Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

 

κάποιος πιο έμπειρος θα μπορούσε να μου πει τον ακριβές προορισμό για την τοποθέτηση fonts στη συσκευή. μπήκα στον διαχειριστή αρχείων άλλα από εκεί και μετά χάνω την μπάλα.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αμα δεν ειναι το USB Debugging ενεργο τι γινεται? το ριχνω στον θερμαικο?? :P

 

Κατεβασε πρωτα αυτο τον driver http://www.mediafire.com/download/cypm22rgs2k83ji/MT6577+USB+VCOM+drivers.rar και κανε install,κανε reboot το pc οταν τελειωσει.Συνδεσε το κινητο σβηστο,αν το δει το pc σου και βγαλει MT65xx preloader και περασει τον driver τοτε λογικα θα μπορεις να φλασαρεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Προσπάθησα να περάσω την eu rom αλλα όταν πατάς το κουμπί Download και συνδέεις το vibe x2 εμένα δεν κάνει κάτι .

Το κινητό είναι κλειστό όπως λέει και στον οδηγό . Ρουταρισμένο επίσης .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Προσπάθησα να περάσω την eu rom αλλα όταν πατάς το κουμπί Download και συνδέεις το vibe x2 εμένα δεν κάνει κάτι .

Το κινητό είναι κλειστό όπως λέει και στον οδηγό . Ρουταρισμένο επίσης .

 

Καταρχάς, αναγνωρίζεται από τον υπολογιστή σου στον Device Manager; (i.e. drivers ok?)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

κάποιος πιο έμπειρος θα μπορούσε να μου πει τον ακριβές προορισμό για την τοποθέτηση fonts στη συσκευή. μπήκα στον διαχειριστή αρχείων άλλα από εκεί και μετά χάνω την μπάλα.

 

ευχαριστώ.

 

Διάβασε σελ. 39, #578

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με το viber, δεν μου βγάζει αυτόματα τα μηνύματα όταν έρχονται. Έχω την custom του Ούγγρου, την V5...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα απο το vickmall,του αλλαξα και τη ρομ και μεχρι στιγμης ολα καλα!

Εχω ενα θεματακι βεβαια οταν παω να στειλω sms.Ενω αρχικα δειχνει οτι μπορω 160 χαρακτηρες για ενα μηνυμα με το που παταω ενα κουμπι γινονται 60 :/

Γνωριζει κανενας αν μπορω να το φτιαξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά......

 

Πριν 3 μερες μου ηρθε το κινητο απο κινα... ( LENONO VIBE X2.)

πολυ καλο τηλεφωνο... αλλα εχω ενα προβληματακι και θελω βοηθεια.....

Χθες εκανε απο μονο του 3 επανεκκινησεις.....

Σημερα ( ειχα βαλει ξυπνητηρι απο το βραδυ) χτυπησε το ξυπνητηρι παω να το κλεισω και τπτ .... χτυπουσε αλλα η οθονη ειχε κολλησει και δεν εκανε τπτ....

προσπαθησα να το ανοιξω και να το κλεισω αλλα τπτ... τα λαμπακια απο κατω αναβουν αλλα η οθονη νεκρη....

 

Ξερετε τι μπορει να φταιει??? ειναι κριμα 3 μερες κινητο.....

 

Γεια σου αναστασια, εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα , προσπαθω εδω και 3 μερες αλλα τιποτα , εσυ εβγαλες καμια ακρη? σου εστειλα και personal message, απαντησε μου οποτε μπορεσεις μπας και μπορεσουμε να αλληλοβοηθηθουμε .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αναστασια, εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα , προσπαθω εδω και 3 μερες αλλα τιποτα , εσυ εβγαλες καμια ακρη? σου εστειλα και personal message, απαντησε μου οποτε μπορεσεις μπας και μπορεσουμε να αλληλοβοηθηθουμε .

 

Και εσύ από το minideal; Ποια ρομ έχεις; Μπορείς να μας δώσεις τα "about" του software;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αξίζει να πληρώσετε για την ROM του Ούγγρου. Δεν έχει καθόλου θέματα και δεν έχει καν κινέζικες εφαρμογές. Μην δοκιμάζετε άλλες custom roms, μόνο Official εάν δεν θέλετε να πληρώσετε τα 2 δολάρια. Την τελευταία official την δοκίμασα, αλλά έχει πολλές κινέζικες εφαρμογές ακόμη και στα Αγγλικά.

