Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα

 

χθες παρελαβα και εγω το κινητο και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και ακομα εχω πολλα ακομα να δω. εχω ενα θεμα με τις κλήσεις. συγκεκριμενα οταν καλώ η με καλουν περα απο το ονομα και την τοποθεσια (πχ ελλαδα) εμφανιζει και κατι κινεζικα δεν ειναι κατι ενοχλητικο αλλα υπαρχει τροπος να να μην εμφανίζετε? διαβασα ολες τις σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι....!

το κινητο ειναι ρουταρισμενο απο vickmall και εχει την vibeui_v.2.0_1450_5.10.1_st_x2-cu

 

επισης εβαλα το root checker και μου λεει: congratulations. root acces is properly installed on this device. οταν παω να απεγκαταστησω πχ το security η καποια αλλη εφαρμογη λεει οτι πρεπει να δωσω root access. χρησιμοποιησα το titanium backup και το system app remover. τελικα δεν ειναι root? υπαρχει αλλος τροπος να το διαπιστωσω?

 

 

ευχαριστώ.

Edited by stra7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειδε το Vibe X2 καπου ο αδερφος μου και μου ειπε να του το παραγγειλω! Διαβασα μερικες σελιδες και ειδα οτι εχει τεσσερις εκδοσεις. Πρεπει να αποφυγουμε καποια; (Καλα η EU ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει στο China)

Σκεφτομαι να παρω τη CU εκδοση χρειαζεται να περασω αλλη ROM (σαν ιδανικη); Επισης διαβασα για διαφορα θεματακια. Γενικα αξιζει το κινητο; Εμενα μου φαινεται οτι παλιωσε. Να του πω να περιμενει το Vibe Shot;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος σε πια SIM έχει 4g?( στην nano ή micro SIM) Το πήρα σήμερα στα χέρια μου- παραγγελία στις 2-4-15.

 

Στην micro ειναι το 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειδε το Vibe X2 καπου ο αδερφος μου και μου ειπε να του το παραγγειλω! Διαβασα μερικες σελιδες και ειδα οτι εχει τεσσερις εκδοσεις. Πρεπει να αποφυγουμε καποια; (Καλα η EU ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει στο China)

Σκεφτομαι να παρω τη CU εκδοση χρειαζεται να περασω αλλη ROM (σαν ιδανικη); Επισης διαβασα για διαφορα θεματακια. Γενικα αξιζει το κινητο; Εμενα μου φαινεται οτι παλιωσε. Να του πω να περιμενει το Vibe Shot;;

 

Η καλυτερη ρομ τωρα ειναι αυτη http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/ τα 2 δολλαρια που ζηταει το παιδι δεν ειναι τιποτα.Μπορεις να το κρατησεις και με την CU που ερχεται απλα ειναι λιγο παλια και αμα κανεις update δεν θα εχεις Ελληνικα.Αν δεν σε νοιαζει η 2η σιμ βαζεις την ευρωπαικη.Λογικα το vibe shot θα βγει ακριβα στις αρχες οποτε δεν υπαρχει λογος να το συγκρινουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπρερα να ρωτησω κατι;Στην καμερα δεν ρχω θεμα με την ποιοτητα των φωτο αλλα βλεπω οτι οταν εστιαζει κεντραρει για λιγο και μετα απο λιγο χανει το φοκους και ξαναστιαζει..Γτ το κανει αυτο;Και πως μπορει να διορθωθει;...Εχω την cu εκδοση και εχω κανει μονο ρουτ
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπρερα να ρωτησω κατι;Στην καμερα δεν ρχω θεμα με την ποιοτητα των φωτο αλλα βλεπω οτι οταν εστιαζει κεντραρει για λιγο και μετα απο λιγο χανει το φοκους και ξαναστιαζει..Γτ το κανει αυτο;Και πως μπορει να διορθωθει;...Εχω την cu εκδοση και εχω κανει μονο ρουτ

 

Δυστυχως με την εστιαση η καμερα εχει ενα θεματακι,ειδικα αμα εχει λιγο φωτισμο δεν πρεπει να το κουνας καθολου αλλιως βγαινει θολη.Λογικα θεμα λογισμικου ειναι αλλα ουτε και με την τελευταια εκδοση εφτιαξε,ισα ισα πιο αργα εστιαζει τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με την εστιαση η καμερα εχει ενα θεματακι,ειδικα αμα εχει λιγο φωτισμο δεν πρεπει να το κουνας καθολου αλλιως βγαινει θολη.Λογικα θεμα λογισμικου ειναι αλλα ουτε και με την τελευταια εκδοση εφτιαξε,ισα ισα πιο αργα εστιαζει τωρα :p

Ωραια ξεκιναμε....εφαρμογη για led notification εχουμε βρει να δουλευει;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη ρομ τωρα ειναι αυτη http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/ τα 2 δολλαρια που ζηταει το παιδι δεν ειναι τιποτα.Μπορεις να το κρατησεις και με την CU που ερχεται απλα ειναι λιγο παλια και αμα κανεις update δεν θα εχεις Ελληνικα.Αν δεν σε νοιαζει η 2η σιμ βαζεις την ευρωπαικη.Λογικα το vibe shot θα βγει ακριβα στις αρχες οποτε δεν υπαρχει λογος να το συγκρινουμε.

