Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορουμε να βρουμε το monarch?ξερει κανεις?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σημερα το βρηκα στο you με την ονομασια Smartphone Huawei Ascend Mate 7 Premium Amber Gold Edition με τιμη 499.90 € τι ειναι αυτο τωρα ??? Οσο κι αν εψαξα δεν καταλαβα που εχη διαφορα αν εχη . Αναφερωμε παντα στο 3 ram 32 rom .

http://www.you.gr/proionta/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-huawei-ascend-mate-7-premium-amber-gold

 

ΣΗΜΕΡΑ 16/2/15 ΣΤΙΣ 13.00 ΤΟ you.gr ΤΟ ΑΦΕΡΕΣΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΠΛΕΟΝ , h καναε λαθος και το καταλαβαν h μονο μουφα διαφημηση ητανε !!!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Κάντε μια έρευνα πρώτα πριν τοποθετηθείτε... δηλαδή όσο το δυνατό μεγαλύτερο sar, τόσο καλύτερο σήμα έχει η συσκευή; Μη μας ακούσει κανείς... :X

 

Τέλος πάντων... το Mate 7 έχει το sar που έχει. Σε όποιον δεν αρέσει... πάει σε άλλη συσκευή, απλά τα πράγματα.

 

Θα παρακαλέσω να επιστρέψουμε στα της συσκευής και μόνο.

 

Δεν εννοούσα ακριβως αυτο. Νομίζω όμως ότι όταν ενα κινητό πιάνει δε δύσκολα σημεια , έχει υψηλοτερο sar απο 1 αλλο που δεν πιάνει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι για αλλαγή του Mate 7 16gb white με δίκαρτο 32άρι και πληρώνω τη σχετική διαφορά, αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm...
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς κάτοχος της δικαρτης έκδοσης να βάλει στο 2ο σλοτ σιμ και Micro sd μαζι;

Στο xda φαίνεται πως το έχουν καταφέρει αρκετοί.

Σε συνδυασμό με την τιμή που πλέον το βρίσκει κανείς στα 494 από Ιταλία φαίνεται καλή επιλογή.

Αν είχε και υποστήριξη από xda....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα.Το ψαχνω το κινητο εδω και καιρο(πριν καν κυκλοφορησει στην Ελλαδα) και μαζευω εδω και καιρο λεφτα να το αγορασω και διαβαζοντας απο την αρχη ολα τα σχολια ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις:

1)Σαν κατοχος ενος παλιου 4ιντσου(xperia arc s) με ανησυχει λιγο το θεμα το αν θα χωραει το κινητο στις τσεπες...δεν ξερω αν εσεις εχετε προβληματα και αν εχετε πως το αντιμετωπιζετε(εκτος απο τσαντακια)

2)Επισης με ανησυχησε λιγο το θεμα sar..δεν πιστευω να δημιουργησω τιποτα προβληματα υγειας...αν και μπορει οπως ειπατε να αντιμετωπιστει με καποια handsfree

3)Τελος θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση στα σκρουτζομαγαζα αλλα και σε αλλα site που εχουνε βγαλει μια εκδοση χρυσου με 2 ραμ και 16 μνημη...ειναι καποια καινουργια εκδοση η εχει γινει λαθος?

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο μενα.Το ψαχνω το κινητο εδω και καιρο(πριν καν κυκλοφορησει στην Ελλαδα) και μαζευω εδω και καιρο λεφτα να το αγορασω και διαβαζοντας απο την αρχη ολα τα σχολια ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις:

1)Σαν κατοχος ενος παλιου 4ιντσου(xperia arc s) με ανησυχει λιγο το θεμα το αν θα χωραει το κινητο στις τσεπες...δεν ξερω αν εσεις εχετε προβληματα και αν εχετε πως το αντιμετωπιζετε(εκτος απο τσαντακια)

2)Επισης με ανησυχησε λιγο το θεμα sar..δεν πιστευω να δημιουργησω τιποτα προβληματα υγειας...αν και μπορει οπως ειπατε να αντιμετωπιστει με καποια handsfree

3)Τελος θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση στα σκρουτζομαγαζα αλλα και σε αλλα site που εχουνε βγαλει μια εκδοση χρυσου με 2 ραμ και 16 μνημη...ειναι καποια καινουργια εκδοση η εχει γινει λαθος?

Ευχαριστω για τον χρονο σας!!!

 

1) Αν μιλάς για πίσω τσέπη τζιν, θα προεξέχει, αν μιλάς για μπροστά μπαίνει μέσα αλλα δεν μπορείς να καθίσεις...ενοχλεί.

