Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα, ναι ηθελα να πω οτι ολοι μας χρηζουμε, γιατι καιγομαστε εδω και ψυριζουμε τη μαιμου..Το θεμα ειναι οτι μερικοι απο μας χανουμε το στοχο..και ο στοχος ειναι να ευχαριστιεσαι και να περνας καλα με την τεχνολογια και ο,τι αυτη σου προσφερει..οχι να ξενερωνεις επειδη σε ξεπερναει! να ξερεις πως ο,τι βγαινει στην αγορα ειναι ηδη πολυ ξεπερασμενο..και το ξερεις προφανως, αρα το οτι απλα σε ενοχλει που η σονυ το ονομαζει νεα ναυαρχιδα ενω οι αλλοι οχι, ειναι καθαρα στο μυαλο μας. Και φυσικα προτιμω αυτο το ακρο αν θες, απο το αλλο του αι φον που θες 700 ευρω περιπου να το παρεις και αν σου σπασει, θα τα κλαις, γιατι δεν ειναι ολοι τοοοοσο προσεκτικοι οι τυχεροι να τους βγαλει 1 χρονο αψογο και να βρουν καποιον να το πουλησουν για να ανανεωθουν...Σκεψου λοιπον να το εκαναν ολοι οπως η apple, 5 ατομα θα εγγραφαν σε ολο το φορουμ..

Αν δεν σε καλυψα και τωρα, τοτε οντως μια αποτοξινωση τη θες, οχι γιατρο..

 

Μπα δεν είμαι φρικιό της τεχνολογίας ούτε ψειρίζω καμία μαιμού...απλά μου αρέσει η συσκευή ( η σύντροφός μου έχει το Ζ1C) έχω σκοπό να την πάρω και ξαφνικά διαβάζω για το πως θα ειναι η επόμενη....Σύμφωνα με αυτά που λες θα πρέπει να μπω στα σχόλια για το Ζ1 C...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά δεν έβαλα και τα κλάματα...αυτο για τον αυτοπροσδιορισμό πως σου ήρθε; Επίσης δεν μπορεί να υπάρχουν πολλές ναυαρχίδες...Αλλο καλά τηλέφωνα...Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια παντα πισω θα ημαστε γτ αυτοι ειδη ειναι ποιο μπροστα ασχετα αν μασ το παιζουν και καλα το νεο ειναι αυτο και λογια λογια... πηρα ζ2 μονο κ μονο γιατι μ αρεσε πολυ και με κερδισε δεν θα το αλαξω μεχρι της αλλες γιορτες γτ μου αρεσει και ειναι αυτο που ζηταω και βαρεθηκα ... περσι αλλαξα 12 συσκευεσ ενταξει και καμια δν με καλυψε μονο το ζ1 που το αλλαξα το καλκαιρι γτ εμπασε νερο με μια φορα σ λιμνη που το εβαλα πλεον ειμαι εικανοπιοιμενος και δεν αλλαζω ακομα εμεινα στην 4.4.2 γτ δεν εχει ροοτ χορις φλασ η νεα... θα περιμενω δεν με πειραζει ... ολα στο μυαλο μας ειναι ....
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είμαι φρικιό της τεχνολογίας ούτε ψειρίζω καμία μαιμού...απλά μου αρέσει η συσκευή ( η σύντροφός μου έχει το Ζ1C) έχω σκοπό να την πάρω και ξαφνικά διαβάζω για το πως θα ειναι η επόμενη....Σύμφωνα με αυτά που λες θα πρέπει να μπω στα σχόλια για το Ζ1 C...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά δεν έβαλα και τα κλάματα...αυτο για τον αυτοπροσδιορισμό πως σου ήρθε; Επίσης δεν μπορεί να υπάρχουν πολλές ναυαρχίδες...Αλλο καλά τηλέφωνα...Καλό βράδυ.

 

εγω δεν ειπα κατι για αυτοπροσδιορισμο..

Οσο για το Ζ1c, τα σπαει απλα..και το Ζ3c θα αξιζει ακομα περισσοτερο, θεωρω οτι το παιρνεις και δεν ξανασχολεισαι για 1-2 χρονια.