 

Γενικα αξιζει; Απο προβληματα;;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αξιζει; Απο προβληματα;;

 

Ενταξει στα λεφτα που εχει τωρα σαφως και αξιζει,ειδικα αν ψαχνεις κατι σε 4,7-5 ιντσες.Προβληματα hardware γενικα δεν βλεπω να εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει στα λεφτα που εχει τωρα σαφως και αξιζει,ειδικα αν ψαχνεις κατι σε 4,7-5 ιντσες.Προβληματα hardware γενικα δεν βλεπω να εχει.

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις! Κατι αλλο: Η συσκευη περιλμβανει extra ακουστικα, θηκη και screen protector;

Ισως το παραγγειλω τελη του μηνα-αρχες Ιουνιου. Μπας και ανεβει και λιγο το € γιατι πατωσε παλι! :lol:

Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό εδώ και 1 μήνα σχεδόν και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ξεκλείδωμα.

 

Πολλές φορές όταν πατάω το κουμπί on/off για να ξεκλειδώσω το κινητό, ενώ φωτίζονται τα κουμπιά, η οθόνη δεν ανάβει. Πρέπει να πατήσω αρκετές φορές το κουμπί on/off προκειμένουν να μου εμφανίσει την οθόνη ξεκλειδώματος.

 

Το κινητό το έχω όπως παρέλαβα (ούτε root, ούτε άλλη rom), το είχα με Go Launcer αλλά και με το Lenovo Launcher.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;;; Κάποια ιδέα;;;

 

Δοκίμασε : Ρυθμίσεις --> Ασφάλεια--> Οθόνη Κλειδ. και εκεί ξετικάρεις την επιλογή : Λειτουργία Αποτροπής κλήσης όταν βρίσκεται στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Μπες ρυθμισεις,swipe δεξια και ειναι η τριτη επιλογη.

 

Ευχαριστω πολυ..Να δουλευε και led.. .Πολυ ομορφο κινητο ρε παιδια...Αλλα αυτη η μπαταρια...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει καποιο προγραμμα να δω για το led γιατι με τα βασικα με καλυπτει.

 

Βασικα δεν ζηταω πολλα..Το messenger και το sofascore να μου δειχνε αλλα δεν..Εσενα σου δειχνει και περα απο κλησεις και sms;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

και μενα αυτα δειχνει φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 προγραμματα που δοκιμασα για το led τζιφος

Link to comment
Share on other sites

και μενα αυτα δειχνει φιλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 προγραμματα που δοκιμασα για το led τζιφος

 

Κουλο μου φαινεται ομως αφου τα υποστηριζει γτ οχι ολα;Παιζει να ειναι θεμα ρομ η αναβαθμισης;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Θεμα ρομ ειναι γιατι και σε αλλο κινητο που ειχα σε καποιες ρομ ειπαζαν σε αλλες οχι,τωρα αν με την lollipop φτιαξει θα δειξει.Στις 27 μαιου ειναι προγραμματισμενη.
Link to comment
Share on other sites

Θεμα ρομ ειναι γιατι και σε αλλο κινητο που ειχα σε καποιες ρομ ειπαζαν σε αλλες οχι,τωρα αν με την lollipop φτιαξει θα δειξει.Στις 27 μαιου ειναι προγραμματισμενη.

 

Παγκοσμια διαθεση ;Καπου ακουσα οτι θα βγει το δευτερο τετραμηνο...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος το κιτ καλυμα εξτρα μπαταριας στην Ελλαδα;Παντως το κινητο ειναι πιο ωραιο εχω πιασει στα χερια μου εμφανισιακα..Μονο και μονο γιαυτο το λογο παραβλεπω το θεμα της καμερας με το φοκους και τη διαρκεια της μπαταριας καθως και το λεντ και θα του δωσω παραταση μεχρι να παρει το γλειφιτζουρι ευελπιστωντας σε βελτιωση Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη εχω αρχισει να εκνευριζομαι με την μπαταρια που κατεβαινει νερακι με wifi ποσες ωρες ανοιχτξ οθονη βγαζει σε σας;Εμενα τρεις με τρεισιμιση με το ζορι...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...