Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου.Περασα την v5 του baralajbi,δεν βλεπω καποια διαφορα με μια γρηγορη ματια εκτος απο το gps που λοκαρε πολυ γρηγορα μεσα στο σπιτι.

Εχεις κάνει κάποια έξτρα ρύθμισή? Σε εμένα αργεί αρκετά. Για ποιο πρόγραμμα πλοήγησης μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το gps test δοκιμαζω παντα απλα ειχα ανοιχτα τα δεδομενα γιατι αλλιως μεσα σε σπιτι δεν πιανεις.Με την v4 ηθελε κανα λεπτο,τωρα εκανε 10δευτερα.Μπορει να ετυχε,θα το δοκιμασω αυριο στο αυτοκινητο να δω σιγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Με το gps test δοκιμαζω παντα απλα ειχα ανοιχτα τα δεδομενα γιατι αλλιως μεσα σε σπιτι δεν πιανεις.Με την v4 ηθελε κανα λεπτο,τωρα εκανε 10δευτερα.Μπορει να ετυχε,θα το δοκιμασω αυριο στο αυτοκινητο να δω σιγουρα.

Εκτός σπιτιού πιάνει σχετικά γρήγορα. Είναι το γνωστό θέμα των mtk συσκευών

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει στο μάτι η κόρη μου.

Επειδή κοντά 2 χρόνια τώρα είμαι με windows και πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν για root κλπ κι επειδή καμιά όρεξη δεν έχω να το κάνω...

Μερικές ερωτήσεις γιατι ψιλομπερδεύτηκα διαβάζοντας:

 

Το παραγγέλνω από Κίνα. Δεν πειράζω τίποτε στο κινητό.

Θα είναι dual sim;

Θα στέλνει 160 χαρακτήρες ελληνικά;

Θα έχει google play και apps;

Η κάμερα του είναι καλή;

Θα τρέχει το Here της Nokia απροβλημάτιστα;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που το καθιστά ασύμφορη αγορά;

Η χρήση του θα είναι κατα σειρά προτεραιότητας:

Τηλέφωνο, Σερφάρισμα (από social όχι fb, μόνο twitter), Κάμερα, Πλοήγηση, Μουσική, Βίντεο, ίσως και λίγα παιχνίδια.

 

Αν οι απαντήσεις είναι θετικές, από ποιόν Κινέζο θεωρείτε καλό να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει στο μάτι η κόρη μου.

Επειδή κοντά 2 χρόνια τώρα είμαι με windows και πρέπει να ξεκινήσω από το μηδέν για root κλπ κι επειδή καμιά όρεξη δεν έχω να το κάνω...

Μερικές ερωτήσεις γιατι ψιλομπερδεύτηκα διαβάζοντας:

 

Το παραγγέλνω από Κίνα. Δεν πειράζω τίποτε στο κινητό.

Θα είναι dual sim;

Θα στέλνει 160 χαρακτήρες ελληνικά;

Θα έχει google play και apps;

Η κάμερα του είναι καλή;

Θα τρέχει το Here της Nokia απροβλημάτιστα;

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα που το καθιστά ασύμφορη αγορά;

Η χρήση του θα είναι κατα σειρά προτεραιότητας:

Τηλέφωνο, Σερφάρισμα (από social όχι fb, μόνο twitter), Κάμερα, Πλοήγηση, Μουσική, Βίντεο, ίσως και λίγα παιχνίδια.

 

Αν οι απαντήσεις είναι θετικές, από ποιόν Κινέζο θεωρείτε καλό να το αγοράσω;

 

Για όλα αυτά που ρωτάς......το τηλέφωνο θα σε καλύψει άνετα.

Το μόνο που δεν έχει είναι 160 χαρακτήρες στα μηνύματα , παρόλλο που έχω περάσει την EU ROM.

Κινεζομάγαζα αρκετά υπάρχουν ....εγώ αγοράζω από minideal και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

Και φυσικά ΠΑΝΤΑ με pay-pal.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ έχω root-αρει το δικό μου.

Μπορώ να περάσω την rom του Baranyi ή θα πρέπει να το ξε-root-αρω πρώτα?

Κι αν ναι, τότε πώς?

 

2. Πως μεταφέρετε γρήγορα τα αρχεία σας από το κινητό, μια και δεν έχει sdcard?

