Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοείς αλλάζουν το μαυρο λαστιχάκι που κρεμεται το καπακι??? σε ευχαριστώ πολύ παντως για τις απαντήσεις... αν και σκεφτομουν να βαλω μια θηκη και να μην μπλεξω με service...αλλα μου τι δίνει που εσκασα ενα κάρο λεφτά και ανοιγει η βλακεια...

 

ενταξει αυτα τυχαινουν, μην τρελαινεστε! φιλος πηρε audi A4 40.000 και την 2η μερα το βρηκε γεματο νερο, δεν ειχαν βαλει καμια ταπα μονωση και μπηκε ολο το νερο του δρομου μεσα, εβρεχε 2 ημερες και ετρεχε ρυακι στην ακρη του δρομου...40.000 ευρω λεμε..μην κολλατε λοιπον, αστοχιες και λαθη γινονται παντου.

Το θεμα ειναι να στο λυσουν χωρις ταλαιπωρια.Οχι να αφησεις το τηλεφωνο χωρις μονωση και να σου παρει υγρασια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτα τυχαινουν, μην τρελαινεστε! φιλος πηρε audi A4 40.000 και την 2η μερα το βρηκε γεματο νερο, δεν ειχαν βαλει καμια ταπα μονωση και μπηκε ολο το νερο του δρομου μεσα, εβρεχε 2 ημερες και ετρεχε ρυακι στην ακρη του δρομου...40.000 ευρω λεμε..μην κολλατε λοιπον, αστοχιες και λαθη γινονται παντου.

Το θεμα ειναι να στο λυσουν χωρις ταλαιπωρια.Οχι να αφησεις το τηλεφωνο χωρις μονωση και να σου παρει υγρασια..

 

 

χαχαχαχαχαχ!!!!! για αρχή μου παίρνει ψιχουλα επειδή το αφήνω στο τραπεζι...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θα δω τι θα κάνω...τουλάχιστον δεν ειμαι η μονη μ αυτό το πρόβλημα...οπως νομιζα..κατι ειναι κι αυτό..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχει τύχει σε κάποιον που εχει αγοράσει το sony xperia Z3 compact να του ανοίγει (από μονο του) το καπακι που βρίσκεται η nano sim? Όταν το αγόρασα πριν καμια βδομάδα, έβαλα τη sim και το εκλεισα, μετά από καμια ωρα και αφου το είχα πανω στο τραπέζι, παρατήρησα οτι το "πορτάκι" άνοιξε μονο του!!!!!

πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί που το αγόρασα και μου είπαν ότι δεν εχουν ακουσει παρόμοιο πρόβλημα...και να το πάω στη sony...

 

Είναι γνωστό πρόβλημα (μάλλον παρτίδας) και σου είπαν και καλά ότι πρώτη φορά το ακούν. Ένα search στο Google και θα καταλάβεις. Το πρώτο δικό μου το είχε, ήταν μέσα στην περίοδο doa και ζήτησα φυσικά αντικατάσταση, τι αλλαγή το λάστιχο και service λέμε τώρα, 350-400 ευρώ είναι αυτά.

 

P.S Η lollipop στο δικό μου δουλεύει άψογα με άριστη διαχείριση μπαταρίας άρα αν αντιμετωπίζει κάποιος προβλήματα κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα εφαρμογών και ίσως στησίματος (ο Νίκος δεν ανήκει σε αυτήν την κατηγορία).

Edited by darklord77
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα (μάλλον παρτίδας) και σου είπαν και καλά ότι πρώτη φορά το ακούν. Ένα search στο Google και θα καταλάβεις. Το πρώτο δικό μου το είχε, ήταν μέσα στην περίοδο doa και ζήτησα φυσικά αντικατάσταση, τι αλλαγή το λάστιχο και service λέμε τώρα, 350-400 ευρώ είναι αυτά.

 

 

 

24/4 το πηρα...δεν γνωριζω αν μπορω να το παω και να ζητησω αλλο...στο μαγαζι που πηρα τηλεφωνο τους είπα ποτε το αγορασα και μου ειπαν να το παω στη sony.

