Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργια αναβάθμιση..! v.46

 

Η οποία κάνει αρκετό χρόνο να εγκατασταθεί και αρκετό χρόνο να ανοίξει μετά το τηλέφωνο...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα το παρατήρησα...

με τη νέα αναβάθμιση, αναβαθμίστηκε και το kernel!

 

OTA είναι η αναβάθμιση vasilis73...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Περναω τη ρομ από το needrom αλλα κάθε φορα καταλήγω σε bootloop. Ξεκιναει μου δείχνει το animation και μετα κανει reboot. Δοκιμασα να περασω και το cm11 από το xda αλλα εκει παίρνω status 0. Υπαρχει καποια άλλη ρομ για cwm ? Διαφορετικά πως μπορω να γυρισω στη γνήσια ;

 

Τωρα πλεον όταν περναω τη ρομ από το needrom κάθε φορα μετα το reboot με ξαναβαζει στο cwm

 

Όλα Καλα . Σημαντικό κομμάτι .. Θα πρεπει πριν την εγκατασταση της ρομ να έχουν γίνει όλα mount.

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

Περναω τη ρομ από το needrom αλλα κάθε φορα καταλήγω σε bootloop. Ξεκιναει μου δείχνει το animation και μετα κανει reboot. Δοκιμασα να περασω και το cm11 από το xda αλλα εκει παίρνω status 0. Υπαρχει καποια άλλη ρομ για cwm ? Διαφορετικά πως μπορω να γυρισω στη γνήσια ;

 

Τωρα πλεον όταν περναω τη ρομ από το needrom κάθε φορα μετα το reboot με ξαναβαζει στο cwm

 

Όλα Καλα . Σημαντικό κομμάτι .. Θα πρεπει πριν την εγκατασταση της ρομ να έχουν γίνει όλα mount.

 

Θες να μας πεις (αφού τη δοκιμάσεις βέβαια τη ρομ ) πως σου φαίνεται , αν έχει bugs και αν αξίζει περισσότερο συγκριτικά με την γνήσια ;

(έχει ελληνικά ; )

Αν και βγήκε και update για την γνήσια όπως λένε τα παιδιά πάνω . Είδατε καμμία διαφορά ;

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Εμφανή διαφορά δεν έχω διαπιστώσει ακόμα... αλλά φαντάζομαι, για να αναβαθμίστηκε και το kernel, ίσως έχει πλέον καλύτερη διαχείριση μπαταρίας... δεν ξέρω... ίδωμεν...
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για διαχειριση μπαταριας, περαν του οτι με το root uninstaller εχω ξηλωσει μπολικη κινεζια, δοκιμασα το Qualcomm Battery Guru. Κανει ενα calibration 4 ημερων και μετα ξεκιναει να δουλευει. Τρελη διαφορα μπορω να πω. Μολις εχω κατι καινουργιο θα ενημερωσω...
Link to comment
Share on other sites

Στο facebook messenger αν πατήσω το εικονιδιάκι για να τραβήξω φωτογραφία (2ο κατά σειρά), μου βγάζει για λίγο ένα μήνυμα στα κινέζικα και μετά στην θέση που θα έπρεπε να είναι η φωτογραφική μηχανή έχω ένα μαύρο κουτάκι με το κείμενο "sorry, the camera is not working right now. You might need to close any other camera apps you have running.".

Το συγκεκριμένο θέμα το έχω μόνο στο messenger και όχι στην εφαρμογή facebook.

 

------------------------

Εντάξει το έλυσα. Το απεγκατέστησα και όταν εγκατέστησα εκ νέου επέλεξα από τα τρία κινέζικα κουμπάκια το μεσαίο και δουλεύει μια χαρά.

το ίδιο έκανα και με το google camera ώστε να έχω την επιλογή photosphere

Edited by gtapes79
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια μάτια εδώ μπας και σε βοηθήσει, πάνω κάτω τα ίδια μπορεί να είναι περίπου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5551455#post5551455

Αλλιώς γύρνα στα αρχικά μέχρι να βρούμε την άκρη.

 

Βρηκε κανεις λυση για τα μηνυματα απο winbank?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε κανεις λυση για τα μηνυματα απο winbank?

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ψαχτει αρκετά να βρω άκρη, το πάλεψε λίγο χωρίς να αλλάξω τη δική του εφαρμογή μνμ αλλά έφαγα πόρτα και το άφησα για την ώρα.

Όλα αυτά από cosmote γιατί δοκίμασα Vodafone και δούλευε κανονικά! :confused:

Μέσα από το θείο το παράξενο ήταν που μου πέρναγε το κωδικό εκεί πέταγε error στο update.

 

Κάτι ακόμα διότι έχει παίξει νέο update, για όσο δουλεύουμε ακόμα την μαμά rom, το είχα πει και πιο παλιά ότι μετά χάνεται το root οπότε θέλει να περαστεί πάλι από αρχή, με τον γνωστό τρόπο εύκολα ή με οποίο άλλο βολεύει τον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, προσπαθω με τι link2sd να μεταφερω στην καρτα αλλα μου βγαζει

symbolic link - second partition not found

make sure you have two partitions on your sd card and both are primary.

