Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω θα το προτιμούσα έτσι το Ζ2 αλλά δεν υπάρχει κίνδυνος για το περιμετρικό αλουμίνιο να φθαρεί;; Ή έστω αν πέσει κάτω να γρατσουνιστεί;;

Επίσης αυτό το γυαλί μπρος πίσω που έχεις βάλει προσθέτει βάρος στο κινητό; Σώζεται αν πέσει κάτω;; Δηλαδή δεν ραγίζει;;

 

Το γύρω γύρω είναι εκτεθειμένο και πρέπει να ζεις με το ρίσκο. Είναι ένα ρίσκο που παίρνω με όλες τις συσκευές και δεν το έχω μετανοιώσει (εκτός από το Ζ που είχε κάνει ένα μικρό σημαδάκι στη μία γωνία από πέσιμο).

 

Το γυαλί αυτό είναι το tempered glass το λεγόμενο. Λειτουργεί σαν προστασία οθόνης (και πλάτης) μόνο που έχει την 100πλασιαστή προστασία από γρατζουνιές και χτυπήματα..:P

Δεν βαραίνει το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι το πήρατε, έχει μέσα στη συσκευασία το καλώδιο μαγνητικής φόρτισης ( αν το λέω καλά ) ή το παίρνεις ξέχωρα και από που; Αν υπάρχει σε μαγαζί που να πάω ό ίδιος και όχι ιντερνετικό ακόμα καλύτερα.

Το τηλέφωνο δε το πήρα ακόμα, είμαι έτοιμος όμως και προετοιμάζομαι χα!χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Το γύρω γύρω είναι εκτεθειμένο και πρέπει να ζεις με το ρίσκο. Είναι ένα ρίσκο που παίρνω με όλες τις συσκευές και δεν το έχω μετανοιώσει (εκτός από το Ζ που είχε κάνει ένα μικρό σημαδάκι στη μία γωνία από πέσιμο).

 

Το γυαλί αυτό είναι το tempered glass το λεγόμενο. Λειτουργεί σαν προστασία οθόνης (και πλάτης) μόνο που έχει την 100πλασιαστή προστασία από γρατζουνιές και χτυπήματα..:P

Δεν βαραίνει το κινητό.

 

Έχουμε κανένα link

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό που πόσταρε ο galanakop πιο πάνω.

Μια αγορά αυτών από το e-bay με καλύπτει πιστεύω όταν με το καλό το αγοράσω.. μιας και απο εκεί αγόραζα τις απλές ζελατίνες για το lww μου..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Σε ποιο επιπλέον "γυαλί" αναφέρεστε;

Εκτός από το δικό του γυαλί μπρος πίσω (το tempered glass δλδ) σκοπεύετε να πάρετε κάποια εξτρα γυάλινη επιφάνεια/θήκη;

 

Edit:

Μάλιστα, κατάλαβα.. άρα σκοπεύετε να προσθέσετε επιπλέον tempered glass μπρος και πίσω

Σε πάχος, δεν "προσθέτει";

Σε αίσθηση; Δεν "αφαιρεί";

Edited by nonoif
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο άλλο που να προσφέρει όσα αυτό , αλλά να κοστίζει λιγότερο.

Προσωπικά το αντίθετο γνωρίζω για άλλες συσκευές και μάλιστα να προσφέρουν λιγότερα και να κοστίζουν ακριβότερα....

ονόματα δε λέμε μηλιές ,ε δηλαδή σπίτια δε θίγουμε....χα!χα!χα!

 

Ξερω το z2 που στοιχιζει 370ευρω και η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι ο ελαχιστα κατωτερος επεξεργαστης.Επισης,το s5 που εχει ιδιο επεξεργαστη,και συμφωνα με πολλους,καλυτερη καμερα,οθονη και χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Σε ποιο επιπλέον "γυαλί" αναφέρεστε;

Εκτός από το δικό του γυαλί μπρος πίσω (το tempered glass δλδ) σκοπεύετε να πάρετε κάποια εξτρα γυάλινη επιφάνεια/θήκη;

 

Edit:

Μάλιστα, κατάλαβα.. άρα σκοπεύετε να προσθέσετε επιπλέον tempered glass μπρος και πίσω

Σε πάχος, δεν "προσθέτει";

Σε αίσθηση; Δεν "αφαιρεί";

 

Όχι και όχι και στα 2.

