Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα, ελα και ειναι 50 μετρα απο το γραφειο μου το ebnb..

εγω εχω βαλει αυτο μπροστα:

http://www.ebay.com/itm/121461434939?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

η αντιστοιχη της nillkin δινει και για πισω μεμβρανη, εδω δεν εχει πισω.

Θα αγορασω απο ebay αν και το εχω σε θηκη και δεν παθαινει τιποτα.

 

και αυτο. εχει παρα πολλα. και σε διαφορες τιμες. ενα να σου πω. πριν το δωσω στη γυναικα μου (ειχα tempered glass και μπρος και πισω) εβγαζα φωτο την μικρη και μου πεφτει απο το χερι οπως καθομουνα στην πολυθρονα στο χαλι. κανει τουμπα και παει στο πλακακι. εσπασε το tempered και η οθονη ανεπαφη. η ανακουφιση!!!

 

@Nikos_Mpl Αν λες αυτες απο τι βλεπω ειναι ξεχωριατα η μπροστα με την πισω και ειναι λιγο ακριβες σαν συνολο

 

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3376&virtuemart_category_id=393&Itemid=71

 

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3377&virtuemart_category_id=393&Itemid=71

 

@gsa1967 χαχα φαντάζομαι βλεμα εκεινη την στιγμη..

 

Γενικα εχετε να προτείνετε καμια εσεις γιατι δεν ειμαι πολυ σχετικος..Σε νορμαλ λεφτα ομως..Μπροστά και πισω...

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αξίζει αγορα μετ/νου 2 μηνών σε κατάσταση καινούργιου στα 280e η να πάω σε καινούργιο?

Προέρχομαι απο ios τα 3 τελευταια χρόνια αλλά μου έλειψε η <ελευεθερία>..

Εχω καταλήξει οτι η sony μου ταιριάζει απλώς αμφιταλαντέυομαι μεταξύ z3 vs z3 c

Οσον αφορά το root διαβάζω οτι υπάρχει το semiroot με κλειδωμένο bootloader και το full root με custom recovery,τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

Η αρβατο θα στο φτιαξει ετσι και αλλιως, δε νομιζω οτι υπαρχει αλλος που κανει στεγανοποιηση εκτος απο αυτην, οποτε στειλτο κατευθειαν εκει. Κατα τα αλλα, μια χαρα θα στην κανει, απο φιλο που ξερω του αλλαξαν οθονη και το δοκιμασαν σε νερο και του εδωσαν εγγυηση.Γενικα κανουν καλη δουλεια.

 

 

 

το doa ειναι 7 ημερες αλλα ημερολογιακες..

 

 

 

Φιλαρακι, μηπως εχει σχεση με το memory leak που εχει η 5.0.2 και δεν το εχουν φτιαξει ακομα? Απο οσο ξερω ειναι θεμα της lollipop και στην 5.1 ή και πιο μετα θα φτιαχτει.

Γενικα και εγω βλεπω μια ασταθεια στη συμπεριφορα του και σκεφτομαι να γυρισω στην 4.4.4

Εν τω μεταξυ 2 ατομα μου ειπαν οτι με καλεσαν ενω δεν ειχα κληση τους, και αρχιζω να σκεφτομαι μηπως εχει γενικα θεμα.

 

το σκέφτηκα για το memory leak, αλλά υποτίθεται ότι όταν γινεται αυτό, δείχνει ότι και καλά ειναι γεμάτη η ram. Κάτι που δεν το βλέπω πουθενά...

 

Και εγώ σκέφτομαι να γυρίσω στην 4.4.4 γιατί το multitasking για εμένα είναι το πιο σημαντικό σημείο του κινητού. Πράγμα το οποίο έχει χαθεί εντελώς, καμία εφαρμογή δεν κρατάει την κατάσταση στην οποία ήταν. Όλες φορτώνουν από την αρχή με το που αλλάξω καρτέλα.........:(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να γυρίσω στην 4.4.4

 

Εγώ το γύρισα κιόλας και έχω άλλο τηλέφωνο...

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δώσω μια ευκαιρία να έρθει η 5.1 μήπως αλλάξουν τα πράγματα, αλλιώς σας ακολουθώ στο παρελθόν :happy:

Έχουμε καμιά πληροφορία του πότε η 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Λέω να δώσω μια ευκαιρία να έρθει η 5.1 μήπως αλλάξουν τα πράγματα, αλλιώς σας ακολουθώ στο παρελθόν :happy:

Έχουμε καμιά πληροφορία του πότε η 5.1?

