Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι, τιποτα το πολυ σημαντικο, απλος αφου με την αλλαγη της ρομ, με το ρουτ κ.τ.λ ολα εχουν παει κομπλε στο κινητο και δεν εχω καποιο χοντρο θεμα ειπα να το αναφερω μηπως ξερει κανεις σας τιποτα σχετικο.

 

Διαβασα στις πρωτες σελιδες για το notification bar που δεν εμφανιζει καποια απο τα ελληνικα γραμματα.

Δεν γνωριζω αν ειναι το ιδιο, απλος εμενα τα εμφανιζει αλλα με κενα, για να σας κατατοπισω καλυτερα:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60263&stc=1&d=1430401678

 

Γνωριζει κανεις κατι;; Ευχαριστω! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τους ρωτησα για το vibe x συγκεκριμενα και μου απαντησαν πως Ελλαδα πρεπει να πληρωσω. Για δωρεαν μεσω εγγυησης πρεπει να το στειλω σε αυτους.

 

Τότε τι το γράφουν στη σελίδα τους; να μας πούν για το σερβις της επίσημης εισαγωγής, πάλι κινεζιές κάνουν ως συνήθως :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι, τιποτα το πολυ σημαντικο, απλος αφου με την αλλαγη της ρομ, με το ρουτ κ.τ.λ ολα εχουν παει κομπλε στο κινητο και δεν εχω καποιο χοντρο θεμα ειπα να το αναφερω μηπως ξερει κανεις σας τιποτα σχετικο.

 

Διαβασα στις πρωτες σελιδες για το notification bar που δεν εμφανιζει καποια απο τα ελληνικα γραμματα.

Δεν γνωριζω αν ειναι το ιδιο, απλος εμενα τα εμφανιζει αλλα με κενα, για να σας κατατοπισω καλυτερα:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60263&stc=1&d=1430401678

 

Γνωριζει κανεις κατι;; Ευχαριστω! ;)

 

Σελιδα 39 post "578 εχει οδηγιες πως να το φτιαξεις.Αυτο για το notification bar ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....

Μια ερώτηση θέλω να κανω...

Εχω παραγγείλει απο το '' minideal.net '' το Lenovo vibe x2..

Δεν τους είπα να μουν βάλουν Ελληνική γλώσσα ουτε να μου το ρουτάρουν.... Υπάρχει πρόβλημα ή θα μου τα κάνουν αυτοί?

Και κάτι ακόμα.. Το κιν μου το παρήγγειλα στις 17/4 , τώρα που μπάινω να δω απο το singapore post μου εμφανίζει μνμ Despatched to overseas (Country code: GR). αλλα αυτο μου το βγάζει απο τις 19/4 ειναι φυσιολογικό? Ποτε λέτε να μου έρθει?

Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει. .

Link to comment
Share on other sites

-Ελληνικά έχει από μόνο του

-Το ρουτάρεις εσύ πανεύκολα

-Κάτσε αναπαυτικά και περίμενε να μέχρι να το δεις να εμφανίζεται στο Ελ. Βενιζέλος. :)

Αυτό συνήθως συμβαίνει 2 περίπου εβδομάδες μετά την αποστολή (αν είσαι τυχερή) ως και ενάμιση μήνα!

Γι' αυτό μην είσαι συνέχεια υπ' ατμόν γιατί θα σε φάει η αγωνία!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

...Ποτε λέτε να μου έρθει?

Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει. .

 

2 εβδομάδες ακόμα περίπου να υπολογίζεις (μέχρι τις 15 του μηνός).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το recovery και εαν δεν επανέλθει σωστά η μόνη λύση θα είναι να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει στο 1ο post για να αλλάξεις ROM. Το αν θα βάλεις CU η EU ROM είναι θέμα επιλογής σου. Ο οδηγός είναι ο ίδιος...

