Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ντάλα ήλιο μάλλον πρέπει να περιμένουμε το καλοκαίρι! Το 830 έχει IPS οθόνη και όχι AMOLED! Πάντως με τον χειμερινό ήλιο δείχνει καλά η οθόνη. :)

Σχετικά με τη ταχύτητα της κάμερας γνωρίζεις κάτι?

Έχει πάρει τη καινούρια που έχει και το 930?

Βασικά το 930 θα έπαιρνα αλλά λόγω μη ύπαρξης glance screen δε το σκέφτομαι καν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τη ταχύτητα της κάμερας γνωρίζεις κάτι?

Έχει πάρει τη καινούρια που έχει και το 930?

Βασικά το 930 θα έπαιρνα αλλά λόγω μη ύπαρξης glance screen δε το σκέφτομαι καν

 

Ένα μήνα και κάτι το έχω μόνο το 830! Μόνο μια μικρή αναβάθμιση της denim μου ήρθε. Δεν ξέρω για τη κάμερα αν αναβαθμίστηκε κι αυτή ταυτόχρονα. Απλά έφυγε η Nokia camera και ήρθε η Lumia camera με τη συγκεκριμένη αναβάθμιση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα από κατάσταση κλειδωμένου είναι έτοιμη για φωτογράφιση σε λιγότερο από 2 δευτ. Βασικά, νομίζω ότι δεν έχω συναντήσει κάποια γρηγορότερη. Η έκδοση της είναι 5.0.2.47.

Πολύ θετικό αυτό καθώς στα βίντεο που έχω δει στο YouTube αργούσε αρκετά.

Οπότε έχει πάρει τη νέα κάμερα.

Και μια ακόμη ερώτηση.

Η glance screen είναι ευδιάκριτη το βράδυ σε εσωτερικούς χώρους γιατί του 1520 που είχα ήταν άστα.

Θα κατέβω να το δω σύντομα Αθήνα καθώς εδώ Χαλκίδα δεν υπάρχει και πιο παλιά που είχα επαφή μαζί του δε θυμάμαι πολλά καθώς κακώς δε του είχα δώσει πολύ σημασία τότε.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Mιά χαρά είναι.

Και μια απάντηση αν θέλεις πάνω στην ίδια ερώτηση που είχα κάνει πριν.

Λόγο μη ύπαρξης amoled παρατηρείς αυξημένη κατανάλωση αν έχεις τη glance screen on και ρυθμισμένη στα 15'.

Έτσι την είχα σε όλα τα WP, με βόλευε παρά πολύ αλλά λόγω amoled δεν είχα σχεδόν καθόλου επιβάρυνση στη μπαταρία.

Στο 830 πως είναι τα πράγματα?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα από κατάσταση κλειδωμένου είναι έτοιμη για φωτογράφιση σε λιγότερο από 2 δευτ. Βασικά, νομίζω ότι δεν έχω συναντήσει κάποια γρηγορότερη. Η έκδοση της είναι 5.0.2.47.

 

Αυτή την έκδοση κάμερας έχω κι εγώ! Μόνο που τα 10mp δεν τα βλέπω πουθενά!!!!! :(

Τα 9mp είναι στα 4:3 και τα 8mp στα 16:3 κι έχω τα τελευταία σε λειτουργία πάντα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η glance screen είναι ευδιάκριτη το βράδυ σε εσωτερικούς χώρους γιατί του 1520 που είχα ήταν άστα.

 

Αρκετά κατώτερο του 925 και ίσως λίγο καλύτερο του 1520.

Κυρίως υπό γωνία είναι "άστα"

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια. Έχω το τηλέφωνο από το Σάββατο και ενώ έβαλα καινούρια nano sim Cosmote η ταχύτητα του 3g είναι τραγική. Αδυνατεί να κατεβάσει οτιδήποτε. Η ίδια κάρτα στο Nexus 5 δουλεύει κανονικά.

