Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαστε και λιγο πισω

1-2 σελιδες πισω απαντηθηκε πως ναι γινεται

Μια δύο σελίδες πιο πίσω δεν αναφέρεται κάπου, συγκεκριμένα στην 13 σελίδα αναφέρεται αν δεν κάνω λάθος. Τέλος πάντων ευχαριστώ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως ένα 3ήμερο αφου του εκανα επανεγκατάσταση όλο κυλούν νεράκι:)

Εγκατέστησα πιο πολλες εφαρμογές και θέμα δεν είχα.

Μονο nova prime(που θα το βάλω στο τέλος βέβαια διότι κςλυτερα με εξυπηρετεί-αςε που μου παρέχει και double tap και στο κλειςιμο μεςω screen on and off)δεν έβαλα και το εχω με το μαμισιο launcher.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια δύο σελίδες πιο πίσω δεν αναφέρεται κάπου, συγκεκριμένα στην 13 σελίδα αναφέρεται αν δεν κάνω λάθος. Τέλος πάντων ευχαριστώ.

 

Θα το δοκιμάσω αργότερα και θα ενημερώσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα 3ήμερο αφου του εκανα επανεγκατάσταση όλο κυλούν νεράκι:)

Εγκατέστησα πιο πολλες εφαρμογές και θέμα δεν είχα.

Μονο nova prime(που θα το βάλω στο τέλος βέβαια διότι κςλυτερα με εξυπηρετεί-αςε που μου παρέχει και double tap και στο κλειςιμο μεςω screen on and off)δεν έβαλα και το εχω με το μαμισιο launcher.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα το δοκιμάσω αργότερα και θα ενημερώσω.

Ευχαριστώ Alex

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Alex

 

Άψογα δουλεύει σαν κανονικό τηλέφωνο τώρα που το δοκίμασα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έβαλα για φόρτιση μετά από .... 8 μέρες!!:lol:

Εντάξει τις τελευταίες μέρες του κάνω μέτρια χρήση, αλλά και πάλι μπαταρία είναι ΤΡΟΜΕΡΗ αν αναλογιστεί κανείς πόσο λεπτό και ελαφρύ είναι το τάμπλετ! Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά , όταν κουμπώνετε το καλώδιο του φορτιστή στο τάμπλετ εφαρμόζει τέλεια και σταθερά? Ρωτάω γιατί εμένα κουμπώνει αλλά φαίνεται πως κουνάει ελάχιστα το βύσμα αριστερά δεξιά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο σε εμένα.

Κουμπωνει γερά χωρίς να παίζει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι η εμπειρία browsing σε Android είναι απογοητευτικη και κάκιστη θα έλεγα για να μην χρησιμοποιησω πιο βαρύς χαρακτηρισμόυς.

Μου έρχεται δηλαδή ώρες ώρες να το πετάξω στο τοίχο το Tablet.

Ενώ δηλαδή ο dolphin είναι ο πιο πλήρες browser με άψογη παρεμετροποιηση,ταχύτατος με πολύ φιλικό ui ,αλλά η λειτουργία του copy-paste είναι τραγική πραγματικά.

Μια φωτογραφία να επισυνάψεις είναι Γολγοθάς πραγματικά.

Ο κέρσορας πολλές φορές παίζει πραγματικά Όταν θες να κάνεις μια απλή επικόλληση και αρκετές φορές με την 3-4η προσπάθεια πετυχαίνει.

Επίσης για να πραγματοποιησεις την επικόλληση εκεί που θες πρέπει να μαρκάρεις ένα επίπεδο κάτω,αλλιώς στο βγάζει πιο πάνω από εκεί που θέλεις :blink::wacko:

 

Απαράδεκτα πράγματα ο ένας browser με φτωχή παρεμετροποιηση,ο άλλος με άθλιο ui, ο τρίτος να μην έχει Full screen mode και ο τέταρτος ενώ φαίνεται ο πλήρης από όλους να είναι άθλιος στην πιο απλή λειτουργία του copy-paste :(:blink:

 

Σε Windows και ios είναι πολύ ανώτερη η συνολική εμπειρία browsing ξεκάθαρα.

 

Δεν το συζητώ ότι ούτε καν για δεύτερο Tablet δεν κάνει,αν κάποιος ήθελε maximum 2 tablet στην κατοχή του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ισχύουν έως ένα βαθμό αυτά που περιγράφεις αλλά σίγουρα δεν φταίει το tablet που κατά την προσωπική μου άποψη αποτελεί την καλύτερη επιλογή στα 8ιντσα με Android λειτουργικό. Και πίστεψέ με έχουν περάσει πάρα πολλά από τα χέρια μου...
Link to comment
Share on other sites

Alex είσαι υπερβολικός ,είναι και θέμα συνήθειας και υποκειμενικό κτλ κτλ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις να εμφανίζεται πάνω δεξιά ενα εικονιδιάκι τηλεφώνου σε ανύποπτες στιγμές το οποιο δεν φεύγει με τίποτα?

 

ΔΕΝ εχω το LTE version.

 

[ATTACH]55349[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις να εμφανίζεται πάνω δεξιά ενα εικονιδιάκι τηλεφώνου σε ανύποπτες στιγμές το οποιο δεν φεύγει με τίποτα?

 

ΔΕΝ εχω το LTE version.

