Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ Πάντος 4 μέρες τώρα με lollipop και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα.

Με την μπαταρία να μου φαίνεται στα ίδια επίπεδα.

Μέχρι τώρα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον μολις το εκανα unlock & root.

Εχουμε και λεμε :

1. Μπαινω εδω (καντε μια μεταφραση απο κινεζικα σε ελληνικα) http://www.emui.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail και με αρκετη υπομονη γιατι το site σερνεται περναω τα εξης ενα ενα

Product type: Smartphone

Product model: Huawei Y300-0000

Product SN: Το serial number της συσκευης μας

Product IMEI/MEID: Το IMEI της συσκευης μας

Product ID: Με το προγραμματακι Huawei Product ID Generator που βρισκουμε απο εδω http://mate7.net/wp-content/uploads/2014/11/Huawei_Product_ID_Generator.zip περνουμε το ID number που αντιστοιχει στην συσκευη μας

2. Παταμε submit και περνουμε τον κωδικο ξεκλειδωματος που αντιστοιχει στην συσκευή μας.

3. Κατεβαζουμε το mate7.zip και το ξεζιπαρουμε.

4. Περναω το αρχειο SuperSU-PRO-V2.09.zip στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

4. Κανουμε εγκατασταση τους drivers αν χρειαστει (εμενα με windows 8.1 δεν χρειαστηκε)

5. Απο τις ρυθισεις του τηλεφωνου ενεργοποιω τον "Εντοπ. σφαλμ. USB" (θα το βρειτε στις επιλογές για προγραμματιστες)

6. Κανουμε δεξι κλικ στον φακελω "Tools" πατωντας ταυτοχρονα shift και επιλεγω "Open command windows here"

7. Τσεκαρω αν εχει δει την συσκευη πληκτρολογωντας "adb devices" και μετα enter

8. Πληκτρολογω "adb reboot bootloader" και μετα enter για να μπω σε bootload mode

9. Πληκτρολογω "fastboot oem unlock ΚΩΔΙΚΟΣΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ" και μετα enter

10. Αν γραψει ΟΚ στο τελος τα καταφερατε! Ξεκλειδωσατε το bootloader

11. Πληκτρολογω "fastboot flash recovery recovery_h60.img" και μετα enter, για να εγκαταστησει το recovery

12. Πατωντας ταυτοχρονα Power + Volume up για 10 δευτερολεπτα μπαινουμε σε recovery mode

13. Επιλέγουμε install zip εν συνεχεια choose zip from /sdcard και τελος επιλεγουμε για εγκατασταση το SuperSU zip αρχειο

14. Επιλεγουμε reboot device

15. Θα μας ρωτησει να κανουμε root την συσκευη. Επιλεγουμε ΟΚ και ειστε root!!

 

Δυστυχως σταματησε να λειτουργει,τωρα ψαχνω να βρω τροπο ξεκλειδωματος του bootloader χωρις κανενα αποτελεσμα:mad:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σταματησε να λειτουργει,τωρα ψαχνω να βρω τροπο ξεκλειδωματος του bootloader χωρις κανενα αποτελεσμα:mad:

 

Για το link λες; Κανε υπομονη καποια στιγμη θα φορτωσει η ιστοσελιδα

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και εδώ μιας και έχει περισσότερη κίνηση αν και έχω το huawei p8.

Aν κάποιος γνωρίζει στο Viber οταν έρχεται κάποιο μήνυμα δεν χτυπάει ήχος (οτι δηλαδή ήρθε μήνυμα ενω στο g2,g3 χτυπάει κανονικά) ενω ανάβει/ξεκλειδώνει κανονικά η οθόνη κτλ.Έχω ψάξει τα πάντα αλλα άκρη δεν έβγαλα.Εχει κάποιος κάποια ιδέα?

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση όσοι περάσαμε αυτή την beta lollipop όταν βγει η official θα μπορέσουμε να την περάσουμε η πρέπει downgrade πρώτα?
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω και εδώ μιας και έχει περισσότερη κίνηση αν και έχω το huawei p8.

Aν κάποιος γνωρίζει στο Viber οταν έρχεται κάποιο μήνυμα δεν χτυπάει ήχος (οτι δηλαδή ήρθε μήνυμα ενω στο g2,g3 χτυπάει κανονικά) ενω ανάβει/ξεκλειδώνει κανονικά η οθόνη κτλ.Έχω ψάξει τα πάντα αλλα άκρη δεν έβγαλα.Εχει κάποιος κάποια ιδέα?

