Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο μοναδικος λογος που δεν το παιρνω, ειναι η μπαταρια!! !το μηχανημα που θα παρω θελω να βγαζει τουλαχιστον 9 ωρες σερι με οθονη ανοιχτη...

 

Τοτε όμως θα εχεις μια πιο βαρια και χοντρή συσκευή σε σχέση με το tablet compact. Αλλού χάνεις αλλου κερδίζεις. Εμενα πάντως για 2-3 ώρες χρήση την ημέρα ειναι καλούτσικη συσκευή. 9 ώρες ειναι πάρα πολλές για να εκθέτεις τη συσκευή στα ματια σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο μοναδικος λογος που δεν το παιρνω, ειναι η μπαταρια!! !το μηχανημα που θα παρω θελω να βγαζει τουλαχιστον 9 ωρες σερι με οθονη ανοιχτη...

 

Με 20-30% φωτεινότητα θα στο βγάλει σε σερφάρισμα.

Κανένα μηχάνημα δεν βγάζει τόσες ώρες με άνω των 50% φωτεινότητα σε οτιδήποτε κανεις ποσό μάλλον παιχνίδια που εκεί μειώνεται σε 4-5 ώρες maximum.

Μην έχουμε υπερβολικές προσδοκίες.

Η αυτονομία του compact είναι πολύ καλή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ο μοναδικος λογος που δεν το παιρνω, ειναι η μπαταρια!! !το μηχανημα που θα παρω θελω να βγαζει τουλαχιστον 9 ωρες σερι με οθονη ανοιχτη...

 

9 ώρες είναι πάρα πολύ . Πάντως έχει πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας το tablet Z3 compact http://www.stuff.tv/sony/sony-xperia-z3-tablet-compact-hands/review

Link to comment
Share on other sites

Ο κύβος ερρίφθη και τελικα το παρήγγειλα απο Amazon το 16αρι LTE στα 399 ευρώ όσο το δίνει η Sony επίσημα εδω το σκέτο wifi:)

Αντε γιατι πολυ ψειρισαμε την μαιμου.:lol:

 

Να δούμε αν θα προλάβουμε τα Χριστούγεννα και να μας κάτσει απόλυτα νορμαλ παρτίδα διότι μονο αυτό φοβάμαι και τίποτα αλλο.

 

Edit: Στο δρόμο για Αθηνα πλέον μιας και έγινε shipped η παραγγελία με ups standard shipping.

Άντε να δούμε.

 

Guten Tag,

wir möchten Ihnen hiermit mitteilen, dass wir Ihre Bestellung versandt haben.

 

Ihre Sendung befindet sich nun auf dem Versandweg; eine Änderung durch Sie oder unseren Kundenservice ist nicht mehr möglich. Möchten Sie einen Artikel aus Ihrer Bestellung zurückgeben oder andere Bestellungen ansehen oder verändern, können Sie dies einfach über Meine Bestellungen auf unserer Website Amazon.de tun.

 

Lieferung voraussichtlich:

Montag, 5. Januar 2015

 

Lieferung verfolgen Die Sendung geht an:

*************

Griechenland

 

Die Sendung wurde mit UPS versandt. Wenn Sie diese Sendung verfolgen möchten, benutzen Sie bitte diese Paketverfolgungsnummer: 1Z5*************. Abhängig von der gewählten Versandoption kann es sein, dass die Paketverfolgungsdaten zum Zeitpunkt des Erhalts dieser E-Mail noch nicht den neuesten Stand wiedergeben.

 

Wenn Sie ein mobiles Gerät verwenden, können Sie mit der kostenlosen Amazon App Lieferbenachrichtigungen empfangen und den Verlauf Ihrer Sendung auch unterwegs verfolgen.

 

Bitte besuchen Sie unsere Hilfe-Seite, wenn Sie die Kontaktdaten unseres Logistikpartners benötigen sollten.

