Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και spemall έχει και τις 2 εκδόσεις και μάλιστα λένε πως το έχουν και stock

 

http://www.spemall.com/COOLPAD-F2-8675-W00-4G-LTE-Smartphone-5-5-Inch-1280-720-IPS-Capacitive-Touch-Screen-Android-4-4-Qualcomm-MSM8939-Octa-Core-Bluetooth-GPS-2GB-16GB_g.html

 

http://www.spemall.com/COOLPAD-F2-Smartphone-MTK6592-Octa-Core-5-5-Inch-1280-720-IPS-Capacitive-Touch-Screen-Bluetooth-GPS-5-0MP-13-0MP-Camera-2GB-16GB_g.html

 

Νομίζω ο 615 αποτελεί καλύτερη επιλογή ως προς τα μελλοντικά updates. Eίναι 64bit άρα φαντάζομαι θα δοθεί υποστήριξη για να πάρει lollipop που θα τον χρησιμοποιήσει στο έπακρο. Και ο ΜΤΚ μπορεί αλλά σιγά και δεν θα δώσουν sources.

 

Το μόνο ανησυχητικό στο τηλέφωνο είναι πως μεγάλωσαν οι Inches αλλά τα mah σταθερά στα 2500. Βέβαια το παν είναι η ROM και η διαχείριση εργασιών-ενέργειας.

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο 615 αποτελεί νομίζω μονόδρομο για Ελλάδα , αφού αυτή η έκδοση υποστηρίζει τα ευρωπαϊκά δίκτυα .

Η συσκευή στο διάστημα 7-11 Νοεμβρίου θα αρχίσει να εμφανίζεται ως διαθέσιμη και στα άλλα μαγαζιά ,άντε να δούμε .

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να είναι η TD έκδοση , αλλά και πάλι το F2 είναι

Βίντεο

 

Μακάρι να κυκλοφορήσει και η δική μας έκδοση μέχρι τέλος του Μήνα , να κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό μας για τα Χριστούγεννα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεέ http://www.vickmall.com/coolpad-f2-4g-lte-fdd-smart-phone-msm8939-octa-core-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-dual-sim-1280x720-13mp-gps.html

Μόνο αγγλοκινέζικα προς το παρόν και ουχί playstore , άντε να τα σενιάρουνε και τούτα και το τσιμπήσαμε :D

Link to comment
Share on other sites

εχει δωρο και καπακι μπλε...και χτε παραγγειλα το iuni u2 ρε γαμοτο...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εχει δωρο και καπακι μπλε...και χτε παραγγειλα το iuni u2 ρε γαμοτο...

 

Aν δεν στο εστειλε δωσε ακυρωση της παραγγελιας!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω βρει διαθέσιμο απο Aliexpress και αν είναι μια βελτίωση του F1 βλέπω γρήγορα για αγορά .http://m.aliexpress.com/item/2030940042.html?productId=2030940042&productSubject=Original-Coolpad-F2-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7G-Multi-language-4G-FDD-LTE-WCDMA&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Απο αυτον έχω πάρει 6 συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τελικά ο CPU είναι ο MSM8939;

Τοτε υπάρχει υποστήριξη με αυτον για την αναμενόμενη νέα εκδοση android.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω βρει διαθέσιμο απο Aliexpress και αν είναι μια βελτίωση του F1 βλέπω γρήγορα για αγορά .http://m.aliexpress.com/item/2030940042.html?productId=2030940042&productSubject=Original-Coolpad-F2-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7G-Multi-language-4G-FDD-LTE-WCDMA&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Απο αυτον έχω πάρει 6 συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τελικά ο CPU είναι ο MSM8939;

Τοτε υπάρχει υποστήριξη με αυτον για την αναμενόμενη νέα εκδοση android.

 

 

από όσα έχω διαβάσει για τα δικά μας δίκτυα είναι μόνο ο snapdragon 615 , για κίνα θα είναι με ΜΤ 6592

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω βρει διαθέσιμο απο Aliexpress και αν είναι μια βελτίωση του F1 βλέπω γρήγορα για αγορά .http://m.aliexpress.com/item/2030940042.html?productId=2030940042&productSubject=Original-Coolpad-F2-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7G-Multi-language-4G-FDD-LTE-WCDMA&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Απο αυτον έχω πάρει 6 συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τελικά ο CPU είναι ο MSM8939;

Τοτε υπάρχει υποστήριξη με αυτον για την αναμενόμενη νέα εκδοση android.

