Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα recovery περασματακι εστω? Με τιποτα?

 

δεν υπαρχει ακομα recovery για το lolli του mate. τι θες να κανεις? ξεκλειδωμα bootloader και root με kingroot και εχεις τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει ακομα recovery για το lolli του mate. τι θες να κανεις? ξεκλειδωμα bootloader και root με kingroot και εχεις τα παντα.

 

Δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος με την μπαταρια με την lollipop και θελω να γυρισω σε Β137. Απ οτι ειδα downgrade δεν γινεται πλεον

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι και τοσο ευχαριστημενος με την μπαταρια με την lollipop και θελω να γυρισω σε Β137. Απ οτι ειδα downgrade δεν γινεται πλεον

 

αδειασε την μια φορα και γεμισε το κλειστο μπορει να βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

αδειασε την μια φορα και γεμισε το κλειστο μπορει να βοηθησει.

 

Μηπως να κανω και καμια επαναφορα σε εργοστασιακές ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω νεος κατοχος του τηλεφωνου αυτου και μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος με τις επιδοσεις του εως τωρα...Το μονο που ψαχνω ειναι να βρω πως να λειτουργω το gps και τους χαρτες (δηλαδη navigation) χωρις τα δεδομενα...καμια λυση??? :help::help::help:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω νεος κατοχος του τηλεφωνου αυτου και μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος με τις επιδοσεις του εως τωρα...Το μονο που ψαχνω ειναι να βρω πως να λειτουργω το gps και τους χαρτες (δηλαδη navigation) χωρις τα δεδομενα...καμια λυση??? :help::help::help:

 

Κατεβασε το nokia here maps ,δεν χρειάζεται να κατεβάζει δεδομενα σαν τους google maps.Απλά κατεβαζεις την χωρα που θες και τέλος,δουλευει offline.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το nokia here maps ,δεν χρειάζεται να κατεβάζει δεδομενα σαν τους google maps.Απλά κατεβαζεις την χωρα που θες και τέλος,δουλευει offline.

 

Σευ ευχαριστω για την απαντηση..θα το δοκιμασω και αν τυχον εχω κανα προβλημα θα ενημερωσω!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κανω και καμια επαναφορα σε εργοστασιακές ρυθμισεις?

 

εγω κανω παντα. σιγουρα ειναι καλυτερα. απλα προσεχε με το backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι και εγω νεος κατοχος του τηλεφωνου αυτου και μπορω να πω πως ειμαι υπερευχαριστημενος με τις επιδοσεις του εως τωρα...Το μονο που ψαχνω ειναι να βρω πως να λειτουργω το gps και τους χαρτες (δηλαδη navigation) χωρις τα δεδομενα...καμια λυση??? :help::help::help:

 

Μπορείς να κατεβάσεις και τμήματα του χάρτη από το google maps. Κάνεις zoom πχ ώστε να φαίνεται στην οθόνη ολόκληρη η Αθήνα, μετά στο πλαίσιο της αναζήτησης γράφεις "ΟΚ MAPS" και πατάς αναζήτηση (μεγ. φακός) σε ρωτάει αν θέλεις να σώσεις τον χάρτη. Πατάς save, δίνεις όνομα και VOILA !!!

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ολα γίνονται παιδιά !!!

For those who are not satisfied with 5.1 or stuck in bootloop, here a way back.

 

http://forum.xda-developers.com/mate-7/help/5-1-to-4-4-2-bootloop-t3132888

Link to comment
Share on other sites

ολα γίνονται παιδιά !!!

For those who are not satisfied with 5.1 or stuck in bootloop, here a way back.

 

http://forum.xda-developers.com/mate-7/help/5-1-to-4-4-2-bootloop-t3132888

 

Επιτελους! Μολις τα καταφερα και εκανα downgrade σε 137. Χιλια ευχαριστω!!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

τόσο χάλια είναι η lollipop?

Βασικα η μπαταρια δεν με ικανοποιησε. Εξαλλου ειναι σε beta ακομη οποτε περιμενουμε την τελικη εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η μπαταρια δεν με ικανοποιησε. Εξαλλου ειναι σε beta ακομη οποτε περιμενουμε την τελικη εκδοση!

 

αν δεν είναι όπως είναι τώρα ή μπαταρία δεν την βάζω .12 ώρες μου έβγαλε σήμερα από χτες δηλαδή ανοιχτή οθόνη .πρώτη φορά δεν μπορώ να τελειώσω την μπαταρία από ένα κινητό smartphone . ελπίζω ή τελική έκδοση να αξίζει αν και με λολιποπ δεν το βλέπω .ή 12 ώρες ήταν με WiFi δεν ήξερα ότι τα δεδομένα έχουν τόσο μεγάλη διάφορα στην κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

αν δεν είναι όπως είναι τώρα ή μπαταρία δεν την βάζω .12 ώρες μου έβγαλε σήμερα από χτες δηλαδή ανοιχτή οθόνη .πρώτη φορά δεν μπορώ να τελειώσω την μπαταρία από ένα κινητό smartphone . ελπίζω ή τελική έκδοση να αξίζει αν και με λολιποπ δεν το βλέπω .ή 12 ώρες ήταν με WiFi δεν ήξερα ότι τα δεδομένα έχουν τόσο μεγάλη διάφορα στην κατανάλωση

 

Ποια εκδοση λειτουργικου εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση λειτουργικου εχεις?

