Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω εκεί καταλήγω και θα θελα και γω να κατεβάσω την original!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και γω εκεί καταλήγω και θα θελα και γω να κατεβάσω την original!

Υπομονή μερικές μέρες. 20/4 λένε οι κακές γλώσσες. Αλλά να μας απαντήσει κάποιος αν με twrp περνάει ή αν χρειάζεται το προγραμματάκι της coolpad ή αν πρέπει να περάσουμε μια πιο παλιά για να γίνει ota update. (δεν άφησα και καμιά άλλη επιλογή του π¥>{<®τη... :-P )

Edit: Για την official v46 δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5983288#post5983288 (post 752 by filosofos).

Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Edit: Για την official v46 δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5983288#post5983288 (post 752 by filosofos).

ευχαριστώ, την κατεβάζω τώρα και θα την προσπαθήσω μέσω twrp

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, την κατεβάζω τώρα και θα την προσπαθήσω μέσω twrp

Δεν υπάρχει τροπος με twrp στην official. Εκτός και αν εννοεις τα ζιπ αρχεία.

ΥΓ: ναι η μαμά είναι η καλύτερη

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την v54 που ανεβασε φιλος σε προηγούμενο ποστ δεν αντιμετωπιζω κάποιο θέμα. Κι έχει καλύτερη διαχείριση της ραμ και νομίζω κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Μονο ισως πρόβλημα οτι δε μου δουλεύει το handcent sms. Ενω δουλεψε στην αρχη, μετα κατι εκανα και κρασαρει. Ααα να σημειώσω ότι είναι και πιο όμορφη αισθητικα
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τροπος με twrp στην official. Εκτός και αν εννοεις τα ζιπ αρχεία.

ΥΓ: ναι η μαμά είναι η καλύτερη

το αρχείο που κατεβάζω είναι όντως zip αλλά δε ξέρω αν την περνάει το twrp

έχω και την ota_full_054_P1_signed.zip αλλά δε τη καταλαβαίνει το twrp

 

πως την περνάμε αυτή τελικά; διαβάζω τα κινέζικα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι εννοούν!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

το αρχείο που κατεβάζω είναι όντως zip αλλά δε ξέρω αν την περνάει το twrp

έχω και την ota_full_054_P1_signed.zip αλλά δε τη καταλαβαίνει το twrp

 

πως την περνάμε αυτή τελικά; διαβάζω τα κινέζικα αλλά δεν είμαι σίγουρος τι εννοούν!

Κατέβασε το stock recovery και η περνά το η μπουταρε προσωρινά από cmd

Fastboot -I 0x1ebf boot recovery.img

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το stock recovery και η περνά το η μπουταρε προσωρινά από cmd

Fastboot -I 0x1ebf boot recovery.img

 

δεν έχω βρει ακόμη το stock recovery, το έχει κάποιος πρόχειρα να μου το στείλει;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βρει ακόμη το stock recovery, το έχει κάποιος πρόχειρα να μου το στείλει;

 

περνα την rom με το πρόγραμμα εγκατάστασης, απλά με την v54 βλέπω διάφορα στο μαμα recovery, πχ διαβάζει και την sd ενω πιο πριν εβλεπε μόνο το χώρο του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

περνα την rom με το πρόγραμμα εγκατάστασης, απλά με την v54 βλέπω διάφορα στο μαμα recovery, πχ διαβάζει και την sd ενω πιο πριν εβλεπε μόνο το χώρο του τηλεφώνου.

 

μου ζητάζει ένα crb αρχειο που το βρίσκω;

 

δεν μου είναι γραφτό να δω άλλη ρομ!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μου ζητάζει ένα crb αρχειο που το βρίσκω;

 

δεν μου είναι γραφτό να δω άλλη ρομ!!

Χαχα! Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος και αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η μορφή των αρχείων που χρησιμοποιεί αυτό το πρόγραμμα και αν αποσυμπιέσεις τη zip rom που κατέβασες τότε θα είναι αυτής της μορφής!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

μου ζητάζει ένα crb αρχειο που το βρίσκω;

 

δεν μου είναι γραφτό να δω άλλη ρομ!!

 

Λογικο δεν είναι αφού αυτος ειναι ο τύπος που διαβάζει τις rom το εργαλείο;;

Οποία θες να κατεβασεις θα κοιτάξεις αυτην με τον μεγαλύτερο όγκο, πάνω απο 1, χχ GB!!

Αν θες την 46 που είχες πει παρτην απο εδω,

http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)#downListUL

 

Την 54 τωρα εδω

http://pan.baidu.com/s/1gdGP1VP

Η

http://pan.baidu.com/wap/link?uk=168909896&shareid=2827296212&third=0

Μετα αποσυμπίεση το ζιπ και αυτό που θα πάρεις το περνάς στο εργαλείο, οκ;

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος και αν θυμάμαι καλά αυτή είναι η μορφή των αρχείων που χρησιμοποιεί αυτό το πρόγραμμα και αν αποσυμπιέσεις τη zip rom που κατέβασες τότε θα είναι αυτής της μορφής!