Αφου δεν πειστηκες χωρις να εχεις απαντησει σε τιποτα απο οσα εγγραψα, ετσι για τον διαλογο, θα σου πω οκ, εχεις δικιο, αλλα τι θα πρεπει να κανει ενας που παιρνει ενα αμαξι και καθε 2ο χρονο βγαινει facelift ή νεο μοντελο? Δηλαδη εκει πρεπει να αυτοκτονησει..Γιαυτο λοιπον θεωρησα τοοοσο αστοχο το σχολιο σου, θα επρεπε να πεις οτι φιλοι ,προτιμω να βγαζει καθε 1 χρονο, να το κοστολογει 700 ευρω και να το πουλαω ακριβα. Αυτο ειναι μια αποψη που την εχουν πολλοι και "επενδυουν" σε αι φον..εγω δεν την εχω προτιμω γιατι δεν ειμαι κερδισμενος..ειδικα οταν πλεον ολες οι συσκευες ειναι καλες, γενικα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η τεχνολογία που φέρει το "ξεπερασμένο" πια Ζ μου, να μπορούσε να την εκμεταλευτει για να μην πω ξεπεράσει η εκάστοτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στη χώρα μας. Όλες οι φετινές ναυαρχίδες είναι πολύ πιο μπροστά από τις δυνατότητες που προσφέρει η Ελληνική πραγματικότητα σε θέματα τεχνολογίας.Άλλες τιμολογησεις, άλλες ταχύτητες στην Κορέα λόγου χάρη, εκεί πραγματικά τρέχει η τεχνολογία..... Εδώ είμαστε απλά..... Άστο καλύτερα.....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα δημοσιεύματα ειναι μέχρις στιγμής φήμες και οχι επιβεβαιωμένα.

Θεωρώ δυσκολο να βγάλει το Ζ4 σε Compact γιατι το Ζ3 Compact αυτη τη στιγμή δεν εχει ανταγωνιστή. Ειναι καλύτερο και πιο φθηνό απο το Iphone 6 και το Galaxy Alpha και ολα τα κινητά κατω απο 5 ίντσες.

Αντίθετα το Ζ4 οταν θα βγει θα πρέπει να ανταγωνιστεί το Galaxy S6 ενω το Ζ4 Ultra να ανταγωνιστεί το Note 4 και Note 5.

Αμα δεν βγει κάποιος καλός ανταγωνιστής του Ζ3 Compact θα περιμένουμε πολύ για τον αντικαταστάτη του.

Link to comment
Share on other sites

+1

Να μπορούμε ολοι να αξιοποιήσουμε την κάμερα στο μέγιστο που δεν έχουμε την εξειδίκευση στο τομέα.

 

Τελικά παιδιά θα μπορέσει κάποιος που έχει γνώσεις να μας δώσει κάποια βοήθεια να πειράξουμε τις χειροκίνητες ρυθμίσεις?

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε με ενοχλεί αυτή η πολιτική της Sοny, δεν ξέρω, μου πάει αυτό που κάνει με τις μικρές και μεγάλες ναυαρχίδες, έστω και κάθε εξάμηνο. Είναι ένας τρόπος να υπάρχει πάντα μια καινούργια συσκευή διαθέσιμη για κάποιον που τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή ενδιαφέρεται να αγοράσει κάτι πολύ καλό. Εγώ παράδειγμα έχω το Z1c, όταν θελήσω να αγοράσω καινούργια συσκευή, θα υπάρχει και η εντελώς καινούργια συσκευή (Ζ4/Z4c), σε πιο υψηλή τιμή, αλλά και η αμέσως παλιότερη (Ζ3/Z3c), σε χαμηλότερη τιμή, και επιλέγω αυτό που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες μου και τις προτιμήσεις μου.

Τώρα αν κάποιος το βλέπει σαν άθλημα, να αγοράζει συνεχώς ό,τι πιο καινούργιο υπάρχει, να το κρατάει κανένα τετράμηνο-εξάμηνο, και μετά να πουλάει και να παίρνει το επόμενο, αυτό είναι άθλημα για λίγους, και δε μπορεί να καθορίσει την πολιτική μιας εταιρείας. Στο φινάλε, αν θες να το παίξεις έμπορας, πλέρωσε. ;)

Αμα δεν βγει κάποιος καλός ανταγωνιστής του Ζ3 Compact θα περιμένουμε πολύ για τον αντικαταστάτη του.

