Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναφόρτωσε τη ρομ στο flashtool και τικάρισε μόνο το system και ξαναφλάσαρέ το.
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε καν τις ρυθμίσεις!

Εγώ έτσι περνάω τις αναβαθμίσεις και δεν χάνω τίποτα!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

εχω το τηλεφωνο εδω και 1 μηνα περιπου.απο vickmall

 

δεν το εχω αγγιξει καθολου με root κτλ, το δουλευω οπως ηρθε, απλα απενεργοποιησα τις λιγες εφαρμογες που δε θελω και τις εριξα σε ενα-δυο φακελους.

 

το κινητο φυσαει. ειναι απιστευτο για τα λεφτα του. παναλαφρο, ομορφο, σφαιρα επεξεργαστης και διαστασεις που προσωπικα με βολευουν γιατι θελω να μπαινει και σε τσεπη. δεν κολλαει ποτε και σε τιποτα. το μονο θεμα που εβγαλε ειναι ενα θεμα με την καμερα, που οταν το γυρνας σε selfie, η μανισια καμερα κολλαει. εγω απλα κατεβασα απο το πλει στορ την καμερα της google και βγαζω με αυτη (βεβαια αν ξερει καποιος τροπο να δουλεψει η μανισια, ας μου τον πει).

 

η φωτογραφικη πολυ καλη, με ζεστα χρωματα, αλλα βεβαια καμια σχεση με lg g2 κτλ. η μπαταρια για μενα που κανω βασικη χρηση και ανοιγω το 3g 3-4 φορες τη μερα να δω κατι και μετα το ξανακλεινω, κραταει 2 γεματες μερες. με εντατικη χρηση και ανοιχτα ολα πιστευω οτι βγαζει 1 γεματη μερα σιγουρα

 

gps λοκαρει σχετικα γρηγορα και κατεβασα μετα απο συμβουλες παιδιων εδω μεσα το here maps. δουλευει και οφλαιν και ειναι εξαιρετικο και δωρεαν.

 

αυτα απο μενα, θεωρω το κινητο σουπερ, παροτι ξαναλεω δε εκανα κανενα root η κατι αλλο μονος μου, ηρθαν ολα κομπλε απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω το τηλ εδώ και μια εβδομάδα. Ενδιαφέρομαι να το ρουταρω. Θα μπορούσε κάνεις να μου πει με ποιον τρόπο;

Έχω και ένα θέμα με το sygic. Το έκανα εγκατάσταση, μου το εμφανίζει σαν εφαρμογή αλλά δεν το τρέχει. Το είχα και σε προηγούμενο τηλ με άριστη λειτουργία. Δεν κάνω κάτι το διαφορετικό. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Με King root χωρίς κόπο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω το τηλεφωνο εδω και 1 μηνα περιπου.απο vickmall

 

δεν το εχω αγγιξει καθολου με root κτλ, το δουλευω οπως ηρθε, απλα απενεργοποιησα τις λιγες εφαρμογες που δε θελω και τις εριξα σε ενα-δυο φακελους.

 

το κινητο φυσαει. ειναι απιστευτο για τα λεφτα του. παναλαφρο, ομορφο, σφαιρα επεξεργαστης και διαστασεις που προσωπικα με βολευουν γιατι θελω να μπαινει και σε τσεπη. δεν κολλαει ποτε και σε τιποτα. το μονο θεμα που εβγαλε ειναι ενα θεμα με την καμερα, που οταν το γυρνας σε selfie, η μανισια καμερα κολλαει. εγω απλα κατεβασα απο το πλει στορ την καμερα της google και βγαζω με αυτη (βεβαια αν ξερει καποιος τροπο να δουλεψει η μανισια, ας μου τον πει).

