Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην βιαζεσαι παππου περιμενε με :lol:..μολις τωρα μπηκα σπιτι και αναλαμβανω δραση:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Φιλε μου αυτη η ρομ κανει για το L10 gold edition ;Ειμαι με την Β128 (εχω το κινεζικο μοντελο) αν σε βοηθαει αυτο.

 

Εμενα που ειναι Gold και ΤL10 τι σκ@τα εκδοση ειναι ??? Ποσο ποιο Gold πρεπει να γινει ???;);)

CRISPAF77 για λυσε το γριφο ....που θα με πεις και παππου ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα κανονικά την έκδοση,την έβαλα σε cd card κάνω την διαδικασία αλλά σταματάει, κάνει aborted...καμία ιδέα..

 

 

 

 

 

 

Πέρασε την στο φάκελο dload (μη την κανείς extract) μετονόμασε τη σε update.zip και κάνε τοπική ενημέρωση ή πέρασε την με 3Κ...Εννοείται πως έχεις κάνει αντίγραφο ασφαλείας πρώτα έτσι;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που έχεις κινέζικη έκδοση (δίκαρτο, 3g, 32g), συμπάσχω μαζί σου :lol: λόγω ότι έχουμε άλλο update... (για πες ποιά rom έχεις τώρα?)

 

Βρήκα ένα λινκ που εξηγεί τη διαδικασία να το μετατρέψεις σε ευρωπαϊκό, αλλά καλύτερα να διαβάσεις ξανά για πανελλαδικές, παρά να το κάνεις!!!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την στο φάκελο dload (μη την κανείς extract) μετονόμασε τη σε update.zip και κάνε τοπική ενημέρωση ή πέρασε την με 3Κ...Εννοείται πως έχεις κάνει αντίγραφο ασφαλείας πρώτα έτσι;

Έχω κάνει αντίγραφο ασφαλείας,μια διευκρίνιση το 3κ τι είναι???

Και επίσης ο φάκελος dload δεν υπάρχει, τον δημιουργό όμως σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αντίγραφο ασφαλείας,μια διευκρίνιση το 3κ τι είναι???

Και επίσης ο φάκελος dload δεν υπάρχει, τον δημιουργό όμως σωστά?

 

 

Τελικά εγώ την πέρασα και τώρα έχω Emui 3.1 :D

Την έκανα extract τελικά και το update.app το έβαλα στον φάκελο dload που δημιούργησα και μετά έκανα τοπική ενημέρωση.

Το 3Κ είναι όταν φλασαρεις την rom πατώντας παρατεταμένα τα 3 Κουμπιά ενώ την έχεις τοποθετήσει πρώτα στο φάκελο dload.Εκεί χάνεις όλα τα δεδομένα αλλά έχεις καθαρή εγκατάσταση.Αν έχεις κάνει αντίγραφο ασφαλείας στην sd τα επαναφέρεις όλα και γλιτωνεις τον κόπο.

Review από την Rom το βράδυ κύριες και κύριοι.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

λιγο βοήθεια με την μέθοδο τριών κουμπιών?? δεν μπορώ να το καταφέρω με τίποτα. απλά ανοίγει το τηλεφωνο.

 

 

 

Επανελεγχος οτι το update.app ειναι στο φακελο dload...απενεργοποίηση του κινητού και μετά πατάς πρώτα volume + και - και μετά το power....όταν δεις το λογότυπο ότι φορτώνει ή rom τότε αφήνεις το power button και μετά τα αλλά δύο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περιμενουμε!

 

 

 

 

Πρώτες εντυπώσεις... Έβαλαν μυαλό από τα bugs στο Ηonor 6 και έτσι έχουμε μια πολύχρωμη και με smooth αίσθηση Rom.Δε φαίνεται ιδιαίτερα "βαριά" και σίγουρα δεν έκαιγε το τηλ όταν τη τοποθετούσα (ο έχων Honor 6 θα με καταλάβει τι εννοώ). Από θέμα μπαταρίας δε φαίνεται να είναι ενεργοβορα αλλά καλύτερα να το επιβαιβεωσω αυτό αύριο που θα το λιωσω σε συνέδριο:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το πατησα το κουμπι δεν αντεξα......UPDATED SUCCESFULLY !!!

Επανεκινηση και βελτιστοποιηση εφαρμογων .......154 τον αριθμο

 

Ξυπνησε με λολι 5.1.1 και Emui 3.1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έβαλα και έχω πάθει πλάκα. Δεν θέλω να πω πολλά γιατί εντυπωσιάζομαι εύκολα αλλά... Γ@μ@ει άσχημα :O
ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Το πατησα το κουμπι δεν αντεξα......UPDATED SUCCESFULLY !!!

