Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση; θέλω να περάσω τον νοβα αλλά δεν μου δίνει την επιλογή να μην επιστρέφει στο μαμα λαουνσερ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση; θέλω να περάσω τον νοβα αλλά δεν μου δίνει την επιλογή να μην επιστρέφει στο μαμα λαουνσερ. Ευχαριστώ

ρυθμισεις > διαχ εφαρμογών > ρυθμ προεπ. εφαρμ. (στο γραναζι κατω)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μετα απο αποτυχημενη αναβαθμιση του mate 7 απο lolipop se marshmallow το κινητο δεν bootarei κανονικα παει μεχρι το logo της huawei και μετα κλεινει και ανοιγει μονο του.Προσπαθω να κανω install το lolipop πο εχω στν sd αλλα δε μπορω να το πατησω γιατι δε μου φουρτωνει αυτη η επιλογη (+ - volume and power) buttons .Τι αλλο μπορω να κανω γιατι βρησκομαι και χωρισ τηλ......

 

οταν βαζω την sd δε μπορω να μπω στο software upgrade mode αλλα οταν τη βγαζω μπαινει και μου λεει failed τι ν κανω ρε παιδια

Edited by todoris66
Link to comment
Share on other sites

βρες μια ΡΟΜ που να κανει και αν είναι δυνατον την μαμισια από τη σελιδα του κατασκευαστη και φλασαρισε την με flash tool. Eννοειται ότι θα χασεις τα παντα. Ακολουθα πιστα τις οδηγιες φλασαρισματος. Θα τα βρεις όλα με googlarisma
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Την εικόνα στην αρχική οθόνη με το που κλείνουμε το καπάκι(μια γέφυρα είναι), πως την αλαζουμε ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να την αλλαξεις.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε επιτέλους η official 6.0 marsmallow b522, σκέφτομαι να φύγω απο την kangvip να δω τι ψάρια πιάνει.

Την έχει κανείς να πει εντυπώσεις?

 

παιδια ειναι official τελικα; την εβαλε κανεις; εντυπώσεις;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την εβαλα τωρα αλλα χωρις hard reset μετα , απλα τα αρχεια της αναβαθμισης

πως κανω επαναφορα των ρυθμισεων αν κανω το reset? κωδικοι πως αποθηκευονται?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι official τελικα; την εβαλε κανεις; εντυπώσεις;

Περασα την Β522 στο ΜΑΤΕ 7. Νομιζω, εχει καλυτερη φωτεινοτητα η οθονη. Εντυπωση, μου εκανε ότι κατεβασε ΟΤΑ, παντοτε κατεβαζα την ρομ, από το site. Νομιζω, ειχα την 513, πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στις ρυθμισεις διμηουργια αντιγραφων για backup,ήσουν root?

 

Oxι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περασα την Β522 στο ΜΑΤΕ 7. Νομιζω, εχει καλυτερη φωτεινοτητα η οθονη. Εντυπωση, μου εκανε ότι κατεβασε ΟΤΑ, παντοτε κατεβαζα την ρομ, από το site. Νομιζω, ειχα την 513, πριν.

 

Οta και σε μενα απο την 513 xειροκινητα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περασα την b522.. πιστεύω έχουμε την πιο smooth εμπειρια που μπορεις να βρεις σε official rom.. πραγματικα το android με την 6 εκδοση δείχνει τα δοντια του... αν συνεχίσει έτσι πιστευω σε 2-3 εκδόσεις θα χει καταπιεί το ios για πλακα..

 

Θετικά

1-τρελο interface δινει στο κινητό άλλη αίσθηση (σαν να πήρες άλλη συσκευή)

2-απιστευτα smooth

3-πολυ καλύτερο multitaskin

4-καλυτερη διαχειρηση ram

 

Αρνητικά

1-Ελάχιστες νεες δυνατοτητες στην ουσια σου προσφέρει ότι και πριν σε νεο περιβάλλον

2-δυσκολεψαν το μενου αρκετα, θέλει ψάξιμο

3-εχω την εντυπωση οτι έχουμε battery drain

 

ΕΓΚΡΊΝΩ ΓΙΑ ΑΝΑΒΆΘΜΙΣΗ

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ειμαι με την Β331 υπάρχει κάποιο link για αναβάθμιση απο αυτή την έκδοση

 

+1. Όποιος έχει link ας το μοιραστεί αν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ειμαι με την Β331 υπάρχει κάποιο link για αναβάθμιση απο αυτή την έκδοση

 

B522 Full ->https://mega.nz/#!lop20AwA!6G0f3w0ewRZD6NgsB7bmEY9sxyMYo7o8iEpAmGiJawY

 

Αποσυμπιέζετε το zip, και αντιγράφετε στην κάρτα SD στο φάκελο dload ΜΟΝΟ το update.app.