 

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα θα πας στην διαχειριση ειδοποιησεων και θα βαλεις επιλογη αποδοχη στο Viber ετσι εκανα και ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα θα πας στην διαχειριση ειδοποιησεων και θα βαλεις επιλογη αποδοχη στο Viber ετσι εκανα και ερχονται κανονικα οι ειδοποιησεις

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό το εχω κάνει,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και η οθόνη ανάβει αλλά δεν κάνει ήχο εισερχομένου μηνύματος ( ντιν ) :lol:

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό το εχω κάνει,οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά και η οθόνη ανάβει αλλά δεν κάνει ήχο εισερχομένου μηνύματος ( ντιν ) :lol:

 

κανε μια εκκαθαριση δεδομενων και cache στο viber μηπως και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Για το link λες; Κανε υπομονη καποια στιγμη θα φορτωσει η ιστοσελιδα

Όχι σταμάτησαν να δίνουν κωδικούς το έχουν γράψει και άλλοι ενδιαφερόμενοι στο xda

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια παρατήρηση,όσοι έβαλαν λολιποπ και Νόβα παρατήρησαν οτι Η top bar δεν είναι διάφανη όπως και τα κάτω φυσικά κουμπιά
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια παρατήρηση,όσοι έβαλαν λολιποπ και Νόβα παρατήρησαν οτι Η top bar δεν είναι διάφανη όπως και τα κάτω φυσικά κουμπιά

 

Δεν έχει ρύθμιση ο launcher γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια παρατήρηση,όσοι έβαλαν λολιποπ και Νόβα παρατήρησαν οτι Η top bar δεν είναι διάφανη όπως και τα κάτω φυσικά κουμπιά

Αν ισχύει αυτό δεν βάζω lollipop ούτε για πλάκα. Τα μαύρα πλαίσια πάνω κάτω ήταν ή μεγαλύτερη ασχημια του android.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό δεν βάζω lollipop ούτε για πλάκα. Τα μαύρα πλαίσια πάνω κάτω ήταν ή μεγαλύτερη ασχημια του android.

Ισχυει,γυρισα πισω σε κιτ κατ,παιδια καμμια σχεση το τλφ τωρα πεταει

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει ρύθμιση ο launcher γι αυτό?

Εχει αλλα δεν την υποστηρίζει το ui του συστήματος προς το παρων και σε αυτη την μπετα εκδοση

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξαναδώσω μια ευκαιρία ακόμα στην λόλι και να την αφήσω καμμία εβδομάδα.

Παιδιά έχει και κάποια καλά:

1. μαύρη κουρτίνα (το λευκό της κιτ κατ ήταν πολύ απαίσιο).

2. Απενεργοποίηση ονόματος παρόχου στην μπάρα

3. Ρυθμίσεις 4g 3g στην μπάρα

4. smooth

5.Προσωπικά μειώθηκε η κατανάλωση στην ετοιμότητα κυψέλης

 

Αρνητικό κύριο πλην της μπαταρίας που θέλω να την ξαναδώ, η μη απόκρυψη της taskbar και η μη χρήση μικρών Ελληνικών στα sms (στην κιτ κατ είχα βάλει AOSP sms)

Edited by spiros89
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξαναδώσω μια ευκαιρία ακόμα στην λόλι και να την αφήσω καμμία εβδομάδα.

Παιδιά έχει και κάποια καλά:

1. μαύρη κουρτίνα (το λευκό της κιτ κατ ήταν πολύ απαίσιο).

2. Απενεργοποίηση ονόματος παρόχου στην μπάρα

3. Ρυθμίσεις 4g 3g στην μπάρα

4. smooth

5.Προσωπικά μειώθηκε η κατανάλωση στην ετοιμότητα κυψέλης

 

Αρνητικό κύριο πλην της μπαταρίας που θέλω να την ξαναδώ, η μη απόκρυψη της taskbar και η μη χρήση μικρών Ελληνικών στα sms (στην κιτ κατ είχα βάλει AOSP sms)