 

 

 

έχω την ota_full_054_P1_signed γιατί την 046 απέτυχα να τη κατεβάσω αλλά δεν έχει κάποιο crb μέσα...

 

βασικά περνάω την ορίτζιναλ γιατί η cyanogen δεν αναγνωρίζει το δέκτη GPS

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν περάσω την ota_full_054_P1_signed πάνω από τη 046 αν χάνω μόνο root και playstore; Οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές μου παραμένουν;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

4 μερουλες για android 5 εμειναν..βγηκε ενα τελευταιο patch για 4.4

 

Λογικά αναφέρεσαι για την v55 που βγάλανε χθες.

http://bbs.coolpad.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4720818&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D565&mobile=2

Διότι δύο φορές δοκίμασα να περασω μόνο το update και καμία δεν έκατσε σωστά αν είναι πάλι να κανω την αλλαγή μόνο με το full αρχείο μεσω pc. Αν και θα περιμένω λίγο να δω πως θα βγαλουν την 5 ή την 5.1 που λενε πολλοί εκεί,άλλα η δεύτερη διαβάζω οτι θα αργήσει.

Ακομα αναφέρθηκε, στο φόρουμ τους,μετα αυτήν την αναβάθμιση ισως να υπάρχει και κατασκευή νέας μπαταρίας για να καλύψει πλήρως τις ανάγκες του νέου λειτουργικου.

Θα δείξει....

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την v55 .Την κατέβασα σαν update της v54 16mb απλως στο 1ο boot κόλλησε αλλά όταν εκανα επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά .Μακάρι να βγάλουν καινούργια μπαταρία και το lollipop να είναι 64bit
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την v55 .Την κατέβασα σαν update της v54 16mb απλως στο 1ο boot κόλλησε αλλά όταν εκανα επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά .Μακάρι να βγάλουν καινούργια μπαταρία και το lollipop να είναι 64bit

 

Για μπαταρία είναι υπό σκέψη οσο για 64bit θα είναι η 5,1 λένε.. ;)

Τωρα για το update να δοκιμάσω το βράδυ, αλλά θα εχω κατεβάσει και το πλήρες αρχείο.

Για πες στα γρήγορα πως την πέρασες, να δω που είμαι λάθος και μενα δε κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα την v55 .Την κατέβασα σαν update της v54 16mb απλως στο 1ο boot κόλλησε αλλά όταν εκανα επανεκκίνηση δούλεψε κανονικά .Μακάρι να βγάλουν καινούργια μπαταρία και το lollipop να είναι 64bit

Ρε παιδιά προσπαθώ τώρα 3 μέρες να κατεβάσω την 54 και δε μπορώ με τπτ! Υπάρχει πιθανότητα αν την έχει κάποιος να την ανεβάσει σε κάποιο cloud να την πάρουμε και εμείς; και αν έχει και την 55 να τη βάλουμε και αυτή... Για ota αναφέρομαι... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ τώρα 3 μέρες να κατεβάσω την 54 και δε μπορώ με τπτ! Υπάρχει πιθανότητα αν την έχει κάποιος να την ανεβάσει σε κάποιο cloud να την πάρουμε και εμείς; και αν έχει και την 55 να τη βάλουμε και αυτή... Για ota αναφέρομαι... Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Οταν λες δε κατεβαίνει, δεν ξεκινάει καν ή αργει πολυ στο κατέβασμα;

Για μενα αν μπορείς βαλε στο pc σου το IDM να δεις προκοπη για οτι εχει σχέση με κατεβασμα απο κει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δε κατεβαίνει, δεν ξεκινάει καν ή αργει πολυ στο κατέβασμα;

Για μενα αν μπορείς βαλε στο pc σου το IDM να δεις προκοπη για οτι εχει σχέση με κατεβασμα απο κει μεσα.

Κάποιες φορές δεν ξεκινάει καν και κάποιες φορές ξεκινάει, κατεβαίνει με 10-15kb/s και μετά από λίγο σταματάει... Το έχω προσπαθήσει άπειρες φορές και τζίφος. Αλλά θα δοκιμάσω και το IDM. Δεν το είχα στα υπόψιν...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές δεν ξεκινάει καν και κάποιες φορές ξεκινάει, κατεβαίνει με 10-15kb/s και μετά από λίγο σταματάει... Το έχω προσπαθήσει άπειρες φορές και τζίφος. Αλλά θα δοκιμάσω και το IDM. Δεν το είχα στα υπόψιν...

 

Το δουλεύω χρόνια, μέχρι τωρα μου λύνει τα χερια όσο αφορά το κατέβασμα. Δοκίμασε το και οτι άλλο για αυτο στείλε pm καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι με την 54 και δε με ειδοποιει για καποιο update. Μπορω να κατεβάσω από καπου χειροκινητα την 55;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...