 

το ιδιο παθαινω και εγω οταν πειραξα τις προσθετες λειτουργιες της καμερας και το ξεκολησα πηγαινοντας ρυθμισεις,εφαρμογες,διεργασιες που εκτελουνται.... εκλεισα την εφαρμογη, την ξανα ανοιξα και ξεμπλοκαρε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να με βοηθήσετε με το κινητό. θα αναφέρω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω και αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. μετά από 5 μήνες περίπου έφτασε το κινητό από την merimobiles τους είχα αναφέρει να έχουν μέσα ελληνικά και το play store και μου είπαν ότι πρέπει να το κάνουν root για να γίνει αυτό , όταν ήρθε το κινητό ελληνικά μέσα δεν είχε και το playstore μια άνοιγε και μια έκλεινε καθώς και το security αναβόσβηνε όλην την ώρα ότι έκανε εγκατάσταση to play store , μίλησα με τους Κινέζους ζήτησαν συγνώμη για όλη την κατάσταση και μου είπαν κάποιους τρόπους να φλασαρω το κινητό αλλά δεν μπορώ με κανένα γιατί δεν έχω τους drivers επίσης οι τρόποι που μου ζήτησαν να το φλασαρω το κινητό ήταν να βγάλω την μπαταρία για να μπορέσω να εγκαταστήσω τους drivers κάτι που δεν βλέπω να γίνετε στο συγκεκριμένο κινητό

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα που έχω ? δηλαδή να έχω ελληνικά και playstore στο κινητό και αν μπορώ να κάνω και update ? Διάβασα σε προηγούμενα ποστ πως έχετε βάλει μερικοί EU rom εγώ έχω CU και όταν τους ρώτησα αν μπορώ να βάλω και εγώ EU μου είπαν πω θα έχω πρόβλημα με την μπάντα και να μην το κάνω , αν μπορεί ας δώσει κάποιος και τα φώτα του και σε αυτό και κάτι τελευταίο το λαπ τοπ που δουλεύω έχει windows 8.1 αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό .

Link to comment
Share on other sites

......μετά από 5 μήνες περίπου έφτασε το κινητό από την merimobiles....

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα που έχω ?......

5 μήνες;;;;;;;:X:X:X:X!!!!! Ορισμένοι Κινέζοι πωλητές, εξ'ορισμού, θα σου πουν & κάνουν Κινεζιές....

Δοκίμασες τις οδηγίες που παρέχονται στην πρώτη σελίδα;

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

5 μήνες;;;;;;;:X:X:X:X!!!!! Ορισμένοι Κινέζοι πωλητές, εξ'ορισμού, θα σου πουν & κάνουν Κινεζιές....

Δοκίμασες τις οδηγίες που παρέχονται στην πρώτη σελίδα;

 

εγω στον δευτερο μηνα αναμονης,θα πηγαινα κινα να το επαιρνα μονος μου!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω τα αρχεία που έχει στον οδηγό αναβάθμισης Χ2-CU σε Χ2-EU ROM άλλα όσα είναι από το ρωσικό σαιτ δεν κατεβαίνουν μπορεί κάποιος να βοηθήσει αν είχε και αυτός το ίδιο πρόβλημα , ούτε εγγραφή με αφήνει να κάνω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθώ να κατεβάσω τα αρχεία που έχει στον οδηγό αναβάθμισης Χ2-CU σε Χ2-EU ROM άλλα όσα είναι από το ρωσικό σαιτ δεν κατεβαίνουν μπορεί κάποιος να βοηθήσει αν είχε και αυτός το ίδιο πρόβλημα , ούτε εγγραφή με αφήνει να κάνω

 

http://www.needrom.com/category/lenovo/

Link to comment
Share on other sites

vladim τα αρχεία των ρομ τα κατέβασα αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τους drivers και να κάνω εγκατάσταση

 

http://www.cuehow.com/2014/10/mtk65xx-pdanet-vcom-adb-usb-driver.html κατεβασε απο εδω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Για rotarisma βρήκα το Kingo ROOT από εδώ : http://www.kingoapp.com/ έκανα πολύ εύκολα το root και εκτός από το Lenovo vibe X2

το έκανα και σε άλλα δυο κινητά και ήταν επιτυχές δεν ξέρω αν κάποιος το έχει αναφέρει άλλα είπα να το μοιραστώ μαζί σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέει εδώ αυτός ο τύπος στους XDA σχετικά με το kingo root.

Προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω... αλλά φαίνεται να ξέρει κάτι...

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λέει εδώ αυτός ο τύπος στους XDA σχετικά με το kingo root.

Προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω... αλλά φαίνεται να ξέρει κάτι...

