Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε αυτήν που έχω και εγώ τώρα εαν θες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66926894&postcount=2099

Μολις την βάλεις κάνε επαναφορά εργοσ/κών ρυθμίσεων, μετά στήστο όπως νομίζεις και θα σου σου έρθει η τελευταία ενημέρωση.

 

Μπήκα στο λινκ και έχει δύο την Nordic και την Italy εσύ πια έχεις? Και η μεγάλη μου απορία πως βλέπουμε πια έχει το κινητό από το κουτί όταν το ανοίγουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τις εχω απενεργοποιησει ολες αυτες που λες,

εχω τις εφαρμογες που χρειαζομαι,

εβαλα το greenify αλλα δεν βλεπω ουσιαστικη διαφορα εχει ελευθερο τωρα 520ΜΒ,αφου

εχω απενεργοποιησει οσες δεν θελω και εχω βαλει σε υπνο οσες δεν χρειαζομαι καθημερινα

 

Εγώ έχω το advance task manager και έχω ελεύθερη ram 654mb με μέσο όρο χρήσης 63%.

Με όλα τις Google απενεργοποιημένα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπήκα στο λινκ και έχει δύο την Nordic και την Italy εσύ πια έχεις? Και η μεγάλη μου απορία πως βλέπουμε πια έχει το κινητό από το κουτί όταν το ανοίγουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ έχω το advance task manager και έχω ελεύθερη ram 654mb με μέσο όρο χρήσης 63%.

Με όλα τις Google απενεργοποιημένα φυσικά.

 

πως μπορω να διαγραψω το greenify ? που πρεπει να παω για ν απενεργοποιησω κατι να με αφησει να το σβησω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να διαγραψω το greenify ? που πρεπει να παω για ν απενεργοποιησω κατι να με αφησει να το σβησω?

Settings, security, device administrator

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έλεγα και εγώ.

Αλλά είναι δυνατον να της έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει ράμ? δεν υπάρχει τέτοιο μήνυμα, δεν το έχω δει ούτε σε τηλέφωνα με 512 ραμ.

Μάλλον storage δεν έχει.

 

Oταν παω στο εικονιδιο μνημη εκει μου λεει απο 1.7GB χρησιμοποιει 1.3 και τα υπολοιπα ελευθερα

 

______________________

Αλλα σκεφτομαι σημερα ν αποφασισω να του κανω φορματ μηπως και στρωσει γιατι οι ενημερωσεις που ηρθαν

τις εχω βαλει απο πανω και ισως απο εκει να ειναι τα προβληματα του

________________________________

να του κανω ροοτ δεν ξερω ας μου πει καποιος

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε αυτήν που έχω και εγώ τώρα εαν θες http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66926894&postcount=2099

Μολις την βάλεις κάνε επαναφορά εργοσ/κών ρυθμίσεων, μετά στήστο όπως νομίζεις και θα σου σου έρθει η τελευταία ενημέρωση.

 

μεσω flashtool θα περασω την ρομ που μου εστειλες να κατεβασω?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Οχι, μην του κανεις ρουτ.

Προβλημα χωρητικοτητας εχεις, σβησε μεγαλες εφαρμογες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ας κάνει μια επαναφορά εργοστασιακων και μετά εγκατάσταση της τελευταίας ρομ από το pc companion σαν αναβάθμιση. Και τέλος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ας κάνει μια επαναφορά εργοστασιακων και μετά εγκατάσταση της τελευταίας ρομ από το pc companion σαν αναβάθμιση. Και τέλος.

 

Νικο αυτο θα κανω σημερα κι ολας και βλεπουμε

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Oταν παω στο εικονιδιο μνημη εκει μου λεει απο 1.7GB χρησιμοποιει 1.3 και τα υπολοιπα ελευθερα

 

______________________

Αλλα σκεφτομαι σημερα ν αποφασισω να του κανω φορματ μηπως και στρωσει γιατι οι ενημερωσεις που ηρθαν

τις εχω βαλει απο πανω και ισως απο εκει να ειναι τα προβληματα του

________________________________

να του κανω ροοτ δεν ξερω ας μου πει καποιος

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μεσω flashtool θα περασω την ρομ που μου εστειλες να κατεβασω?