 

Βρήκα κάτι λίγα στο Google....κάποιοι λένε ότι φταίει η αναβάθμιση.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια. Έχω το τηλέφωνο από το Σάββατο και ενώ έβαλα καινούρια nano sim Cosmote η ταχύτητα του 3g είναι τραγική. Αδυνατεί να κατεβάσει οτιδήποτε. Η ίδια κάρτα στο Nexus 5 δουλεύει κανονικά.

 

Βρήκα κάτι λίγα στο Google....κάποιοι λένε ότι φταίει η αναβάθμιση.....

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα προς το παρόν!

Απ' ότι άκουσα σε άλλη σελίδα του φόρουμ, θα υπάρξει άλλη μια αναβάθμιση πριν την έλευση των επίσημων 10αριών!!! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι διάβασα για μια εφαρμογη του συστηματος η οποία αν ανοιχθεί, το 3g γινεται στην ουσία 2g και στρωνει μονο με Hard Reset.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526714

 

Δεν βρίσκω την εφαρμογή όμως....

Link to comment
Share on other sites

Το επέστρεψα στο κατάστημα για DOA και μου είπαν ότι όντως είναι ελαττωματικό αλλα πρέπει να το εγκρίνει η Arvato....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ερώτηση, κυρίως προς τους πρώην κατόχους του 820: Αξίζει η "αναβάθμιση" απο 820 σε 830; Δεδομένου οτι αυτήν τη στιγμή φοράνε ακριβως το ίδιο λογισμικό, αξίζει κάποιος να δώσει 220€ για οθόνη, φωτογραφική και μπαταρία;

 

Επίσης, ποιο χρωμα θεωρείτε καλύτερο; Κολλάω στο οτι το μαύρο έχει μαύρο πλαίσιο, ενώ τα άλλα ασήμι. Το μαύρο που αρέσει, αλλά εχω συνηθησει με το μπλε 820 που εχω τώρα και μου φαίνεται πολύ μαυρίλα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ερώτηση, κυρίως προς τους πρώην κατόχους του 820: Αξίζει η "αναβάθμιση" απο 820 σε 830; Δεδομένου οτι αυτήν τη στιγμή φοράνε ακριβως το ίδιο λογισμικό, αξίζει κάποιος να δώσει 220€ για οθόνη, φωτογραφική και μπαταρία;

 

Επίσης, ποιο χρωμα θεωρείτε καλύτερο; Κολλάω στο οτι το μαύρο έχει μαύρο πλαίσιο, ενώ τα άλλα ασήμι. Το μαύρο που αρέσει, αλλά εχω συνηθησει με το μπλε 820 που εχω τώρα και μου φαίνεται πολύ μαυρίλα...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Για το χρωμα είναι δικό σου θέμα! Μπλε δεν έχει στο 830 να ξέρεις. Αξίζει για τη κάμερα και τη μεγαλύτερη οθόνη, αν σε ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη βέβαια!

Α επίσης το 830 είναι τετραπήρυνο στα 1,2Ghz και είναι πιο λεπτό!!!!! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!ενδιαφερομαι να παρω το 830 το θελω ομως σε μαυρο και καπακι και το αλουμινιο...τα μαυρα καπακια εχουν και το μαυρο αλουμινιο?γιατι απ'οτι βλεπω τα αλλα χρωματα πχ.πορτοκαλι,πρασινο εχουν το ασημι το χρωμα του αλουμινιου...αν μπορειτε κανα λινκ για αγορα σε ολο μαυρο...ευχαριστω..!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω και εγω αυτο κοιταγα...αν το παρω απο κει θα εχω κανονικα εγγυηση ετσι??και αν παθει κατι θα μπορω να το παω σε νοκια καρε δεν χρειαζεται να τους το στειλω?ευχαριστω και παλι..!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα παραγγειλα το κινητο αυριο θα το εχω,πρεπει να προσεξω κατι η να κανω κατι στην αρχη?πρωτο κινητο με wp και δεν γνωριζω πολλα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα παραγγειλα το κινητο αυριο θα το εχω,πρεπει να προσεξω κατι η να κανω κατι στην αρχη?πρωτο κινητο με wp και δεν γνωριζω πολλα...