Αυτά σύμφωνα με τα τα λεγόμενα παιδιών που εχουν βάλει στις συσκευές τους.

Προσωπικά πρωτη φορα θα βάλω και σαν extra προστασία και για μην αναγκάζομαι σε θήκη να το βάζω και χάνω εντελώς της αίσθηση κρατήματος.

Περιμετρικά μπορείς να βάλεις skin που τα κολλάς σε οτι χρώμα θες(θα κυκλοφορήσουν σε eBay)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι και όχι και στα 2.

Αυτά σύμφωνα με τα τα λεγόμενα παιδιών που εχουν βάλει στις συσκευές τους.

Προσωπικά πρωτη φορα θα βάλω και σαν extra προστασία και για μην αναγκάζομαι σε θήκη να το βάζω και χάνω εντελώς της αίσθηση κρατήματος.

Περιμετρικά μπορείς να βάλεις skin που τα κολλάς σε οτι χρώμα θες(θα κυκλοφορήσουν σε eBay)

 

Πραγματικά δεν ξέρω πώς την παλεύετε με σκέτη συσκευή χωρίς θήκη, εννοώ τις συσκευές από μέταλλο και γυαλί. Δεν σας γλιστράει απ' το χέρι ρε παιδιά; :what:

Εγώ χωρίς θήκη σιλικόνης/tpu δε μπορώ με τίποτα, ακόμα και το Z1 Compact που είναι μικρό στο χέρι, πόσο μάλλον θηρία τύπου Ζ3 κλπ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ξερω το z2 που στοιχιζει 370ευρω και η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι ο ελαχιστα κατωτερος επεξεργαστης.Επισης,το s5 που εχει ιδιο επεξεργαστη,και συμφωνα με πολλους,καλυτερη καμερα,οθονη και χαρακτηριστικα.

Θα συμφωνήσω σε αυτά που λες , γιατί το Ζ3 είναι ένα καλύτερο Ζ2 με διαφορά στις λεπτομέρειες κατά πολλούς όμως ουσιαστικές.

Σχετικά με το S5 δε θα μπω στη διαδικασία του αν έχει για πολλούς καλύτερη κάμερα ή όχι. Ξέρεις ότι περίπου λίγο πολύ ή το ένα πάνω ή το άλλο είναι σχετικά ισοδύναμα τηλέφωνα. Στην αισθητική διαφέρουν πάρα πολύ όμως που είναι και αυτός ένας πολύ σημαντικός παράγοντας , αλλά υποκειμενικός, όπως επίσης κοστίζουν σχεδόν το ίδιο , άρα κοστίζει και το S5 κατά τα λεγόμενά σου ακριβά και αυτό για αυτά που προσφέρει και είναι μοντέλο της σειράς του Ζ2 . Το Ζ3 μόλις βγήκε και είναι βέβαιο πως συντομότατα θα πέσει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ενα αναλυτικό review της συσκευής με πολλές τεχνικές μετρήσεις,οσον αφορά την οθόνη(συμβουλές για καλιμπράρισμα),μέτρηση σαρ,ήχο κτλ.

 

http://android.hdblog.it/2014/10/10/Sony-Xperia-Z3-analisi-tecnica-HDblogit/

 

Δυστυχώς είναι στα ιταλικά.Όποιος ενδιαφέρεται ας το ανοίξει με chrome.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε αυτά που λες , γιατί το Ζ3 είναι ένα καλύτερο Ζ2 με διαφορά στις λεπτομέρειες κατά πολλούς όμως ουσιαστικές.

Σχετικά με το S5 δε θα μπω στη διαδικασία του αν έχει για πολλούς καλύτερη κάμερα ή όχι. Ξέρεις ότι περίπου λίγο πολύ ή το ένα πάνω ή το άλλο είναι σχετικά ισοδύναμα τηλέφωνα. Στην αισθητική διαφέρουν πάρα πολύ όμως που είναι και αυτός ένας πολύ σημαντικός παράγοντας , αλλά υποκειμενικός, όπως επίσης κοστίζουν σχεδόν το ίδιο , άρα κοστίζει και το S5 κατά τα λεγόμενά σου ακριβά και αυτό για αυτά που προσφέρει και είναι μοντέλο της σειράς του Ζ2 . Το Ζ3 μόλις βγήκε και είναι βέβαιο πως συντομότατα θα πέσει η τιμή του.

