Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγες μέρες έρχεται το τηλεφωνικό για την γυναίκα μου.

Σαν κάτοχος του μεγάλου αδελφού (Z5 compact) θα δω από κοντά τα συν και πλην των δύο συσκευών και αναλόγως θα πράξω για το ποιο θα κρατήσω εγώ :)

 

Πέρα απ την μπαταρία που έχει καλύτερη το Ζ3 compact τπτ άλλο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα σε κατάστημα και πλήρωσα 12 ευρώ να μου το αλλάξουν. Στην αρχή δεν έκλεινε τελείως καλά. Μετά έκατσε, τώρα αρχίζει να δείχνει σημάδια ότι θα χαλάσει πάλι.

 

Το καπακι της φορτισης αποδειχθηκε αρκετα ευασιθητο...

Εμενα χαλασε 2 φορες

Και τις δυο φορες αγορασα μονος μου καπακι (κοστος 5-6 ευρω) και το αλλαξα μονος μου.ΕΙναι πολυ απλο να βγει και δεν θελει εργαλεια. Εχει βιντεακι στο youtube αν εχεις απορια.

Στην arvato που ρωτησα μιας και ειμαι ακομα σε εγγυηση, θα μου το εφτιαχναν δωρεαν μεν αλλα επρεπε να μεινει το κινητο στην αντιπροσωπεια μια ωρα περιπου και θα του εκαναν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι περναει απο τεστ στεγανοτητας

Link to comment
Share on other sites

Το καπακι της φορτισης αποδειχθηκε αρκετα ευασιθητο...

Εμενα χαλασε 2 φορες

Και τις δυο φορες αγορασα μονος μου καπακι (κοστος 5-6 ευρω) και το αλλαξα μονος μου.ΕΙναι πολυ απλο να βγει και δεν θελει εργαλεια. Εχει βιντεακι στο youtube αν εχεις απορια.

Στην arvato που ρωτησα μιας και ειμαι ακομα σε εγγυηση, θα μου το εφτιαχναν δωρεαν μεν αλλα επρεπε να μεινει το κινητο στην αντιπροσωπεια μια ωρα περιπου και θα του εκαναν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι περναει απο τεστ στεγανοτητας

 

Και γιατί πρέπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για το τεστ στεγανότητας;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί πρέπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για το τεστ στεγανότητας;

Μη περιμένεις να βγάλεις άκρη. Ακολουθούν πρωτόκολλο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

στα καλα καθουμενα δεν λειτουργουν οι ηχοι και τι εννοω, οταν ορισω εναν ηχο σε μια επαφη δεν παιζει το συγκεκριμενο αλλα οπως ειναι ο ηχος του τηλεφωνου καλει και επισης

και οποιον ηχο και να ορισω στο τηλεφωνο παλι δεν τον παιρνει, εχει εναν ηχο και αυτον παιζει, τα νευρα μου τι να κανω? μηπως ηρθε η ωρα να του κανω επαναφορα και να περασω

την τελευταια αναβαθμιση απο αρχη?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

στα καλα καθουμενα δεν λειτουργουν οι ηχοι και τι εννοω, οταν ορισω εναν ηχο σε μια επαφη δεν παιζει το συγκεκριμενο αλλα οπως ειναι ο ηχος του τηλεφωνου καλει και επισης

και οποιον ηχο και να ορισω στο τηλεφωνο παλι δεν τον παιρνει, εχει εναν ηχο και αυτον παιζει, τα νευρα μου τι να κανω? μηπως ηρθε η ωρα να του κανω επαναφορα και να περασω

την τελευταια αναβαθμιση απο αρχη?