 

Einzelheiten Ihrer Lieferung

 

 

Sony SGP621 Xperia Z3 Tablet Compact 20,3 cm (8 Zoll) Tablet-PC (LTE-Version, Wuxga-Triluminos-Display, 2,5 GHz-Quad-Core, 3 GB RAM, 8,1 Megapixel-Kam

Verkauft von: FRElectronics

EUR 399,00

Zwischensumme: EUR 399,00

Verpackung und Versand: EUR 8,80

Endbetrag: EUR 407,80

Zahlung über Visa: EUR 407,80

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το Sony Z3 WiFi θέλω να κάνω κάτι ερωτησούλες:

1) Υπάρχει περίπτωση να πέσει αισθητά η τιμή του LTE (max 400) όταν κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα αυτή η έκδοση;

2) Μήπως να περιμένω να βγει το NOKIA N1 που φαίνεται καλύτερο σαν μηχάνημα; ξέρετε πότε θα έρθει το NOKIA Ελλάδα;

3)και τέλος, από πού και ποια είναι η καλύτερη τιμή για κάθε έκδοση του Z3?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το Sony Z3 WiFi θέλω να κάνω κάτι ερωτησούλες:

1) Υπάρχει περίπτωση να πέσει αισθητά η τιμή του LTE (max 400) όταν κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα αυτή η έκδοση;

2) Μήπως να περιμένω να βγει το NOKIA N1 που φαίνεται καλύτερο σαν μηχάνημα; ξέρετε πότε θα έρθει το NOKIA Ελλάδα;

3)και τέλος, από πού και ποια είναι η καλύτερη τιμή για κάθε έκδοση του Z3?

 

Ευχαριστώ

 

1.Δυσκολα να πέσει άμεσα μιας και η LTE εκδόσεις κρατάνε την αξία τους περισσότερο διάστημα(εγω το πήρα μονο και μονο για την μεταπωλητική του αξία,παρά οτι θα του κάνω χρηςη με sim κάρτα και απο τη στιγμή που το βρίσκω στα ίδια λεφτά όσο επίσημα κάνει το wifi εδω)

2.Αμφιβαλλω πολύ αν θα είναι καλύτερο μηχάνημα το Nokia N1 που ακόμα δεν το είδαμε πουθενά-κάτσε να κυκλοφορήσει και βλέπουμε.

3.Σε σκουτζομαγαζα θα βρεις τις πιο καλές τιμές στην wifi έκδοση αλλιώς εξωτερικό πχ Amazon.

http://www.skroutz.gr/s/5293121/Sony-Xperia-Z3-Compact-Tablet-LTE-16GB.html

 

Btw Προς τους mod αν μπορει να αλλάξει ο τίτλος σε ΕΠΙΣΗΜΟ διότι κυκλοφορεί επίσημα Ελλάδα,ευχαριστώ.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00N9O9AJG/ref=mp_s_a_1_2?qid=1418929723&sr=8-2&pi=SL75

 

Από εδω ειναι καλά να αγοράσω το LTE; λογικά ειναι 400 μαζί με μεταφορικά εε? Οσο αφορά εγγύηση και δίκτυο LTE ειναι καλυμενος σε Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

- Από εδω ειναι καλά να αγοράσω το LTE;

- Λογικά ειναι 400 μαζί με μεταφορικά εε?

- Όσον αφορά εγγύηση και δίκτυο LTE ειναι καλυμενος σε Ελλάδα;

 

- Ναι.

- Όχι.