 

Εγώ εξ' αρχής έκανα root με το vroot/iroot πολύ καλό και ως τώρα δεν συνάντησα κάποιο κόλλημα, έχω κρατήσει την αρχική ρομ με τα ελληνικά και έχω κάνει αναβάθμιση την κάμερα, τα themes το lemon fm αν και δεν ακούω ράδιο και έγινε πολύ κινεζια τελικά το ράδιο. Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά, η lolipop για παράδειγμα, θα μείνω όπως έχω η συσκευή πετάει και δύσκολα θα την πειράξω.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

χρειάζομαι την βοήθεια σας για το κινητό ενός φίλου.

Του είχα περάσει την ευρωπαϊκή ρομ και όλα καλά μέχρι που του έβγαλε ένα update, το έκανε, του έβγαλε μνμ failed και τον βγάζει σε ένα μενού επιλογών με install. wipe all user data, reboot, power off.

Το είχε κάνει και σε εμένα αλλά εμένα εφόσον πάτησα το power off και το ξανά άνοιξα, άνοιξε κανονικά. Του φίλου μου τον πάει πάλι σε αυτό το μενού και δεν μπορεί να μπει μέσα στο κινητό του. Το πρόβλημα είναι ότι έχει μέσα ένα note με σημαντικές σημειώσεις και δεν θέλει να το χάσει.

Δεν τον ενδιαφέρει αν θα το κάνουμε flash το κινητό αρκεί να μην χάσει αυτό το αρχείο.

Παρακαλώ την βοήθεια σας είτε για το πώς θα το κάνουμε να ανοίξει, είτε για το αν γίνεται να πάρουμε αυτό το αρχείο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

χρειάζομαι την βοήθεια σας για το κινητό ενός φίλου.

Του είχα περάσει την ευρωπαϊκή ρομ και όλα καλά μέχρι που του έβγαλε ένα update, το έκανε, του έβγαλε μνμ failed και τον βγάζει σε ένα μενού επιλογών με install. wipe all user data, reboot, power off.

Το είχε κάνει και σε εμένα αλλά εμένα εφόσον πάτησα το power off και το ξανά άνοιξα, άνοιξε κανονικά. Του φίλου μου τον πάει πάλι σε αυτό το μενού και δεν μπορεί να μπει μέσα στο κινητό του. Το πρόβλημα είναι ότι έχει μέσα ένα note με σημαντικές σημειώσεις και δεν θέλει να το χάσει.

Δεν τον ενδιαφέρει αν θα το κάνουμε flash το κινητό αρκεί να μην χάσει αυτό το αρχείο.

Παρακαλώ την βοήθεια σας είτε για το πώς θα το κάνουμε να ανοίξει, είτε για το αν γίνεται να πάρουμε αυτό το αρχείο.

Ευχαριστώ

Πατάς την επιλογή reeboot και θα κάνει επανεκκίνηση κανονικά.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Το μενού που περιγράφεις, μάλλον είναι το recovery της lenovo.

Αν επιλέξεις reboot θα πρέπει να κάνει επανεκκίνηση.

Ακόμα καλλήτερα πάτα power off και ξανάναψέ το.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το τηλ εδώ και μια εβδομάδα. Ενδιαφέρομαι να το ρουταρω. Θα μπορούσε κάνεις να μου πει με ποιον τρόπο;

Έχω και ένα θέμα με το sygic. Το έκανα εγκατάσταση, μου το εμφανίζει σαν εφαρμογή αλλά δεν το τρέχει. Το είχα και σε προηγούμενο τηλ με άριστη λειτουργία. Δεν κάνω κάτι το διαφορετικό. Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το τηλ εδώ και μια εβδομάδα. Ενδιαφέρομαι να το ρουταρω. Θα μπορούσε κάνεις να μου πει με ποιον τρόπο;....

Διάβασες την προηγούμενη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς την επιλογή reeboot και θα κάνει επανεκκίνηση κανονικά.

 

εκεί είναι το πρόβλημα... ότι και να πατήσουμε είτε reboot είτε power off πάλι στο recovery μπαίνει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μενού που περιγράφεις, μάλλον είναι το recovery της lenovo.

Αν επιλέξεις reboot θα πρέπει να κάνει επανεκκίνηση.

Ακόμα καλλήτερα πάτα power off και ξανάναψέ το.

 

εκεί είναι το πρόβλημα... ότι και να πατήσουμε είτε reboot είτε power off πάλι στο recovery μπαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...