 

Πήγαινε στις άδειες της εφαρμογής "Επαφές" και δοκίμασε να τσεκάρεις την επιλογή του αποθηκευτικού χώρου.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Πάω επαφές αλλά δεν βρίσκω αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα είναι τσεκαρισμενο

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

στα καλα καθουμενα δεν λειτουργουν οι ηχοι και τι εννοω, οταν ορισω εναν ηχο σε μια επαφη δεν παιζει το συγκεκριμενο αλλα οπως ειναι ο ηχος του τηλεφωνου καλει και επισης

και οποιον ηχο και να ορισω στο τηλεφωνο παλι δεν τον παιρνει, εχει εναν ηχο και αυτον παιζει, τα νευρα μου τι να κανω? μηπως ηρθε η ωρα να του κανω επαναφορα και να περασω

την τελευταια αναβαθμιση απο αρχη?

 

Καλημέρα, σε παλιότερες εκδόσεις είχα παρόμοιο πρόβλημα και αυτό που έκανα ήταν να βάλω (προσωρινά) σαν βασικό ήχο όλων των κλήσεων αυτόν που ήθελα για την συγκεκριμένη επαφή, μετά να τον ορίσω στην συγκεκριμένη επαφή και στο τέλος να επαναφέρω τον βασικό ήχο που αρχικά είχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές το παρέλαβα από εξωτερικό καινούργιο.

Δεν το έχω δει μιας και λείπω το παρέλαβε η γυναίκα μου, .

 

Το άνοιξε μιλήσαμε μέσω Skype όλα καλά, με το που έβαλε κάρτα sim της Q άρχισα να ακούω την φωνή μου και να ακούγεται πολύ βαθιά , ενώ όταν μιλάει από τα ακουστικά ακούγεται μια χαρά.

Τώρα βέβαια δεν έβγαλε και την προστασία οθόνης που είχε , δεν ξέρω αν ακουμπάει στο μικρόφωνο αν και δεν το νομίζω

Είχε κάνεις τέτοιο θέμα, λέτε με την αναβάθμιση στην 6 να στρώσει?

Θα το έχω στα χέρια μου την άλλη εβδομάδα, το θέμα είναι μήπως έχει κάποιο θέμα με το μικρόφωνο και πρέπει να το γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανένα άλλο η αν έχει απαντηθεί.Εδώ και 3 περίπου μέρες της γυναίκας μου της χάνει συνέχεια το σήμα δηλαδή απανωτά Όχι χάνεται και έρχεται μετά από λίγο,το βλέπεις και ανοιγοκλείνει στο ίδιο σημείο που είσαι,έχει τύχει σε κάποιον αυτό?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανένα άλλο η αν έχει απαντηθεί.Εδώ και 3 περίπου μέρες της γυναίκας μου της χάνει συνέχεια το σήμα δηλαδή απανωτά Όχι χάνεται και έρχεται μετά από λίγο,το βλέπεις και ανοιγοκλείνει στο ίδιο σημείο που είσαι,έχει τύχει σε κάποιον αυτό?Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα

Μου έχει συμβεί και εμένα αυτό με cu και της κοπέλας μου πάλι με cu με LG G Flex όταν κλείνω μια κλήση κάποιες φορές χάνει το σήμα και έρχεται άμεσα. Νομίζα της εταιρίας είναι το πρόβλημα. Σε τι δίκτυο είσαστε?