Link to comment
Share on other sites

24/4 το πηρα...δεν γνωριζω αν μπορω να το παω και να ζητησω αλλο...στο μαγαζι που πηρα τηλεφωνο τους είπα ποτε το αγορασα και μου ειπαν να το παω στη sony.

 

Να πάρεις τηλέφωνο ξανά να ρωτήσεις πόσες εργάσιμες ισχύει το doa τους και αν δεν πέρασε η προθεσμία ζητάς αντικατάσταση αλλιώς υποχρεωτικά sony.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τηλέφωνο ξανά να ρωτήσεις πόσες εργάσιμες ισχύει το doa τους και αν δεν πέρασε η προθεσμία ζητάς αντικατάσταση αλλιώς υποχρεωτικά sony.

 

 

7 μερες ειναι...αν και στη σελιδα τους που κοιτάζω...το ασπρο χρώμα που το ειχα παρει δεν ειανι πλεον διαθεσιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή χτες μετά από μια πτώση έσπασε η οθόνη(το εξωτερικό γυαλί της) μήπως γνωρίζει κανείς κανένα αξιόπιστο κατάστημα για service στην Θεσσαλονίκη?Προσανατολίζομαι σε τέτοια λύση για να μην χρειαστεί να το στείλω Αθήνα στην Arvato.

Link to comment
Share on other sites

7 μερες ειναι...αν και στη σελιδα τους που κοιτάζω...το ασπρο χρώμα που το ειχα παρει δεν ειανι πλεον διαθεσιμο!!!

 

Άρα είσαι μέσα στην προθεσμία των 7 ημερών. Πάρε τηλ τώρα και ρώτα πρώτα για το doa.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή χτες μετά από μια πτώση έσπασε η οθόνη(το εξωτερικό γυαλί της) μήπως γνωρίζει κανείς κανένα αξιόπιστο κατάστημα για service στην Θεσσαλονίκη?Προσανατολίζομαι σε τέτοια λύση για να μην χρειαστεί να το στείλω Αθήνα στην Arvato.

 

Έχει 2 εξουσιοδοτημένα καταστήματα στη Θεσσαλονίκη. Το ένα είναι κοντά στο Ιπποκράτειο και το άλλο νομίζω στη Δωδεκανήσου. Δε θυμάμαι όμως που ακριβώς, πρέπει να το ψάξεις.

 

Το ένα είναι αυτό:http://www.vrisko.gr/details/_43b_4005c5i22aa7g476f2713_74k6g

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

όλα ήταν μια χαρα με την κινηταρα, μεχρι που έσκασε το lollipop.. ειμαι σχεδον σιγουρος ότι 3-4 μερες μετά το επίσημο update ξεκινησε το σημαντικό μου πρόβλημα με το multitasking. Όσα apps και να εχω ανοιχτα, όταν θα προσπαθήσω να επιστρέψω σε εκεινα γίνεται αναγκαίο RELOAD όλου του application. Παρ' ότι δείχνει οτι και καλα τρέχει στο background ως καρτέλα, με το που παταω βλέπω το ολικό reload. Είτε έχω 2 είτε 20 ανοιχτα

 

Όπως φαντάζεστε, με έχει τρελάνει αυτό το πράγμα ειδικά σε παιχνίδια και wordpress app. Ξέρετε μήπως τι φταίει; Στο developers options δεν εχω τσεκαρισμενο πάντως το "DON'T KEEP ACTIVITIES"

 

Επίσης, το κινητο δεν δείχνει να εχει και θεμα με την διαχείριση της RAM. Έχω τουλάχιστον μισό γίγα σταθερά ελεύθερο.....:(

 

το ξαναβάζω εδώ σε περίπτωση που δεν το είδε κάποιος γιατί άλλαξε γρήγορα η σελίδα

Σήμερα έκανα και ενα fresh install, τίποτα... παραμένει αυτό το περίεργο πρόβλημα το οποίο ουσιαστικά μου θάβει το multitasking... Παρεμπιπτόντως, πρόσεξα ότι το Galaxy S4 της κοπελιάς μου απέκτησε το ίδιο θέμα μετά την αναβάθμιση σε Lollipop...Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που μου ξεφεύγει;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή χτες μετά από μια πτώση έσπασε η οθόνη(το εξωτερικό γυαλί της) μήπως γνωρίζει κανείς κανένα αξιόπιστο κατάστημα για service στην Θεσσαλονίκη?Προσανατολίζομαι σε τέτοια λύση για να μην χρειαστεί να το στείλω Αθήνα στην Arvato.

