Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 830


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βάση τις αξιολογήσεις πήγαινε... Όπως βλέπεις τα πρώτα μαγαζιά έχουν πολύ καλές οπότε διάλεξε ένα (2ο/3ο) και πάρτο :)

 

Ok....μια χαρά.

Ευχαριστώ.

 

Το κινητό δεν έχει να ζηλέψει σχεδόν σε τίποτα από πολύ ακριβότερα.

Όμορφο,γρήγορο,στιλάτο,καλή κάμερα,ωραία οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω προτείνει στη κοπέλα μου το 830 και θα το πάρει.

 

Έχω εδώ τη λίστα από το skroutz με τα καταστήματα.

 

http://www.skroutz.gr/s/5535986/Nokia-Lumia-830.html

 

Να διαλέξω ένα στη τύχη και να το παραγγείλω ?

Η πρέπει να αποφύγω κάποιο κατάστημα η οτιδήποτε άλλο θέμα ??

 

ευχαριστώ..

Εγώ το πήρα από kaisershop. Κανένα πρόβλημα, φανταστική εμπειρία με το κατάστημα. Όμως το κινητό μου ανήκε σε μια προβληματική παρτίδα, που άμα το ζορίσεις φεύγει λιγάκι η οθόνη από το αλουμινένιο πλάισιο στο πάνω-δεξιά μέρος. Δεν επηρεάζει κάτι, απλά δεν έχει αυτή την αίθηση συνέχειας ανάμεσα στο τζάμι και το πλαίσιο, μέχρι να το ξαναβάλεις στη θέση του. Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα, μια παρτίδα κυκλοφόρησε έτσι και από ότι φαίνεται δεν την έχουν αποσύρει, την πουλάνε. Αναρωτιέμαι αν τα κινητά είναι δεύτερης διαλογής και γι αυτό είναι φθηνά, αλλά δεν το λένε. Αυτό όμως μπορεί να ισχύει για όλα τα μαγαζιά αυτού του τύπου. Σαν κατάστημα το προτείνω ανεπιφύλακτα, απλά η πρότασή μου είναι να ζητήσεις να το ανοίξουν και να το εξετάσεις καλά επι τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από kaisershop. Κανένα πρόβλημα, φανταστική εμπειρία με το κατάστημα. Όμως το κινητό μου ανήκε σε μια προβληματική παρτίδα, που άμα το ζορίσεις φεύγει λιγάκι η οθόνη από το αλουμινένιο πλάισιο στο πάνω-δεξιά μέρος. Δεν επηρεάζει κάτι, απλά δεν έχει αυτή την αίθηση συνέχειας ανάμεσα στο τζάμι και το πλαίσιο, μέχρι να το ξαναβάλεις στη θέση του. Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα, μια παρτίδα κυκλοφόρησε έτσι και από ότι φαίνεται δεν την έχουν αποσύρει, την πουλάνε. Αναρωτιέμαι αν τα κινητά είναι δεύτερης διαλογής και γι αυτό είναι φθηνά, αλλά δεν το λένε. Αυτό όμως μπορεί να ισχύει για όλα τα μαγαζιά αυτού του τύπου. Σαν κατάστημα το προτείνω ανεπιφύλακτα, απλά η πρότασή μου είναι να ζητήσεις να το ανοίξουν και να το εξετάσεις καλά επι τόπου.

 

Όλα τα κινητά έχουν τα θεματάκια τους.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση.....και φυσικά θα το παραγγείλω :)

 

Δε νομίζω να είναι δεύτερης διαλογής διότι υπάρχουν κινητά με 400-700 euro που έχουν χειρότερα προβλήματα μερικές φορες (οθόνες-GPS....δεν ανοίγει το ένα,δε κλείνει το άλλο,etc)

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά έχουν τα θεματάκια τους.

 

Ευχαριστώ για την επισήμανση.....και φυσικά θα το παραγγείλω :)

 

Δε νομίζω να είναι δεύτερης διαλογής διότι υπάρχουν κινητά με 400-700 euro που έχουν χειρότερα προβλήματα μερικές φορες (οθόνες-GPS....δεν ανοίγει το ένα,δε κλείνει το άλλο,etc)

Το τηλέφωνο ειναι μια χαρά σε όλα σχεδόν. Απλά βάλε το σε θήκη γιατί τα πλαϊνά του είναι ευαίσθητα σχετικά!