2) Το sar δεν ξέρουμε πόσο είναι ακόμα γιατί αν θα δεις παίζει απο συσκευή σε συσκευή. Αλλα με handsfree ή bluetooth δεν εχεις θέμα.

3) Εγώ ήξερα ότι η χρυσή έκδοση ήταν με τα 3gb.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

1) Αν μιλάς για πίσω τσέπη τζιν, θα προεξέχει, αν μιλάς για μπροστά μπαίνει μέσα αλλα δεν μπορείς να καθίσεις...ενοχλεί.

2) Το sar δεν ξέρουμε πόσο είναι ακόμα γιατί αν θα δεις παίζει απο συσκευή σε συσκευή. Αλλα με handsfree ή bluetooth δεν εχεις θέμα.

3) Εγώ ήξερα ότι η χρυσή έκδοση ήταν με τα 3gb.

 

Τοτε μπορει να υπαρξει θεμα για το πως θα κουβαλαμε το κινητο...Το sar τωρα εμενα μπορει να με βολεψει γιατι στο σπιτι μου δεν εχουμε και απο τα καλυτερα σηματα,απλα μονο μην υπαρξει θεμα υγειας.η πονοκεφαλους μερα απο πολυωρη χρηση.Και μια τελευτευταια ερωτηση.Η καμερες ειναι εξισου καλες και σε νυχτερινη ληψη?

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς κάτοχος της δικαρτης έκδοσης να βάλει στο 2ο σλοτ σιμ και Micro sd μαζι;

Στο xda φαίνεται πως το έχουν καταφέρει αρκετοί.

Σε συνδυασμό με την τιμή που πλέον το βρίσκει κανείς στα 494 από Ιταλία φαίνεται καλή επιλογή.

Αν είχε και υποστήριξη από xda....

 

Εχεις καποιο λινκ για Ιταλια;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, καινούργιος και εγώ στην παρέα!

Πραγματικά πολύ όμορφο κινητό το οποίο σκέφτομαι να αποκτήσω πολύ σύντομα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μελλοντικά θα υπάρξει κάποιο update σε Lolipop?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το μονόκαρτο και πήρα το δίκαρτο 32άρι με 3 ram χρυσό, το τηλ τα σπάει και η λειτουργία με τις 2 άρτες είναι όλα τα λεφτά. Επιτέλους θα γλυτώσω από τη δεύτερη συσκευή
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το μονόκαρτο και πήρα το δίκαρτο 32άρι με 3 ram χρυσό, το τηλ τα σπάει και η λειτουργία με τις 2 άρτες είναι όλα τα λεφτά. Επιτέλους θα γλυτώσω από τη δεύτερη συσκευή

Αν εξαιρέσεις το ότι είναι δίκαρτο και έχει περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, πιστεύεις ότι αξίζει τα παραπάνω χρήματα το χρυσό; Το 1gb επιπλέον στη ram το κάνει να είναι πιο smooth ή δεν κατάλαβες διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το ότι είναι δίκαρτο και έχει περισσότερο αποθηκευτικό χώρο, πιστεύεις ότι αξίζει τα παραπάνω χρήματα το χρυσό; Το 1gb επιπλέον στη ram το κάνει να είναι πιο smooth ή δεν κατάλαβες διαφορά;

 

Δεν είναι αυτή ακριβώς η χρησιμότητα της ram. Δε σημαίνει απαραίτητα ότι όσο πιο πολύ έχεις τόσο πιο smooth θα είσαι. Εξαρτάται τί χρήστης είσαι βασικά. Φαντάσου τη ram σαν ένα πορτμπαγκάζ. Άλλος βολεύεται με το πορτμπαγκάζ ενός Smart και βάζει το παγουρίνο του, και ο άλλος βολεύεται με το πορτμπαγκάζ της C5 που χωράει 3 πτώματα μέσα. Άλλος δηλαδή χρησιμοποιεί 5-10-20 εφαρμογές και άλλος 100-150-180. Όσες περισσότερες εφαρμογές χρησιμοποιείς, και ειδικότερα όσες περισσότερες τρέχουν στο backround, τόσο πιο πολύ μνήμη θες. Εγώ πχ στο startup του τηλεφώνου έχω και φορτώνουν 15 εφαρμογές. Launchers, Dialers, Rotation Managers, Μετρητές δεδομένων, Widgets, προγράμματα καιρού, προγράμματα ασφαλείας, Wi-Fi toggles, Viber, και κάνα 2 ακόμα που δε θυμάμαι.

Άμα δεν είχα μνήμη θα είχα πρόβλημα. Σίγουρα βοηθάνε τα 3GB του Note (2.71GB για την ακρίβεια) αλλά και με 1 λιγότερο δεν ξέρω τί θέματα θα είχα.