 

Τι πρεπει να κανω για να μεταφερω εφαρμογες στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Android 5.0 lollipop αλλα μαλλον για καλοκαίρι http://www.gizchina.com/2015/01/24/coolpad-releasing-coolui-based-android-5-0-coolpad-f1-f2/
Link to comment
Share on other sites

Οτι ειπε το παιδι απο πάνω και μπορει να το βρεις στα σιτε να μην γραφει snapdragron αλλά MSM8939 (το ίδιο πράγμα είναι ακριβώς)

 

64-bit SoC,είναι αυτός ο επεξεργαστής? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

 

Μια χαρά...;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω την επισημη ανανεωση 2 μερες και συνεχεια μου βγαζει error και ενα κινεζικο recovery.

Εχω βαλει το cwm recovery....

Τι φαση?

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το ζουμ στην κάμερα γίνεται μόνο μέσα απ το touch screen? Γιατί αν πατήσω τα πλαϊνα πλήκτρα της έντασης βγάζει φωτογραφία αντί να ζουμάρει. Αλλάζει από κάπου αυτή η ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

για τα sms απο τις τραπεζες βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω να το κανω.

Οποιος μπορει ας μας δωσει τα φωτα του.

 

rista1, on 15 Sept 2014 - 9:54 PM, said:

I put Coolpad8297W_041_lite_Rooted_0913 rom

and there is still a problem I do not get the message from the bank and parking

is it something in the settings,does anyone know the solution

 

@rista1

Coolpad's rom has a little problem with the Bank sms if they come without number.

 

The solution: inside system/app look for CP_Mms.apk and CP_Mms.odex and change the extension (for example: CP_Mms.apkBCKUP and CP_Mms.odexBCKUP), and put inside the same folder another apk for sms (for example textra, handcent, yaata... take a look at Googleplay or at xda). Dont forget to change the permissions!: rw-r--r--

 

I think is important to remark that is not enough to use only another app for sms. If you want to receive the messages from the bank, you must eliminate/rename(better) CP_Mms.

 

Best regards,

pestpony

Link to comment
Share on other sites

για τα sms απο τις τραπεζες βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω να το κανω.

Οποιος μπορει ας μας δωσει τα φωτα του.

 

rista1, on 15 Sept 2014 - 9:54 PM, said:

I put Coolpad8297W_041_lite_Rooted_0913 rom

and there is still a problem I do not get the message from the bank and parking

is it something in the settings,does anyone know the solution

 

@rista1

Coolpad's rom has a little problem with the Bank sms if they come without number.

 

The solution: inside system/app look for CP_Mms.apk and CP_Mms.odex and change the extension (for example: CP_Mms.apkBCKUP and CP_Mms.odexBCKUP), and put inside the same folder another apk for sms (for example textra, handcent, yaata... take a look at Googleplay or at xda). Dont forget to change the permissions!: rw-r--r--

 

I think is important to remark that is not enough to use only another app for sms. If you want to receive the messages from the bank, you must eliminate/rename(better) CP_Mms.

 

Best regards,

pestpony

 

 

τα βρηκα τα αρχεια,προσπαθησα να τα κανω rename αλλα μου εβγαλε task failed. ?????? γιατι ???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί να κρατήσεις απλά ένα backup αρχείο σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά να επαναφέρεις την αρχική εφαρμογή και όλα καλά... Δηλαδή ακόμα και να αντέγραφες τα δύο αρχεία αυτά κάπου αλλού (π.χ. χύμα στην SD απλά να μην τα χάσεις) και στο φάκελο τον αρχικό να τα διαγράψεις και να επικολλήσεις τα αντίστοιχα των εφαρμογών που αναφέρονται. Και όλα αυτά με σκοπό να λειτουργήσει η νέα εφαρμογή απροβληματιστα. Μήπως κάτι τέτοιο θέλει να κάνει-προσπαθήσει... Αυτά νομίζω πως γίνονται με root browser (κι σίγουρα όχι μονο).
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Anti-Scratch-High-Clear-Protector-Film-For-Coolpad-F2-Okami-Screen-Protect-Film-10pcs-lot/32253659868.html

 

Moλις την δοκιμασα και ειναι μια χαρα στο touch

Δεν κολλαει καθολου

Για τα λεφτα τους αψογες 0,2 το ευρω το κομματι

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου είναι, ή με την v.46 και την αναβάθμιση του Kernel, η αυτονομία έχει βελτιωθεί κατά πολύ..?

 

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα αυτό για τα μηνύματα, γιατί δεν έχω καταφέρει ακόμα να ρουτάρω... εννοείται πως θέλει file manager με ρουτ access, και δικαίωμα εγγραφής...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...