Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παιδιά το SAR 1.5 ,αν ναι μιλάμε για τοστιέρα

Ίσως έτσι να εξηγείται το πολύ δυνατό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει βρει κανεις την 32ρα εκδοση σε αλλο χρωμα απο χρυσο, απο Ευρωπη?...
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γινεται οταν μας καλουν η παιρνουμε εμεις τηλεφωνο να εμφανιζεται στην οθονη ολοκληρη η φωτογραφια του προσωπου που εχουμε επιλεξει, και οχι τοσο μικρη οπως ειναι τωρα??

 

Υπάρχει πρόγραμμα για αυτό που ζητάς. Full screen caller ID.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μερικες ερωτησεις προς τους κατόχους μιας που σκέφτομαι την αγορά του.

Ιδιαιτερα αυτούς που είχαν πριν κάποια συσκευή τύπου note 3 πχ

Έχω συνηθίσει την λειτουργία που έχει η Samsung όση ωρα κοιτας την οθονη να μην σβηνει. Smart screen ή κατι τέτοιο.

Υπάρχει κατι αντίστοιχο στην συσκευή του θέματος;

ρουτ είναι εύκολο; ή αν κάνεις βγαινεις εκτος εγγυησης;

Screen mirοring ή Miracast δουλεύει ;

Ευχαριστώ

 

Όχι φίλε δυστυχώς δεν το έχει το smart stay (δεν θυμαμαι και γω πως λεγεται) και εγώ θα το ήθελα αυτο. Για το ρουτ νομίζω ότι είχα διαβάσει κάπου στο xda-forum οτι δεν βγαίνεις εκτός εγγύησης (αλλά ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ-μη σε πάρω στο λαιμό μου)

Εμένα βασικά στο κινητό μου άρεσε, εκτός απο το πολύ δυνατό σήμα του και την ποιοτικότερη(δεν εχω δει καλύτερη συσκευή στο θεμα αυτο) ομιλία στο ακουστικο του (ακόμα και σε θόρυβο), το ποσο καλά οργανωμένα και συμμαζεμένα είναι όλα στο μενού του. Ειδικά στο μενού επαφές.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε σε σκρουτζομάγαζα το δίκαρτο σε χρυσό, αλλά με 16gb και 2gb ram. Άλλη έκδοση είναι αυτή πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε προηγούμενα posts έχουν γραφτεί και δοθεί διάφορες τιμές sar, στο δικό μου 32gb/3gb μέσα στο βιβλιαράκι που συνοδεύει τη συσκευή γράφει για μέγιστη τιμή στο αυτί τα 1,180 W/kg και στο σωμα 0,749 W/kg.

 

Φιλε μου, καλο μεσημερι!

Το 32αρι που εχεις, ειναι Dual SIM??? Αν ναι, υπαρχει δυνατοτητα microSD και 2 SIM ταυτοχρονα η μονο μια SIM+microSD για ολες τις εκδοσεις???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, καλο μεσημερι!

Το 32αρι που εχεις, ειναι Dual SIM??? Αν ναι, υπαρχει δυνατοτητα microSD και 2 SIM ταυτοχρονα η μονο μια SIM+microSD για ολες τις εκδοσεις???:blink:

Ναι είναι dual sim. Δυστυχώς αυτό που λες δε μπορεί να γίνει. Οπότε είτε επιλέγεις στη slot 2 να βάλεις κάρτα sim είτε μια sim και μια κάρτα μνήμης.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι dual sim. Δυστυχώς αυτό που λες δε μπορεί να γίνει. Οπότε είτε επιλέγεις στη slot 2 να βάλεις κάρτα sim είτε μια sim και μια κάρτα μνήμης.

 

Σ' ευχαριστω για την ενημερωτικη απαντηση σου!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

την έχω συσκευή εδώ και 5 μέρες (dual sim) άψογη σε όλα της πραγματικά, το μόνο παράπονο για μένα είναι το άθλιο launcher για τα γούστα και ανάγκες μου (αντικατασταθικε με το apex) σε όλα τα άλλα πραγματικά τέλειο.

 

btw: αυτό με το σήμα το έχετε προσέξει? εκεί που άλλες συσκευές δεν έχουν τπτ στο ίδιο δίκτυο αυτό έχει δύο μπάρες σταθερά!! το ίδιο και το WiFi,.