Η φωτογραφική του μηχανή ειναι πολυ καλύτερη απ' αυτό που περίμενα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι μια χαρά σε όλα σχεδόν. Απλά βάλε το σε θήκη γιατί τα πλαϊνά του είναι ευαίσθητα σχετικά!

Η φωτογραφική του μηχανή ειναι πολυ καλύτερη απ' αυτό που περίμενα!

 

Συμφωνώ και εγώ, το έχω 9 μήνες, από την πρώτη μέρα με θήκη και προστασία οθόνης, έπεσε πολλές φορές κάτω και δεν έπαθε τίποτε. Μπαταρία όπως και cam Super.

Link to comment
Share on other sites

@artline κι εμένα παρ' όλο που ήταν γυμνό, η οθόνη δεν έπαθε τίποτα ευτυχώς, αλλά τα πλαϊνά, λίγο ευτυχώς αλλά με ενοχλεί εμένα! Ένα μήνα δεν μπορούσα να βρω θήκη! Στην οθόνη δεν έβαλα τίποτα προς το παρόν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ειναι μια χαρά σε όλα σχεδόν. Απλά βάλε το σε θήκη γιατί τα πλαϊνά του είναι ευαίσθητα σχετικά!

Η φωτογραφική του μηχανή ειναι πολυ καλύτερη απ' αυτό που περίμενα!

 

Το κινητό θα μπει σε θήκη οπωσδήποτε γιατί η φίλη μου δε ξέρει να πιάνει κινητά..τουλάχιστον πέντε πτώσεις το μηνα......προχθές άλλαξε θήκη στο tablet γιατί κατάφερε και την έσπασε :lol:

 

Πριν από δυόμισι χρονια άνοιξε από σφραγισμένο κουτί το Ativ-S και σε ένα δευτερόλεπτο έφυγε κάτω στη μοκέτα από τα χερια της :lol:

 

Έχω παραγγείλει τη παρακάτω σε μαύρο.....Μαύρο και το κινητό

http://plus3.gr/-nokia-lumia-830-faceplate-texture-cover-white-kruselln

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα μπει σε θήκη οπωσδήποτε γιατί η φίλη μου δε ξέρει να πιάνει κινητά..τουλάχιστον πέντε πτώσεις το μηνα......προχθές άλλαξε θήκη στο tablet γιατί κατάφερε και την έσπασε :lol:

 

Πριν από δυόμισι χρονια άνοιξε από σφραγισμένο κουτί το Ativ-S και σε ένα δευτερόλεπτο έφυγε κάτω στη μοκέτα από τα χερια της :lol:

 

Έχω παραγγείλει τη παρακάτω σε μαύρο.....Μαύρο και το κινητό

http://plus3.gr/-nokia-lumia-830-faceplate-texture-cover-white-kruselln

Κι εγώ μαύρο το εχω! Το ίδιο απο Nokia care το πήρα μονο 7,00€!!! Επίσης πήρα και μια που το σκεπάζει ολόκληρο με 14,00€ πάλι απο Nokia care! Εφαρμόζουν άψογα και τα δύο!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος. Ρυθμισεις, πληκτρολόγιο, ελληνικά και γραφει οτι απαιτείται προσοχή, το πατάω και γράφει ότι λείπουν προτάσεις κειμένου για αυτό το πληκτρολόγιο. Θέλετε να τις κατεβάσετε τώρα; Πατάω λήψη, μου βγάζει προετοιμασία λήψης και κολλάει εκεί. Βασικά με ενοχλεί που δεν έχει auto correct στο ελληνικό πληκτρολογιο και τρελαίνομαι. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος. Ρυθμισεις, πληκτρολόγιο, ελληνικά και γραφει οτι απαιτείται προσοχή, το πατάω και γράφει ότι λείπουν προτάσεις κειμένου για αυτό το πληκτρολόγιο. Θέλετε να τις κατεβάσετε τώρα; Πατάω λήψη, μου βγάζει προετοιμασία λήψης και κολλάει εκεί. Βασικά με ενοχλεί που δεν έχει auto correct στο ελληνικό πληκτρολογιο και τρελαίνομαι. Τι να κάνω;

