Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση, ότι ζεσταίνεται το κινητό. Κάποια γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση, ότι ζεσταίνεται το κινητό. Κάποια γνώμη;
,,, προσπαθώ να ανεβασω φωτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννημερωνεται μονο του, κοιταξε το λινκ, και κατεβασε το JAZZ- L09, ΚΑΙ μην κανεις τιποτα, πριν καποιος από το σαιτ, επιβεβαιωσει, ότι μπορει να γινει ενημερωση από Β137, σε Β331, Και κανε τις επαφες κλπ, Backup, Και 2ο κινητο εχεις; αν κολλησει το Ματε 7.http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/mt7-l09-gr.htm

 

Καλησπερα.. Ευχαριστω πολυ athanasios1112... Κατεβασα αυτο που μου ειπες και δεν μπορεσα να αντισταθω.. Τελικα την εκανα την ενημερωση σε 5.1.1 με emui 3.1 ... Μεχρι στιγμης δεν μου εχει βγαλει θεμα και δεν μπορω να πω τπτ... Χιλια ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εγω εκανα αναβαθμιση σε 5.1.1 ...όλα μια χαρα είναι και η μπαταρια και όλα ,το μονο και οκ δεν είναι κατι συμαντικο ,αλλα εχω θηκη με ενεργο πορτακι της porche ,παρατηρω ότι στην4.4. μου εδειχνε το κεντρικο ρολοι κλπ ,με τον κυκλο γυρω γυρω ,αλλα και διαφορες ειδοποιήσεις notification ,πανω ψηλα και ποσοστο μπαταριας κλπ κλπ ,τωρα με την 5.1.1 μου δειχνει μονο κατω αριστερα ,ωρα ,ημερομηνια και καιρο ,τα αλλα πανω όχι ,εχει να κανει με καποιες ρυθμισεις ,η αυτό δειχνει γενικα και κατι ακομα παρακαλω ,η 6 MM μια και επισημη ελληνικη δεν εχει βγει ,αυτή που κατεβάζουμε ,εχει ελληνικο μενου η μονο αγγλικα ? (ως το πιο κοντινο με εμας ,γιατι κορεατικα/κινεζικα.... δεννν:))....ευχαριστω πολύ

Screenshot_2016_06_22_18_03_20.png

ενώ πριν ηταν ετσι

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0196/3894/products/Gold-as-Smart-Object-1_e020308b-e314-491a-9148-27e703ad80b4_1024x1024.gif?v=1418538767

Edited by aetos100

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

aetos 100,, σε εμένα, πάντα την φωτό με την γέφυρα έδειχνε. Νομίζω κάποιος από το site, προσπαθούσε νά τό αλλάξει, δεν μπόρεσε, ούτε και εγώ επίσης, δεν πρέπει νά είναι στις ρυθμίσεις.....ρολόι.. επιλέγεις ψηφιακή.. αναλογική προβολή,, κάτι τέτοιο... μία ερώτηση: πώς ανεβάζουν φωτογραφία;;;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβως με την 4.4.2 ηταν αλλιως ,όπως δειχνω πιο κατω ...αλλα οκ αν δεν βρουμε λυση δεν πειραζει......για το άλλο αν στην εκδοση 6 ΜΜ ...εχει ελληνικα ??

 

Για φωτο ,ανεβάζεις καπου ,σε καποιο upload foto ,παιρνεις μετα το λινκ και εδώ που ποσταρεις ,εκει που λεει φωτογραφια ,βαζεις αυτό το λινκ και εισαι οκ ...

Ευχαριστω παντως Αθανασιε ,νασαι καλα..

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο, ειχε, την ομολογουμένως, σπαστικη φωτο, με την γεφυρα κλπ. Το εθεσε θεμα, ενας από το σαιτ, εψαξα στις ρυθμισεις: Ταπετσαρια,, κλειδώματος οθονης, αρχικης οθονης,,,, δεν μπορεσα να βρω καποια ρυθμιση. { στο Samsung note 4, εχει αυτην την επιλογή, για 5 προεπιλεγμενες "φωτο". }. Στην ρομ 6 ΜΜ, υπαρχουν τα Ελληνικα, νομιζω πρωτα ειχα την Β513, μετα Νομιζω με ΟΤΑ(?) την 522, και μετα με ΟΤΑ την 560, και μετα εκανα clean install την Β560 ( μαλλον ). Τωρα το ΜΑΤΕ 7, αντι για την γεφυρα, εχει μια μαυρη φωτο, που δεν μπορεσα να αλλαξω. Ενδεχεται να μην γινεται εγκατασταση της Β560, με την μια. παλιοτερα το κινητο 2 φορες, στην αναβαθμιση εγραψε..... failed.. reboot now.. το γλιτωσα το κολλημα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ πολύ μάλλον θα περιμένω όταν έρθει επίσημα και για Ελλάδα όπως μου έδωσαν την 5.1.1 και έγινε απλά αναβάθμιση.....να'σαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok σε ευχαριστώ πολύ μάλλον θα περιμένω όταν έρθει επίσημα και για Ελλάδα όπως μου έδωσαν την 5.1.1 και έγινε απλά αναβάθμιση με τοπικη αναβαθμιση.....να'σαι καλά