 

Εγω πιστευω πως το z3 συνολικα ειναι καλυτερο και απο το s5 και απο το z2,δεν δικαιολογει ομως 200ευρω+ στη τιμη που εχει σημερα.Οταν η τιμη του πεσει κατω απο 500ευρω,τοτε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι καλύτερο από αυτά που αναφέρεις καθώς και από το LG g3 αλλά και άλλα πολλά σαν ξεκίνημα η τιμή του μια χαρά είναι. Το θετικό είναι ότι θα πέσει γρήγορα κάτω από τα 500 ευρώ οπότε θα γίνει ακόμα πιο προσιτό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σιγουρα σαν ξεκινημα η τιμη ειναι μια χαρα,ειδικα αμα αναλογιστει καποιος οτι η samsung ζηταει τα ιδια για το galaxy alpha,μια συσκευη κατωτερη σε ολα τα επιπεδα απο το z3.Απλα,εγω γενικα δεν θα εδινα με τιποτα 500+ ευρω για κανενα τηλεφωνο που κυκλοφορει στην αγορα,εκτος απο το note 4,γνωριζοντας πως σε 6 μηνες ολα τα high-end τηλεφωνα θα εχουν 64-bit επεξεργαστες,και 2K οθονες.Νομιζω πως δεν θα επρεπε να ειχε υπαρξει το z2,και η Sony να πηγαινε αρχης,εξ'αρχης σε κατι οπως το z3.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πέφτει σιγά σιγά Γιατί το ζαχαρωνω για αντικαταστάτη του one

 

Ειναι σιγουρα το πιο ομορφο κινητο που εχει κυκλοφορησει η Sony τα τελευταια χρονια.Ειδικα,το silver green χρωμα ειναι απιστευτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και μεγειά στους κατόχους! Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Έχει κάποιος το magnetic charger (είτε port ή docking station)? Θέλω να μου πείτε αν κάνει τον ίδιο χρόνο να φορτίσει ή απαιτεί παραπάνω

2) Διάβασα για την κάμερα κάποια αρνητικά σχόλια και ήθελα να ρωτήσω αν όντως τα έχει κάνει μαντάρα με το λογισμικό η Sony όπως αναφέρεται εδώ..

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55896810&postcount=88

Link to comment
Share on other sites

Για το 1: σε ένα review συσκευής και dock έλεγε 3:20 περίπου για να φορτίσει από 1% σε 100%. Και 1ωρα για 1%->50%.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε αν έχετε λινγκ για το magnetic charger το port όμως παιδιά.

Ακούγεται ενδιαφέρον

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για το 1: σε ένα review συσκευής και dock έλεγε 3:20 περίπου για να φορτίσει από 1% σε 100%. Και 1ωρα για 1%->50%.

Άρα πιο γρήγορα από το standard charger

Για δώστε αν έχετε λινγκ για το magnetic charger το port όμως παιδιά.

Ακούγεται ενδιαφέρον

Νίκο κάνε ένα search στο Ebay "magnetic charger Z3" και θα τα δεις όλα :happy:

Εσύ την κάμερα πως την βλέπεις? Σε οθόνη υπολογιστή φαίνεται να έχει πρόβλημα όταν ζουμάρεις σε διάφορα σημεία όπου έχει κακό compression και φαίνεται πιξέλιασμα ή θόρυβος.. έτσι λένε τουλάχιστον κάποιοι

Επίσης παραμένει το πρόβλημα με το overheating σε 4K εγγραφή... μετά από 2-3 λεπτά μόνο :(

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/sony-xperia-z3-1263309/review/5#articleContent

http://www.trustedreviews.com/sony-xperia-z3-review-3#tr-review-summary

Link to comment
Share on other sites

Άρα πιο γρήγορα από το standard charger

 

Νίκο κάνε ένα search στο Ebay "magnetic charger Z3" και θα τα δεις όλα :happy:

Εσύ την κάμερα πως την βλέπεις? Σε οθόνη υπολογιστή φαίνεται να έχει πρόβλημα όταν ζουμάρεις σε διάφορα σημεία όπου έχει κακό compression και φαίνεται πιξέλιασμα ή θόρυβος.. έτσι λένε τουλάχιστον κάποιοι

Επίσης παραμένει το πρόβλημα με το overheating σε 4K εγγραφή... μετά από 2-3 λεπτά μόνο :(

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/sony-xperia-z3-1263309/review/5#articleContent

http://www.trustedreviews.com/sony-xperia-z3-review-3#tr-review-summary

Εγώ πάντως Εύθυμη με το z2 πετύχαινα 6-8 λεπτά άνετα και 1 φορα το 10λεπτο το είχα.

Μόνο το Oppo 7 πετυχαίνει την καλύτερη υλοποίηση στο 4k.

Κανένας άλλος να ξέρεις.

Όταν παραλάβω το z3 θα τεστάρω και 4k.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν παίξεις με manual βγάζει έργα τέχνης, αλλά θα μου πεις ποιος παίζει με manual όταν βιάζεται να βγάλει μια φωτογραφία.

Είναι άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό.

Τώρα σε auto έχει αυτά τα θεματακια που αναφέρεις αλλά όχι σε αυτό το βαθμό.

Μέρα είναι μια χαρά, τα προβλήματα σε auto έρχονται σε δύσκολες συνθήκες...

Η αλήθεια είναι ότι αν έχεις στο μυαλό σου φωτογραφίες από νοτελι, s5, alpha τότε θα δεις τι υπάρχει διαφορά σε auto.

Αν τώρα παίξεις με manual σε πολλές περιπτώσεις θα πάρεις καλύτερες φωτογραφίες.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εχει μια σύγκριση s5/z3 όπου τη νύχτα υπερτερεί το Sony αλλα την ημέρα ειναι μισό κλικ καλύτερο το s5 σε χρώματα κλπ.

Διάβασε το.

http://www.iknowtoday.com/2014/10/10/sony-xperia-z3-vs-galaxy-s5-clash-titans/

 

Δεν νομίζω να μην σε καλύψει απόλυτα,οι διάφορες ειναι πολύ μικρές μεταξύ τους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν παίξεις με manual βγάζει έργα τέχνης, αλλά θα μου πεις ποιος παίζει με manual όταν βιάζεται να βγάλει μια φωτογραφία.

Είναι άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό.

Τώρα σε auto έχει αυτά τα θεματακια που αναφέρεις αλλά όχι σε αυτό το βαθμό.

Μέρα είναι μια χαρά, τα προβλήματα σε auto έρχονται σε δύσκολες συνθήκες...

Η αλήθεια είναι ότι αν έχεις στο μυαλό σου φωτογραφίες από νοτελι, s5, alpha τότε θα δεις τι υπάρχει διαφορά σε auto.

Αν τώρα παίξεις με manual σε πολλές περιπτώσεις θα πάρεις καλύτερες φωτογραφίες.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά σε Auto και << δύσκολες συνθήκες >> είναι καλύτερα τα S5 - Alpha & Note; Έτσι είχα δει και αλλού , αλλά θέλω να το βεβαιώσω, διότι τουλάχιστον εμένα με ενδιαφέρει σχεδόν 99% η Auto δυνατότητα σε φωτογραφία.

Συγνώμη αν κουράζω με αυτό το θέμα, αλλά ο μόνος λόγος που θα ήθελα να αλλάξω το SP μου είναι η φωτογραφία και μάλιστα να είναι το ότι καλύτερο σε Auto δυνατότητες.

Παρακαλώ λοιπόν τους ιδιοκτήτες για τις ειλικρινείς τους εντυπώσεις, γιατί όσο και αν μου αρέσει το Ζ3 ( που μου αρέσει πάρα πολύ ) δε θα ήθελα να προβώ σε τέτοιο έξοδο και να μη πάρω το << πολύ παραπάνω >> σε αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά ( φωτό σε Auto δυνατότητες ). Σε όλα τα άλλα είμαι μια χαρά με το SP, όπως ξαναείπα.

Παρακαλώ για τις πληροφορίες σας και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...