Εγω παλι που γυρισα σε κιτ κατ γιατι το βλεπω πολυ πιο σμουθ?εχω δυο mate 7 στο σπιτι το αλλο ειναι της γυναικας μου που εχω βαλει λολιποπ μπορω να σας πω συγκρινομενες απο κοντα τις δυο συσκευες δεν εχουν καμμία μα καμμια σχεση μεταξυ τους,πχ ανοιξα το ραδιοφωνο με τα ιδια ακουστικα τον ιδιο σταθμο στο δικο μου ειναι πεντε φορες πιο δυνατος ο ηχος,ανοιξα το φβ ταυτοχρονα και στα δυο παλι καμμια σχεση,τι να πω περιμενω αργοτερα να βγαλουν καμμια σταθερη λολιποπ για να την περασω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

προχτές έβαλα την loli, σήμερα έφαγε πόδι... ποιο laggy, ποιο ram hungry, και μπαταρία έπεσε για τα καλά, πίσω στην απροβλιματιστη 4.4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε κιτ κατ απίστευτη διαχειριση μπαταριας

[ATTACH]62238[/ATTACH]

[ATTACH]62239[/ATTACH]

Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι χάνονται τα βιντεο στο facebook γίνονται μαυρα(οχι ολα) και τον διακοπτομενο ηχο οταν τα βλεπω

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε κιτ κατ απίστευτη διαχειριση μπαταριας

[ATTACH]62238[/ATTACH]

[ATTACH]62239[/ATTACH]

Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι χάνονται τα βιντεο στο facebook γίνονται μαυρα(οχι ολα) και τον διακοπτομενο ηχο οταν τα βλεπω

9 ωρες οθονη με 17 ωρες λειτουργειας???:confused:

Το ελιωσες στο παιχνιδι να φανταστω ή με ταινιες?

Link to comment
Share on other sites

9 ωρες οθονη με 17 ωρες λειτουργειας???:confused:

Το ελιωσες στο παιχνιδι να φανταστω ή με ταινιες?

Ναι το δοκιμασα αμεσως μολις το γυρισα απο λολιποπ να δω τα αποτελέσματα και δυστυχως επαληθεύτηκαν,το ελιωσα στην κυριολεξία χαχαχ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε κιτ κατ απίστευτη διαχειριση μπαταριας

[ATTACH]62238[/ATTACH]

[ATTACH]62239[/ATTACH]

Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι χάνονται τα βιντεο στο facebook γίνονται μαυρα(οχι ολα) και τον διακοπτομενο ηχο οταν τα βλεπω

 

Εγω με wifi. Σε 1.ημερα και12 ωρες ειχα 12 ωρες οθονη ανοιχτη 4ωρες youtube 8 ωρες .ιντερνετ με κλησεις μηνυματα μουσικη ολα μαζι ενω με δεδομενα ανοιχτα 3g. Ειχα οθονη 10ωρες σε μια μερα και 4 ωρες. Λολιποπ δεν δοκιμασα αλλα και ουτε προκειται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδια παντως στο xda πιο πολλους βλεπω να γυρίζουν πίσω στην κιτκατ,πολλα τα προβληματα στην λολιποπ προς το παρών,τωρα οσο αφορα το unlock bootloader πλεον γινεται μονο με mail στην Huawei, χθες εστειλα και περιμένω
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τα πάντα και δεν μπορώ να φτάσω καν τις έξι ώρες. Δεν το βλέπω φυσιολογικό. Κάνω και πολύ ελαφριά χρήση καθόλου games και videos και παλι μέχρι πέντε
Link to comment
Share on other sites

στο nexus 4 που οσοι εκαναν ΟΤΑ upadate ειχαν μεγαλο προβλημα στην αυτονομια οσοι εκαναν καθαρο περασμα τi rom ειχε μεγαλυτερη αυτονομια ελεγαν στο XDA οτι εχουν γινει μεγαλες αλλαγες στο λειτουργικο και γιαυτο δεν υπαρχει σωστη αυτονομια τωρα θα δουμε και στο mate 7 τι θα παιξει αν και πιστευω θα λυθει το θεμα :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τα πάντα και δεν μπορώ να φτάσω καν τις έξι ώρες. Δεν το βλέπω φυσιολογικό. Κάνω και πολύ ελαφριά χρήση καθόλου games και videos και παλι μέχρι πέντε

 

Δεν μπορει κατι λαθος γινεται εγω τετοιο χρονο εχωστο 87% .ποσο καιρο εχεις το κινητο?στν αρχη που το πηρες ειχες καλους χρονους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...