 

Το πολύ-πολύ να μη βγει Ζ4c, αλλά κατευθείαν Ζ5c. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως εχω ξαναπει αλλωστε, πιστευω οτι η σονυ παρουσιαζει περιττων αριθμων κομπακτς. Βλεπε Ζ1,Ζ3 κομπακτ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως εχω ξαναπει αλλωστε, πιστευω οτι η σονυ παρουσιαζει περιττων αριθμων κομπακτς. Βλεπε Ζ1,Ζ3 κομπακτ.

Πολύ πιθανό σαν σενάριο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά θα μπορέσει κάποιος που έχει γνώσεις να μας δώσει κάποια βοήθεια να πειράξουμε τις χειροκίνητες ρυθμίσεις?

 

Βασικά 4 Ρυθμίσεις χρειάζεται να αλλάξεις και να απενεργοποιήσεις το Flash όπου δεν χρειάζεται:

 

1) ΕV

2) Ισορροπία Λευκού (Ήλιος, Συννεφιά, Λάμπα Φθορισμού, Λάμπα πυρακτώσεως, Αυτόματο)

3) ISO

4) Φώτομέτρηση

 

Υπάρχει κι αυτό το site που λέει βασικές οδηγίες:

http://easybasicphotography.com/index.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα αν κάποιος το βλέπει σαν άθλημα, να αγοράζει συνεχώς ό,τι πιο καινούργιο υπάρχει, να το κρατάει κανένα τετράμηνο-εξάμηνο, και μετά να πουλάει και να παίρνει το επόμενο, αυτό είναι άθλημα για λίγους, και δε μπορεί να καθορίσει την πολιτική μιας εταιρείας. Στο φινάλε, αν θες να το παίξεις έμπορας, πλέρωσε. ;)

 

Το πολύ-πολύ να μη βγει Ζ4c, αλλά κατευθείαν Ζ5c. ;)

 

Εγώ που αγοράζω κινητό κάθε 4 χρόνια θα περιμένω μέχρι το Ζ7 Compact:lol:

Πάντως εχω το Sony Ericsson K800 απο το 2006 και πέρασα στρατό μ' αυτό και δουλεύει ακόμα, και το Sony Ericsson Vivaz 4 χρόνια τώρα και είναι σαν καινούργιο. Γι' αυτό επιμένω Sony:)

Edited by joe-4
Link to comment
Share on other sites

Το vivaz βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες, με έκανε να ξεχάσω τι σημαίνει να κουβαλάς φωτ.μηχανή. ..και από τούμπες άσε δεν μάσησε ποτέ, πέρυσι το έδωσα σε μια ξαδέρφη μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως εχω ξαναπει αλλωστε, πιστευω οτι η σονυ παρουσιαζει περιττων αριθμων κομπακτς. Βλεπε Ζ1,Ζ3 κομπακτ.

 

αυτο ρε παιδες, επειδη το αναφερετε πολλοι, το στηριζετε καπου ή απλα στην στατιστικη του Ζ1-Ζ3?

Γιατι αν δουμε τα γεγονοτα, το Ζ1c παρουσιαστηκε σχεδον μαζι με το Ζ2 (2,5 μηνες διαφορα) ,οποτε πειτε μου, ποοσο νοημα θα ειχε να βγαλει Ζ2c? Σιγουρα μπορουσε αλλα δεν ειχε νοημα, γιατι απλα ειχε αργησει να βγει το Ζ1c (5 μηνες μετα το Ζ1).

Θεωρω οτι απλα διαπιστωσαν το κενο στην αγορα, το εριξαν μετα το Ζ1 γιατι θεωρησαν οτι υπαρχει ζητηση και το καθιερωσαν εφοσον πηγε καλα...για ποιο λογο να θεωρεις αναγκαιο να βγαζεις 5,2" ναυαρχιδα καθε 6 μηνες και να μη θεωρεις αναγκαιο να βγαζεις και την μικρη αντιστοιχα?

Για μενα οσο θα βγαζει μεγαλο θα βγαζει και μικρο, δεν εχει λογικη το σεναριο των περιττων εκδοσεων, απλα εκατσε η συγκυρια και ετσι και αποφασισαν να μην βγαλουν Ζ2c γιατι πραγματικα θα ηταν ανοησια μετα απο 2 μηνες να ανακοινωθει νεα συσκευη..οχι φιμες αλλα ανακοινωση αρα και κυκλοφορια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάμε από τη ναυαρχίδα, Sony Xperia Z4 η οποία λέγεται ότι θα βάλει τέλος στα καλώδια για την φόρτιση καθώς θα έχει Qi wireless charging. Η microUSB θύρα δεν θα έχει κάλυμμα και δεν θα επιτρέπει την εισαγωγή νερού. Η συσκευή θα διατηρήσει την IP68 πιστοποίηση.