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαλέγω μια εικόνα για background και επιλέγω να μπαίνει και στην οθόνη κλειδώματος και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΜΑΤΕ 7, εχω θηκη, την γνησια, με ενεργο πορτακι. Το θεμα, Δεν είναι πως αλλαζει η οθονη κλειδώματος, αλλα αν αλλαζει η "φωτο", στο ενεργο πορτακι,, { στο Samsung note 4, εχει αυτή την επιλογή. }
Link to comment
Share on other sites

Παντως το update της 6 δεν το παιρνει με τιποτα ,μου λεει false....και σταματάει ,στην 5.1.1 (b331 firmware) το εκανε μια χαρα ,από ότι ειδα για να πας στην 6 πρεπει να εχεις αυτην ετσι δεν είναι ??

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Λογικο τωρα καταλαβα αυτο που μου εγραψες οτι θελει καποιες εκδοσεις πριν καιμετα την 560 ....απο,θεμα ""ποιοτητας""τελικα καλυτερη απο την 5.1.1 ???

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την σελίδα, 149, freco,. #2234. Πρόσεξε μην κολλήσεις το κινητό, το έπαθε ένας, μετά αρβατο, είναι ή αντιπροσωπεία. Εγώ είχα εγκατάσταση την 513, και με ΟΤΑ, στην 522, και με ΟΤΑ στην 560. Νομίζω είναι πιο γρήγορο το κινητό, δεν έχω τις γνώσεις για λεπτομερής παρατηρήσεις. Καλή Επιτυχία, και Πρόσεξε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ανακαλυψα ,από τους xda ,υπαρχει μια εφαρμογουλα

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.eloygomez.firmware2

η οποια μας δειχνει ποια firm εχουμε ,τι μπορούμε να κατεβάσουμε ,με τι κανουμε downgrade κλπ ...δοκιμασα ,κατεβασα και εχω μολις τωρα την 6 επανω ,σαν update ,εφτιαξε και το θεμα της case ,τα δειχνει όλα

Screenshot_2016_06_24_01_03_51.png

 

είναι πολύ ευκολοετσι ,κατεβαζει ένα αρχειο 2.05 γιγα και κανει κανονικη εγκατασταση...κατευθείαν στην 560 ...μενει να δω και τα αλλα ,μπαταρια ,χρηση ,κλπ ...καλο βραδυ..

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ανακαλυψα ,από τους xda ,υπαρχει μια εφαρμογουλα

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.eloygomez.firmware2

η οποια μας δειχνει ποια firm εχουμε ,τι μπορούμε να κατεβάσουμε ,με τι κανουμε downgrade κλπ ...δοκιμασα ,κατεβασα και εχω μολις τωρα την 6 επανω ,σαν update ,εφτιαξε και το θεμα της case ,τα δειχνει όλα

Screenshot_2016_06_24_01_03_51.png

 

είναι πολύ ευκολοετσι ,κατεβαζει ένα αρχειο 2.05 γιγα και κανει κανονικη εγκατασταση...κατευθείαν στην 560 ...μενει να δω και τα αλλα ,μπαταρια ,χρηση ,κλπ ...καλο βραδυ..

 

Το αρχείο που κατεβηκε ειναι zip.Δεν κανει μονο του εγκατάσταση.Πως έκανε σε εσένα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχε δίκιο ο aetos100, απλά εγω δεν πρόσεξα τι ελεγε.Κανουμε εγκατάσταση με τον πατροπαράδοτο τρόπο (οποιος δεν θελει να χασει δεδομένα και ρυθμίσεις) ξεζιπάροντας το αρχειο σε εναν φάκελο dload στην sd ή στον εσωτρικό χώρο αποθήκευσης και πάμε στην χειροκίνητη διαδικασία και το κάνει.Τρομερή αίσθηση η Β522,μενει τώρα να δούμε και την μπαταρία της. Edited by apostolodimitris
φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω το Κινέζικο δίκαρτο 64GB (το Monarch Edition, αν θυμάμαι καλά). Αυτή τη στιγμή είμαι στη Β357 (5.1.1). Πώς πάω σε 6άρα και ποιά είναι αυτή; Η 560, η 522, ή κάποια άλλη;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια μικρη βοηθεια οποιος μπορει:)

Πηρα ενα μεταχειρισμενο με τα εξης στοιχεια: ειναι το 2/16 αρα το 09 και ειναι rooted + custom recovery και φοραει custom rom την

MT7-000b357_Kangvip με emui 3.1, η ρομ ειναι 5.1.1

 

Τι κανω για να παω στην τελευταια official η οποια ειναι καλυτερη πχ η 6.0 beta δεν ξερω ποια δουλευει καλυτερα:rolleyes:

 

1-2 απλες οδηγιες και ισως καποιο link θα ηταν ευπροσδεκτα και εκτιμισημα:)

 

 

PS επισης ριμαι με recοvery twrp 2.8.7.0 Αν κατεβασω την C432B560 Full (Europe ) απο εδω http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-mt7-l09-l10-stock-firmware-ota-t3275784 και φλασσαρω με τα απαραιτητα wipes θα εχω κανενα προβλημα η το κανω ελευθερα?