 

 

θα το κάνω root σκ κλπ να το φέρω στα μέτρα μου και να σουταρου και τα σπαστικα gapps εκτός από το store

 

 

σαν πρώην κάτοχος του lg g3 πραγματικά βρήκα το φως μου

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

την έχω συσκευή εδώ και 5 μέρες (dual sim) άψογη σε όλα της πραγματικά, το μόνο παράπονο για μένα είναι το άθλιο launcher για τα γούστα και ανάγκες μου (αντικατασταθικε με το apex) σε όλα τα άλλα πραγματικά τέλειο.

 

btw: αυτό με το σήμα το έχετε προσέξει? εκεί που άλλες συσκευές δεν έχουν τπτ στο ίδιο δίκτυο αυτό έχει δύο μπάρες σταθερά!! το ίδιο και το WiFi,.

 

 

θα το κάνω root σκ κλπ να το φέρω στα μέτρα μου και να σουταρου και τα σπαστικα gapps εκτός από το store

 

 

σαν πρώην κάτοχος του lg g3 πραγματικά βρήκα το φως μου

 

Ειπαμε εχει υψηλό sar δυστυχως. Από μπαταρία το dual τί λέει. Ποσο σου κραταει ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε εχει υψηλό sar δυστυχως. Από μπαταρία το dual τί λέει. Ποσο σου κραταει ?

3 μέρες με πήγε με Screen time 8 ώρες(3g) σε φωτισμό αυτοματο

 

όσο για το sar δεν με πειράζει έτσι και αλλιώς όταν μιλάω το κάνω η με ακουστικά η με Bluetooth (6 ηντσες βλέπεις) πάντως έχει λίγο μικρότερο sar από iPhone 6 plus

αν θα ήταν μικρο θα με πείραζε πολύ αφού θα πρέπε να το βάζω στο αυτί

 

Sar eu 1.180 W/kg head and body is 0.749 W/kg

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το σαρ είχα διαβάσει ότι δεν έχει σχέση με το σήμα του κινητού... Πχ τα σαμμυ έχουν πολύ καλό σήμα αλλά το σαρ τους είναι πάρα πολύ χαμηλά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το σαρ είχα διαβάσει ότι δεν έχει σχέση με το σήμα του κινητού... Πχ τα σαμμυ έχουν πολύ καλό σήμα αλλά το σαρ τους είναι πάρα πολύ χαμηλά.

όσο περισσότερο μέταλλο και λιγότερο πλαστικό τόσο λιγότερο το sar, στην περίπτωση του mate 7 πλαστικό δεν υπάρχει καν πέρα από δύο μικρές λωρίδες. Το καθένα έχει τα συν και τα πλυν του. Όπως και να μιλάς με 6 ηντσες κινιτο χωρίς hands-free το θεωρώ για αρχή ρεζίλι

Link to comment
Share on other sites

όσο περισσότερο μέταλλο και λιγότερο πλαστικό τόσο λιγότερο το sar, στην περίπτωση του mate 7 πλαστικό δεν υπάρχει καν πέρα από δύο μικρές λωρίδες. Το καθένα έχει τα συν και τα πλυν του. Όπως και να μιλάς με 6 ηντσες κινιτο χωρίς hands-free το θεωρώ για αρχή ρεζίλι

 

Μα έτσι που τα λες , το mate 7 θα έπρεπε να εχει χαμηλό sar αφού είναι όλο σχεδόν μεταλλικό.

 

Το σαρ είχα διαβάσει ότι δεν έχει σχέση με το σήμα του κινητού... Πχ τα σαμμυ έχουν πολύ καλό σήμα αλλά το σαρ τους είναι πάρα πολύ χαμηλά.

 

Τα sammy δεν έχουν τέτοιο καλό σήμα οπως του mate. Το sar μετράει στην ένταση του σήματος.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το sar μετράει στην ένταση του σήματος.

 

Δεν ισχύει αυτό. Κάντε μια έρευνα πρώτα πριν τοποθετηθείτε... δηλαδή όσο το δυνατό μεγαλύτερο sar, τόσο καλύτερο σήμα έχει η συσκευή; Μη μας ακούσει κανείς... :X

 

Τέλος πάντων... το Mate 7 έχει το sar που έχει. Σε όποιον δεν αρέσει... πάει σε άλλη συσκευή, απλά τα πράγματα.

 

Θα παρακαλέσω να επιστρέψουμε στα της συσκευής και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Πηγα σημερα στα Media markt στο Ρεντη και το ειδα απο κοντα.

Σαν κατοχος Lg G3 με ξενισε το λευκο που ειχε το Mate7.