 

Η αρβατο θα στο φτιαξει ετσι και αλλιως, δε νομιζω οτι υπαρχει αλλος που κανει στεγανοποιηση εκτος απο αυτην, οποτε στειλτο κατευθειαν εκει. Κατα τα αλλα, μια χαρα θα στην κανει, απο φιλο που ξερω του αλλαξαν οθονη και το δοκιμασαν σε νερο και του εδωσαν εγγυηση.Γενικα κανουν καλη δουλεια.

 

Άρα είσαι μέσα στην προθεσμία των 7 ημερών. Πάρε τηλ τώρα και ρώτα πρώτα για το doa.

 

το doa ειναι 7 ημερες αλλα ημερολογιακες..

 

το ξαναβάζω εδώ σε περίπτωση που δεν το είδε κάποιος γιατί άλλαξε γρήγορα η σελίδα

Σήμερα έκανα και ενα fresh install, τίποτα... παραμένει αυτό το περίεργο πρόβλημα το οποίο ουσιαστικά μου θάβει το multitasking... Παρεμπιπτόντως, πρόσεξα ότι το Galaxy S4 της κοπελιάς μου απέκτησε το ίδιο θέμα μετά την αναβάθμιση σε Lollipop...Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που μου ξεφεύγει;;;

 

Φιλαρακι, μηπως εχει σχεση με το memory leak που εχει η 5.0.2 και δεν το εχουν φτιαξει ακομα? Απο οσο ξερω ειναι θεμα της lollipop και στην 5.1 ή και πιο μετα θα φτιαχτει.

Γενικα και εγω βλεπω μια ασταθεια στη συμπεριφορα του και σκεφτομαι να γυρισω στην 4.4.4

Εν τω μεταξυ 2 ατομα μου ειπαν οτι με καλεσαν ενω δεν ειχα κληση τους, και αρχιζω να σκεφτομαι μηπως εχει γενικα θεμα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, αλλα δεν προκυπτει απο καπου οτι το doa ειναι 7 ημερες.:)

Μην το μπερδευετε με το δικαιωμα υπαναχωρησης, που ειναι 14 ημερες και ασχετα απο προβληματικη συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

7 μερες ειναι...αν και στη σελιδα τους που κοιτάζω...το ασπρο χρώμα που το ειχα παρει δεν ειανι πλεον διαθεσιμο!!!

 

http://www.moneyonline.gr/site/article/5865/dikeomatou-katanaloti-i-ipanachorisi-apo-mia-agora-me-epistrofi-chrimaton-entos-14-imeron

 

Η περίοδος εντός της οποίας οι καταναλωτές μπορούν να υπαναχωρήσουν από σύμβαση πώλησης παρατείνεται σε 14 ημερολογιακές ημέρες.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι καταναλωτές μπορούν να επιστρέψουν τα εμπορεύματα, εάν για οποιονδήποτε λόγο αλλάξουν γνώμη.

 

Εφόσον ο πωλητής δεν έχει ενημερώσει σαφώς τους καταναλωτές για το δικαίωμά τους να υπαναχωρήσουν, η προθεσμία επιστροφής θα παρατείνεται κατά 12 μήνες.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://www.moneyonline.gr/site/article/5865/dikeomatou-katanaloti-i-ipanachorisi-apo-mia-agora-me-epistrofi-chrimaton-entos-14-imeron

 

Η περίοδος εντός της οποίας οι καταναλωτές μπορούν να υπαναχωρήσουν από σύμβαση πώλησης παρατείνεται σε 14 ημερολογιακές ημέρες.

 

Αυτό σημαίνει ότι οι καταναλωτές μπορούν να επιστρέψουν τα εμπορεύματα, εάν για οποιονδήποτε λόγο αλλάξουν γνώμη.

 

Εφόσον ο πωλητής δεν έχει ενημερώσει σαφώς τους καταναλωτές για το δικαίωμά τους να υπαναχωρήσουν, η προθεσμία επιστροφής θα παρατείνεται κατά 12 μήνες.