 

η φωτογραφικη πολυ καλη, με ζεστα χρωματα, αλλα βεβαια καμια σχεση με lg g2 κτλ. η μπαταρια για μενα που κανω βασικη χρηση και ανοιγω το 3g 3-4 φορες τη μερα να δω κατι και μετα το ξανακλεινω, κραταει 2 γεματες μερες. με εντατικη χρηση και ανοιχτα ολα πιστευω οτι βγαζει 1 γεματη μερα σιγουρα

 

gps λοκαρει σχετικα γρηγορα και κατεβασα μετα απο συμβουλες παιδιων εδω μεσα το here maps. δουλευει και οφλαιν και ειναι εξαιρετικο και δωρεαν.

 

αυτα απο μενα, θεωρω το κινητο σουπερ, παροτι ξαναλεω δε εκανα κανενα root η κατι αλλο μονος μου, ηρθαν ολα κομπλε απο το vickmall

 

Όλα καλά φίλε όσα λες, αλλά να βγάζεις 2 μέρες ΓΕΜΑΤΕΣ και με χρήση 3g, δεν παίζει ούτε με σφαίρες.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλε όσα λες, αλλά να βγάζεις 2 μέρες ΓΕΜΑΤΕΣ και με χρήση 3g, δεν παίζει ούτε με σφαίρες.

 

Γιατί να μην παίζει; Το ανοίγει, βλέπει ότι θέλει (προφανώς μιλάει για ελάχιστη χρήση), και το ξανακλείνει σχετικά σύντομα, βάση όσων περιγράφει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/lenovo-vibe-x2-4g-lte-mtk6595-2-0ghz-android-4-4-5-0inch-1080p-ram-2gb-rom-32gb-13-0mp-smartphone.html

 

μάγκες βρήκα αυτό το site και αυτό το κινητό

παρακολούθησα λίγο τις συζητήσεις σας και τα προβλήματα σας και θέλω να μου πείτε αν είναι ασφαλές να το αγοράσω από εκεί ?

αν μπορείτε θα προτιμούσα με μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/lenovo-vibe-x2-4g-lte-mtk6595-2-0ghz-android-4-4-5-0inch-1080p-ram-2gb-rom-32gb-13-0mp-smartphone.html

 

μάγκες βρήκα αυτό το site και αυτό το κινητό

παρακολούθησα λίγο τις συζητήσεις σας και τα προβλήματα σας και θέλω να μου πείτε αν είναι ασφαλές να το αγοράσω από εκεί ?

αν μπορείτε θα προτιμούσα με μήνυμα

 

Εχω αγορασει αρκετα κινητα απο εκει.Προχωρα αφοβα :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου. Υπάρχει CU ROM για το εν λόγω κινητό που να είναι το τονίζω που να είναι πλήρως εξελληνισμενη?
Link to comment
Share on other sites

Με King root χωρίς κόπο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όλα καλά φίλε όσα λες, αλλά να βγάζεις 2 μέρες ΓΕΜΑΤΕΣ και με χρήση 3g, δεν παίζει ούτε με σφαίρες.

 

??? δηλαδη γραφω ολα τα αλλα που λες οτι ειναι λογικα, αλλα ειπα να σας πω κι ενα ψεμα για να σπασω πλακα. τελοσπαντων για οποιον ενδιαφερεται, εσενα λογικα φιλε δε θα σε πεισω, ξαναγραφω, να ξερετε οτι το κινητο με χρηση 3g 3-4 φορες τη μερα απο 5-10 λεπτα τη φορα, για να τσεκαρετε κανενα μειλ, να σερφαρετε η ξερω γω τι αλλο, ΚΡΑΤΑΕΙ 2 μερες και μετα μενει και 10-15 % μπαταρια πριν το βαλω για φορτιση. με χρονο ομιλιας 5-10 κλησεις τη μερα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου. Υπάρχει CU ROM για το εν λόγω κινητό που να είναι το τονίζω που να είναι πλήρως εξελληνισμενη?

 

Αυτη εχει πληρης Ελληνικα http://www.needrom.com/download/lenovo-vibe-x2-cu-multilang-gapps-root/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

προσπαθω εδω και 2 μερες να του βαλω την eu rom και δεν τα καταφερνω δυστυχως....