 

Έλα πάμε γερά μωρή Sony. :D

Σώπα, θα σταματήσει να μας πουλάει τη δική της proprietary βάση φόρτισης που πρέπει να αλλάζουμε με κάθε νέα συσκευή; :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο ρε παιδες, επειδη το αναφερετε πολλοι, το στηριζετε καπου ή απλα στην στατιστικη του Ζ1-Ζ3?

Γιατι αν δουμε τα γεγονοτα, το Ζ1c παρουσιαστηκε σχεδον μαζι με το Ζ2 (2,5 μηνες διαφορα) ,οποτε πειτε μου, ποοσο νοημα θα ειχε να βγαλει Ζ2c? Σιγουρα μπορουσε αλλα δεν ειχε νοημα, γιατι απλα ειχε αργησει να βγει το Ζ1c (5 μηνες μετα το Ζ1).

Συμφωνώ, αλλά ο καθένας θέλει να το παίξει ειδικός σε κάτι και να λέει μετά "σας το έλεγα" λες και θα κερδίσει βραβείο αν το πετύχει.

Δε λέω ότι θα βγάλει Z4C ούτε ότι δε θα βγάλει.

Απλά συμφωνώ μαζί σου ότι από το τρομερό στατιστικό δείγμα 3 γενιών δε μπορεί να βγει κανόνας.

 

ΥΓ. Άλλωστε και να βγει κανόνας δε δεσμεύει τη Sony για το μέλλον αφού κάθε στιγμή η εταιρία προσπαθεί να πάρει τις καλύτερες αποφάσεις με βάση το τι παίζει στην αγορά και το τι κάνει ο ανταγωνισμός.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σώπα, θα σταματήσει να μας πουλάει τη δική της proprietary βάση φόρτισης που πρέπει να αλλάζουμε με κάθε νέα συσκευή; :rolleyes:

Εσύ που θεωρείς κοροϊδίστικο το να αγοράσεις βάση φόρτισης, μπορείς να φορτίζεις μέσω της microUSΒ, αν και εφόσον θα είναι ακάλυπτη, οπότε δε θα απαιτείται ούτε dock μαγνητικής φόρτισης ούτε βάση ασύρματης φόρτισης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σώπα, θα σταματήσει να μας πουλάει τη δική της proprietary βάση φόρτισης που πρέπει να αλλάζουμε με κάθε νέα συσκευή; :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ, αλλά ο καθένας θέλει να το παίξει ειδικός σε κάτι και να λέει μετά "σας το έλεγα" λες και θα κερδίσει βραβείο αν το πετύχει.

Δε λέω ότι θα βγάλει Z4C ούτε ότι δε θα βγάλει.

Απλά συμφωνώ μαζί σου ότι από το τρομερό στατιστικό δείγμα 3 γενιών δε μπορεί να βγει κανόνας.

 

ΥΓ. Άλλωστε και να βγει κανόνας δε δεσμεύει τη Sony για το μέλλον αφού κάθε στιγμή η εταιρία προσπαθεί να πάρει τις καλύτερες αποφάσεις με βάση το τι παίζει στην αγορά και το τι κάνει ο ανταγωνισμός.

 

εγω παντως το βρισκω εως και επικινδυνο αδιαβροχο κινητο να το εχεις με ανοιχτη υποδοχη..Σκεψου ενας ανεγκεφαλος να το εχει βουτηξει σε πισινα και μετα να παει να το φορτισει, μην εχοντας στο μυαλο τυχον υγρασια που εχει μεσα..το Τσαφ τοχει για πλακα...θα δουμε πολλα! εκτος αν σου εχει 50 χαρτακια και ειδοποιησεις περι αυτου του θεματος! παντως προτιμω τα flaps γιατι ακριβως καποια στιγμη μπορει να σου βραχει και να θες να το φορτισεις, θα περιμενεις να στεγνωσει? ποσο?