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είναι φίλε μου αλλά δεν το παθαίνει μετά από κλήση το κάνει ενώ το έχεις μπροστά σου και το κοιτάς ασ πουμε βλέπεις το σήμα να αναβοσβήνει συνέχεια ενώ κάθεσαι στο ίδιο σημείο.Το service ποιο είναι arvato η omnitech? Edited by hittman
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ρυθμισμένο σε 4G και στο συγκεκριμένο σημείο το σήμα είναι οριακό; Αν συμβαίνει αυτό, έτσι κι αλλιώς στις κλήσεις θα πέφτει σε 3G/2G για αυτό ίσως δεν έχεις πρόβλημα, παρά μόνο το παρατηρείς στην αναμονή. Δοκίμασε να το βάλεις να πιάνει μέχρι 3G στις ρυθμίσεις δικτύου να δεις πως συμπεριφέρεται πριν το πας για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, χτες έκανα σε μιας φίλης μου τη συσκευή επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και πριν το κάνω είχα πάει να κάνω αντίγραφο ασφαλείας με χειροκίνητο τρόπο. Όταν κάναμε μετά την επαναφορά, δεν πέρασε σχεδόν τίποτα από το αντίγραφο, ούτε επαφές και η φίλη μου δε θυμάται το Gmail της για να τις επαναφέρουμε έστω με αυτόν τον τρόπο. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χτες έκανα σε μιας φίλης μου τη συσκευή επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και πριν το κάνω είχα πάει να κάνω αντίγραφο ασφαλείας με χειροκίνητο τρόπο. Όταν κάναμε μετά την επαναφορά, δεν πέρασε σχεδόν τίποτα από το αντίγραφο, ούτε επαφές και η φίλη μου δε θυμάται το Gmail της για να τις επαναφέρουμε έστω με αυτόν τον τρόπο. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς χειροκίνητο; Δημιούργησες αρχείο στην κάρτα μνήμης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω ένα θέμα ήρθε το τηλέφωνο όλα καλά αλλά βλέπω το πίσω μέρος να έχει ξεκολλήσει στην πάνω πλευρά.

Έχει τύχει και σε άλλους;

Είναι καινούργιο αλλά είναι από eBay λέτε να το δεχτεί το ελληνικό servis με imei της συσκευής;

Να απευθυνθώ και Αγγλία,;

Αλλιώς θα το πάω σε ένα δικό μου τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χειροκίνητο; Δημιούργησες αρχείο στην κάρτα μνήμης;

Ναι, το κράτησε το αντίγραφο στη micro SD.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κράτησε το αντίγραφο στη micro SD.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία τότε. Πηγαίνεις Επαφές > Ρυθμίσεις και επιλέγεις εισαγωγή επαφών από την SD. Αρκεί βέβαια να μην έχεις αλλάξει κάτι στην SD.

 

Επίσης φρόντισε στις επαφές να έχεις τσεκαρισμένο το φίλτρο για τις τοπικές επαφές.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τότε. Πηγαίνεις Επαφές > Ρυθμίσεις και επιλέγεις εισαγωγή επαφών από την SD. Αρκεί βέβαια να μην έχεις αλλάξει κάτι στην SD.

 

Επίσης φρόντισε στις επαφές να έχεις τσεκαρισμένο το φίλτρο για τις τοπικές επαφές.

Όταν το κάνω αυτό ψάχνει για αρχείο vcf αλλά δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνω αυτό ψάχνει για αρχείο vcf αλλά δεν υπάρχει

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έψαξες χειροκίνητα με κανέναν file explorer? Είναι λίγο περίεργη η διεύθυνση που του δίνει. Στο δικό μου το πάει στην κάρτα SD, Φάκελο System>PIM.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξες χειροκίνητα με κανέναν file explorer? Είναι λίγο περίεργη η διεύθυνση που του δίνει. Στο δικό μου το πάει στην κάρτα SD, Φάκελο System>PIM.

Θα το κοιτάξω, ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα αντιγραφα ασφαλειας στις ρυθμισεις και απο εκει θα κανεις επαναφορα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα αντιγραφα ασφαλειας στις ρυθμισεις και απο εκει θα κανεις επαναφορα

Το έχω κάνει αυτό και είχα πατήσει επαναφορά των επαφών αλλά έφτανε μέχρι το 62% και μετά τερματιζε (έγραφε ότι ολοκληρώθηκε η επαναφορά). Οι επαφές δεν έμπαιναν όμως

 

Στάλθηκε από το PRO 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελενξει ποιες επαφες εμφανιζονται φανταζομαι απο τις ρυθμισεις προβολης των επαφων

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελενξει ποιες επαφες εμφανιζονται φανταζομαι απο τις ρυθμισεις προβολης των επαφων

Ναι! :(

 

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...