 

Ναι αλλά καπάκι δεν δίνει !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καπάκι δεν δίνει !!! :D

Αν είναι αξιόπιστος τότε με τα 30 $ που θα του μείνουν θα μπορεσει να πάρει μερικά καπάκια ακόμα :P

Πάντως εγώ το μπλε ήθελα από την αρχή :P

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αξιόπιστος τότε με τα 30 $ που θα του μείνουν θα μπορεσει να πάρει μερικά καπάκια ακόμα :P

Πάντως εγώ το μπλε ήθελα από την αρχή :P

 

πως ακριβως θα μεινουν 30 δολλαρια? η τιμη μαζι με το κουπονι για την δικια μασ εκδοση θα ειναι 207.99 δολλαρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι και αν δεν κανω λαθος δεν εχουν στοκ.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά καπάκι δεν δίνει !!! :D

 

Το καπάκι είναι το θέμα ή το τηλέφωνο;

Να'σαι σίγουρος οτι αν μπει μια καλή θήκη ουτε θα σε νοιάζει τι χρωμα είναι το καπάκι!Οπως είναι τωρα το F1 μου.

Δεύτερα -Τριτη πάω για αγορά απο αυτον.

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως θα μεινουν 30 δολλαρια? η τιμη μαζι με το κουπονι για την δικια μασ εκδοση θα ειναι 207.99 δολλαρια απο το συγκεκριμενο μαγαζι και αν δεν κανω λαθος δεν εχουν στοκ.

έχεις δίκιο VVV , αυτά γίνονται όταν βιάζεσαι και έχεις ένα 9 μηνών ταλιμπάν στα χέρια σου και πας να ελεγξεις το φορουμ :X

 

Το καπάκι είναι το θέμα ή το τηλέφωνο;

Να'σαι σίγουρος οτι αν μπει μια καλή θήκη ουτε θα σε νοιάζει τι χρωμα είναι το καπάκι!Οπως είναι τωρα το F1 μου.

Δεύτερα -Τριτη πάω για αγορά απο αυτον.

 

το σίγουρο είναι ότι πρέπει να αρχίζουμε να κοιτάμε το ali για θήκες :P

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγο τεραστιο δεν ειναι για 5,5 ιντσες?

Το λεω γιατι εχει ιδιες διαστασεις περιπου με το Hongmi Note το οποιο ειναι τεραστιο σε συγκριση με το επισης 5,5 ιντσες honor 3x http://www.youtube.com/watch?v=fyo-XQdNmio και τινανικων διαστασεων σε συγκριση με το lg g3!

Και'γω γουσταρω ιντσες αλλα να μην ειναι εντελος αβολο λες και κουβαλαμε ταμπλετ,το f1 το εβαλα διπλα διπλα με το honor 3x και ειπα Ο.Κ ειναι λιγο μεγαλυτερο αλλα εχει 5,5 ιντσες οθονη,αντε να την κανω την παραχωρηση της πρακτικοτητας για μεγαλυτερη οθονη αλλα το f2 ειναι μεγαλυτερο απο τον ιδιων διαστασεων οθονης honor 3x σχεδον αλλη τοση διαφορα οσο εχει το F1 των 5ιντσων με το honor 3x των 5,5 ιντσων!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λιγο τεραστιο δεν ειναι για 5,5 ιντσες?

Το λεω γιατι εχει ιδιες διαστασεις περιπου με το Hongmi Note το οποιο ειναι τεραστιο σε συγκριση με το επισης 5,5 ιντσες honor 3x http://www.youtube.com/watch?v=fyo-XQdNmio και τινανικων διαστασεων σε συγκριση με το lg g3!

Και'γω γουσταρω ιντσες αλλα να μην ειναι εντελος αβολο λες και κουβαλαμε ταμπλετ,το f1 το εβαλα διπλα διπλα με το honor 3x και ειπα Ο.Κ ειναι λιγο μεγαλυτερο αλλα εχει 5,5 ιντσες οθονη,αντε να την κανω την παραχωρηση της πρακτικοτητας για μεγαλυτερη οθονη αλλα το f2 ειναι μεγαλυτερο απο τον ιδιων διαστασεων οθονης honor 3x σχεδον αλλη τοση διαφορα οσο εχει το F1 των 5ιντσων με το honor 3x των 5,5 ιντσων!

 

Εχεις δίκαιο αλλά δεν είναι μονο το μέγεθος του πάνελ αλλά η αλλαγή είναι και στον cpu που παρουσιάζει λογικά καλύτερες επιδόσεις.

Κοιτά όλοι σε γενικές γραμμές ειμαστε υπο σκέψη για την συσκευή, κ παταω στο γεγονος του F1 και στην εξέλιξη του.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο αλλά δεν είναι μονο το μέγεθος του πάνελ αλλά η αλλαγή είναι και στον cpu που παρουσιάζει λογικά καλύτερες επιδόσεις.

Κοιτά όλοι σε γενικές γραμμές ειμαστε υπο σκέψη για την συσκευή, κ παταω στο γεγονος του F1 και στην εξέλιξη του.