 

Οσο για τον κανονα, οποιος εχει κανει στατιστικη εστω και στην 1η γυμνασιου,ξερει οτι αυτο δεν ειναι δειγμα που να δημιουργει καν υποψια συμπερασματος, ειδικα με τις υποσυνθηκες που ανεφερα...γιατι αν ηθελε να το στατιστικοποιησει, θα επρεπε να ισχυριστει οτι και το Ζ3c πρεπει να βγει 5 μηνες μετα το Ζ3 οπως αντιστοιχα το Ζ1c με το Ζ1, κατι που θα το εκανε να απεχει 1 χρονο απο το προηγουμενο και οντως να παιζει σε περιττες εκδοσεις και μια φορα το χρονο (γιατι περιττες εκδοσεις και 2 φορες το χρονο δε βγαινει). Αρα ειναι απολυτως αστοχο, στατιστικα, αυτο που λετε! ΑΝ ξερετε κατι απο μεσα αλλαζει.

 

Τελος τα offtopic, ας μιλησουμε για την κινηταρα που λεγεται Z3c το οποιο ειδα σε dummy και στο πλαινο ειχε σκληρο πλαστικο, ελπιζω λογο του οτι ηταν δειγμα.. Παντως αυτο το μαζεμα στο παχος που του εχει κανει και το μαζεμα των μπεζελ το κανει το τελειο κινητο..και αν παει σε FHD αναλυση ο αντικαταστατης του, χωρις να καταφερει να μεγαλωσει μπαταρια στο ιδιο σασι, τοτε ισως να γινει το πιο VFM Κινητο και το 2015 που θαναι φτηνο, τουμπανο, με μπαταρια 3 ημερων με χρηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το βρισκω εως και επικινδυνο αδιαβροχο κινητο να το εχεις με ανοιχτη υποδοχη..Σκεψου ενας ανεγκεφαλος να το εχει βουτηξει σε πισινα και μετα να παει να το φορτισει, μην εχοντας στο μυαλο τυχον υγρασια που εχει μεσα..το Τσαφ τοχει για πλακα...θα δουμε πολλα! εκτος αν σου εχει 50 χαρτακια και ειδοποιησεις περι αυτου του θεματος! παντως προτιμω τα flaps γιατι ακριβως καποια στιγμη μπορει να σου βραχει και να θες να το φορτισεις, θα περιμενεις να στεγνωσει? ποσο?

 

Οσο για τον κανονα, οποιος εχει κανει στατιστικη εστω και στην 1η γυμνασιου,ξερει οτι αυτο δεν ειναι δειγμα που να δημιουργει καν υποψια συμπερασματος, ειδικα με τις υποσυνθηκες που ανεφερα...γιατι αν ηθελε να το στατιστικοποιησει, θα επρεπε να ισχυριστει οτι και το Ζ3c πρεπει να βγει 5 μηνες μετα το Ζ3 οπως αντιστοιχα το Ζ1c με το Ζ1, κατι που θα το εκανε να απεχει 1 χρονο απο το προηγουμενο και οντως να παιζει σε περιττες εκδοσεις και μια φορα το χρονο (γιατι περιττες εκδοσεις και 2 φορες το χρονο δε βγαινει). Αρα ειναι απολυτως αστοχο, στατιστικα, αυτο που λετε! ΑΝ ξερετε κατι απο μεσα αλλαζει.

 

Τελος τα offtopic, ας μιλησουμε για την κινηταρα που λεγεται Z3c το οποιο ειδα σε dummy και στο πλαινο ειχε σκληρο πλαστικο, ελπιζω λογο του οτι ηταν δειγμα.. Παντως αυτο το μαζεμα στο παχος που του εχει κανει και το μαζεμα των μπεζελ το κανει το τελειο κινητο..και αν παει σε FHD αναλυση ο αντικαταστατης του, χωρις να καταφερει να μεγαλωσει μπαταρια στο ιδιο σασι, τοτε ισως να γινει το πιο VFM Κινητο και το 2015 που θαναι φτηνο, τουμπανο, με μπαταρια 3 ημερων με χρηση..