Edited by Micciman
Link to comment
Share on other sites

1. Εγώ έχω root-αρει το δικό μου.

Μπορώ να περάσω την rom του Baranyi ή θα πρέπει να το ξε-root-αρω πρώτα?

Κι αν ναι, τότε πώς?

 

2. Πως μεταφέρετε γρήγορα τα αρχεία σας από το κινητό, μια και δεν έχει sdcard?

1. δεν χρειάζεται root κλπ, χρησιμοποιείς το flash tool με βάση τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4883180

2. με καλώδιο usb

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη βοηθεια παιδια! εχω περασει την ρομ του baralajbi και δεν μου δουλευουν και οι 2 καρτες ταυτοχρονα. τι θελω να πω:

οταν εχω ενεργοποιημενο το 4g στην 1η καρτα δν εχω καθολου σημα. η αλλη εχει κανονικα. κανω αναζητηση για σημα στην 1η καρτα και μου το βγαζει κανονικα το δικτυο. οταν παω να το επιλεξω μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο δικτυο αυτην την στιγμη και ν δοκιμασω αργοτερα. το ιδιο γινεται οταν αλλαζω την επιλογη για 4g στην 2η καρτα.

ακομα και αν βαλω προτιμωμενο δικτυο 2g δεν γινεται τπτ.. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά.

 

Μια γρήγορη ερώτηση. μπορουμε να κανουμε τιποτα για την ευεσθησια της οθονης του κινητου ; παταω μια φορά ένα γράμμα και το γράφει 4.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που μπορει να μου φτιαξει ενα αρχειο mp0b_001 ?

αυτο που εχει μεσα τα imei?

εγω εχω τα δικα μου imei αλλα δεν βρισκω τροπο να κανω ενα τετοιο αρχειο. αν υπαρχει καποιος να του δωσω τα imei μου κ να μου στειλει το αρχειο ή να μου πει ενα τροπο να τα φτιαξω παρακαλω στειλτε μ μνμ. εχω απεπλιστει :(

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις- προβολή, στο κάτω μέρος, μήπως είναι τικαρισμένη η επιλογή High sensitivity.

Αν ναι ξετικάρισέ τη και πες μας αν βελτιώθηκε η ευαισθησία....

 

είναι ήδη ξετικαρισμένη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που μπορει να μου φτιαξει ενα αρχειο mp0b_001 ?

αυτο που εχει μεσα τα imei?

εγω εχω τα δικα μου imei αλλα δεν βρισκω τροπο να κανω ενα τετοιο αρχειο. αν υπαρχει καποιος να του δωσω τα imei μου κ να μου στειλει το αρχειο ή να μου πει ενα τροπο να τα φτιαξω παρακαλω στειλτε μ μνμ. εχω απεπλιστει :(

 

Για δες εδω τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2399037

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2399037

 

μου βγαζει αυτο το μνμ

imei.exe86*** is not recognized as an internal or external command. operable program or batch file.

 

εχεις κανει ποτε αυτην την διαδικασια εσυ?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει αυτο το μνμ

imei.exe86*** is not recognized as an internal or external command. operable program or batch file.

 

εχεις κανει ποτε αυτην την διαδικασια εσυ?

 

καταφερα να φτιαξω ενα random.Λοιπον αφου ξεζιπαρεις τον φακελο στον φακελο users/το ονομα σου/ ανοιγεις το cmd σαν admin καλυτερα και γραφεις cd κενο τον φακελο του αρχειου.Ουσιαστικα οριζεις που ειναι το αρχειο imei.exe και μετα γραφεις imei.exe και τα imei σου.Δεν ξερω αν καταλαβες αλλιως πες μου να σου στειλω κανα screenshot

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να φτιαξω ενα random.Λοιπον αφου ξεζιπαρεις τον φακελο στον φακελο users/το ονομα σου/ ανοιγεις το cmd σαν admin καλυτερα και γραφεις cd κενο τον φακελο του αρχειου.Ουσιαστικα οριζεις που ειναι το αρχειο imei.exe και μετα γραφεις imei.exe και τα imei σου.Δεν ξερω αν καταλαβες αλλιως πες μου να σου στειλω κανα screenshot

 

