Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.

 

Παρακολουθώ αρκετό καιρό το νήμα. Το τηλέφωνο γενικά νομίζω οτι ¨τα σπάει ¨ ....

Τωρα που βλέπω οτι θα πάρει και την 6 νομίζω οτι θα την κάνω την κίνηση.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας στα εξής:

- Να πάρω το 3gb ή το 2gb RAM; Νομίζω οτι ανεβαίνει πολύ η τιμή στα 3gb.... Πιστεύετε οτι αξίζει αυτή η διαφορά; Εχω καταλάβει οτι το 2g εχει πολύ καλή απόδοση. Ποιά είναι η γνώμη σας;

- Νομίζω οτι οι τιμες για το 2gb ειναι πανω κατω οι ιδιες στην Ελλάδα (Skroutz) και Κίνα (kimovil). Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό μαγαζί απο Κίνα (για 2 ή 3 gb) ;

 

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε mikal το κινητό στο συστήνω ανεπιφύλακτα, το έχω από τον Ιανουάριο, την έκδοση με τα 2 gb ram, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Με την lollipop τρέχει ακόμη πιο γλυκά, όχι ότι πρίν κολλούσε αλλά η δουλειά που έχουν κάνει τώρα είναι πολύ καλή. Μπαταρία τέρας εγω πού δεν πολύ παίζω με τις ώρες στο διαδίκτυο μου βγάζει τρείς ημέρες χαλαρά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Παρακολουθώ αρκετό καιρό το νήμα. Το τηλέφωνο γενικά νομίζω οτι ¨τα σπάει ¨ ....

Τωρα που βλέπω οτι θα πάρει και την 6 νομίζω οτι θα την κάνω την κίνηση.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας στα εξής:

- Να πάρω το 3gb ή το 2gb RAM; Νομίζω οτι ανεβαίνει πολύ η τιμή στα 3gb.... Πιστεύετε οτι αξίζει αυτή η διαφορά; Εχω καταλάβει οτι το 2g εχει πολύ καλή απόδοση. Ποιά είναι η γνώμη σας;

- Νομίζω οτι οι τιμες για το 2gb ειναι πανω κατω οι ιδιες στην Ελλάδα (Skroutz) και Κίνα (kimovil). Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό και οικονομικό μαγαζί απο Κίνα (για 2 ή 3 gb) ;

 

Ευχαριστώ

Μιχάλης

 

Εισαι σιγουρος οτι απο Κινα θα εχεις εγγυηση; επισης το 2 gb το εχει 370 γιατι να το παρεις απο εκει δεν καταλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mikal το κινητό στο συστήνω ανεπιφύλακτα, το έχω από τον Ιανουάριο, την έκδοση με τα 2 gb ram, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Με την lollipop τρέχει ακόμη πιο γλυκά, όχι ότι πρίν κολλούσε αλλά η δουλειά που έχουν κάνει τώρα είναι πολύ καλή. Μπαταρία τέρας εγω πού δεν πολύ παίζω με τις ώρες στο διαδίκτυο μου βγάζει τρείς ημέρες χαλαρά.

 

:cool:

Κατι τέτοια ακούω και ¨τρελαίνομαι¨ ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εισαι σιγουρος οτι απο Κινα θα εχεις εγγυηση; επισης το 2 gb το εχει 370 γιατι να το παρεις απο εκει δεν καταλαβαινω!

 

Απο Κινα σκεφτομαι μόνο για τα 3 gb αν το βρω σε καλη τιμή. Ελλάδα το εχω βρεί 600 ευρώ!...

 

Για τα 2 gb νομιζω οτι είναι σχεδον μια η άλλη

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι απο Κινα θα εχεις εγγυηση; επισης το 2 gb το εχει 370 γιατι να το παρεις απο εκει δεν καταλαβαινω!

 

To 2G από κίνα είναι dual-sim

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια απο καμερα πως ειναι το κιν;με ενδιαφερει το θεμα καμερας σε σχεση π.χ. με ποιο ειναι ισαξια;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και τα δυο μέλη για την απάντηση.

Όσον αφορά τα κεφαλαία, έχεις δίκιο. Και το παλιό samsung galaxy που είχα, έκανε τα ίδια :)

 

Για τα sms όμως, όταν συντάσσω το μνμ. , αριστερά δίπλα στο συννεφάκι της σύνταξης, έχει μόνο το σύμβολο + με

το οποίο προσθέτει smiley, εικόνες κτλ.