 

Εικασίες κάνουμε.. και γω μαθηματικό σπουδάζω.. αλλά δεν έχω απτά δεδομένα για να το αποδείξω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά 4 Ρυθμίσεις χρειάζεται να αλλάξεις και να απενεργοποιήσεις το Flash όπου δεν χρειάζεται:

 

1) ΕV

2) Ισορροπία Λευκού (Ήλιος, Συννεφιά, Λάμπα Φθορισμού, Λάμπα πυρακτώσεως, Αυτόματο)

3) ISO

4) Φώτομέτρηση

 

Υπάρχει κι αυτό το site που λέει βασικές οδηγίες:

http://easybasicphotography.com/index.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ που αγοράζω κινητό κάθε 4 χρόνια θα περιμένω μέχρι το Ζ7 Compact:lol:

Πάντως εχω το Sony Ericsson K800 απο το 2006 και πέρασα στρατό μ' αυτό και δουλεύει ακόμα, και το Sony Ericsson Vivaz 4 χρόνια τώρα και είναι σαν καινούργιο. Γι' αυτό επιμένω Sony:)

 

Μη χρησιμοποιειτε την stock camera της Sony...ειναι απαραδεκτη.

δοκιμαστε την "open camera"

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που θεωρείς κοροϊδίστικο το να αγοράσεις βάση φόρτισης, μπορείς να φορτίζεις μέσω της microUSΒ, αν και εφόσον θα είναι ακάλυπτη, οπότε δε θα απαιτείται ούτε dock μαγνητικής φόρτισης ούτε βάση ασύρματης φόρτισης.

 

Έτσι χαλάει το καπάκι και αντίο αδιαβροχοποίηση.

Πόσο δύσκολο σου είναι να παραδεχτείς ότι τα standards όπως το Wireless Qi είναι για το καλό μας και όποια εταιρεία δεν τα ακολουθεί και μας πασάρει proprietary προϊόντα πρέπει να τρώει κράξιμο;

Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση επιθετικού σχολίου

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη χρησιμοποιειτε την stock camera της Sony...ειναι απαραδεκτη.

δοκιμαστε την "open camera"

 

Δεν εχει ρυθμίσεις ISO οπότε για μενα το Open Camera ειναι άχρηστο. Εχω εγκαταστήσει πολλά προγραμματακια και για μενα η Stock της Sony ειναι καλύτερη και δεύτερό έρχεται το Snap Camera HDR(δεν εχει ρυθμίσεις ISO).

Link to comment
Share on other sites

Μη χρησιμοποιειτε την stock camera της Sony...ειναι απαραδεκτη.

δοκιμαστε την "open camera"

Δεν εχει ρυθμίσεις ISO οπότε για μενα το Open Camera ειναι άχρηστο. Εχω εγκαταστήσει πολλά προγραμματακια και για μενα η Stock της Sony ειναι καλύτερη και δεύτερό έρχεται το Snap Camera HDR(δεν εχει ρυθμίσεις ISO).

 

Camera FV-5. Έχει και ISO, κι ένα σωρό άλλες επιλογές. Τη χρησιμοποιώ σαν κύρια κάμερα εδώ και καναδυό βδομάδες στο Z1c μου. Αξίζει τον κόπο, δοκιμάστε την.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι χαλάει το καπάκι και αντίο αδιαβροχοποίηση.

Πόσο δύσκολο σου είναι να παραδεχτείς ότι τα standards όπως το Wireless Qi είναι για το καλό μας και όποια εταιρεία δεν τα ακολουθεί και μας πασάρει proprietary προϊόντα πρέπει να τρώει κράξιμο;

 

Εγω πηρα αυτο και τελος.

 

http://www.ebay.com/itm/Metal-Magnetic-Charging-Cable-W-LED-Indicator-For-Sony-Xperia-Z1-Z3-Z2-Compact-/191286532589?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item2c8990d9ed

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει καθόλου σε φορτιστή?λίγο εξωπραγματικό μου φαίνεται και με υπόλοιπό 42%

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει καθόλου σε φορτιστή?λίγο εξωπραγματικό μου φαίνεται και με υπόλοιπό 42%

 

Ισχυει...μεχρι 8 ωρες οθονη εχω πιασει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει καθόλου σε φορτιστή?λίγο εξωπραγματικό μου φαίνεται και με υπόλοιπό 42%

26% είναι το υπόλοιπο. 42% είναι το ποσοστό χρήσης της οθόνης.

Χρήσιμο θα ήταν να μας πουν τα παιδιά σε τι φωτεινότητα πιάνουν αυτά τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...