 

Ναι φυσικά μέσω flashtool

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σήμερα έκανα επαναφορά και εχει ελευθερη μνημη 677

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το 1,7GB ειναι καλημμενο το 1,2

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο λινκ και έχει δύο την Nordic και την Italy εσύ πια έχεις? Και η μεγάλη μου απορία πως βλέπουμε πια έχει το κινητό από το κουτί όταν το ανοίγουμε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ έχω το advance task manager και έχω ελεύθερη ram 654mb με μέσο όρο χρήσης 63%.

Με όλα τις Google απενεργοποιημένα φυσικά.

Το έβαλα κι εγώ όμως πες μου όσα είναι με το

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λουκετο κλειστο ειναι αυτά που δεν θελω να σταματησουν ετσι δεν ειναι ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ όμως πες μου όσα είναι με το

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λουκετο κλειστο ειναι αυτά που δεν θελω να σταματησουν ετσι δεν ειναι ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

 

Εγώ το έχω να κλείνει τα πάντα κάθε 15 λεπτά εκτός από το advanced task manager αλλά δεν μου έχει λουκέτο μου έχει απλά να τικάρω όσα δεν θέλω να μένουν ανοιχτά. Όταν μπω από pc θα βάλω printscreen.

Link to comment
Share on other sites

Οκ περιμενω

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/6948f0a4e5a4c057691033ae4fbfb837.jpg

Αυτο εννοώ

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα με την αναβάθμιση την τελευταία που έχει συμπεριλάβει το stamina mode?
Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα με την αναβάθμιση την τελευταία που έχει συμπεριλάβει το stamina mode?

 

Ποιο ειναι το νουμερο της αναβαθμισης που εχει το stamina?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 575 στο τελος https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/0a7a58bfaccb90b3090e60f55b2fd6fb.jpg

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι 575 στο τελος https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/0a7a58bfaccb90b3090e60f55b2fd6fb.jpg

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

 

Έχεις την ακριβώς προηγούμενη. Σε λίγες ημέρες λογικά θα διατεθεί και για το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ παλι θα το στησω από την αρχή ? Διάβασα καπου για την 7 θα την πάρει το δικό μας ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ωχ παλι θα το στησω από την αρχή ? Διάβασα καπου για την 7 θα την πάρει το δικό μας ?

 

στάλθηκε από το z3c μου χρησιμοποιώντας το tapatalk

 

Άποψη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να το στήσεις πάλι από την αρχή εφόσον δεν αλλάζει το base number του λογισμικού (δηλαδή από 6.x.x σε 7.x.x). Εγώ τουλάχιστον, μόνο τότε του κάνω καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να το στήσεις πάλι από την αρχή εφόσον δεν αλλάζει το base number του λογισμικού (δηλαδή από 6.x.x σε 7.x.x). Εγώ τουλάχιστον, μόνο τότε του κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου, δεν μπορω παλι να το κανω, την Κυριακη το εκανα

ομως πες μου αν εσυ ξερεις σχετικα με το παραπανω, την εφαμρογη ADVANCED TASK MANAGER οταν λεει λιστα παραβλεψης

να παω να βαλω εφαρμογες ειναι αυτες που θελω να δεχομαι μηνυματα οπωσ fb,sms,viber.skype? ή το αντιθετο?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τελειώσαμε με τα επισημα updates. Προσωπικά θα ξανά γυρίσω σε Nexus άμα έχει αξιοπρεπή μπαταρία η oneplus

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχουν παρατηρηθεί προβλήματα με την αναβάθμιση την τελευταία που έχει συμπεριλάβει το stamina mode?

Κανένας ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Τελειώσαμε με τα επισημα updates. Προσωπικά θα ξανά γυρίσω σε Nexus άμα έχει αξιοπρεπή μπαταρία η oneplus

Ακούγεται ότι θα πάρει και την 7 το κινητό. Και να μην την πάρει πάντως η υποστήριξη ήταν μια χαρά ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου, δεν μπορω παλι να το κανω, την Κυριακη το εκανα

ομως πες μου αν εσυ ξερεις σχετικα με το παραπανω, την εφαμρογη ADVANCED TASK MANAGER οταν λεει λιστα παραβλεψης

να παω να βαλω εφαρμογες ειναι αυτες που θελω να δεχομαι μηνυματα οπωσ fb,sms,viber.skype? ή το αντιθετο?

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοιες εφαρμογές και η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο κινητό είναι περιττές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...