Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμία λύση παιδιά για την φόρτιση?

 

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα και δεν φταίει η αναβάθμιση, τελικά πήρα τον φορτιστή ανά χείρας και παρατήρησα ότι το ένα πινάκι που φορτίζει ήταν πιο χωμένο μέσα σε σχέση με το άλλο και έτσι πολύ προσεκτικά με ένα μαχαιράκι έκοψα το πλαστικό γύρο γύρο από το πινάκι του φορτιστή και τώρα φορτίζει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγξα,δεν φτάιει ο φορτιστής,όταν το συνδέω από την θύρα USB γράφει (φόρτιση)ενώ όταν το συνδέω με το μαγνητικό (ταχύτατη φόρτιση).Και δεν γίνεται οριζόντια η οθόνη στο μαγνητικό,μόνο η οθόνη κλειδώματος γίνεται οριζόντια,η αρχική μένει κάθετη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 575 (Companion) από χθες όλα κομπλέ. Τι ακριβώς δεν πάει καλά με το δικό σου; Έφυγε και το σηματάκι πάνω από το εικονίδιο του σήματος που με δαιμόνιζε :devil:

 

Καλημέρα

Είχα θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας ίδια χρήση με πριν <λιώσιμο δηλαδή> και τώρα με το ζόρι 8ώρο ενώ πριν έβγαζα σχεδόν μέρα και το άλλο ήταν με το τηλέφωνό έμπαινα και μου εμφανίζε μόνο νούμερα ενώ είχα αποθηκευμένα τα τηλέφωνα έψαξα όλες τις ρυθμίσεις και δεν είχα βγάλει άκρη έψαξα για διπλή εγγραφή για μόνο το νούμερο πάλι τπτ. Έκανα clean install χθες απόγευμα θα δω και θα πω.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου ανάβει το led ειδοποίησης όταν έχω μήνυμα στο Viber .

 

Σε μηνύματα, messenger ανάβει κανονικά .

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο ?

 

Το κατηργησα και το ξαναεβαλα και πάλι δεν ανάβει.

 

Είμαι στη 575 .

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δε μου ανάβει το led ειδοποίησης όταν έχω μήνυμα στο Viber .

 

Σε μηνύματα, messenger ανάβει κανονικά .

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο ?

 

Το κατηργησα και το ξαναεβαλα και πάλι δεν ανάβει.

 

Είμαι στη 575 .

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αναμένει οθόνη ούτε σε μένα ανάβει, με κλειδωμένη οθόνη ανάβει κανονικά από ότι πρόσεξα σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Με σβησμενη οθονη εχω το προβλημα .

 

Με αναμενη οθονη που μου ετυχε αναψε κανονικα.

 

Το περιεργο ειναι οτι λειτουργει αμα επιλεξω εξυπνες ειδοποιησεις στην συνομολια στο Viber (που ομαδοποιει τα μηνυματα δλδ.)

 

Σε αλλα δυο κινητα δουλευει χωρις αυτη τη ρυθμιση οποτε ρωταω μηπως ειναι θεμα του δικου μας κινητου .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με σβησμενη οθονη εχω το προβλημα .

 

Με αναμενη οθονη που μου ετυχε αναψε κανονικα.

 

Το περιεργο ειναι οτι λειτουργει αμα επιλεξω εξυπνες ειδοποιησεις στην συνομολια στο Viber (που ομαδοποιει τα μηνυματα δλδ.)

 

Σε αλλα δυο κινητα δουλευει χωρις αυτη τη ρυθμιση οποτε ρωταω μηπως ειναι θεμα του δικου μας κινητου .

Σου έρχονται κανονικά τα μηνύματα απλά δεν ανάβει το λαμπάκι;

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει ηδη 3 φορες για αλλαγη το καπακι της φορτισης επειδη χαλαει και τωρα με βλεπω για 4η..

Τι θα γινει με αυτο το πραγμα? Εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημμα? Υπαρχει περιπτωση να μου αντικαταστισουν το κινητο αν παρω τηλεφωνο και αρχισω τα..παραπονα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει στο σκρουτζ πληθωρα τετοιων καλυματων,δεν ξερω ομως αν ειναι ευκολη η τοποθετηση τους.Εχει αντικαταστησει καποιος φιλος μονος του?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα και πλήρωσα 12 ευρώ να μου το αλλάξουν. Στην αρχή δεν έκλεινε τελείως καλά. Μετά έκατσε, τώρα αρχίζει να δείχνει σημάδια ότι θα χαλάσει πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα και πλήρωσα 12 ευρώ να μου το αλλάξουν. Στην αρχή δεν έκλεινε τελείως καλά. Μετά έκατσε, τώρα αρχίζει να δείχνει σημάδια ότι θα χαλάσει πάλι.

