Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να γραψει ή να quotaρει καποιο παλιοτερο ποστ με tips and tricks για φωτογραφιες με το z3c? θενκς
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα χτες περασα το update που βγηκε με το που το εβαλα αρχησαν να πηγαινουην μηνυματα παλια που ειχα στειλει ξανα στο ιδιο ατομο απο μονα τους....Και μηλαμε για δεκαδες φορες.Και ειναι μηνυματα που ειχανε παει μια χαρα..Και ξαφνικα απο το ατομο που του πανε τα μηνυματα απο εμενα ερχοντε και σε εμενα απο εκεινον...Μιλαμε για 10 μερες πριν...Το κλεισαμε το ανοιξαμε ξανα και τα 2 αλλα τιποτα..Ξερουμε τι ειναι?Βαραει ολη την ωρα το κινητο με μηνυματα..Αν ειναι δυνατον...
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το dock που εφτιαξα ? :)

 

Εχω επιχειρησει να φτιαξω και ξυλινη θηκη αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο δυστυχως , αλλα συντομα θα την φτιαξω :)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το dock που εφτιαξα ? :)

 

Εχω επιχειρησει να φτιαξω και ξυλινη θηκη αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο δυστυχως , αλλα συντομα θα την φτιαξω :)

 

Σούπερ!!! :rotfl:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers είναι στον φάκελο c:/flashtool/drivers, κάνε διπλό κλικ και βάλε για το κινητό σου, βγάζει λίστα με πολλούς. Και μετά φλασαρεις.

 

Μπα, δε δουλεψε. Δοκίμασα σε 2 υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε δουλεψε. Δοκίμασα σε 2 υπολογιστές.

 

Και εμένα όταν δεν φλασαρε και κολλούσε όπως εσένα έφταιγαν τα drivers που δεν είχαν εγκατασταθεί. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι έκανα όμως :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το dock που εφτιαξα ? :)

 

Εχω επιχειρησει να φτιαξω και ξυλινη θηκη αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο δυστυχως , αλλα συντομα θα την φτιαξω :)

Είναι τέλειο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το dock που εφτιαξα ? :)

 

Εχω επιχειρησει να φτιαξω και ξυλινη θηκη αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο δυστυχως , αλλα συντομα θα την φτιαξω :)

 

αφου ειναι και αδιαβροχο το κινητο μας, μπορεις να βαλεις και καμια παροχη νερου σαν συντριβανι για καλο φενγκ-σουι...:lol:

περα απο την πλακα, μπραβο φιλε!! πολυ πολυ ωραια!:up::clap:

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Προχτες δοκιμασε να βαλω μια φωτο για ταπετσαρια η εφαρμογη για την περικοπη ειχε αλλαξει και μου εβαλε την φωτογραφια για πρωτη

φορα ολοκληρη να φαίνεται τελεια ολοκληρη μετα απο το Update το χθεσινο και με σημερινη επαναφορα εχει παει παλι πισω στην παλια περικοπη

και δεν μπορω να βαλω φωτο σωστα.Ξερουμε γιατι?Η πως μπορω να βρω την αλλη περικοπη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μπορείς να το κάνεις αυτό ή αν ηταν κάποιο σκάλωμα στιγμιαίο αλλά δοκίμασε το wallpaper wizardrii από το marker. Έχει πάρα πολλές επιλογές για να την φτιάξεις όπως θες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μπορείς να το κάνεις αυτό ή αν ηταν κάποιο σκάλωμα στιγμιαίο αλλά δοκίμασε το wallpaper wizardrii από το marker. Έχει πάρα πολλές επιλογές για να την φτιάξεις όπως θες.

 

Η καινουργια περικοπη μου βγηκε μετα το τελευταιο Update του Photo Editor.Εσενα αν κανεις περικοπη τωρα εχει τα τις μπλε τελιτσες η

ειναι σκουρου μαυρο ?Γιατι ετσι εγινε μετα απο το Update..Το προγραμμα που λες το ειχα βαλει αλλα δεν εβγαλα ακρη πως και τι για να τα παω καλα μαζι του..Κατι με την περικοπη εχει να κανει.....Πως μπορω να ξανα περασω το τελευταιο Update?Βλεπω μεγαλο θεμα στην θερμοτητα και στην μπαρα πρεπει να την τραβήξω πανω απο 4 φορες για να κατεβεί τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαινεται το dock που εφτιαξα ? :)

 

Εχω επιχειρησει να φτιαξω και ξυλινη θηκη αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολο δυστυχως , αλλα συντομα θα την φτιαξω :)

Αν έχεις κανένα σχέδιο στείλτο να το τυπώσω στον 3D printer μου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανένα σχέδιο στείλτο να το τυπώσω στον 3D printer μου.