 

Άκυρο...το πρόβλημα λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θελει ενας φιλος να παρει lumia γυρο στα λεφτα που κανει τωρα το 830.να το παραγγειλουμε αυριο χωρις φοβο και παθος?τη να προσεξουμε στην επιλογη?εναλλακτικα κοιτουσαμε και 930 μεταχειρισμενο.:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

θελει ενας φιλος να παρει lumia γυρο στα λεφτα που κανει τωρα το 830.να το παραγγειλουμε αυριο χωρις φοβο και παθος?τη να προσεξουμε στην επιλογη?εναλλακτικα κοιτουσαμε και 930 μεταχειρισμενο.:)

 

 

Εγώ πούλησα το 930 για το 830!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πούλησα το 930 για το 830!

 

αρα παμε για 830.απο μπαταρια - καμερα κωληματα πως παει ?τη παιζει με τα branted?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

αρα παμε για 830.απο μπαταρια - καμερα κωληματα πως παει ?τη παιζει με τα branted?

Κανένα πρόβλημα πουθενά! Πριν το update 2 είχε ένα θέμα με το Wi-Fi, το δικό μου 830 τουλάχιστον, μετά το update κανένα απολύτως! Μπαταρία και κάμερα αρκετά καλές!!!

Να το βάλεις σε θήκη όμως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

θελει ενας φιλος να παρει lumia γυρο στα λεφτα που κανει τωρα το 830.να το παραγγειλουμε αυριο χωρις φοβο και παθος?τη να προσεξουμε στην επιλογη?εναλλακτικα κοιτουσαμε και 930 μεταχειρισμενο.:)

Αν βάλεις τα specs δίπλα-δίπλα, θα δεις ότι το 930 μοιάζει καλύτερο. Πιο δυνατό επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη μπαταρία, υποστήριξη 4Κ Video κλπ. Ο διάβολος όμως κρύβεται στις λεπτομέρειες! Να τι με χάλασε στο 930, και επέλεξα 830:

- Το 930 δεν δέχεται MicroSD (οπότε σε περιορίζει η εσωτερική μνήμη).

- Στο 930 η οθόνη λόγω της τεχνολογίας της δεν υποστηρίζει "Glance", για να ρίχνεις μια γρήγορη ματιά σε πληροφορίες όπως χαμένες κλήσεις, emails και άλλα notifications χωρίς να ανάβεις το τηλέφωνο (το Glance τα δείχνει σε ασπρόμαυρο χαμηλής κατανάλωσης)

- Στο 930 δεν αφαιρείται η μπαταρία. Αν αλλάζεις κινητό κάθε χρόνο δεν σε χαλάει. Αν όμως σκοπεύεις να το κρατήσεις, πάνω στο χρόνο που αρχίζει να πέφτει η μπαταρία του 830 την αλλάζεις πολύ φθηνά. Επειδή λες πως το 930 το κοιτάς για μεταχειρισμένο, η γνώμη μου είναι πως θα έχει ήδη θέμα με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

θελει ενας φιλος να παρει lumia γυρο στα λεφτα που κανει τωρα το 830.να το παραγγειλουμε αυριο χωρις φοβο και παθος?τη να προσεξουμε στην επιλογη?εναλλακτικα κοιτουσαμε και 930 μεταχειρισμενο.:)

 

Μπες και στο θέμα του 930 και δες τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι κάτοχοι των 930! Όχι όλοι αλλά αρκετοί!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια να στε καλα με πείσατε παραγγείλαμε σημερα το 830 σε μαυρο.αναμενουμε αυριο:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια να στε καλα με πείσατε παραγγείλαμε σημερα το 830 σε μαυρο.αναμενουμε αυριο:)

 

Καλοδούλευτο. Με 'γειες και τα συναφή! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα τηλέφωνο (προσωπική μ άποψη). Τα κάνει όλα και συμφέρει που λέμε... Και είναι και ΝΟΚΙΑ όχι Microsoft :p. Χαχα