Επισης (τουλαχιστον στην συσκευη που ειδα εγω) δεξια κια αριστερα της συσκευης στο σημειο που ξεκινουν τα bezel, το λευκο κιτρινιζε. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Κατα τα αλλα η απεικονιση του μαυρου ειναι ανωτερη στο Mate7 απο του G3 (πιο βαθυ)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το λευκο 16αρι και ψηνομαι να το αλλαξω με το χρυσο δικαρτο, η ερωτηση μου ειναι παιζουν και οι 2 καρτες μαζι? Αν ναι πως γινεται η επιλογη καρτας για δεδομενα ιντερνετ?
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Πηγα σημερα στα Media markt στο Ρεντη και το ειδα απο κοντα.

Σαν κατοχος Lg G3 με ξενισε το λευκο που ειχε το Mate7.

Επισης (τουλαχιστον στην συσκευη που ειδα εγω) δεξια κια αριστερα της συσκευης στο σημειο που ξεκινουν τα bezel, το λευκο κιτρινιζε. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?

Κατα τα αλλα η απεικονιση του μαυρου ειναι ανωτερη στο Mate7 απο του G3 (πιο βαθυ)

λογικά το έχουν βασανισει εκεί (για οθόνη μιλάω) σε μένα άσπρο είναι άσπρο και μαύρο είναι μαύρο

 

τώρα το υλικό σίγουρα θα σε ξένισει.. άλλο το πλαστικό και άλλο το μέταλλο

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το λευκο 16αρι και ψηνομαι να το αλλαξω με το χρυσο δικαρτο, η ερωτηση μου ειναι παιζουν και οι 2 καρτες μαζι? Αν ναι πως γινεται η επιλογη καρτας για δεδομενα ιντερνετ?

Και βέβαια δουλεύουν οι δυο καρτες μαζί. Και μάλιστα είναι και dual active. Απλά βάζοντας δυο καρτες δεν θα έχεις κάρτα μνήμης. Μέσα απο τις ρυθμίσεις σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις εσύ ποια απο τις δύο κάρτες θα χρησιμοποιείς για δεδομένα,4g κ.τ.λ.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση.

Το μοντελο με τα 3gb ram σε σχεση με αυτο που εχει 2 gb εχουν μεγαλες διαφορες στις επιδοσεις?

Τωρα ειμαι με Lg g2.Δεν παιζω παιχνιδια βαριά και περισσοτερο δουλευω το κινητο με ιντερνετ σερφαρισμα δηλαδη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση.

Το μοντελο με τα 3gb ram σε σχεση με αυτο που εχει 2 gb εχουν μεγαλες διαφορες στις επιδοσεις?

Τωρα ειμαι με Lg g2.Δεν παιζω παιχνιδια βαριά και περισσοτερο δουλευω το κινητο με ιντερνετ σερφαρισμα δηλαδη κλπ.

Κατά την άποψή μου δε νομίζω να έχουν κάποια μεγάλη διαφορά. Μικροδιαφορές ίσως που μόνο αν είσαι heavy user θα καταλάβεις και πάλι δεν είναι σίγουρο. Εγω πήρα το δίκαρτο γιατί χρειάζομαι δύο κάρτες οπωσδήποτε. Αν εσύ δε χρειάζεσαι τη δεύτερη sim απαραίτητα κι αν δεν ανοίγεις παρα πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα δε νομίζω να αξίζει να μπεις στο κόπο για τη δίκαρτη έκδοση.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Απο σερβις εδω ελλαδα αλλα και απο υποστηριξη σε updates τι ψαρια πιανει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Απο σερβις εδω ελλαδα αλλα και απο υποστηριξη σε updates τι ψαρια πιανει?

Απ'όσο γνωρίζω γενικά η Huawei στηρίζει τις συσκευές της σε ότι αφορά τα updates. Η συγκεκριμένη θα πάρει και lollipop. Τώρα για το service δεν έχω ιδέα τι γίνεται και εύχομαι να μη χρειαστεί ποτέ να μάθω.

Ίσως κάποιος άλλος με εμπειρία να μπορέσει να σου πεί.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε σε σκρουτζομάγαζα το δίκαρτο σε χρυσό, αλλά με 16gb και 2gb ram. Άλλη έκδοση είναι αυτή πάλι;

 

Έχω και εγώ την ίδια απορία. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι μόνο το 32αρι είναι δίκαρτο. Αν κάποιος γνωρίζει και μπορεί, ας μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Απο σερβις εδω ελλαδα αλλα και απο υποστηριξη σε updates τι ψαρια πιανει?

 

το service το ξεχνάς......... είναι ίδιο με το service της sony και της htc (δλδ η ακατανομαστη............. Arvato)............. updates μεν αργεί ενα κλικ παραπάνω αλλά όταν τα δίνει είναι αψογα (συνήθως zero bug versions)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...