Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήγα Public και είδα ότι είχαν βάλει στα ράφια το Ζ3 το λευκό δίπλα πάντα στο λευκό Ζ2!

Ωραία λέω εδώ είμαστε τώρα θα κάνω συγκριτικό. Ξεκινώντας με το Ζ3 μπορώ να πω πως το κινητό τα ΣΠΑΑΑΑΑΕΙΙΙ κανονικά.. τι να λέμε τώρα!! Σε κερδίζει μόνο και μόνο από το πως κάθεται πάνω στο χέρι αλλά και το πως έχει λεπτύνει σε σύγκριση πάντα με το Ζ2!

 

Μετά από συγκρίσεις που έκανα πάνω στα κινητά , παρατήρησα πως το Ζ3 υπερτερεί έναντι του Ζ2 στα εξής

 

- Φωτεινότητα οθόνης

- Λεπτότητα/κράτημα στο χέρι

- Ελάχιστα πιο ποιοτικά τα στερεοφωνικά ηχεία

- στην κάμερα δεν πρόσεξα να αλλάξε κάτι αλλά δεν μου δόθηκε η ευκαιρία κιόλας λόγω χώρου να κάνω κάτι παραπάνω

 

Συνολικά και τα δύο κινητά δεν παίζονται. Προσωπικά μου άνοιξε η όρεξη για αγορά κινητού εδώ και τώρα!:)

 

Όμως ο μόνος λόγος που θα με κράταγε να επιλέξω το Ζ3 έναντι του Ζ2 είναι η δικαρτότητα.. για να συμβεί όμως αυτό θα πρέπει να πέσει η τιμή του Ζ3 στα 350-360Ε κάτι το οποίο θα πάρει γύρω στους 7 μήνες.. έτσι δεν είναι;; Δεν μπορώ να περιμένω άλλο

οπότε κατά 80% η πιθανότητα να αγοράσω το Ζ2.

 

Και εκεί παραδίπλα ήταν και τα S5,S4 με αυτά τα γελοία καρτουνίστικα χρώματα.. ειδικά το S4 έκανε μεγάλο μπαμ ως προς αυτό.. απορώ πως τα αγοράζουν κάποιοι. Τι να κάνουμε όμως και αυτά γούστα είναι ( η κακογουστιά δηλαδή)

Επίσης ήρθε και το Galaxy Alpha , το οποίο μπορώ να πω πως μου άρεσε το μεταλλικό frame που έχει γύρω γύρω, αλλά και το δερματάκι από πίσω. Δεν μου άρεσε όμως το καρτουνίστικο χρώμα που παράγει. Είναι μήπως πιο μειωμένη η καρτουνίλα σε σχέση τo S4 ;; Ή είναι ιδέα μου;

 

Και εκεί πιο παραδίπλα ήταν το Lg G3 με την 2Κ ανάλυση... δεν υπερτέρει καθόλου σε σύγκριση με το Ζ3 στην οθόνη .. μην σας πω ότι το Ζ3 έχει καλύτερη!! Εγώ αυτό διαπίστωσα .. και όλα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε του marketing. Για αυτό λέμε ότι όλα είναι θέμα υλοποίησης. Δείτε τι κατάφερε η SONY με τα specs του Ζ1 στο Ζ3!!

 

SONY και ξερό ψωμί παίδες. Υπερέχει και με το παραπάνω. ;)

 

Συνφωνω μαζι σου και εγω φιλε μου μολις ηρθα απο το media markt και ειδα και τα 2 z2-z3 πήγα ποιο πολυ για να δω το Ζ2 αλλα μολις ειδα το z3 επαθα. μόνο και μόνο η οθόνη του και το μέγεθος του εεε αναίρεσα το Ζ2 αλλά ακόμα το Ζ3 εχει κάμποσα οπότε θα περιμενωωω.

Edited by corolla001975
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο επαθα το Σαββατο. Αυτη η αισθηση στο χερι ειναι εξωπραγματικη. Απιστευτα δεμενος το παχος-πλατος-υψος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο επαθα το Σαββατο. Αυτη η αισθηση στο χερι ειναι εξωπραγματικη. Απιστευτα δεμενος το παχος-πλατος-υψος.

 

εκτος απο αυτο πιστευω οτι και η οθωνη του ειναι ετσι καπος ποιο ζωντανη εχει κατι που σου δινει αυτην την αισθηση δεν ξερω αλλα ενα κλικ καλυτερη πιστευω ειναι και δεν με ξεγελαει πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Η τιμουλα ειναι ομως λιγο απαγορευμενη θα δειξη. να ρωτησω τα skroytzomagaza εχουν branded συσκευες? ξερει κανεις να μα πει?
Link to comment
Share on other sites

Η τιμουλα ειναι ομως λιγο απαγορευμενη θα δειξη. να ρωτησω τα skroytzomagaza εχουν branded συσκευες? ξερει κανεις να μα πει?

