 'Service info' > 'Software info δες το firmware σου(εκεί που λέει customization number)και βρες το αντιςτοιχο στο Xperiafirm και κατέβασε το και κάνε ftf με το flashtool με τον οδηγό που σου έβαλα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση γτ ψαχνω και δεν ειμαι σιγουρος αν εχω καταλαβει καλα. για να ρουταρω το κινητο και να εχει την στοκ ρομ αλλα με δικαιωματα superuser πρεπει να φλασαρω αλλη ρομ, να κατεβασω μια εφαρμογη για να κανω μπακαπ εναν φακελο που θα επιτρεψει την επαναφορα του bootloader, μετα να ξεκλειδωσω bootloader και να βαλω την ρομ που θελω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!παίζει κανείς να έχει φτιάξει προ-root-αρισμενη με custom recovery την Α.1.62. και να την έχει ανεβάσει ήδη στο διαδίκτυο?εαν θα επιθυμούσα το λινκ.ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!παίζει κανείς να έχει φτιάξει προ-root-αρισμενη με custom recovery την Α.1.62. και να την έχει ανεβάσει ήδη στο διαδίκτυο?εαν θα επιθυμούσα το λινκ.ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Παρακάτω θα βρεις stock prerooted:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3056361

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα βρεις stock prerooted:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3056361

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Ξέχασα να διατυπώσω πως επιθυμώ την ελληνική rom.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και στο flashtool για download η Customized GR 23.1.A.1.28 μόλις την πέρασα, όλα ΟΚ. :)

Μπορείς να δώσεις λινκ να τη κατεβάσω και εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα πριν 11 μερες το παρακατω.... μπορει καποιος να απαντησει

 

4 Μάι. 2015, 21:12

#2958

 

 

εχω προβλημα απορια

με την εφαρμογη XperiFirm κατεβασα την εκδοση Release: 23.1.A.0.726 / R4C

με το flashtool εκανα το απαραιτητο αρχειο .ftf

με το flashtool και παλι περασα την παραπανω εκδοση στο κινητο μου Z3 6603 και τρεχω το giefroot rooting tool v3 για να αποκτησω επιτελους root access στο κινητο μου

.... τρεχει βγαζει κατι γραμματα...

ERROR Error message: error: only position independent executables (PIE) are supported

 

τι κανω λαθος????

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ να τη κατεβάσω και εγώ;

 

Μέσα από το ίδιο το flashtool, Devices->Checkupdates και επιλέγεις τη συσκευή που έχεις. Με διπλό κλικ στο firmware που θες, αρχίζει να το κατεβάζει και μετά το κάνεις build.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία, στο flashtool ενώ τα έχω κάνει όλα την στιγμή που πάει να flashαρει το κινητό και ενώ πατάω το vol down και συνδέω το κινητό στην αρχή τρέχει για λίγο και μετά σταματάει και μου λέει οτι έκανα disconnect το κινητό τι φταίει λέτε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ολοφρεσκος χρήστης και εγω. Σημερα το πήρα, ειναι cosmote branded εβαλα την τελευταία lollipop και εχω μερικες απορίες.

 

Απο οτι κατάλαβα για να κανω root ακολουθω τον οδηγο στην πρωτη σελίδα.

Δεν έχει βγει κατι πιο εύκολο/γρηγορο;

Εχει κανεις το style cover;

Αν ναι, πως ακριβώς πιάνει πίσω με κολλα ή μαγνητικα;

Το κινητο αντεχει γυμνο ή θελει οπωσδήποτε θηκη;

Immersive mode δεν έχει απο μαμά, πρέπει να βλεπω συνεχεια αυτα τα on screen buttons;;;

Εχετε να προτινετε καμια ελαφρως custom rom γιατι η lollipop που εχω τωρα εχει καποια bug;;

 

Στην αρχη δεν με τρελανε η αλλαγη απο G2 σε Ζ3 αλλα οσο περναει η ωρα μου αρέσει παρα πολυ, πολυ γρήγορο wifi, η ποιότητα κλησης 3 φορές καλύτερη απο το G2 και τρομερα ηχεια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...