 

sp03 έχω και δεν εζω κανένα παράπονο μια χαρά είναι δεν είδα κανένα κόλλημα ή οτιδήποτε άλλο περίεργο ,εκτός από ένα μου βγάζει ένα μήνυμα δεν βρέθηκε ή τοποθεσία .

Link to comment
Share on other sites

sp03 έχω και δεν εζω κανένα παράπονο μια χαρά είναι δεν είδα κανένα κόλλημα ή οτιδήποτε άλλο περίεργο ,εκτός από ένα μου βγάζει ένα μήνυμα δεν βρέθηκε ή τοποθεσία .

Απενεργοποιήσε την αυτόματη τοποθεσία στο stock weather widget.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιήσε την αυτόματη τοποθεσία στο stock weather widget.

 

το έκανα δεν το είχα σκεφτεί αυτό άρα χειροκίνητα θα την κάνω καλύτερα κιόλας γλυτωνω μπαταρία .δεν νομίζω να ξανά βγει αυτό το μήνυμα . ένα πράγμα που ξέχασα να γράψω είναι με την φωτεινότητά στο αυτόματο στον ήλιο εντάξει δείχνει πολύ καλά δουλεύει καλά αλλά στην σκιά μου κατεβάζει πολύ χαμηλά και δεν μπορώ να δω καλά ,πρέπει χειροκίνητα να την πειραξω λίγο,έτσι λειτουργεί ή κάνω κάτι λάθος . την έχω τέρμα και στο αυτόματο αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αν μας έρθει αναβάθμιση δλδ παιδιά να μην την κάνουμε; τόσο διαφορά στην μπαταρία;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αν μας έρθει αναβάθμιση δλδ παιδιά να μην την κάνουμε; τόσο διαφορά στην μπαταρία;

η official θα ερθει οταν ειναι , και οχι μπετα ! αρα ελπίζουμε να μην εχει τα οποια προβλήματα αυτής εδώ

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από της beta. Πέρσι είχα μπει στη λογική με το P6 και είχα βαρεθεί να κάνω updates και downgrades.... Σιγά τις διάφορες της lollipop. Υπομονή μέχρι να έρθει.
Link to comment
Share on other sites

αν πάρουμε παράδειγμα ότι όσοι έχουν λολιποπ σχεδόν ,δηλαδή ένα 20% το 15 θέλει να γυρίσει πίσω κάπως έτσι δείχνει το πράγμα . εγώ δεν θα την κάνω αν βγει θα περιμένω την m αν κάποτε την πάρει .δεν είναι τυχαίο όπου και αν διαβάζω να λένε ότι είναι χαλιά .εκτός από αυτό την έιχα στο λενοβο στο g3 ,νοτε 3 ,το τζι 4( κ.α)..δεν πάει πίσω. είχα προβλήματα εφαρμογές έκλειναν μπαταρία μια καλά μια χαλιά μου πήγαινε τα εικονίδια έφευγαν ερχόταν πάγωνε το κινητό μερικές φορές ,δηλαδή ένα Χάλι. εφόσον με την κιτ κατ πάνε όλα καλά ποιος ο λόγος να μπω σε τέτοια διαδικασία ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά Μετά από καθαρή εγκατάσταση με hard reset της λολιποπ παρατήρησα μεγάλη χρονοκαθυστερηση στο άνοιγμα των εφαρμογών σε σημείο να θέλω και εγώ να γυρίσω πίσω στην 137,το έχετε παρατηρήσει και εσείς;;ξέχασα δεν Έχω κάνει ρουτ,είναι Ακόμα στοκ κατάσταση με στοκ launcher κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά Μετά από καθαρή εγκατάσταση με hard reset της λολιποπ παρατήρησα μεγάλη χρονοκαθυστερηση στο άνοιγμα των εφαρμογών σε σημείο να θέλω και εγώ να γυρίσω πίσω στην 137,το έχετε παρατηρήσει και εσείς;;ξέχασα δεν Έχω κάνει ρουτ,είναι Ακόμα στοκ κατάσταση με στοκ launcher κλπ

Battery drain πάντως από χθες το πρωί που την έστησα δεν Έχω παρατηρήσει

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μποούμε να αλλάξουμε την εικόνα που εμφανίζει με κλειστό το original flip cover ? (ρολογάκι...)

Όταν βάλεις λολιποπ αλλάζει προς το καλύτερο,εμφανίζει το wallpaper του magazine συν την ώρα και την Ημερομηνία διακριτικά κάτω αριστερά,πολύ όμορφη σκεψη

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...