Αν δεν γραφει στην περιγραφη θα πρεπει να ρωτησεις μονος σου, βλεπω αυτη τη στιγμη το fanbazaar - το s tech - agorazoome - και αλλα καταστηματα γραφουν Τ-MOBILE (Branded)

Αν μαθεις κατι περισσοτερο απο αλλα καταστηματα κανε ενα ποστ ενημερωση και εδω :)

Η τιμη του πεφτει σαν βαριδι ;) Αν σε ενδιαφερει για αγορα βαλε στοχο ενα οριο τιμης και οταν φτασει χτυπα το.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλά και το Ζ2 είναι φοβερό στο κράτημα... αλλά το Ζ3 παραδέχομαι πως σε μεθάει με την αφή!

Το μόνο που με χάλασε στο Ζ3 είναι το πως έχει μεγαλύτερα εικονίδια στο UI σε βαθμό να φαίνονται κουμούτσες..

Αν αποφασίσω να πάρω το Ζ2 με τη καρδιά να το κλείσω σε θήκη και να χάσω έτσι σε αφή;:X

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε 4 μηνες θα βγει το Ζ4 και σε 6 μηνες μετα θα βγει Ζ5 υπομονη για το Ζ5 κανω αφου με το Ζ θα παρουμε και version 5.0 τι αλο θελουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλά και το Ζ2 είναι φοβερό στο κράτημα... αλλά το Ζ3 παραδέχομαι πως σε μεθάει με την αφή!

Το μόνο που με χάλασε στο Ζ3 είναι το πως έχει μεγαλύτερα εικονίδια στο UI σε βαθμό να φαίνονται κουμούτσες..

Αν αποφασίσω να πάρω το Ζ2 με τη καρδιά να το κλείσω σε θήκη και να χάσω έτσι σε αφή;:X

 

Και το Ζ2 το ίδιο ui με το Ζ3 θα έχει με την 4.4.4 λένε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

αν και λίγο off topic εχω τρελαθεί να περιμένω το dual. αντε ποτε θα βγει??? :rolleyes::rolleyes:

 

ολο παω στα μαγαζια παιζω με τα ζ3 και φευγω απραγος... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

αν και λίγο off topic εχω τρελαθεί να περιμένω το dual. αντε ποτε θα βγει??? :rolleyes::rolleyes:

 

ολο παω στα μαγαζια παιζω με τα ζ3 και φευγω απραγος... :cry:

Πως εισαι σιγουρος οτι θα βγει Ευρωπη και συγκεκριμενα Ελλαδα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως εισαι σιγουρος οτι θα βγει Ευρωπη και συγκεκριμενα Ελλαδα;

 

Και να μην έρθει Ελλάδα θα το φέρουν τα σκρουτζομαγαζα.. αλλά δεν θα καλύπτεται από εγγύηση ε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

σε 4 μηνες θα βγει το Ζ4 και σε 6 μηνες μετα θα βγει Ζ5 υπομονη για το Ζ5 κανω αφου με το Ζ θα παρουμε και version 5.0 τι αλο θελουμε

 

και Ζ10 να βγει και τι έγινε ? Το Ζ3 τα έχει σχεδόν όλα . Μέχρι και ps4 έχει για δυνατότητα σύνδεσης που μπορείς να παίξεις και υποστηρίζεται πολύ καλά αφού έχει δυνατή αυτονομία . Λογικό είναι η τεχνολογία να εξελίσσεται

Link to comment
Share on other sites

Και να μην έρθει Ελλάδα θα το φέρουν τα σκρουτζομαγαζα.. αλλά δεν θα καλύπτεται από εγγύηση ε;

Ξερω ηδη την απσντηση τηςArvato.

Δεν εισαγουμε ανταλλακτικα για αυτο το μοντελο κσθως δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερω ηδη την απσντηση τηςArvato.

Δεν εισαγουμε ανταλλακτικα για αυτο το μοντελο κσθως δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα.

 

Το ίδιο δεν ισχύει και με το Μ2 Dual ; Παρ'όλα αυτά εισάγεται από Κώτσο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ηδη την απσντηση τηςArvato.

Δεν εισαγουμε ανταλλακτικα για αυτο το μοντελο κσθως δεν εισαγεται επισημα στην Ελλαδα.