 

Επίσης δοκίμασα και την EU ROM, καλή είναι, αλλά, η CU είναι καλύτερη.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ από το minideal; Ποια ρομ έχεις; Μπορείς να μας δώσεις τα "about" του software;

 

Εγω το πήρα από το aliexpress , rom εχω αυτη που εχει το κινητο, δεν εχω αλλαξει τιποτα, τι εννοεις με το about του software?

 

Παντως για να καταλάβετε ακριβως το προβλημα, δειτε το video οποιος ενδιαφερεται να βοηθησει , ακριβώς το ίδιο θέμα έχει και το δικο μου και νομιζω και της Aναστασιας ,

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6050267#post6050267 , όταν πάω εδώ να κατεβάσω τα drivers δε μπορώ, μου βγάζει :

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=61568&stc=1&d=1433234604

 

εδώ και 3 μέρες προσπαθω να βάλω τα σωστά drivers και δε μπορώ ( ούτε game of thrones δεν έχω δει ακόμα! ) , σε αυτό θα ήθελα βοηθεια , μετά νομίζω μπορώ

Edited by Killsforyou
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα από το aliexpress , rom εχω αυτη που εχει το κινητο, δεν εχω αλλαξει τιποτα, τι εννοεις με το about του software?

 

Παντως για να καταλάβετε ακριβως το προβλημα, δειτε το video οποιος ενδιαφερεται να βοηθησει , ακριβώς το ίδιο θέμα έχει και το δικο μου και νομιζω και της Aναστασιας ,

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού, θα δεις πληροφορίες στην ενότητα "σχετικά με το τηλέφωνο" (ή κάπως έτσι). Εκεί μέσα θα σου λέει ποια ακριβώς ρομ έχεις (την έκδοση).

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6050267#post6050267 , όταν πάω εδώ να κατεβάσω τα drivers δε μπορώ, μου βγάζει :

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=61568&stc=1&d=1433234604

 

εδώ και 3 μέρες προσπαθω να βάλω τα σωστά drivers και δε μπορώ ( ούτε game of thrones δεν έχω δει ακόμα! ) , σε αυτό θα ήθελα βοηθεια , μετά νομίζω μπορώ

 

Για τα drivers, κάνε μια αναζήτηση στο παρών θέμα (πάνω δεξιά) με τον όρο "drivers". Έχει αναφερθεί. Θα διαβάσεις και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είπαμε δε μπορώ να το ανοίξω , όταν το φτιάξω με το καλό θα σου στείλω και τα about του software :)

 

Η διευκρίνησή μου είχε να κάνει με το ότι δεν κατάλαβες τα περί "about" του software. Ήταν, απλώς, εγκυκλοπαιδική :).

Θεώρησα, ότι από τη στιγμή που ενδιαφέρεσαι να αλλάξεις ρομ μόνος σου, γνώριζες ήδη τις βασικές πληροφορίες του συστήματός σου (i.e. την έκδοση της CU, υποθέτω, ρομ σου). Όπως και να'χει, δοκίμασε και ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

δε βγάζω άκρη πάντως , ξες πως μπορώ να τα κατεβάσω από εδώ τα drivers http://lenovo-forums.ru/files/file/656-lenovo-vibe-x2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8B-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%BA/ , είναι το link της πρώτης σελίδας , απλά μου βγάζει την φωτο που έβαλα παραπάνω, '' unable to translate page '' .
Link to comment
Share on other sites

δε βγάζω άκρη πάντως , ξες πως μπορώ να τα κατεβάσω από εδώ τα drivers http://lenovo-forums.ru/files/file/656-lenovo-vibe-x2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8B-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%BA/ , είναι το link της πρώτης σελίδας , απλά μου βγάζει την φωτο που έβαλα παραπάνω, '' unable to translate page '' .

 

Στη σελιδα που εχεις βαλει στο μηνυμα σου σε πηγαινει στο ρωσσικο φορουμ.

Εκει οπως εισαι μην πατησεις επανω που λεει translate to English απλα πατα πανω στο πρασινο πλαισιο με τα ρωσσικα

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να θελει να κανεις και εγγραφη.

 

Αν δεν βρεις ακρη περιμενε λιγο να τα ανεβασω στο drive μου και να δωσω link

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεβασα Drivers USB / SP Drivers στο Google Drive.

Εδω το link

https://drive.google.com/file/d/0B4fai69pFpApdzRDTTBxZ1JIdU0/view?usp=sharing

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα απο το vickmall,του αλλαξα και τη ρομ και μεχρι στιγμης ολα καλα!

