Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό εμένα πάντως έρχεται μαζί με το μπλε καπάκι από Vickmall 199 $ , η θήκη από Banggood 6.30$ tempered glass από aliexpress 8$ , να δούμε τι θα έρθει πρώτο :p
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή η επιλογή του επεξεργαστη δεν σημαίνει οτι θα έχουμε κερνελ και λοαντερ και θα μπορούμε να πουσαρουμε τον επεξστη

Σίγουρα μπορεί να μην είναι διαθέσιμο τώρα όμωςη κεντρικη δδιάφορα είναι οτι δίνεται σε σχέση με την mediatek πουτο κρατά κλειστό.

Η μπαταρία είναι σημαντικο πράγμα και δυστυχώς δεν αλλάζει .

Όμως παντα με τρικ βελτιώνεται

Το αντουτου δεν είναι το θέμα απλα αν όλα εείναι γραμμένα σε 32 δεν είναι βελτιστοποιημένα σε 64

Επίσης το έργο το είδαμε στα pc δεν τρεχει πιο γρηγορα! Το 64.

Καθε φορα το fatware κακο software κοβει την ταχυτητα και ζητα και αλλο hardware για να ικανοποιηθει

Φαύλος κύκλος

Στο τελος μονο ζήτημα μπαταρίας οθόνης και σταθερότητας ειναι

4- 10 δεύτερα πιο αργά δεν κανουν την διάφορα.

 

Καλό μήνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμα με ποιο πρόγραμμα φαίνονται τα πραγματικα στοιχεία CPU μνήμη των κλώνων που τα έφτιαξαν να δείχνουν λάθος Ραμ επεξεργαστή?ευχαριστώ

Έχω ενα μπουφο που αγόρασε ενα λενοβο που δεν υπάρχει και επιμενει

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Κάτι ακόμα με ποιο πρόγραμμα φαίνονται τα πραγματικα στοιχεία CPU μνήμη των κλώνων που τα έφτιαξαν να δείχνουν λάθος Ραμ επεξεργαστή?ευχαριστώ

Έχω ενα μπουφο που αγόρασε ενα λενοβο που δεν υπάρχει και επιμενει

 

Ξέρω με το MTK DroidTool από τον υπολογιστή φαίνεται εαν είναι fake τα στοιχεία, θα σου αναφέρει εάν το hardware στον kernel έχει πειραχθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το SAR σύμφωνα με το site της CoolPad για το 8675-W00 είναι 0,246W/kg
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Satiros οι μπουφοι ειναι οι βασιλιαδες της νυχτας, τελειο αρπακτικο, εκπληκτικο θα ελεγα. Την μερα εχουν προβλημα, μαλλον ο φιλος σουψωνισε μερα απο το aliexpress..... :)
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω μια παραγγελια του F2 και αναμενω σε αναμενα καρβουνα απο b2cbuying με postnl..με το που το παρω στα χερια μου εντυπωσεις και βιντεο και οτι αλλο θελετε.!:)
Link to comment
Share on other sites

Satiros οι μπουφοι ειναι οι βασιλιαδες της νυχτας, τελειο αρπακτικο, εκπληκτικο θα ελεγα. Την μερα εχουν προβλημα, μαλλον ο φιλος σουψωνισε μερα απο το aliexpress..... :)

χαχαχαχαχχα ΘΕΟΣ

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ελληνικα εχει το κινητο?

Στα μενου οχι ακομα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο etotalk γράφει ότι η δικιά τους ROM ($4.99 επιπλέον), έχει και ελληνικά...
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια, εχω παραλαβει απλά βρίσκομαι διακοπές κι δεν μπορώ να γράψω αναλυτικό review παρόλα αυτά θα γράψω δύο λόγια.

Μπαταρία του έχω κάνει μια φόρτιση οπότε δεν μπορώ να πω κ πολλα, αλλα πιστευω μολις σταθεροποιηθει θα πηγαινει πολυ καλα η αυτονομια του.

Οθόνη, άψογη, φωτεινή κι με εκπληκτική ευκρίνεια.

Κάμερα, (φωτογραφία κ βίντεο) παρά πολύ καλή κ σε χαμηλο φωτισμό .