 

Καλημέρα

Στο eBay που έψαξα και για μένα για να τα έχω τα βρήκα 5€ και τα δύο τα καπάκια αλλά δεν ξέρω αν αλλάζουν εύκολα όπως αναφέρει ο φίλος ποιο πάνω αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Εγώ βρήκα λύση με την μαγνητική φόρτιση πήρα καλώδιο και το ανοίγω μόνο όταν θέλω να φορτώσω κάτι στην μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο eBay που έψαξα και για μένα για να τα έχω τα βρήκα 5€ και τα δύο τα καπάκια αλλά δεν ξέρω αν αλλάζουν εύκολα όπως αναφέρει ο φίλος ποιο πάνω αν ξέρει κάποιος ας μας πει. Εγώ βρήκα λύση με την μαγνητική φόρτιση πήρα καλώδιο και το ανοίγω μόνο όταν θέλω να φορτώσω κάτι στην μνήμη.

 

Κάνει διπλάσιο χρόνο να φορτίσει δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Σου έρχονται κανονικά τα μηνύματα απλά δεν ανάβει το λαμπάκι;

 

Note 4 & Tapatlk

Ναι ακριβώς

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει κι εγώ την 575 μέσω pc companion, καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή, και δεν είμαι ικανοποιημενος. Στις κλήσεις όπως και στους περισσότερους αργεί να δείξει το όνομα και η μπαταρία είναι χειρότερη από ότι στην lollipop. Το μόνο συν που έχω δει είναι η ύπαρξη της επιλογής 'μην ενοχλείτε' στο μενού, η οποία είναι αρκετά χρήσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει κι εγώ την 575 μέσω pc companion, καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή, και δεν είμαι ικανοποιημενος. Στις κλήσεις όπως και στους περισσότερους αργεί να δείξει το όνομα και η μπαταρία είναι χειρότερη από ότι στην lollipop. Το μόνο συν που έχω δει είναι η ύπαρξη της επιλογής 'μην ενοχλείτε' στο μενού, η οποία είναι αρκετά χρήσιμη.

 

καλησπερα, για θυμησε μου καπου το εχω δει το "μην ενοχλειτε" που παω να το βρω?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για θυμησε μου καπου το εχω δει το "μην ενοχλειτε" που παω να το βρω?

 

Καλημέρα

Κατεβάζεις την μπάρα ειδοποιήσεις και πατάς το εικονίδιο δίπλα στην μπαταρία με τις τέλειες και το μολύβι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει εδω και μερες την 6.01 Slim 2 καλυτερη αυτονομια διαχειρηση μνημης και καμερα
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει εδω και μερες την 6.01 Slim 2 καλυτερη αυτονομια διαχειρηση μνημης και καμερα

Από multitasking πως πάει; Έχω θέμα εγώ. Σχεδόν τα πάντα κάνουν reload μετά από λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Από multitasking πως πάει; Έχω θέμα εγώ. Σχεδόν τα πάντα κάνουν reload μετά από λίγο...

πως λειτουργει; δεν γνωριζω.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

πως λειτουργει; δεν γνωριζω.

Όταν πας από τη μια εφαρμογή στην άλλη χωρίς να την κλείσεις, πχ gps, facebook, αυτές πρέπει να συνεχίζουν να δουλέυουν από εκεί που τις άφησες, όχι να κάνει επαναφόρτωση πχ το facebook ή και να χρειάζεται να βάλεις ξανά την διεύθυνση στο gps...

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας από τη μια εφαρμογή στην άλλη χωρίς να την κλείσεις, πχ gps, facebook, αυτές πρέπει να συνεχίζουν να δουλέυουν από εκεί που τις άφησες, όχι να κάνει επαναφόρτωση πχ το facebook ή και να χρειάζεται να βάλεις ξανά την διεύθυνση στο gps...

 

Δεν εχω καποιο προβλημα δουλευει κανονικα αλλα καπου διαβασα οτι ισχυει μονο για 4 εφαρμογες προφανως τις 4 τελευταιες

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες έρχεται το τηλεφωνικό για την γυναίκα μου.

Σαν κάτοχος του μεγάλου αδελφού (Z5 compact) θα δω από κοντά τα συν και πλην των δύο συσκευών και αναλόγως θα πράξω για το ποιο θα κρατήσω εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...