Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα υπάρχει το καλύτερο. Οπότε βλέπουμε πως πάει και αναβαθμιζουμε. Άλλωστε θέλω να πιστεύω ότι η marshmallow θα διορθώσει τα όποια bugs είχε η lollipop.

 

Το μόνο bug είναι ότι το κινητό μας δεν βγάζει 3 ημέρες άνετα, ίσως το ζήσουμε με την Μ και αυτό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω απο 5.0.2 εκανα 3 ΟΤΑ αναβαθμισεις,η τελευταια ειναι η 232.Τις εκανα ΟΤΑ κι οχι διαγραφη και επαναφορα μεσω pc γιατι την ειδα την προκοπη με το z1. Ε λπιζω να μην εκανα μ@λ@κι@ και να καθησαν σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο 5.0.2 εκανα 3 ΟΤΑ αναβαθμισεις,η τελευταια ειναι η 232.Τις εκανα ΟΤΑ κι οχι διαγραφη και επαναφορα μεσω pc γιατι την ειδα την προκοπη με το z1. Ε λπιζω να μην εκανα μ@λ@κι@ και να καθησαν σωστα.

Καινούριο δεν είναι το δικό σου ?

Λογικά είσαι Οκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο δεν είναι το δικό σου ?

Λογικά είσαι Οκ

2 μερες το εκανα χρηση αλλα ειχα εφαρμογες μεσα και φωτο στην sd δεν μου εσβησε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο bug είναι ότι το κινητό μας δεν βγάζει 3 ημέρες άνετα, ίσως το ζήσουμε με την Μ και αυτό.

Η 5.0.2 δεν ήταν και ότι καλύτερο. Υπήρχε μεγάλο memory leak και γενικά δεν είχε καμία σχέση το κινητό με την kitkat. Πλέον έχει φτιάξει. Ελπίζω η 6 να αποδειχθεί πολύ πιο ώριμη από την 5

Link to comment
Share on other sites

Η 5.0.2 δεν ήταν και ότι καλύτερο. Υπήρχε μεγάλο memory leak και γενικά δεν είχε καμία σχέση το κινητό με την kitkat. Πλέον έχει φτιάξει. Ελπίζω η 6 να αποδειχθεί πολύ πιο ώριμη από την 5

 

Η αρχική εκδοση 5.0.+ ηταν λιγο ασταθής ακομα και στη stock έκδοση γιατι έφερνε μεγάλες αλλαγες στο Android. Με τα updates ειδικα το τελευταίο εγινε οπως πρέπει να ειναι.

 

Η εκδοση 6 δεν φερνει τοσες μεγάλες αλλαγές οσο η προηγούμενη αλλα απο οτι λενε θα εχει και καλύτερη απόδοση και διάρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η 5.0.2 δεν ήταν και ότι καλύτερο. Υπήρχε μεγάλο memory leak και γενικά δεν είχε καμία σχέση το κινητό με την kitkat. Πλέον έχει φτιάξει. Ελπίζω η 6 να αποδειχθεί πολύ πιο ώριμη από την 5

 

απο οσο θυμαμαι δεν υπηρχε memory leak στα δικα μας, αλλα γενκως υπηρχαν πολλα θεματα, πχ στα S5 εκλεινε η καμερα και εκει που πηγαινες να βγαλεις φωτο δεν εκανε τιποτα.

 

Η αρχική εκδοση 5.0.+ ηταν λιγο ασταθής ακομα και στη stock έκδοση γιατι έφερνε μεγάλες αλλαγες στο Android. Με τα updates ειδικα το τελευταίο εγινε οπως πρέπει να ειναι.

 

Η εκδοση 6 δεν φερνει τοσες μεγάλες αλλαγές οσο η προηγούμενη αλλα απο οτι λενε θα εχει και καλύτερη απόδοση και διάρκεια μπαταρίας.

 

Η 6 φερνει μερικες αλλαγες αλλα για τους πολλους αχρηστες ή αδιαφορες, ομως λεει θα φερει μεγαλη εξοικονομηση μπαταριας.. Ο τροπος που θα γινεται αυτη θυμιζει ξεκαθαρα το stamina και πιστευω οτι δε θα δουμε διαφορα, ειδικα εαν θελουμε το κινητο να ειναι και smartphone..και αυτο γιατι αν σου κοβει τις εφαρμογες και δεν σου ερχεται ενα μηνυμα στο viber την στιγμη που φευγει απο τον αποστολεα, τι να το κανεις?