ηχείο, δυνατό, με μπάσο και ωραιο ηχο.

ακουστικό, καθαρός ήχος.

επεξεργαστικη ισχυ, πολυ γρηγορο.

design, όμορφο και Παναλαφρο.

ποιοτικοτατο και ωραια αφη στο χερι!!!!

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια, εχω παραλαβει απλά βρίσκομαι διακοπές κι δεν μπορώ να γράψω αναλυτικό review παρόλα αυτά θα γράψω δύο λόγια.

Μπαταρία του έχω κάνει μια φόρτιση οπότε δεν μπορώ να πω κ πολλα, αλλα πιστευω μολις σταθεροποιηθει θα πηγαινει πολυ καλα η αυτονομια του.

Οθόνη, άψογη, φωτεινή κι με εκπληκτική ευκρίνεια.

Κάμερα, (φωτογραφία κ βίντεο) παρά πολύ καλή κ σε χαμηλο φωτισμό .

ηχείο, δυνατό, με μπάσο και ωραιο ηχο.

ακουστικό, καθαρός ήχος.

επεξεργαστικη ισχυ, πολυ γρηγορο.

design, όμορφο και Παναλαφρο.

ποιοτικοτατο και ωραια αφη στο χερι!!!!

 

 

Καλορίζικο!

Απλά δυο πράγματα, αν σου εχουν περασει το Play ή το έβαλες εσυ και δεύτερον ποια έκδοση φοράει. Εχεις δοκιμασει να το ρουταρεις ή αν εχεις βρει καποιο recovery.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε ο ταχυδρόμος με την θήκη από banggood , παραγγελία 19/11/2014 τώρα περιμένω και το κινητό από το vickmall
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Απλά δυο πράγματα, αν σου εχουν περασει το Play ή το έβαλες εσυ και δεύτερον ποια έκδοση φοράει. Εχεις δοκιμασει να το ρουταρεις ή αν εχεις βρει καποιο recovery.

 

χωρίς είναι απλά μπορείς να πατήσεις μια επιλογή και να το εγκαταστήσει. ακόμα δεν έχω δοκιμάσει κάτι γιατί βρίσκομαι Ρόδο και γυρνάω Τετάρτη. ποια εκδοση? λογισμικού? η επεξεργαστή?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

χωρίς είναι απλά μπορείς να πατήσεις μια επιλογή και να το εγκαταστήσει. ακόμα δεν έχω δοκιμάσει κάτι γιατί βρίσκομαι Ρόδο και γυρνάω Τετάρτη. ποια εκδοση? λογισμικού? η επεξεργαστή?

 

Οκ,τωρα εισαι σε διακοπές,κοιτα να περνας καλα και τα αλλα αν δε με προλαβεις οταν επιστρεψεις.Μες τη βδομάδα βλεπω κ μενα.

Εγω το περιμενω έτοιμο με Play,αν και εχω βρει για την εγκατάσταση, το ιδιο και για root.

Για λογισμικο ρωτουσα να ξερω τι μας φορτωνουν.

Οσο για ετοιμο recovery αν κ ειναι νωρίς ακομα το ψαχνω,γιατι ενα που βρηκα αναφέρθηκαν πρόβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ,τωρα εισαι σε διακοπές,κοιτα να περνας καλα και τα αλλα αν δε με προλαβεις οταν επιστρεψεις.Μες τη βδομάδα βλεπω κ μενα.

Εγω το περιμενω έτοιμο με Play,αν και εχω βρει για την εγκατάσταση, το ιδιο και για root.

Για λογισμικο ρωτουσα να ξερω τι μας φορτωνουν.

Οσο για ετοιμο recovery αν κ ειναι νωρίς ακομα το ψαχνω,γιατι ενα που βρηκα αναφέρθηκαν πρόβληματα.

 

μοναχοφαη , ποσταρε εδώ τι έχεις βρει , να αρχίσουμε να βλέπουμε πράματα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

μοναχοφαη , ποσταρε εδώ τι έχεις βρει , να αρχίσουμε να βλέπουμε πράματα

 

Εδω θα βγουν ολα στη φορα μην ανησυχεις...