Επανεκινηση και βελτιστοποιηση εφαρμογων .......154 τον αριθμο

 

Ξυπνησε με λολι 5.1.1 και Emui 3.1

 

 

Εμένα 173 σ έφαγα :lol::lol::lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Απο lag τι λεει; συνηθως μετα απο αναβαθμισεις υποφερουν απο lag

 

 

 

Έκανα wipe data-cache για να χω το κεφάλι μου ησυχο και είμαι κομπλε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεδομένα χρήσης μπαταρίας και ρυθμίσεις καιρού που πήγανε οέοοο;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe data-cache για να χω το κεφάλι μου ησυχο και είμαι κομπλε τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεδομένα χρήσης μπαταρίας και ρυθμίσεις καιρού που πήγανε οέοοο;

 

:p:p:p:p:lol::lol::lol::lol::lol: και μετα λες εμενα παππου ρε :lol::lol::lol::lol: ηρθαν σε μενα γιατι το κινητο μου ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe data-cache για να χω το κεφάλι μου ησυχο και είμαι κομπλε τώρα.

 

και εγω φιλε και τώρα δεν μπορώ να κάνω restore γιατι δεν υπάρχει τρόπος για root. και προσπαθούσα με 3 button downgrade για να κανω τα παντα restore και μετα απλα ενα update αλλα δεν μου κανει την χαρη. μάλλον θα το έχω μερικές μέρες χωρίς κάποιες εφαρμογές μέχρι να βρώ τρόπο να κάνω restore

Link to comment
Share on other sites

Να και κατι το οποιο αλλαξε και δε μου αρεσε καθολου......εχω βαλει τη θηκη της Huawei με το πορτακι και εκει που ειχε το ρολοι και ειχες την επιλογη

να πας και στη μουσικη (οταν ειναι κλειστο) τωρα εχει μια ασχετη φωτο ενα ρολοι στον πατο και δειγμα του καιρου...χωρις να ειναι εναλλαξιμο και χωρις

να μπορεις να το αλλαξεις (εκτος αν μου διαφευγει κατι)

Edited by chrisnits
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην πηγή και δεν μπορω να πιο νερό...κατέβασα το firmware, το ονόμασα update.zip ολόκληρο χωρίς να το κάνω unzip, δημιούργησαν φάκελο στην κάρτα dload το πέρασα όπως είναι,το σβηνω,κάνω την μέθοδο 3κ ,instal sdcard το βρίσκω λέω ναι ,ξεκινάει και σε 2 δεύτερα λέει aborted...καμία ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην πηγή και δεν μπορω να πιο νερό...κατέβασα το firmware, το ονόμασα update.zip ολόκληρο χωρίς να το κάνω unzip, δημιούργησαν φάκελο στην κάρτα dload το πέρασα όπως είναι,το σβηνω,κάνω την μέθοδο 3κ ,instal sdcard το βρίσκω λέω ναι ,ξεκινάει και σε 2 δεύτερα λέει aborted...καμία ιδέα???

 

το κάνεις unzip και εχει μέσα φάκελο dload ετοιμο που τον πετάς οπως είναι στην sd

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην πηγή και δεν μπορω να πιο νερό...κατέβασα το firmware, το ονόμασα update.zip ολόκληρο χωρίς να το κάνω unzip, δημιούργησαν φάκελο στην κάρτα dload το πέρασα όπως είναι,το σβηνω,κάνω την μέθοδο 3κ ,instal sdcard το βρίσκω λέω ναι ,ξεκινάει και σε 2 δεύτερα λέει aborted...καμία ιδέα???

 

 

 

Αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω θα δεις ότι τελικά το κανείς extract και το update.app το περνας στο φακελο dload και με τοπική ενημερωση έχεις νέα rom.:DD

Ωπ με πρόλαβαν:wacko:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μετα το update ολα κομπλε φαινεται πιο γρηγορη η μπαταρια την ρουφαει λιγο παραπανω αφηνει περισσοτερο ελευθερη την ραμ εχω ενα θεμα ομως μου αλλα3ε ηχο ειδοποιησης και δεν αλλαζει απο τις επιλογες λυση κανεις???
Link to comment
Share on other sites

Μετα το update ολα κομπλε φαινεται πιο γρηγορη η μπαταρια την ρουφαει λιγο παραπανω αφηνει περισσοτερο ελευθερη την ραμ εχω ενα θεμα ομως μου αλλα3ε ηχο ειδοποιησης και δεν αλλαζει απο τις επιλογες λυση κανεις???

 

 

 

 

 

Πας αρχεια->ηχοι->πατάς πάνω του παρατεταμένα->ορισμός ως ....

 

Αφήστε με όμως να πιω μπυρα :lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την τελική beta, καμία σχέση... Τόσο smooth το κινητό δεν ήταν ούτε με την κιτ κατ. Άργησε αλλά έκανε καλή δουλειά ή Huawei.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...