Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σας. τα είχα κάνει αυτά που λεει το post 1654, αλλά δεν ανοίγει <<κάντε κλικ στο σύμβολο με τον κεραυνό ("Flash device"), επιλέξτε "Flashmode" και κλικάρετε το "OK">>.

γιαυτό σκέφτηκα το copy paste.

ίσως κάτι δεν κάνω σωστά, αλλά δεν ξέρω τι. ελπίζω να μπορέσω να βρω και κάποια ακόμη βοήθεια.

πάντως σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

 

Κατέβασες και εγκατέστησες το Flashtool?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασες και εγκατέστησες το Flashtool?

 

έχω κάνει ότι λέει το post 1654, μέχρι και το 3, (επειδή έχω windows 8.1, έβαλα και το σχετικό αρχείο).

μετά δεν ανοίγει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει ότι λέει το post 1654, μέχρι και το 3, (επειδή έχω windows 8.1, έβαλα και το σχετικό αρχείο).

μετά δεν ανοίγει με τίποτα.

 

Κάνεις δηλαδή διπλό κλικ στο flashtool.exe και δεν τρέχει η εφαρμογή; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δοκίμασε και με δεξί κλικ και ¨Εκτέλεση ως διαχειριστής".

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη φωτο, θεωρω οτι αν εχεις καθαρο φακο πισω και τραβας στα 8ΜΡ εχεις καλα αποτελεσματα.. δοκιμασε και την camera FV, να μου πεις εντυπωσεις..

Σιγουρα 808 δεν ειναι, ομως εχει καλη φωτο το κινητο..δεν ειναι τοσο κακο σε σχεση με iphone και samsung οσο φαινεται αν συγκρινεις απο οθονες κινητων..

 

Εννοεις στα 8mpxl αυτοματα ή χειροκίνητα? Από οσα εχω διαβασει αλλα και απο τη δικη μου χρηση, νομιζω πως στα 20.7 αποτυπωνει πιο πολλες λεπτομερειες και φυσικα ειναι πιο ευρυγωνιο το ευρος της φωτογραφιας. Στα 8 ειτε χειροκινητο ειτε αυτοματο, οι φωτο ειναι "κομμενες" πανω και κατω αλλα κερδιζεις σε μεγεθος αρχειου και "γλιτωνεις" τις οποιες ρυθμισεις..προσωπικα προτιμω να τραβαω στα 20.7 χειροκινητο, μονο οταν βιαζομαι χρησιμοποιω τo Superior Auto. Εμενα παντως μου αρεσουν πολυ οι φωτογραφιες του..καμια φορα οι οθονες των υπολογιστων δεν μπορουν να αποδωσουν καλα τα χρωματα και την ποιοτητα των φωτογραφιων (συμβαινει και σε εμενα - δλδ μου φαινονται καλυτερες στο κινητο παρα στον υπολογιστη). Δοκιμαστε να δειτε τα βιντεο και τις φωτογραφιες σε καμια 40ρα FullHd και θα δειτε αμεση διαφορα! Ειδικα τα βιντεο των 60fps! :X

Edited by chemist2008
Link to comment
Share on other sites

αυριο περιμενω το ζ3 κομπακτ σε λευκο

υπαρχει καπου η lollipo Να την περασω μολις το παρω?

Link to comment
Share on other sites

αυριο περιμενω το ζ3 κομπακτ σε λευκο

υπαρχει καπου η lollipo Να την περασω μολις το παρω?

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706

Βαλε την Nordic

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και τοποθέτησα το tempered glass της ultimate shield, άψογη εφαρμογή, ευχαριστώ τα παιδιά που την πρότειναν.
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολυ

ρουτ γινεται η lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο για να καταλάβω. Πηρε ένας φίλος το κινητό πριν δύο εβδομάδες το κινητό αλλά δεν του έχει έρθει ακόμα η lollipop. Εμένα από την άλλη μου έχει ερθει εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον. Μπήκα λι΄γο εδώ στο φόρουμ για να ρωτήσω τι μπορεί να κάνει αλλά από ότι κατάλαβα δεν πρέπει να έχει έρθει και σε πολλούς. Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει που βρίσκόμαστε με το update? Μόνο σε μένα ήρθε?? Όνειρο ζω?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα ήρθε καθώς έχω ελληνική ρομ, όσοι είχαν Σκανδιναβικη έχουν αναβαθμιστεί όπως εσύ

 

Edit: η μπαταρία του απλά δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως ετσι

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη Lollipop ROM της Sony δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αποκλειστικά LTE δίκτυο;

Μου λείπει πολύ αυτό στο Z1C γιατί όλο γυρνάει στο 3G και μένει εκεί. :(

Όχι................

Πάντως λύση βρέθηκε. :)

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν άλλον, εμένα πάντως ο πάροχος μου εδώ στη Γερμανία όλο το γυρνάει σε 3G τη στιγμή που έχει τέλειο LTE δίκτυο στα μέρη που κινούμαι, οπότε με αναγκάζει να κάνω κόλπα.

 

Αρκεί να πληκτρολόγησει κανείς στον dialer *#*#4636#*#* και ανοίγει μενού όπου μπορείς να επιλέξεις LTE-only.

Δε χρειάζεται root και δουλεύει και με copy-paste.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ

ρουτ γινεται η lollipop?

Ψαξε στο xda,δεν ασχολουμαι προσωπικα με ροοτ.