Τελος παντων, θα δουμε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο οσο θυμαμαι δεν υπηρχε memory leak στα δικα μας, αλλα γενκως υπηρχαν πολλα θεματα, πχ στα S5 εκλεινε η καμερα και εκει που πηγαινες να βγαλεις φωτο δεν εκανε τιποτα.

 

Υπήρχε μεγάλο πρόβλημα με το reload που έκαναν οι εφαρμογές όταν επέστρεφες σε αυτές. Δεν ξέρω αν το λένε memory leak ή αλλιώς, αλλά δεν είχε καμία σχέση με την άριστη λειτουργία της kitkat

Link to comment
Share on other sites

Τώρα λύθηκαν αυτά ή να παραμείνουμε στην kitkat?

Τώρα λύθηκαν. Το γράφω και σε προηγούμενο post

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν το βρηκα πουθενα,φορτιζουμε το ζ3κομπακτμε τον dk32 του ζ1κομπακτ?Ο δικος μου εχει ενα ανταπτορακι που φαινεται να κουμπωνει καλα το κινητο στη βαση.Αλλα γινεται αυτο ?Το φορτιζεται εσεις η πρεπει να παρουμε τον dk48?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όταν παίζω fruit ninja, πάω σε άλλη εφαρμογή και ξαναγυρνάω, φορτώνει όλο το παιχνίδι από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν το βρηκα πουθενα,φορτιζουμε το ζ3κομπακτμε τον dk32 του ζ1κομπακτ?Ο δικος μου εχει ενα ανταπτορακι που φαινεται να κουμπωνει καλα το κινητο στη βαση.Αλλα γινεται αυτο ?Το φορτιζεται εσεις η πρεπει να παρουμε τον dk48?

 

μην τρελαινεσαι, ολες οι βασεις ιδιες ειναι, δεν κανουν κατι αλλο εκτος απο το να περναει το ρευμα απο μεσα και να φτανει στα πλαινα πινακια, απο εκει και περα αρκει να καθεται σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επομενως το φορτιζω απο του z1compact την βαση φορτισης,εξαλλου μου εστειλαν τον παλιο φρτιστη και οχι του z3compact και μου ειπαν οτι δεν εχει διαφορα.Παλιοτερα ομως ειχε ειπωθει οτι δινουν διαφορετικα amp οι φορτιστες τις σειρας z1 απο την z3.Παντως βλεπω πολυ κοσμο να χρησιμοποιει οτι ναναι φορτιστες στα κινητα τους και να μην εχουν προβλημα,τελικα τι παιζεται με αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Επομενως το φορτιζω απο του z1compact την βαση φορτισης,εξαλλου μου εστειλαν τον παλιο φρτιστη και οχι του z3compact και μου ειπαν οτι δεν εχει διαφορα.Παλιοτερα ομως ειχε ειπωθει οτι δινουν διαφορετικα amp οι φορτιστες τις σειρας z1 απο την z3.Παντως βλεπω πολυ κοσμο να χρησιμοποιει οτι ναναι φορτιστες στα κινητα τους και να μην εχουν προβλημα,τελικα τι παιζεται με αυτο το θεμα?

 

σχετικο ειναι αυτο..βαλε εναν φορτιστη ipad στο iphone Και αμα σου βγαλει πανω απο 6μηνο η μπαταρια γραψε μου..απλα οι φορτιστες των κινητων παιζουν πανω κατω στα ιδια ampere. Απο εκει και περα εγω χρησιμοποιω του BT μου που ειναι στα μισα mha και στα 5volt (οσο και του κινητου) και θεωρω οτι ειναι καλυτερα καθως αργει πιο πολυ η φορτιση. Απο εκει και περα, αναμεσα σε Ζ1 και Ζ3 οι φορτιστες ειναι ολοιδιοι.

Τελος, καλο ειναι να χρησιμοποιεις του κατασκευαστη, εγω δεν εχω φορτισει ουτε μια φορα με αλλου, και ειδικα σε αμαξι με Usb/αναπτηρα κτλ κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σχετικο ειναι αυτο..βαλε εναν φορτιστη ipad στο iphone Και αμα σου βγαλει πανω απο 6μηνο η μπαταρια γραψε μου..απλα οι φορτιστες των κινητων παιζουν πανω κατω στα ιδια ampere. Απο εκει και περα εγω χρησιμοποιω του BT μου που ειναι στα μισα mha και στα 5volt (οσο και του κινητου) και θεωρω οτι ειναι καλυτερα καθως αργει πιο πολυ η φόρτιση.