το αγορασα απο geekbuying,αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος γιατι μου λειπανε και το flipcase.ειχα μπλεξει και με τα ρωσικα αλλα τα καταφερα τελικα να κατεβασω και την x2-eu_row_s130 .

Σημερα προσπαθησα να κανω recovery και μου εδειξε οτι ειναι encrypted..

Τι μπορω να κανω για να το φλασαρω ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειναι rooted to κινητο και γι'αυτο δεν μπορω να του βαλω αλλη ROM.Δοκιμασα να το κανω root με mobogenie αλλα

σταματαει πριν την μεση.Δεν μπορω να μπω και στο playstore na κατεβασω αλλο προγραμμα.

Μπορει καποιος να βοηθησει ;

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ειναι rooted to κινητο και γι'αυτο δεν μπορω να του βαλω αλλη ROM.Δοκιμασα να το κανω root με mobogenie αλλα

σταματαει πριν την μεση.Δεν μπορω να μπω και στο playstore na κατεβασω αλλο προγραμμα.

Μπορει καποιος να βοηθησει ;

Ευχαριστω παιδια

 

Πρώτη σελίδα, πρώτο post. Διάβασες εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη επιβεβαίωση για να βάλω τη παραγγελία από vickmall για φίλο. Έκδοση CU παραγγέλνουμε, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη επιβεβαίωση για να βάλω τη παραγγελία από vickmall για φίλο. Έκδοση CU παραγγέλνουμε, σωστά;

 

Ναι εχει Ελληνικα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδθια.εχω θεμα με το gps του κινητου.Οταν χρησιμοποιω πχ το google maps ή αλλη εφαρμογη δειχνει αρκετα συχνα απωλεια δεδομενων συνδεσης.ακομα και μεσα στην πολη.χρηιμοποιουσα την ιδια εφαρμογη με iphone 4s και δουλευε μια χαρα.Καμια λυση ;;;;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Τελικα καταφερα να το κανω ROOT και τωρα μου γραφει οτι ειναι decrypted.

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ;

Ευχαριστω πολυ παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδθια.εχω θεμα με το gps του κινητου.Οταν χρησιμοποιω πχ το google maps ή αλλη εφαρμογη δειχνει αρκετα συχνα απωλεια δεδομενων συνδεσης.ακομα και μεσα στην πολη.χρηιμοποιουσα την ιδια εφαρμογη με iphone 4s και δουλευε μια χαρα.Καμια λυση ;;;;;ευχαριστω

 

Η αληθεια ειναι οτι το gps του ειναι αργο στο λοκαρισμα αλλα με δεδομενα ανοιχτα κατι γινεται..Δοκιμασε κανα προγραμμα οπως το faster gps.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους κατόχους Χ2,

αφου έχω επενδύση κανά 5ώρο μπροστά στην οθόνη θέλω να ρωτήσω τι θα μου προτείνατε με τα σημερινά δεδομένα.

Βρίσκομαι μεταξύ Χ2 και Κ3 Note. Πρός το παρών είμαι κάτοχος Κ910 που θα το πάρει το έτερο ήμιση.

Ευχαριστώ.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει διαφορά στην χρήση δεν πρόκειται να καταλάβεις,απλα το vibe x2 είναι λίγο ανώτερο σε όλα εκτός από την μπαταρία.Απο εκεί και πέρα παίζει ρόλο αν σε βολεύει και το μέγεθος γιατί το vibe το δουλεύεις με το ένα χέρι άνετα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό θα μπορούσατε να μου πείτε όσοι είναι κάτοχοι την προσωπική σας γνώμη για την μπαταρία. θέλει κάθε μέρα φόρτιση?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό θα μπορούσατε να μου πείτε όσοι είναι κάτοχοι την προσωπική σας γνώμη για την μπαταρία. θέλει κάθε μέρα φόρτιση?

ευχαριστώ.

Εξαρτάται την χρήση όμως γενικά χρειάζεται για να είσαι άνετος και την επόμενη μέρα.Με αρκετή χρήση 4g και here maps με το ζόρι την βγάζω πάντως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...