 

Επίσης η επιλογή ''βελτιστοποίηση 7bit'' στις σύνθετες ρυθμίσεις των μηνυμάτων, την έχω ήδη ενεργοποιημένη αλλά

μετρητή δεν ... βλέπω :)

 

Θα μου πεις ''τη να τα κάνεις τα sms αφού όλοι στέλνουν με vider'' ?

Ελα μου ντε, που έχω στο πακέτο μου κάποια δωρεάν sms κάθε μήνα και δεν έχουν όλοι smartphone ...

Λοιπόν φίλε μου έχεις δίκιο. Όταν πας στα μυνήματα και πατήσεις για δημιουργία νέου μυνήματος,αριστερά στο συννεφάκι βγάζει σκέτο το +. Αν όμως κανεις εισαγωγη παραλήπτη σου βγάζει και το μετρητή χαρακτήρων.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει/βάλει τη lollipop στη Monarch Edition;

Aρκετοί, και όλοι happy από όσο γνωρίζω.

Edited by efsevi

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Aρκετοί, και όλοι happy από όσο γνωρίζω.

OTA πάντως δε μου έχει έρθει. Όσοι τη βάλατε, το κάνατε χειροκίνητα; Από που την κατεβάσατε;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

OTA πάντως δε μου έχει έρθει. Όσοι τη βάλατε, το κάνατε χειροκίνητα; Από που την κατεβάσατε;

Ναι χειροκίνητα, ποιά rom έχεις τώρα? TL10 ή ΤL09 ?

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου έχεις δίκιο. Όταν πας στα μυνήματα και πατήσεις για δημιουργία νέου μυνήματος,αριστερά στο συννεφάκι βγάζει σκέτο το +. Αν όμως κανεις εισαγωγη παραλήπτη σου βγάζει και το μετρητή χαρακτήρων.

 

Δυστυχώς το δικό μου ούτε με εισαγωγή παραλήπτη βγάζει τον μετρητή εναπομεινάντων χαρακτήρων, είτε βάλω τον

παραλήπτη από την αρχή είτε τον προσθέσω στο τέλος.

 

Μήπως παίζει ρόλο το πληκτρολόγιο (χρησιμοποιώ το Swypw) ή η έκδοση του λογισμικού ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό μου ούτε με εισαγωγή παραλήπτη βγάζει τον μετρητή εναπομεινάντων χαρακτήρων, είτε βάλω τον

παραλήπτη από την αρχή είτε τον προσθέσω στο τέλος.

 

Μήπως παίζει ρόλο το πληκτρολόγιο (χρησιμοποιώ το Swypw) ή η έκδοση του λογισμικού ?

Ίσως τελικά παίζει ρόλο και το πληκτρολόγιο. Εγω χρησιμοποιώ της google

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν ήδη βάλει λόλιποπ.

Μετά την αναβάθμιση το ξυπνητήρι χτυπάει ακόμα και όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν ήδη βάλει λόλιποπ.

Μετά την αναβάθμιση το ξυπνητήρι χτυπάει ακόμα και όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό;

Ναι, κανονικά!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς η Κινέζικη έκδοση MT7-UL00 τι γλώσσες υποστηρίζει?

Και ακόμη εάν έχει ή μπορεί να παρει το google play?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.Εγώ έχω αγοράσει απο το ΝΟΚ shop την χρυσή 3γιγα έκδοση και η τελευταία ΟΤΑ αναβάθμιση που πήρα είναι η MT7-TL10V100R001C00B129,ούτε καν η Β130 που διαβάζω εδώ από άλλα άτομα.Δεν υπάρχει άλλη ΟΤΑ αναβάθμιση,ούτε χειροκνητα δεν μπορώ να περάσω την lollipop.Βοήθεια κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω λίγο κάτι;;; Γιατί κάποια βράδυα μου καταναλώνει όλο και όλο 1% μπαταρία και κάποια αλλά γύρω στο 10%. Τι να φταίει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο πιθανον. Εγακτεστησε το gsam Battery stats για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη στο παρασκηνιο πιθανον. Εγακτεστησε το gsam Battery stats για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με την μπαταρια.

Αυτό έχω αλλά δε βγάζω άκρη... [ATTACH]64430[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα android φταίει. Είχες ανοιχτά wifi ή δεδομένα? Κάνε μια επανεκκίνηση και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές συστήματος που τρέχουν στο παρασκήνιο.. Το λειτουργικό σύστημα δλδ. Πολλές φορές στρώνει με μια επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...