 

Βρε πολυ καλο το κινητο,αλλα εχει τα + του σε σχεση με το f1(4G ,μεγαλυτερη οθονη) αλλα εχει και τα -του(μεγαλυτερη οθονη με την ιδια μπαταρια= πολυ μικροτερη αυτονομια,επισης ιδια αναλυση σε μεγαλυτερη οθονη=χειροτερη οθονη!),αν ηταν πιο συμαζεμενο λεω και ειχε τις διαστασεις του honor3x θα το σκεφτομουν πολυ ζεστα στο να σμπρωξω το f1 και να παω στο f2,και επειδη εχω και την συνηθεια ολα μου τα κινητα να τα φοραω θηκη τωρα με τιποτα δεν το σκεφτωμαι για το f2 ,ειπαμε το μεγεθος του ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Βρε πολυ καλο το κινητο,αλλα εχει τα + του σε σχεση με το f1(4G ,μεγαλυτερη οθονη) αλλα εχει και τα -του(μεγαλυτερη οθονη με την ιδια μπαταρια= πολυ μικροτερη αυτονομια,επισης ιδια αναλυση σε μεγαλυτερη οθονη=χειροτερη οθονη!),αν ηταν πιο συμαζεμενο λεω και ειχε τις διαστασεις του honor3x θα το σκεφτομουν πολυ ζεστα στο να σμπρωξω το f1 και να παω στο f2,και επειδη εχω και την συνηθεια ολα μου τα κινητα να τα φοραω θηκη τωρα με τιποτα δεν το σκεφτωμαι για το f2 ,ειπαμε το μεγεθος του ειναι μεγαλος ανασταλτικος παραγοντας!

Αναλογα τις αναγκες παει και το μεγεθος του κντ βρε.Εγω π.χ. εχω και το f1 αλλα και το note 4.Ο καθε ενας οπως τον βολευει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μεγάλο, τελεία και παύλα. Τώρα κάποιοι το αντέχουν, κάποιοι άλλοι όχι. Εγώ δεν το συζητώ καν, οι 5 ίντσες είναι η χρυσή τομή μεταξύ μεγέθους και ευχρηστίας. Από εκεί και πάνω ξεφεύγει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μεγάλο, τελεία και παύλα. Τώρα κάποιοι το αντέχουν, κάποιοι άλλοι όχι. Εγώ δεν το συζητώ καν, οι 5 ίντσες είναι η χρυσή τομή μεταξύ μεγέθους και ευχρηστίας. Από εκεί και πάνω ξεφεύγει πολύ.

Ναι οντως δεν ειναι συσκευες για παντελονι και κολοτσεπη,και εδω που τα λεμε ουτε το 5αρι ειναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν ειναι συσκευες για παντελονι και κολοτσεπη,και εδω που τα λεμε ουτε το 5αρι ειναι.

 

Και ομως μια χαρα ειναι και οι 5,5 ιντσες αλλα σε λογικες διαστασεις τηλεφωνο οπως το lg g3 που σε διαστασεις ειναι οσο και το f1 αλλα χωραει 5,5 ιντσες οθονη και οχι 5!

Οταν το πετυχουν οι Κινεζοι αυτο τοτε ναι αλλιος οχι απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Και ομως μια χαρα ειναι και οι 5,5 ιντσες αλλα σε λογικες διαστασεις τηλεφωνο οπως το lg g3 που σε διαστασεις ειναι οσο και το f1 αλλα χωραει 5,5 ιντσες οθονη και οχι 5!

Οταν το πετυχουν οι Κινεζοι αυτο τοτε ναι αλλιος οχι απο μενα!

 

Δεν έχω πιάσει κανένα απ' αυτά στα χέρια μου ,για να έχω εικόνα - άποψη , αλλά οι διαστάσεις των συσκευών είναι αντίστοιχα :

F1 141 × 71.5 × 9.3 mm

F2 154.5x78x8.6 mm

και αναρωτιέμαι 1, 5 cm στο μήκος 0,7 στο πλάτος είναι τόσο "έντονοι" στο χέρι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πιάσει κανένα απ' αυτά στα χέρια μου ,για να έχω εικόνα - άποψη , αλλά οι διαστάσεις των συσκευών είναι αντίστοιχα :

F1 141 × 71.5 × 9.3 mm

F2 154.5x78x8.6 mm

και αναρωτιέμαι 1, 5 cm στο μήκος 0,7 στο πλάτος είναι τόσο "έντονοι" στο χέρι ?

Nαι η διαφορα ειναι αισθητη......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρεθηκε τροπος για playstore?ακυρωσα το iuni που ειχα παραγγειλει γιατι επρεπε να περιμενω 2 βδομαδες να το στειλουν και τωρα λεω να χτυπησω το f2 που ειναι και δικαρτο θα βολευει καλυτερα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρεθηκε τροπος για playstore?ακυρωσα το iuni που ειχα παραγγειλει γιατι επρεπε να περιμενω 2 βδομαδες να το στειλουν και τωρα λεω να χτυπησω το f2 που ειναι και δικαρτο θα βολευει καλυτερα.

 

Τι ακριβως εννοεις βρε.............

http://www.thedroid.net/download-google-apps-gapps-android-kitkat-3116/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις βρε.............

http://www.thedroid.net/download-google-apps-gapps-android-kitkat-3116/

 

κωστα στο vickmall που το εχουν μου λενε οτι δεν εχουν βρει τροπο να περασουν gapps.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...