 

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο για να καταλάβω. Πηρε ένας φίλος το κινητό πριν δύο εβδομάδες το κινητό αλλά δεν του έχει έρθει ακόμα η lollipop. Εμένα από την άλλη μου έχει ερθει εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον. Μπήκα λι΄γο εδώ στο φόρουμ για να ρωτήσω τι μπορεί να κάνει αλλά από ότι κατάλαβα δεν πρέπει να έχει έρθει και σε πολλούς. Μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει που βρίσκόμαστε με το update? Μόνο σε μένα ήρθε?? Όνειρο ζω?

Δεν παιρνουν ολοι ταυτοχρονα αλλα σταδιακα αναλογα τη γεωγραφικη περιοχη η και χωρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα να την περάσω.. Ήθελα να ρωτήσω είναι επίσημη? Μετά θα κάνει αυτόματα ενημέρωσεις update? Και τέλος εάν χρειαστεί να το πάω στο Service θα έχω 'θεμα' που θα έχω αλλάξει rom?

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα να την περάσω.. Ήθελα να ρωτήσω είναι επίσημη? Μετά θα κάνει αυτόματα ενημέρωσεις update? Και τέλος εάν χρειαστεί να το πάω στο Service θα έχω 'θεμα' που θα έχω αλλάξει rom?

Επισημη stock rom ειναι unbranded.

Ιδια περασα και εγω για το μεγαλο z3(Σκανδιναβικη)

Εδω έχει οδηγο πως να κατεβάσεις backup την rom που ήδη φοράς να την κάνεις bootable ftf που θα φλασαρεις με flashtool για να ξαναγυρίσεις πίσω για καθε ενδεχομενο αν χρεαστεις service

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

Μετα απλα κατεβαζεις την Σκανδιναβικη και φλασαρεις με flashtool οπως λεει ο οδηγος.

 

Χρησιμοποίησε αυτόν τον κωδικό στο dial pad *#*#7378423#*#* και βρες τον κωδικο της συσκευής σου στα service info και θα ψάξεις στο xperiafirm τον ιδιο που θα κατεβάσεις και με τον οδηγο πάνω θα πάρεις backup την υπάρχουσα rom να το εχεις στο pc αν χρεαστεις να γυρισεις στην μαμα rom.

Σε εμένα λέει τώρα 1288-5531 εκεί που λέει customizations version στο software info εκει κοιτας να βρεις τον κωδικο της υπαρχουσας rom που φορας.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισημη stock rom ειναι unbranded.

Ιδια περασα και εγω για το μεγαλο z3(Σκανδιναβικη)

Εδω έχει οδηγο πως να κατεβάσεις backup την rom που ήδη φοράς να την κάνεις bootable ftf που θα φλασαρεις με flashtool για να ξαναγυρίσεις πίσω για καθε ενδεχομενο αν χρεαστεις service

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

Μετα απλα κατεβαζεις την Σκανδιναβικη και φλασαρεις με flashtool οπως λεει ο οδηγος.

 

Χρησιμοποίησε αυτόν τον κωδικό στο dial pad *#*#7378423#*#* και βρες τον κωδικο της συσκευής σου στα service info και θα ψάξεις στο xperiafirm τον ιδιο που θα κατεβάσεις και με τον οδηγο πάνω θα πάρεις backup την υπάρχουσα rom να το εχεις στο pc αν χρεαστεις να γυρισεις στην μαμα rom.

Σε εμένα λέει τώρα 1288-5531 εκεί που λέει customizations version στο software info εκει κοιτας να βρεις τον κωδικο της υπαρχουσας rom που φορας.

 

σε ευχαριστω πολύ!! ευχομαι να τα καταφερω γιατι δεν εχω περασει ποτε σε sony και μου καπως δισκολο...κατι άλλο εάν γνωρίζεις τι διαφορα εχει η baltic από την rorbic και την mega?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ!! ευχομαι να τα καταφερω γιατι δεν εχω περασει ποτε σε sony και μου καπως δισκολο...κατι άλλο εάν γνωρίζεις τι διαφορα εχει η baltic από την rorbic και την mega?

Και η baltic unbranded ειναι.

Περασε την Σκανδιναβικη που την ξερω και την εχω και υπεραψογη ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο, όταν μου ρχεται ενα mail ή ενα μήνυμα στο messenger δεν ακουω ειδοποίηση ούτε ανάβει το led παρα μονο όταν ανοιγω το κινητό τότε μου έρχονται μαζεμένα
Link to comment
Share on other sites

Και ας πούμε περνάω την 4.4.4 τη Nordic.. Πρέπει να τα ξαναπερασω όλα από την αρχή; υπάρχει επαναφορά από backup;
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει κάτι περίεργο, όταν μου ρχεται ενα mail ή ενα μήνυμα στο messenger δεν ακουω ειδοποίηση ούτε ανάβει το led παρα μονο όταν ανοιγω το κινητό τότε μου έρχονται μαζεμένα

Έχεις ενεργοποιήσει το stamina mode; Αν ναι, τότε μπορείς να εξαιρέσεις κάποιες εφαρμογές που θέλεις να λαμβάνουν δεδομένα και με κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

τα πλα'ι'να κουμπάκια, έχουν κενά και κουνιονται αριστερά δεξιά σε όλους σας, η' έτυχε σε 2 συσκευές στις προθηκες καταστημάτων?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...