τα καταφερα κ εγω τωρα! αλλα τωρα μου εχει απενεργοποιησει τελειως την δευτερη καρτα, και η 1η δουλευει μονο με 2g :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κ απο τις πληροφοριες βλεπω οτι δν εχει αλλαξει κατι στο imei

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα κ εγω τωρα! αλλα τωρα μου εχει απενεργοποιησει τελειως την δευτερη καρτα, και η 1η δουλευει μονο με 2g :cry:

 

Τι να σου πω δεν ξερω..Δες με mobile uncle αν παιζει κατι με τις μπαντες,αλλιως βαλε και με random imei,δεν εχεις να χασεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξερω..Δες με mobile uncle αν παιζει κατι με τις μπαντες,αλλιως βαλε και με random imei,δεν εχεις να χασεις κατι.

 

ολα αυτα ομως δεν θ επρεπε να φτιαξουν με μια νεα ρομ? εννοω οτι εβαλα ολες τις ρομ π βρηκα αλλα δν μπορουσα ν εχω ταυτοχρονα κ τις 2 καρτες. στην αρχη οταν πηρα το κιν δουλευαν κανονικα :/

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα απο την ωρα που βλεπει τα imei κανονικα δεν επρεπε να εχει θεμα αλλα καμια φορα τρωνε κολλημα.Φλασαρε την ρομ παλι και περνα το αρχειο με τα imei με τα σωστα permision μπας και..
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα χρυσό πριν 5 μέρες.Σήμερα μου στείλαν μήνυμα οτι δεν έχουν..... Το βάλαν 20 Δολάρια πάνω...

Stathis Pavlidis

Αγαπητέ φίλε, ευχαριστώ για την νέα σας παραγγελία από minideal.net/ ,

Αλλά οφείλω να σας πω ότι δεν πήρε χρυσά και έχουμε ακριβώς το Λευκό τηλέφωνο στο απόθεμα τώρα, έτσι πρέπει να καθυστερήσεις την αποστολή.

 

;. Θα θέλατε να αλλάξετε το χρώμα, αν συμφωνείτε, μπορούμε να στείλουμε ένα 16GB SD Card ως δώρο και να αποστείλετε την παραγγελία ταυτόχρονα Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά για την κάρτα SD: http://www.minideal.net/ catalogsearch / αποτέλεσμα /? q = sd + κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Είχα κάνει την παραγγελία στις 16 του Απρίλη.

 

Εγώ προσωπικά έβαλα την τελευταία έκδοση του Ούγγρου και αξίζει πραγματικά να κάνεις το ελάχιστο donation που χρειάζεται για να έχεις τους κωδικούς.

 

Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το security και ότι καταναλώνεται αρκετή RAM. Στο G4s έχω 1,5 GB RAM, σ' αυτό μέχρι 1,2 GB RAM ελεύθερα.

 

Κλάσεις ανώτερο από το G4s δεν το συζητώ και το GPS κλειδώνει αμέσως σε δεύτερα σε 12 δορυφόρους.

 

Το μοναδικό μειονέκτημα η μη εφικτή επέκταση μέσω SD.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου την σπάει είναι ότι δεν μπορώ να απεγκαταστήσω το security και ότι καταναλώνεται αρκετή RAM. Στο G4s έχω 1,5 GB RAM, σ' αυτό μέχρι 1,2 GB RAM ελεύθερα.

 

Έχεις δοκιμάσει με κάποια εφαρμογή απεγκατάστασης να το ξηλώσεις;

Εγώ το απεγκατέστησα με αυτή αλλά φαντάζομαι και άλλες θα μπορούν να το κάνουν.

Αν θυμάμαι πρέπει να το έχω απεγκαταστήσει και με Titanium παλαιότερα!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

αν καποιος προσφερεται να μου φτιαξει το κινητο ας μ στειλει indox. δινεται αμοιβη

το κινητο μετα απο εγκατασταση ρομ εχασε το 1 imei του και το S/N

τωρα δν εχω σημα 3g/4g, εχει μονο 2g αν και στην αναζητηση τα βρισκει ολα!

εχω δοκιμασει πολλα αλλα χωρις τυχη. αν καποιος γνωριζει κατι κ μπορει να βοηθησει ας μ στειλει.

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις περί αποστολών εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645 Παραμείνετε στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...