Είναι δηλαδή στον χρήστη και στη χρήση που κάνει στη συσκευή του.

Θα στο επιβεβαιώσει και ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σα μέσος χρήστης δεν θα καταλάβεις διαφορά, απλά αν έχεις ξεχάσει ανοιχτές πολλές εφαρμογές χρειάζεσαι την παραπάνω μνήμη για να μην κολλάει, για μένα η διαφορά είναι οι 2 κάρτες γιατί κουβάλαγα το μονόκαρτο και ένα iPhone 6 Plus, τώρα θα φύγει το δεύτερο...
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια γιατί είμαι πολύ κοντά στο να το πάρω.... απο ήχο πως πάει ? και το ηχείο του αλλά και όταν συνδέεις ακουστικά, βγάζει καθαρό και δυνατό ήχο ? Να τονίσω οτι το ραδιόφωνο δεν με νοιάζει καθόλου αλλά βλέπω πολύ YouTube αλλά και πολλές ταινίες...Τώρα έχω το htc one max ξέρω ότι ήχο σαν του htc δεν θα πάρω ιδικά στο ηχείο άλλα γενικός ο ήχος του τι λέει ? Επίσης είδα οτι δεν δίνει και πολύ καλά ακουστικά ή κάνω λάθος βέβαια αυτό λύνεται αγοράζοντας άλλα. και αν πιστεύετε ότι έχει κάποια άλλα αρνητικά το κινητό να μου τα πείτε γιατί μάλλον έχω καταλήξει ή σε αυτό ή στο Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα. H Dual SIM έκδοση (που πουλάνε και στα PUBLIC πια) έχει υποδοχή κάρτας microSD για επέκταση μνήμης? Έχω ένα μεγάλο πιστωτικό από επιστροφή προϊόντων και σκέφτομαι να το χτυπήσω , ειδικά αν παίρνει κάρτα μνήμης
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα. H Dual SIM έκδοση (που πουλάνε και στα PUBLIC πια) έχει υποδοχή κάρτας microSD για επέκταση μνήμης? Έχω ένα μεγάλο πιστωτικό από επιστροφή προϊόντων και σκέφτομαι να το χτυπήσω , ειδικά αν παίρνει κάρτα μνήμης

Έχει επέκταση μνήμης αλλά στη περίπτωση που βάλεις κάρτα μνήμης θα έχεις μία sim αφού τη κάρτα μνήμης την παίρνει στη θέση της δεύτερης sim.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

οι φωτο που βγαζω ειναι πολυ χαλια με πολυ θορυβο θα λεγα,ιδικα το βραδυ με φλας ειναι χαλια εχω δοκιμασει ποσες ρυθμισεις ακρη δεν μπορω να βγαλω...σε αυτο το τομεα με εχει απογοητευσει το mate 7 και το λεω σαν πρωην κατοχος samsung lg htc κλτπ δεν συγκρινονται οι φωτο που βγαζουν αυτες οι εταιριες

 

και ρωταω το εξης εχετε να προετεινετε καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις για να βγαινουν ικανοποιητικες φωτο?

ευχαριστω και περιμενω απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχει επέκταση μνήμης αλλά στη περίπτωση που βάλεις κάρτα μνήμης θα έχεις μία sim αφού τη κάρτα μνήμης την παίρνει στη θέση της δεύτερης sim.

 

Μάπα το καρπούζι δηλαδή..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι δηλαδή..

Εξαρτάται. Αν δε σου αρκούν τα 32gb εσωτερικής, ε ναι τότε, μάπα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Μάπα το καρπούζι δηλαδή..

 

Ε ναι. Εξαλλου σε αυτα τα χαρατηριστικα και αυτην την ποιοτητα κατασκευης, υπαρχουν δεκαδες επιλογες δικαρτων συσκευων που περνουν και επεκταση μνημης..

Link to comment
Share on other sites

Καλα οσον αφορα τα επιπλεον GB μπωρης να εχης εικονες video μουσικη και οτι αλλο δεν χρησιμοποιης συχνα σε στικακι στο μπρελοκ σου και να εχης αντε καμια 20gb στην συσκευη οποτε εχης αμεσα χωρο για χρηση !!

κατι οπως αυτα εδω ας πουμε

 

http://www.ebay.com/itm/141557669991?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/331433509480?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/310982034172?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

το θεμα ομως με τις φωτο που αναφερθηκε πιο πανω το θεωρο οντως σοβαρο προβλημμα το ειχα ζηση με το zopo zp 980 και ειχα χαλαστη πολυ !!

Το NOTE 4 DUAL sim τι κανη απο φωτο αραγε ?? Δεν εχω δη ομως σε πανω απο 5,5 ιντσες κατι καλο με 4G και dual sim !!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...