Δεν σε ενδιαφέρει η απάντηση της Αρβάτο. Θα απευθυνθείς στο κατάστημα από όπου το αγόρασες. Αυτοί είναι αναγκασμενοι από το νόμο να σε εξυπηρετησουν.

Το αν θα το στείλουν στην Αρβάτο ή στην Κουαλα Λουμπούρ είναι δικό τους θέμα κι όχι δικό σου.

Το αρνητικό της υπόθεσης είναι οι χρόνοι αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα από κοντά σήμερα στην info-com και είναι καταπληκτικό και άκρως ερωτεύσιμο. Αν και δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο χέρι, δεν με προβλημάτισε καθόλου, έχουν κάνει πολλή καλή δουλεία στον σχεδιασμό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το είδα από κοντά σήμερα στην info-com και είναι καταπληκτικό και άκρως ερωτεύσιμο. Αν και δεν έχω ιδιαίτερα μεγάλο χέρι, δεν με προβλημάτισε καθόλου, έχουν κάνει πολλή καλή δουλεία στον σχεδιασμό.

 

Αυτό είπα και γω.. είναι πραγματικά μαγευτικό το άτιμο.. Κολλάει στο χέρι!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ομορφο. το μονο θεμα που με προβληματιζει ειναι οι φωτο που βγαζει. θα ξαναπαω να το δω μηπως εφταιγε το τηλεφωνο που ειχαν στο mediamarkt.

το cooper ειναι θεικο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Note 4 που όλοι εκθειάζουν για το εκπληκτικό αποτέλεσμα στις φώτο, μαντέψτε τι αισθητήρα χρησιμοποιεί...

Sony IMX240.. με OIS κτλ κτλ

http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Note-4-teardown-reveals-that-it-uses-Sony-IMX240-camera-sensor_id61990

 

Η Sony τελικά είναι πολύ καλή στο να κάνει μάγκες τους άλλους με το hardware που τους δίνει..

Δε μπορώ να το καταλάβω το παιχνιδάκι που παίζεται και τι συμφωνίες έχουν..

 

Πάντως είναι ξενέρωμα το "μειονέκτημα" της ναυαρχίδας της Sony σε σχέση με τις ανταγωνιστικές συσκευές να είναι οι φώτο,

και οι ανταγωνιστικές συσκευές να τα πηγαίνουν καλά στις φώτο χάρη στη Sony...

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ομορφο. το μονο θεμα που με προβληματιζει ειναι οι φωτο που βγαζει. θα ξαναπαω να το δω μηπως εφταιγε το τηλεφωνο που ειχαν στο mediamarkt.

το cooper ειναι θεικο χρωμα.

 

Ολες οι απόψεις συγκλίνουν οτι το z3 ειναι πολυ ομορφο οτι εχει πολυ καλη οθονη και οτι υπαρχει θεμα με την καμερα πραγματικά αυτη η sony δεν μπορω να καταλάβω βαζει 20 μεγαπιξελ και δεν κανει και τιποτα για να διορθώσει τα προβλήματα που φαίνεται οτι υπάρχουν με την καμερα

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση δεν θα πάρουμε ποτε ειναι το μόνο σίγουρο.:lol:

Εγω οπως εχω ξαναπεί ειναι σκόπιμη αυτη η πολιτική της εταιρίας(μπορει να κάνω λάθος,αλλα αυτό πιστεύω)

Η ουςια ειναι οτι υπάρχουν εναλλακτικές προτάσεις να καλύψουν αυτούς που θέλουν το μέγιστο απο την καμερα(στο αυτόματο που εκεί ειναι το τρωτό σημείο).

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση δεν θα πάρουμε ποτε ειναι το μόνο σίγουρο.:lol:

Εγω οπως εχω ξαναπεί ειναι σκόπιμη αυτη η πολιτική της εταιρίας(μπορει να κάνω λάθος,αλλα αυτό πιστεύω)

Η ουςια ειναι οτι υπάρχουν εναλλακτικές προτάσεις να καλύψουν αυτούς που θέλουν το μέγιστο απο την καμερα(στο αυτόματο που εκεί ειναι το τρωτό σημείο).

 

Ωραία να δεχτώ ότι η ΣΟΝΥ το κάνει αυτό για να μην θάβει τις φωτογραφικές της μηχανες... αλλά η σαμσουνγκ ας πουμε που φτιάχνει και αυτή φωτογραφικές μηχανές γιατί δεν τις θάβει σε αυτό το θέμα;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...