 

Να ξέρεις πως αν συνδέσεις το Lumia σου στον φορτιστή αυτό θα ανοίξει. Δεν φορτίζουν κλειστά τα WP.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...θα παω δηλαδη στις ρυθμισεις συστηματος και θα βρω οπου λεει ενημερωση λογισμικου η κατι τετοιο....θα κανω ενημερωση αν χρειαζεται και ταυπολοιπα....οκ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το χρωμα είναι δικό σου θέμα! Μπλε δεν έχει στο 830 να ξέρεις. Αξίζει για τη κάμερα και τη μεγαλύτερη οθόνη, αν σε ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη βέβαια!

Α επίσης το 830 είναι τετραπήρυνο στα 1,2Ghz και είναι πιο λεπτό!!!!! :)

 

Να ξέρεις πως αν συνδέσεις το Lumia σου στον φορτιστή αυτό θα ανοίξει. Δεν φορτίζουν κλειστά τα WP.

 

Ναι το γνωριζω αυτο.ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...το πηρα το κινητο εκανα αναβαθμίσεις ολα καλα...πηγα ρυθμισεις κινητη τηλεφωνια και σιμ και πατησα οχι στα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας...αλλα οταν εβαλα καρτα μου πηρε 1 ευρω...πως μπορω να το απενεργοποιησω και οταν εχω mb να τα ενεργοποιω οποτε θελω εγω?ψοσμοτε εχω καρτα...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...το πηρα το κινητο εκανα αναβαθμίσεις ολα καλα...πηγα ρυθμισεις κινητη τηλεφωνια και σιμ και πατησα οχι στα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας...αλλα οταν εβαλα καρτα μου πηρε 1 ευρω...πως μπορω να το απενεργοποιησω και οταν εχω mb να τα ενεργοποιω οποτε θελω εγω?ψοσμοτε εχω καρτα...ευχαριστω

 

Πας κινητή τηλεφωνία και sim και απενεργοποιείς την σύνδεση δεδομένων.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω!!!μεχρι στιγμης εχω παθει πλακα....πρωτη φορα στα wp...σε λιγες μερες θα εχω καλυτερη αποψη...

 

Παρατηρησα οτι αν πιεσω λιγο περιμετρικα την οθονη κανει σαν κυματα μεσα....για να σας προλαβω δεν πιεζω με δυναμη....και ειδικα εκει στο κουμπι τς επιστροφης και στο κυκλο...για πιεστε εκει στην γωνια σας το κανει εσας???ειναι φυσιολογικο αυτο?παντως προβλημα δεν εχω αν χαιδευω πανω στις εφαρμογες μπαινω κανονικα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω!!!μεχρι στιγμης εχω παθει πλακα....πρωτη φορα στα wp...σε λιγες μερες θα εχω καλυτερη αποψη...

 

Παρατηρησα οτι αν πιεσω λιγο περιμετρικα την οθονη κανει σαν κυματα μεσα....για να σας προλαβω δεν πιεζω με δυναμη....και ειδικα εκει στο κουμπι τς επιστροφης και στο κυκλο...για πιεστε εκει στην γωνια σας το κανει εσας???ειναι φυσιολογικο αυτο?παντως προβλημα δεν εχω αν χαιδευω πανω στις εφαρμογες μπαινω κανονικα...

Στο δικό μου δεν κάνει κάτι. Δεν το πιέζω βέβαια και πολύ.

Και εγώ από Android επιστρέφω σε Windows και μπορώ να πω πως είμαι υπέρ-ευχαριστημένος. Κάνω σχεδόν τα πάντα πολύ πιο εύκολα και απλά.

Το μόνο που θα ήθελα είναι: ένα λίιιγο καλύτερο spotify (παρ'όλο που έχει βελτιωθεί πάρα πολύ) και να μπορούσα να εκτυπώσω κάποιο έγγραφο κατευθείαν από την συσκευή μου στον ασύρματο Canon μου, χωρίς να πληρώσω 4,99€ στην μοναδική εφαρμογή αυτή την στιγμή που μπορεί να με βοηθήσει.... νομίζω.

Η συσκευή κατά τα άλλα "πετάει" δεν "κολλάει" πουθενά και δεν με έχει προδώσει ούτε μία φορά.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...