 

Έχεις τον νόμο στον οποίο ενσωματώθηκε η οδηγία ?

Πάντως άλλο αυτό άλλο το doa..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχει τύχει σε κάποιον που εχει αγοράσει το sony xperia Z3 compact να του ανοίγει (από μονο του) το καπακι που βρίσκεται η nano sim? Όταν το αγόρασα πριν καμια βδομάδα, έβαλα τη sim και το εκλεισα, μετά από καμια ωρα και αφου το είχα πανω στο τραπέζι, παρατήρησα οτι το "πορτάκι" άνοιξε μονο του!!!!!

πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί που το αγόρασα και μου είπαν ότι δεν εχουν ακουσει παρόμοιο πρόβλημα...και να το πάω στη sony...

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου(είναι σχεδόν μιας εβδομάδας), είναι πως το κάτω καπάκι προεξέχει ελάχιστα σε σχέση με το πάνω(αυτό της SD)... Δε ξέρω αν είναι έτσι σε όλες τις παρτίδες... Ελπίζω με το χρόνο να μη μου παρουσιάσει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου(είναι σχεδόν μιας εβδομάδας), είναι πως το κάτω καπάκι προεξέχει ελάχιστα σε σχέση με το πάνω(αυτό της SD)... Δε ξέρω αν είναι έτσι σε όλες τις παρτίδες... Ελπίζω με το χρόνο να μη μου παρουσιάσει πρόβλημα..

 

Ανοίγει από μόνο του; Αν ναι τότε service ή DOA ανάλογα με τις μέρες. Αν μόνο προεξέχει ελάχιστα δεν βλέπω να έχεις κάποιο θέμα αν και στο δικό μου όπως είναι το πάνω είναι και το κάτω βέβαια το έχω και σε θήκη πορτοφόλι εδώ και 3 μήνες και λογικά με την πίεση έγινε fix.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω υπαρχει καποια ζελατινα για την οθονη η οποιο ομως να μην χαλαει την "αισθηση" της οθονης ? Χρωματα και αναλυση εννοω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω υπαρχει καποια ζελατινα για την οθονη η οποιο ομως να μην χαλαει την "αισθηση" της οθονης ? Χρωματα και αναλυση εννοω..

 

γιατι δεν βαζεις γυαλι που κανει την αισθηση ακομα καλυτερη? ολες οι ζελατινες μετα απο λιγο εχουν μια πτωση στην αποδοση τους, καθως παιρνουν αερα απο τα πλαινα..και αρχιζουν να ξεκολανε κτλ κτλ.ενω το γυαλι ειναι απιστευτο σε αισθηση, ειδικα στο χερι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις γυαλι που κανει την αισθηση ακομα καλυτερη? ολες οι ζελατινες μετα απο λιγο εχουν μια πτωση στην αποδοση τους, καθως παιρνουν αερα απο τα πλαινα..και αρχιζουν να ξεκολανε κτλ κτλ.ενω το γυαλι ειναι απιστευτο σε αισθηση, ειδικα στο χερι.

 

Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει κατι τετοιο..Εχουμε κανενα λινκ να δω?Και για το πισω μερος το ιδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχει κατι τετοιο..Εχουμε κανενα λινκ να δω?Και για το πισω μερος το ιδιο ?

 

http://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=xperia+z3+compact+tempered+glass

Link to comment
Share on other sites

 

χαχα, ελα και ειναι 50 μετρα απο το γραφειο μου το ebnb..

εγω εχω βαλει αυτο μπροστα:

http://www.ebay.com/itm/121461434939?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

η αντιστοιχη της nillkin δινει και για πισω μεμβρανη, εδω δεν εχει πισω.

Θα αγορασω απο ebay αν και το εχω σε θηκη και δεν παθαινει τιποτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

και αυτο. εχει παρα πολλα. και σε διαφορες τιμες. ενα να σου πω. πριν το δωσω στη γυναικα μου (ειχα tempered glass και μπρος και πισω) εβγαζα φωτο την μικρη και μου πεφτει απο το χερι οπως καθομουνα στην πολυθρονα στο χαλι. κανει τουμπα και παει στο πλακακι. εσπασε το tempered και η οθονη ανεπαφη. η ανακουφιση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...