 

Σρυ αλλα δεν εχω σχέδιο. Το έκανα στα τυφλά καθώς κοιτούσα κάτι ξύλινες θήκες που διαφήμιζαν στο ράδιο , με κάτι αποκόμματα που μ είχαν μεινει(ειμαι επιπλοποιος).μπορώ βέβαια να μετρήσω διαστάσεις που το έκανα να σ πω :-)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, κάτοχος κι' εγώ του z3c εδώ και λίγες μέρες θέλω να ρωτήσω δύο πραγματάκια που δεν έχω καταλάβει. Πρώτον εμφανίζεται στην περιοχή ειδοποιήσεων ένα αστεράκι δίπλα στο εικονίδιο για το ξυπνητήρι, κατεβάζω την καρτέλα με τις ειδοποιήσεις αλλά δεν δείχνει κάτι, ίσως είναι από κάποια εφαρμογή αλλά τις κλείνω όλες και δεν εξαφανίζεται, το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω είναι το πως λειτουργεί η ρύθμιση με τις προτεραιότητες στις ειδοποιήσεις γιατί χάνω κάποιες κλήσεις οπότε ίσως κάνω κάτι λάθος, περιμένω τα φώτα σας

edit

νομίζω πως βρήκα ακρη με το αστεράκι και τις ειδοποιήσεις

Edited by pan_r
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, κάτοχος κι' εγώ του z3c εδώ και λίγες μέρες θέλω να ρωτήσω δύο πραγματάκια που δεν έχω καταλάβει. Πρώτον εμφανίζεται στην περιοχή ειδοποιήσεων ένα αστεράκι δίπλα στο εικονίδιο για το ξυπνητήρι, κατεβάζω την καρτέλα με τις ειδοποιήσεις αλλά δεν δείχνει κάτι, ίσως είναι από κάποια εφαρμογή αλλά τις κλείνω όλες και δεν εξαφανίζεται, το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω είναι το πως λειτουργεί η ρύθμιση με τις προτεραιότητες στις ειδοποιήσεις γιατί χάνω κάποιες κλήσεις οπότε ίσως κάνω κάτι λάθος, περιμένω τα φώτα σας

 

http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz3compact/userguide/Icons-in-the-status-bar/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω εδώ και ένα μισή μήνα το κινητό και έχω προσέξει ότι για γυαλί πίσω γρατσουνεται για πλάκα (όταν έβαζα την ζελατίνα μπροστά) δλδ έλεος και έχει βγάλει κάτι σαν θαμπαδες στην κάμερα έχει γίνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω εδώ και ένα μισή μήνα το κινητό και έχω προσέξει ότι για γυαλί πίσω γρατσουνεται για πλάκα (όταν έβαζα την ζελατίνα μπροστά) δλδ έλεος και έχει βγάλει κάτι σαν θαμπαδες στην κάμερα έχει γίνει και σε εσάς;

 

εγω 4 μηνες χωρις θηκη κανενα απολυτως προβλημα. προφανως το προσεχω και δεν το σερνω σε επιφανειες και ειναι αριστο, δεν εχει διαφορα απο καινουριο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω παρατηρησει πολυ μεγαλη διαφορα σε αυτο τον τομεα σε σχεση με το z1c. το ζ3 δεν εχει κανενα σημαδι στην πλατη του και δεν μπορω να πω οτι το μεταχειριζομαι σαν αυγο... Σε αντιθεση με το ζ1 που εκανε σημαδια για την πλακα...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω εδώ και ένα μισή μήνα το κινητό και έχω προσέξει ότι για γυαλί πίσω γρατσουνεται για πλάκα (όταν έβαζα την ζελατίνα μπροστά) δλδ έλεος και έχει βγάλει κάτι σαν θαμπαδες στην κάμερα έχει γίνει και σε εσάς;

 

Θαμπάδα έχω και γω στην καμερα, και πίσω έχω γρατζουνιες που φαίνονται υπό κλίση

Link to comment
Share on other sites

Θαμπάδα έχω και γω στην καμερα, και πίσω έχω γρατζουνιες που φαίνονται υπό κλίση

Για τη θαμπάδα δεν ξέρω, αλλά τις γρατζουνιές θα μπορούσες εύκολα να τις αποφύγεις με μια ζελατίνα των 2 ευρώ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θαμπάδα έχω και γω στην καμερα, και πίσω έχω γρατζουνιες που φαίνονται υπό κλίση

 

εννοειται οτι εχεις καθαρισει την καμερα και εχει θαμπαδα ετσι?

Μηπως σας γδερνονται οι συσκευες πουθενα? εγω επιτηδες το εκανα το πειραμα μιας και εχω σκοπο να μην αλλαξω συντομα συσκευη και ειπα να το μεταχειριστω σα να μη με ενδιαφερει η πωληση ως προς τη θηκη, δηλαδη να το ευχαριστηθω λιγο παραπανω. Φυσικα εβαλα θηκη γιατι στην καθημερινοτητα θελω να ειναι ασφαλες, αλλα κανα 4αρι μηνες δεν επαθε τιποτα. Εννοειται ομως οτι προσεχα εχοντας το Ζ1c στο μυαλο μου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το προσέχω αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει ναι και μένα υπό κλίση φέρονται αμιδρα και στο φως αλλά το γυαλί πίσω που λένε κανονικά δεν έπρεπε να παθαινε τίποτα το έχω ζελατίνα αυτήν που είχε μέσα αλλά το θέμα είναι ότι το έκανε οόταν έβαζα την ζελατίνα στην μπροστά οθόνη.... Όσο για την κάμερα δεν το σερνω αλλά φενεται λες και έχει πάρει υδρατμους γρατζουνιες δεν έχει πάνω εννοείται
Link to comment
Share on other sites

Είχε μέσα στο πακέτο αγοράς και ζελατίνα μπρος πίσω??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι γρατζουνιες στην πλάτη είναι αναμενόμενες, η θαμπαδα στην καμερα μου χει κάτσει στο σβέρκο κι ας μη έχει επιπτωση στις φωτό..Με την πρώτη ευκαιρία που θα χω δεύτερο τηλέφωνο, θα το στείλω service
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...