 

Edit

Και γω από best price το πήρα νομίζω τον Μάρτιο φέτος.. δε θυμάμαι όμως πιο μαγαζί ήταν αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Μου είχε βγει περί τα 210€ μεταφορικά και 2ο κάλυμα (πορτοκαλί αλανιάρικο)

Edited by Dimitris_41Mpxls

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Με 'γειες και τα συναφή! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα τηλέφωνο (προσωπική μ άποψη). Τα κάνει όλα και συμφέρει που λέμε... Και είναι και ΝΟΚΙΑ όχι Microsoft :p. Χαχα

 

Edit

Και γω από best price το πήρα νομίζω τον Μάρτιο φέτος.. δε θυμάμαι όμως πιο μαγαζί ήταν αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Μου είχε βγει περί τα 210€ μεταφορικά και 2ο κάλυμα (πορτοκαλί αλανιάρικο)

 

Για πες μου εσύ που έχεις και 830 και 1020, το pure view που έχει το 830, τι περιορισμούς έχει, σε σχεση με το 1020;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια να στε καλα με πείσατε παραγγείλαμε σημερα το 830 σε μαυρο.αναμενουμε αυριο:)

 

Δεν σε πρόλαβα......

Λέγεται ότι το 930 θα υποστηρίζει continuum (όπως και το 1520) ενώ δεν έχει ακουστεί κάτι ανάλογο για το 830. Σημαντικότατη "λεπτομέρεια" για μένα.....

Επίσης το 930 έχει πολύ καλύτερη οθόνη ενώ λέγεται πως έχει και led notification (!!!!!) το οποίο θα ενεργοποιηθεί σε κάποιο από τα πρώτα update των windows 10

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο. Με 'γειες και τα συναφή! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα τηλέφωνο (προσωπική μ άποψη). Τα κάνει όλα και συμφέρει που λέμε... Και είναι και ΝΟΚΙΑ όχι Microsoft :p. Χαχα

 

Edit

Και γω από best price το πήρα νομίζω τον Μάρτιο φέτος.. δε θυμάμαι όμως πιο μαγαζί ήταν αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Μου είχε βγει περί τα 210€ μεταφορικά και 2ο κάλυμα (πορτοκαλί αλανιάρικο)

να σε καλα ευχαριστω .δεν ειναι για μενα ειναι για εναν πολυ φιλο .ηρθε σημερα μια χαρα το ειδα πολυ ομορφο και δυνατο κινητακι.θα το συνιστούσα και σε αλλους φιλους που δεν θελουν να παιδεύονται με τα φτηνα android.

Δεν σε πρόλαβα......

Λέγεται ότι το 930 θα υποστηρίζει continuum (όπως και το 1520) ενώ δεν έχει ακουστεί κάτι ανάλογο για το 830. Σημαντικότατη "λεπτομέρεια" για μένα.....

Επίσης το 930 έχει πολύ καλύτερη οθόνη ενώ λέγεται πως έχει και led notification (!!!!!) το οποίο θα ενεργοποιηθεί σε κάποιο από τα πρώτα update των windows 10

 

δεν πειραζει να σε καλα.ο κατοχος ειναι υπερβολικα ευχαριστημενος :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου εσύ που έχεις και 830 και 1020, το pure view που έχει το 830, τι περιορισμούς έχει, σε σχεση με το 1020;

 

Eεεε, κανένα ? Δε κατάλαβα τι εννοείς βασικά :blink: Σορυ είμαι από 7 μπύρες

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Eεεε, κανένα ? Δε κατάλαβα τι εννοείς βασικά :blink: Σορυ είμαι από 7 μπύρες

 

Αν το pure view του 830 έχει της ίδιες ακριβώς δυνατότητες με το 1020 ή είναι κουτσουρεμένες στο 830!

Ελπίζω να τις... χώνεψες και τις 7 μπύρες!!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει...

 

Δεν έχει led το 930?

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν πειραζει να σε καλα.ο κατοχος ειναι υπερβολικα ευχαριστημενος :)

 

Αυτό ήταν σιγουρακι.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...