 

[ATTACH]55349[/ATTACH]

 

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο εικονίδιο γενικότερα στην πάνω bar σε Android.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ένδειξη κλήσης από Skype, Viber ή κάποιου τέτοιου είδους εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ουτε viber ουτε skype!! επίσης δεν φεύγει ακόμα και αν κανω close all. τι ειν τουτο παλι?

 

ps. απόσο ξέρω τα εικονίδια των εφαρμογών πανε αριστερά, ενώ του συστήματος δεξιά, άρα δεν ειναι καποια εφαρμογη(?)!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις συνδέσει με κάποιο τηλέφωνο μέσω Bluetooth και το βλέπει σαν headset ;
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις να εμφανίζεται πάνω δεξιά ενα εικονιδιάκι τηλεφώνου σε ανύποπτες στιγμές το οποιο δεν φεύγει με τίποτα?

 

ΔΕΝ εχω το LTE version.

 

[ATTACH]55349[/ATTACH]

 

Ρίξε μια ματιά στο Ρυθμίσεις / Εξατομίκευση/ Εικονίδια γραμμής κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας σας αν συνδέεται με τηλεόραση μέσω Miracast διοτι σε εμένα όχι με μια Samsung tv του 2013 που έχω.

Με την ίδια τηλεόραση με 3 διαφορετικά Windows tablet δεν είχα το παραμικρό όπως και με το m8 εξίσου το ίδιο.

Το ίδιο θέμα έχω και στο z3 κινητό.

Μου βγάζει μήνυμα το Tablet η το κινητό ότι δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι αδύνατη η πραγματοποιηση σύνδεσης.

Την τηλεόραση την βλέπει κανονικά αλλά σύνδεση δεν κάνει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε! Alextrela έχεις άδικο για τον browser. Είναι απλά τέλειο. Θα σου πω για maracas σε καμιά ώρα
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας σας αν συνδέεται με τηλεόραση μέσω Miracast διοτι σε εμένα όχι με μια Samsung tv του 2013 που έχω.

Με την ίδια τηλεόραση με 3 διαφορετικά Windows tablet δεν είχα το παραμικρό όπως και με το m8 εξίσου το ίδιο.

Το ίδιο θέμα έχω και στο z3 κινητό.

Μου βγάζει μήνυμα το Tablet η το κινητό ότι δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι αδύνατη η πραγματοποιηση σύνδεσης.

Την τηλεόραση την βλέπει κανονικά αλλά σύνδεση δεν κάνει.

 

Συνδέω κανονικά και το tablet και το τηλέφωνο z3 compact μέσω miracast που υποστηρίζει το ανεξάρτητο από την TV media player μου...

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω κανονικά και το tablet και το τηλέφωνο z3 compact μέσω miracast που υποστηρίζει το ανεξάρτητο από την TV media player μου...

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός,ευχαριστώ.

Τι εννοείς ανεξαρτητο media player της tv;

Και τι σχεςη εχει το media player με το Miracast;

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Επιτέλους ήρθε! Alextrela έχεις άδικο για τον browser. Είναι απλά τέλειο. Θα σου πω για maracas σε καμιά ώρα

Για εμένα η browser εμπειρία ειναι επιεικώς μέτρια και δεν αλλάζω γνώμη.

Μονο ο dolphin απο ΟΛΟΥΣ τους browser αξίζει,οι υπόλοιποι ούτε να τους βλεπω ειναι άθλιοι στην κυριολεξία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο αναλυτικός,ευχαριστώ.

Τι εννοείς ανεξαρτητο media player της tv;

Και τι σχεςη εχει το media player με το Miracast;

 

Εννοώ ότι επειδή η TV μου δεν υποστηρίζει Miracast έχω συνδέσει ένα media player που υποστηρίζει Miracast στην TV μέσω HDMI.

Το τηλέφωνο και το Tablet συνδέονται μέσω Miracast του media player και απεικονίζονται κανονικά στην TV...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας σας αν συνδέεται με τηλεόραση μέσω Miracast διοτι σε εμένα όχι με μια Samsung tv του 2013 που έχω.

Με την ίδια τηλεόραση με 3 διαφορετικά Windows tablet δεν είχα το παραμικρό όπως και με το m8 εξίσου το ίδιο.

Το ίδιο θέμα έχω και στο z3 κινητό.

Μου βγάζει μήνυμα το Tablet η το κινητό ότι δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι αδύνατη η πραγματοποιηση σύνδεσης.

Την τηλεόραση την βλέπει κανονικά αλλά σύνδεση δεν κάνει.

Δοκίμασα σε μια τηλεόραση του 2013 Samsung και συνδέεται με την μία αλλά κάνει αποσυνδέσεις μέσα σε λίγα λεπτά. Σε ενισχυτή Sony παίζει ατελείωτες ώρες τώρα... Ίσως έχει να κάνει με hdcp προστασία.

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σε μια τηλεόραση του 2013 Samsung και συνδέεται με την μία αλλά κάνει αποσυνδέσεις μέσα σε λίγα λεπτά. Σε ενισχυτή Sony παίζει ατελείωτες ώρες τώρα... Ίσως έχει να κάνει με hdcp προστασία.

 

Για δώσε το μοντέλο της tv,ευχαριστώ.

Κάποια πατάτα εχει κανει η Sony σίγουρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...