Μετά κάνετε το γνωστό manual update.

 

Λίστα με όλες τις rom θα βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-mt7-l09-l10-stock-firmware-ota-t3275784

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι σε β331 ρουτ.θελω να περασω β522 αλλα ρουταρισμενη παλι.ξερει κανεις πως θα το κανω;πρεπει να περασω παλι στοκ recovery και να ρουταρω αφου περασω την 522;περναω 522 κατευθειαν;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το link. Η επιλογή να κρύβεται η κατω μπάρα υπάρχει στην 6;

 

Αν δεν κάνεις reset και πας απευθείας από 331 σε 522 παραμένει. Αν χρειαστείς όμως να κάνεις κάποια στιγμή τότε χάνεται.

Εγώ έχω κανονικά.

 

@flambouras

Από 331 root μπορείς να πας σε 522 αλλά χάνεται το root. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται original recovery.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους, είχα την beta marshmallow και πριν 2-3 μέρες μου ήρθε το ΟΤΑ για την 522 το οποίο χαρούμενος πέρασα. Παρατηρώ τώρα αρκετά συχνά να κάνει redraws το κινητό (κλείνει πχ μια εφαρμογή που τρέχω και με πετάει στην επιφάνεια εργασίας, εξαφανίζονται τα εικονίδια για 1 δευτερόλεπτο και ξαναεμφανίζονται). Το έχει παρατηρήσει κανείς; Ακόμα και το facebook σε τυχαίες φάσεις, κλείνει, δείχνει την μπλε οθόνη που έχει το Logo του και μετά ξαναφορτώνει.

Βέβαια δεν θυμάμαι να έχω κάνει ποτέ factory restore ως τώρα και ίσως με ένα θα γίνουν όλα μέλι γάλα, αλλά ήθελα να ρωτήσω αν κανείς έχει δει κάτι σχετικό. Πάντως battery drain δεν έχω εντοπίσει που έλεγε ένας φίλος παραπάνω.

ο Κόκκινος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ είμαι με το TL10 στην Β331. Τσεκάρω από τον updater αλλά δεν δείχνει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Κατεβάζω και περνάω απευθείας την Β514 (αυτή είναι η Μ απ'ότι κατάλαβα για το δίκαρτο mate 7) από το XDA?

 

Έχετε βρει από κάπου αλλού συμβατή;

Edited by dBpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 6 είναι σε γενικές γραμμές καλή αλλά υπάρχουν κάποια πραγματάκια που θέλουν βελτίωση.

 

1. Η κάτω μπάρα δεν αφαιρείται κατά βούληση.

2. Υπάρχουν ελλείψεις στα shortcuts στη notification bar

3. Η κάμερα μου φαίνεται λίγο πιο αργη

4. Το multitasking θα ήταν καλύτερα κάθετο πάρα οριζόντιο

5. Το μενού στα settings είναι λίγο μπέρδεμα.

 

Ελπίζω πάντως πως με μελλοντικές εκδόσεις θα γίνει ακόμα καλύτερη η εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις reset και πας απευθείας από 331 σε 522 παραμένει. Αν χρειαστείς όμως να κάνεις κάποια στιγμή τότε χάνεται.

Εγώ έχω κανονικά.

 

@flambouras

Από 331 root μπορείς να πας σε 522 αλλά χάνεται το root. Σε κάθε περίπτωση χρειάζεται original recovery.

 

αν φλασαρω μετα παλι supersu και τα σχετικα θα ειμαι κομπλε ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Ας με βοηθησει καποιος...

Ειμαι στην Β331 και απ'οτι διαβαζω βγηκε η B522, η απορια μου ειναι αν είναι η official της huawei γιατι εκτος του οτι δεν μου ερχεται ΟΤΑ δεν την βρισκω στο site της huawei με τα σχετικά downloads για το mate7!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ημουνα στην B324 μετα πηγα στην B331, μετα στην B513 (B513 for B331 ( Europe - Genrman ) http://forum.xda-developers.com/mate-7/general/huawei-mt7-l09-l10-stock-firmware-ota-t3275784 και τελος Ρυθμισεις - ενημερωση λογισμου και μου εδωσε την B522. Edited by mailiakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...