 

Εννοείται ότι δέν ισχύει αυτό πού λες. Πρώτα από ολα φορτιστες κινητών μπορεί να παίξουν από 0,5a μέχρι και 2a. Αλλά και με φορτιστη που δίνει περισσότερα a το κινητό έχει κύκλωμα που θα πάρει όσο χρειάζεται και η μπαταρία θα φορτισει έτσι όπως πρέπει. Το κινητό δεν είναι λάμπα που αν την συνδέσεις σε υποδοχή με παραπάνω volt θα την κάψει

Εκτός αν έχεις κάνει κάποια έρευνα που να αποδεικνύει το αντίθετο και λες για 6μηνα κλπ.

 

Τελος, καλο ειναι να χρησιμοποιεις του κατασκευαστη, εγω δεν εχω φορτισει ουτε μια φορα με αλλου, και ειδικα σε αμαξι με Usb/αναπτηρα κτλ κτλ.

 

Και πάλι έχεις λάθος σκεπτικό καθώς υπάρχουν πολύ ποιοτικές μάρκες φορτιστων που δεν προκαλούν κανένα προβλημα. Όπως της aukey tronsmart κλπ. Και αυτό το λέω σε περίπτωση που χαλασει κάποιος φορτιστής ότι σίγουρα δεν αξίζει να πάρει κάποιος φορτιστή της εταιρείας που θα είναι πανακριβος

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δέν ισχύει αυτό πού λες. Πρώτα από ολα φορτιστες κινητών μπορεί να παίξουν από 0,5a μέχρι και 2a. Αλλά και με φορτιστη που δίνει περισσότερα a το κινητό έχει κύκλωμα που θα πάρει όσο χρειάζεται και η μπαταρία θα φορτισει έτσι όπως πρέπει. Το κινητό δεν είναι λάμπα που αν την συνδέσεις σε υποδοχή με παραπάνω volt θα την κάψει

Εκτός αν έχεις κάνει κάποια έρευνα που να αποδεικνύει το αντίθετο και λες για 6μηνα κλπ.

 

 

 

Και πάλι έχεις λάθος σκεπτικό καθώς υπάρχουν πολύ ποιοτικές μάρκες φορτιστων που δεν προκαλούν κανένα προβλημα. Όπως της aukey tronsmart κλπ. Και αυτό το λέω σε περίπτωση που χαλασει κάποιος φορτιστής ότι σίγουρα δεν αξίζει να πάρει κάποιος φορτιστή της εταιρείας που θα είναι πανακριβος

 

τα ξερω αυτα που λες και τα λενε ολοι οι ειδικοι, αλλα στην πραξη ειδα αλλα αποτελεσματα.. Επισης 2 αι φον φιλων που τα φορτιζαν με του ipad τους φορτιστες χαλασαν οι μπαταριες χοντρικα στο 6μηνο. Δεν ξερω ποια ειναι η αληθεια, ξερω οτι σε συσκευες που δεν αλλαζει η μπαταρια ανοιγοντας ενα καπακι δε θα το ρισκαρα οταν μαλιστα εχεις μια αυτονομια που μπορεις να ρυθμισεις τις φορτισεις, ποσο μαλλον αν αυτη η συσκευη ειναι και στεγανοποιημενη..

Απο εκει και περα, ειναι λογικα αυτα που λες, αλλα εγω βλεπω μπαταριες λιθιου σε συγχρονα κινητα πριν τον χρονο να πεφτουν πολυ ευκολα οταν οι φορτιστες ειναι μεγαλοι ή οι φορτισεις τελειως αστατες. Οσο το παρατηρω αυτο, θα αμφιβαλω για ολα τα αλλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1, δε μπορώ να στείλω SMS. Μου βγάζει συνεχώς "Αδύνατη η αποστολή ". Ξέρουμε καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 5.1.1, δε μπορώ να στείλω SMS. Μου βγάζει συνεχώς "Αδύνατη η αποστολή ". Ξέρουμε καμία λύση;

Επανεκκίνηση φαντάζομαι θα έκανες. Δοκίμασες με άλλη εφαρμογή SMS;

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση φαντάζομαι θα έκανες. Δοκίμασες με άλλη εφαρμογή SMS;

 

Η επανεκκίνηση δε βοήθησε, άλλη εφαρμογή δε δοκίμασα γιατί θέλω να χρησιμοποιώ τη μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Η επανεκκίνηση δε βοήθησε, άλλη εφαρμογή δε δοκίμασα γιατί θέλω να χρησιμοποιώ τη μαμά.

 

Πήγαινε στην εφαρμογή sms μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογές και κάνε clear cache.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή sms μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογές και κάνε clear cache.

 

Ούτε αυτό βοήθησε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...