Ευχαριστω!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες η B522 κολαγε στην 2gb εκδοση.. με την B560 τι επιδόσεις εχουμε στην ιδια εκδοση;

ελπιζω να μν κλεινει εφαρμογες οπως η προηγουμενη λόγω ελλειψεως ram...

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

παιδες η B522 κολαγε στην 2gb εκδοση.. με την B560 τι επιδόσεις εχουμε στην ιδια εκδοση;

ελπιζω να μν κλεινει εφαρμογες οπως η προηγουμενη λόγω ελλειψεως ram...

 

Σε εμενα πολυ καλυτερη η 560 κανε clean install

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα πολυ καλυτερη η 560 κανε clean install

 

σε σχέση με lollipop;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιοσ να δωσει ένα τηλ να τον καλεσω να μ πει πωσ να κανω την αναβαθμιση στο mtl1th0 την 6 γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη...την κατεβαζω απ την εφαρμογή που εγραψε καποιοσ φιλοσ εδώ και μετα δεν ξερω τι να κανω είμαι ασχετοσ...οποιοσ μπορει να γραψει το τηλ τ να τον καλεσω να μ λεει για 5 λεπτα βημα βημα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη η lollipop,ειδικά στην μπαταρία.Μετά από δύο εβδομάδες με την B560 ξαναγύρισα στην lollipop.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια μικρη βοηθεια οποιος μπορει:)

Πηρα ενα μεταχειρισμενο με τα εξης στοιχεια: ειναι το 2/16 αρα το 09 και ειναι rooted + custom recovery και φοραει custom rom την

MT7-000b357_Kangvip με emui 3.1, η ρομ ειναι 5.1.1

 

Τι κανω για να παω στην τελευταια official η οποια ειναι καλυτερη πχ η 6.0 beta δεν ξερω ποια δουλευει καλυτερα:rolleyes:

 

1-2 απλες οδηγιες και ισως καποιο link θα ηταν ευπροσδεκτα και εκτιμισημα:)

 

 

PS επισης ριμαι με recοvery twrp 2.8.7.0 Αν κατεβασω την C432B560 Full (Europe ) απο εδω http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-mt7-l09-l10-stock-firmware-ota-t3275784 και φλασσαρω με τα απαραιτητα wipes θα εχω κανενα προβλημα η το κανω ελευθερα?

Ευχαριστω!

Βρε παιδια κανεις δεν ξερει?

Εστω και σε Loli αλλα να φοραω μαμα ρομ θα μπορεσω να φλασαρω οπως ειμαι με το twrp recovery?

H πρεπει να γυρισω σε stock recovery?

Οπως ειμαι εαν φτιαξω dload φακελο και ριξω μεσα official rom θα περαστει η υπαρχει πιθανοτητα να το μπρικαρω?

Εαν ειναι τοσο δυσκολες οι ερωτησεις μου για ατομα που εχουν καιρο το τηλεφωνο συγνωμην κιολας.....εκτος εαν η βοηθεια δεν υπαρχει εδω μεσα!:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κανεις δεν ξερει?

Εστω και σε Loli αλλα να φοραω μαμα ρομ θα μπορεσω να φλασαρω οπως ειμαι με το twrp recovery?

H πρεπει να γυρισω σε stock recovery?

Οπως ειμαι εαν φτιαξω dload φακελο και ριξω μεσα official rom θα περαστει η υπαρχει πιθανοτητα να το μπρικαρω?

Εαν ειναι τοσο δυσκολες οι ερωτησεις μου για ατομα που εχουν καιρο το τηλεφωνο συγνωμην κιολας.....εκτος εαν η βοηθεια δεν υπαρχει εδω μεσα!:X

Δεν μπορείς να πας κατευθείαν στην Β560 πρέπει να περάσεις πρώτα την Β513 μετά την Β522 και τέλος την Β560.

Για μένα μείνε σε lollipop την Β331 η marshmallow θέλει δουλίτσα ακόμη.

Κάνε ένα backup είτε με την εφαρμογή του κινητού ή με το twrp και κανείς εγκατάσταση μετά μπορείς να της κατεβάσεις από εδώ http://huaweifirmware.com/huawei-mate-7 έχει και οδηγίες.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση, ότι ζεσταίνεται το κινητό. Κάποια γνώμη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

,,, προσπαθώ να ανεβασω φωτό.

Και το δικό μου αλλά μόνο όταν έχω ανοιχτό το kodi μέχρι που έκλεισε το κινητό.Πρώτη φορά μου το έκανε μετά απο την επιστροφή σε lollipop.Έβγαλες καμία άκρη;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...