- Ναι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00N9O9AJG/ref=mp_s_a_1_2?qid=1418929723&sr=8-2&pi=SL75

 

Από εδω ειναι καλά να αγοράσω το LTE; λογικά ειναι 400 μαζί με μεταφορικά εε? Οσο αφορά εγγύηση και δίκτυο LTE ειναι καλυμενος σε Ελλάδα;

 

407 πρέπει να βγαίνει με μεταφορικα όσο το δικό μου μαύρο που παρήγγειλα.

http://www.amazon.de/Sony-SGP621-Wuxga-Triluminos-Display-GHz-Quad-Core-Megapixel-Kamera/dp/B00N9O9AJG/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1418935601&sr=8-6&keywords=Xperia+z3+tablet

 

30 μέρες DOA έχεις απο Amazon,μετά τη παρέλευση του διαςτηματος αυτού,απο Sony Hellas η υποστήριξη συνεχίζεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση το πάω Ελλάδα αν γίνει κατι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι το DOA?

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση το πάω Ελλάδα αν γίνει κατι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι το DOA?

 

DOA είναι σε περίπτωση που σου έρθει με κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα όπου το επιστρέφεις και ζητάς είτε αντικατάσταση με καινούργιο είτε refund.

Κοινός είσαι 100% καλυμμένος απο αναποδιές.

Μετά αφού περάσει το χρονικό διάστημα του doa η υποστήριξη αυστηρά απο Sony Hellas.

 

Πρώτη φορά ψωνίζεις απο Amazon?

 

Βέβαια μπορείς αν θέλεις απευθείας στη Sony να πας ακόμα και αρχή,απλά εγω αποφεύγω να ασχολούμε με αντιπροσωπείες σε ολοκαίνουργια προϊόντα παρά με το κατάστημα αγοράς έχω συρτά-φέρτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτη φορά. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι αν πάθει κάτι μετα το DOA να το πάω στην Ελλάδα και όχι να το στείλω στη Γερμανία και να μου το φτιάξουν δωρεάν κανονικά με την εγγύηση του, ποσα χρόνια έχει εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρώτη φορά. Αυτό που με ενδιαφέρει ειναι αν πάθει κάτι μετα το DOA να το πάω στην Ελλάδα και όχι να το στείλω στη Γερμανία και να μου το φτιάξουν δωρεάν κανονικά με την εγγύηση του, ποσα χρόνια έχει εγγύηση;

2 έτη εγγύηση έχεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...αυριο θα το παραγγείλω από amazon.de

 

Να μπεις με chrome για μετάφραση στα αγγλικά αν δεν ξέρεις γερμανικά ,επίσης αν δεν έχεις λογαριασμό στο Amazon γενικότερα,μπες στο αγγλικό κάνε την εγγραφή και μετά με το ίδιο username συν password κανεις την αγορά απο το γερμανικό.

 

Άντε με το καλό,θα παραλάβουμε μαζί πάνω-κάτω το πολύ 1-2 ημέρες απόκλιση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σημερα στο πλαίσιο και το είδα...ηταν δίπλα το ipad air 2 και η αλήθεια ειναι ότι σκάλωσα αρκετα

Εμένα θα κάνει παρέα στο air 2 :p

Και εγω όταν το έπιασα και δούλεψα ένα τέταρτο με κέρδισε απόλυτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι σε κέρδισε το ipad? Σε πόσες μέρες θα έρθει από Γερμανία;

Το ipad ειναι σταθερη αξια ποσο μαλλον το 2 που ειναι σημαντικα αναβαθμισμενο σε οτιδηποτε εχει βγαλει η Apple ever.

Κατα 99% θα προλαβω εως παραμονες Χριστουγεννων να το εχω.

 

Με ups και tracking number και παραλαβει στο σπιτι σου απο την ιδια την ups.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει multi-user login;

Με το android 5 λογικά θα υπάρχει αυτη η δυνατότητα τουλάχιστον stock.

Τώρα αν η Sony θα το ενσωματώσει θα δείξει όταν παρει την αναβάθμιση το πρώτο τρίμηνο του 15.

http://www.androidcentral.com/lollipop-brings-proper-multi-user-accounts-your-phone

 

Εδω Συγκριτικό με το nexus 9

 

Nexus 9 vs Sony Xperia Z3 Tablet Compact

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...