Ειμαι δουλειά, το βραδυ θα πω τι βρηκα αλλα αν δεν εχουμε το τηλέφωνο στα χέρια ολα ειναι γενικά! !δε θελω να παρω κοσμο στο λαιμο μου.

Λιγο υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Μετα και το σχόλιο του φιλου xastas δεν άντεξα και το παρηγγειλα κι εγω. Απο minideal στα 195 δολάρια. Ζητησα και play store αλλά δε βλέπω να το βαζουν. Στο vickmall διαφημιζουν play store...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα παραγγελία 26/11 στο minideal και μόλις σήμερα 08/12 πήρα tracking number...

 

Για δύο μέρες σχεδόν, στο minideal, στα χαρακτηριστικά του κινητού, από κει που έγραφε μόνο EN/CH, έγραφε όλες τις γλώσσες... οπότε λέω, μάλλον βάλαν και πολύγλωσση ROM πλέον, και τους στέλνω mail να μου το στείλουν με ελληνικά, μιας που έγραφε ό,τι έχει πλέον...

 

Μ' αυτά και μ' αυτά, μέχρι να με απαντήσουν, να τους απαντήσω και τούμπαλιν, να μου πουν τελικά ό,τι προς το παρών δεν υπάρχει πολύγλωσση (το διόρθωσαν και στο site) περάσαν 12 μέρες... :(

 

Αυτό που με είπαν τελικά είναι ό,τι το τηλέφωνο έρχεται με την εργοστασιακή ROM της Coolpad και χωρίς να αφαιρέσουν - προσθέσουν τίποτα αυτοί...

Με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://www.ideaphonehk.com/goods.php?id=169

Original Coolpad F2 MTK6592 Mobile Phone Multi Language HD 1280x720 Octa Core 5.5" Gorilla Glass 720P 2G RAM+16GB ROM 13

Unlock Phones:

 

Yes

 

Recording Definition:

 

1080P

Display Color:

Color

Brand Name:

Coolpad

Thickness:

Ultra Slim(<9mm)

Design:

Bar

CPU:

Octa Core

Cellular:

GSM/WCDMA/LTE

Display Resolution:

1280x720

Touch Screen Type:

Capacitive Screen

Screen LCD Type:

IPS

Display Size:

5.5

SIM Card Quantity:

Dual SIM Cards

Release Date:

2013

RAM:

2G

Band Mode:

2SIM/Multi-Bands

CPU Manufacturer:

Qualcomm

Camera:

13.0MP

Talk Time:

2G 10hours/ 3G 6hours

ROM:

16G

Operation System:

Android

Feature:

GPS Navigation,Email,FM Radio,MP3 Playback,Touchscreen,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Message,HD Video Player,GPRS

Battery Type:

Detachable

Item Condition:

New

Camera Type:

Front & Back Camera

Battery Capacity(mAh):

2500mAH

Language:

English

Size:

154.5x78x8.6mm

Coolpad Model:

Coolpad F2

CPU:

GSM MTK6592 / FDD LTE MSM8939

2G:

GSM 900/1800/1900

3G:

WCDMA 2100/900

4G:

FDD LTE 2100/1800

 

o mediatek δεν είναι για τα ελληνικά δίκτυα , ο snapdragon είναι για εμας

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια, εχω παραλαβει απλά βρίσκομαι διακοπές κι δεν μπορώ να γράψω αναλυτικό review παρόλα αυτά θα γράψω δύο λόγια.

Μπαταρία του έχω κάνει μια φόρτιση οπότε δεν μπορώ να πω κ πολλα, αλλα πιστευω μολις σταθεροποιηθει θα πηγαινει πολυ καλα η αυτονομια του.

Οθόνη, άψογη, φωτεινή κι με εκπληκτική ευκρίνεια.

Κάμερα, (φωτογραφία κ βίντεο) παρά πολύ καλή κ σε χαμηλο φωτισμό .

ηχείο, δυνατό, με μπάσο και ωραιο ηχο.

ακουστικό, καθαρός ήχος.

επεξεργαστικη ισχυ, πολυ γρηγορο.

design, όμορφο και Παναλαφρο.

ποιοτικοτατο και ωραια αφη στο χερι!!!!