Εχω ενα θεματακι βεβαια οταν παω να στειλω sms.Ενω αρχικα δειχνει οτι μπορω 160 χαρακτηρες για ενα μηνυμα με το που παταω ενα κουμπι γινονται 60 :/

Γνωριζει κανενας αν μπορω να το φτιαξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω το κινητο εδω και μια βδομαδα απο το vickmall,του αλλαξα και τη ρομ και μεχρι στιγμης ολα καλα!

Εχω ενα θεματακι βεβαια οταν παω να στειλω sms.Ενω αρχικα δειχνει οτι μπορω 160 χαρακτηρες για ενα μηνυμα με το που παταω ενα κουμπι γινονται 60 :/

Γνωριζει κανενας αν μπορω να το φτιαξω;

 

Βαζοντας αλλη εφαρμογη για SMS....Εχουν γενικα ενα θεμα με τους Ελληνικους χαρακτηρες τα κινεζικα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Στη σελιδα που εχεις βαλει στο μηνυμα σου σε πηγαινει στο ρωσσικο φορουμ.

Εκει οπως εισαι μην πατησεις επανω που λεει translate to English απλα πατα πανω στο πρασινο πλαισιο με τα ρωσσικα

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να θελει να κανεις και εγγραφη.

 

Αν δεν βρεις ακρη περιμενε λιγο να τα ανεβασω στο drive μου και να δωσω link

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεβασα Drivers USB / SP Drivers στο Google Drive.

Εδω το link

https://drive.google.com/file/d/0B4fai69pFpApdzRDTTBxZ1JIdU0/view?usp=sharing

 

 

thankss a lot !

Link to comment
Share on other sites

δε βγάζω άκρη πάντως , ξες πως μπορώ να τα κατεβάσω από εδώ τα drivers http://lenovo-forums.ru/files/file/656-lenovo-vibe-x2-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%8B-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%BA/ , είναι το link της πρώτης σελίδας , απλά μου βγάζει την φωτο που έβαλα παραπάνω, '' unable to translate page '' .

Γιατί ταλαιπωρήστε άδικα; Οι Drivers καθώς κι οδηγός για το flash tool υπάρχουν στο forum μας εδώ: MediaTek Οδηγός επιβίωσης για Flashing

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι ειδα εμενα το κινητο που το πηρα μτχ φοραει την barabajbi v.2.τωρα με αυτην την rom πως διαγραφετε το lenovo weather,sync it,και κατι αλλες εφαρμογες που μου εινσι αχρηστες.ακομα για ποιο νεα εκδοση του barabajbi πως μπορω να την βαλω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

τις τελευταιες μερες εχω ενα θεμα με το κινητο, συγκεκριμενα οταν παω να κανω κληση βγαζει ενα μηνυμα "call forward on conditional" και κλεινει η γραμμη. το ιδιο συμβαινει και μερικες φορες οταν με καλουν μετα απο δευτερα κλείνει μονη της η γραμμη. πηγα ρυθμισεις κλησης--->voice call--->call forwarding και έλεγξα οτι το alwayw forward ειναι disable το forward when busy δεν με αφηνει να το κανω disable και τα υπολοιπα forward when unanswered, forward when unreachable ειναι disable. κανεις που ειχε το ιδιο προβλημα η που να ξερει πως διορθώνετε?

 

μολις διαβασα μια πιθανη λυση. παμε ρυθμισεις κλησης-->voice call και αλλαζεις το caller id απο network default σε show number. δεν ξερω κατα ποσο λειτουργει θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω.

Edited by stra7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οτι ειδα εμενα το κινητο που το πηρα μτχ φοραει την barabajbi v.2.τωρα με αυτην την rom πως διαγραφετε το lenovo weather,sync it,και κατι αλλες εφαρμογες που μου εινσι αχρηστες.ακομα για ποιο νεα εκδοση του barabajbi πως μπορω να την βαλω.

Είναι rooted οπότε με titanium, systemcleanup, link2sd κλπ, μπορείς να αφαιρέσεις όποια εφαρμογή συστήματος θες

Link to comment
Share on other sites

Είναι rooted οπότε με titanium, systemcleanup, link2sd κλπ, μπορείς να αφαιρέσεις όποια εφαρμογή συστήματος θες

Ωραιος φιλε εδιωξα πολυ bloatware με το titanium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...