Αν μπορείς, λέω αν μπορείς μιας και είσαι διακοπές και προτεραιότητα είναι να περνάς καλά :p, θα μπορούσες να ελέγξεις wifi, gps, bluetooth, και την ασύρματη δικτύωση γενικότερα της συσκευής; (έρχομαι βλέπεις από jiayu G4 και είμαι καμένος από όλα τα παραπάνω...)

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μην μπερδευτούμε, υπάρχουν δύο εκδόσεις του F2, η Coolpad F2 8675 και η Coolpad F2 8675-W00.

 

Οι διαφορές σύμφωνα με το επίσημο site της εταιρίας και την σελίδα devicespecifications.com είναι οι εξής.

 

8675: έξοδος στην αγορά Αύγουστος 2014

8675-W00: έξοδος στην αγορά Οκτώβριος 2014

 

8675: MediaTek 6592

8675-W00: Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939

 

8675: πυρήνες 8x1.7GHz

8675-W00: πυρήνες 4x1.5GHz + 4x1.0GHz

 

8675: 32bit

8675-W00: 64bit

 

8675: Mali-450 700MHz

8675-W00: Adreno 405 800MHz

 

8675: TDD-LTE 1900/2300/2600

8675-W00: FDD-LTE 1800/2100, TDD-LTE 2600

 

8675: SCDMA 1900/2000

8675-W00: WCDMA 900/2100

 

8675: expansion SD Card έως 32GB

8675-W00: expansion SD Card έως 64GB

 

Με απλά λόγια και σύμφωνα με τα δύο συγκεκριμένα site, το 8675 είναι μόνο για Κίνα (3G και 4G) ενώ το 8675-W00 είναι για Ευρώπη... Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη απλα παρουσιαζω απο το επίσημο site που μπορουμε να βρούμε εργαλεία αναβάθμισης αλλα κ τις νεες εκδόσεις.

Αυτο ειναι μονο για επίσημες εκδόσεις κ μονο.

 

http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)#downListUL

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Λοιπόν, για να μην μπερδευτούμε, υπάρχουν δύο εκδόσεις του F2, η Coolpad F2 8675 και η Coolpad F2 8675-W00.

 

Οι διαφορές σύμφωνα με το επίσημο site της εταιρίας και την σελίδα devicespecifications.com είναι οι εξής.

 

8675: έξοδος στην αγορά Αύγουστος 2014

8675-W00: έξοδος στην αγορά Οκτώβριος 2014

 

8675: MediaTek 6592

8675-W00: Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939

 

8675: πυρήνες 8x1.7GHz

8675-W00: πυρήνες 4x1.5GHz + 4x1.0GHz

 

8675: 32bit

8675-W00: 64bit

 

8675: Mali-450 700MHz

8675-W00: Adreno 405 800MHz

 

8675: TDD-LTE 1900/2300/2600

8675-W00: FDD-LTE 1800/2100, TDD-LTE 2600

 

8675: SCDMA 1900/2000

8675-W00: WCDMA 900/2100

 

8675: expansion SD Card έως 32GB

8675-W00: expansion SD Card έως 64GB

 

Με απλά λόγια και σύμφωνα με τα δύο συγκεκριμένα site, το 8675 είναι μόνο για Κίνα (3G και 4G) ενώ το 8675-W00 είναι για Ευρώπη... Αν κάνω λάθος διορθώστε με...

 

Για δες εδω αναλυτικά τις προδιαγραφές της συσκευής,κατα 90% ειναι σωστα.

 

 

http:// http://www.devicespecifications.com/en/model/463b30dd

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη απλα παρουσιαζω απο το επίσημο site που μπορουμε να βρούμε εργαλεία αναβάθμισης αλλα κ τις νεες εκδόσεις.

Αυτο ειναι μονο για επίσημες εκδόσεις κ μονο.

http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για δες εδω αναλυτικά τις προδιαγραφές της συσκευής,κατα 90% ειναι σωστα.

 

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/463b30dd

 

 

Εφτιαξα στην παράθεση τα λινκ σου γιατί είχες βάλει δύο φορές http:// και δεν έβγαζε σε σελίδα

Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...