 

Γιατί δεν γυρνάς στο παρελθόν μέχρι να έρθει η 5.1;

Καμία πληροφορία καθώς πρέπει πρώτα να αναβαθμιστεί όλη η σειρά Ζ και μετά να δούμε για νέες αναβαθμίσεις. Σειρά έχει το Xperia Z.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέω να δώσω μια ευκαιρία να έρθει η 5.1 μήπως αλλάξουν τα πράγματα, αλλιώς σας ακολουθώ στο παρελθόν :happy:

Έχουμε καμιά πληροφορία του πότε η 5.1?

 

εγω κοντευω να τρελαθω.. προχθες εγγραψα οτι μου εκανε τρελο drain.. το πρωι που ξυπνησα βρηκα ολο το ημερολογιο του fb μεσα στο κινητο, ειχε συγχρονισει απο το exchange activesync που το εχω για τα μαιλ.. Αν και πουθενα δε βρηκα πως συγχρονισε ουτε βρηκα τον τροπο να τα σβησω, απλα τα εκανα αποκρυψη απο τα ημερολογια του κινητου. Ομως ειδα οτι απο εκει προερχοταν. Ειχα 5 ωρες fb και μου εβγαλε με το ζορι τη 2η μερα ενω ειχα κανει χαλαρη χρηση.

Σημερα, παλι στη 2η μερα, εχω ηδη 2 ωρες ομιλιας και κανα 2:10 οθονης, και ειμαι στ 45% με 2 ωρες viber το οποιο δεν θυμαμαι να το εχω λιωσει τοσο..αλλα εχω κανει βιντεο κληση και μηνυματα κανα μισαωρο.

Οπως και να εχει, αυτο που διαπιστωνω ειναι οτι η lollipop εχει προοπτικες να παιξει αριστα, αλλα ακομα εχει ασταθεια, σκαμπανευασματα..αν την φτιαξουν και δεν κανει τετοια κουλα, θα εχουμε 2 ημερες για πλακα..και μην ξεχναμε την αυξηση της θερμοκρασιας εξω και την ημερα που εχει μεγαλωσει..εγω το χειμωνα, επιανα συχνα 3 ημερες..τωρα δεν εχω καταφερει με τιποτα..και δε νομιζω οτι φταιει μονο η ρομ για αυτο.

 

Προσωπικα, οσο δεν εχω θεμα με τη μια μερα αυτονομιας, λεω να περιμενω γιατι ερχονται αναβαθμισεις εστω και fix updates, και οχι Upgrade. Αλλα αν δω οτι αργουν, θα παω 4.4.4 και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα ελληνική rom unbranded(726 version) έπειτα από Nordic(690), έχω την εντύπωση πως ειναι πιο σταθερή 5 μέρες που την έχω, λειτουργεί καλύτερα η αυτόματη περιστροφή και σταθερά η χρήση μπαταρίας λειτουργικού 8-11%
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται νεα αναβαθμιση η μαλλον ηδη ξεκινησε η σταδιοδρομια της:p

http://www.xperiablog.net/2015/05/05/sony-details-changelog-for-new-xperia-z2z3-series-lollipop-update/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αξίζει αγορα μετ/νου 2 μηνών σε κατάσταση καινούργιου στα 280e η να πάω σε καινούργιο?

Προέρχομαι απο ios τα 3 τελευταια χρόνια αλλά μου έλειψε η <ελευεθερία>..

Εχω καταλήξει οτι η sony μου ταιριάζει απλώς αμφιταλαντέυομαι μεταξύ z3 vs z3 c

Οσον αφορά το root διαβάζω οτι υπάρχει το semiroot με κλειδωμένο bootloader και το full root με custom recovery,τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

 

Και γω το σκεφτομαι για μεταχειρισμενο 2-3 μηνων..εχω βρει στα 270e..τι λετε?αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αξίζει αν σ αρέσει το κόμπακτ μέγεθος του.(Εγώ ήμουν λίγο τυχερός που το είχα βρει 2 μηνών στα 230) :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και γω το σκεφτομαι για μεταχειρισμενο 2-3 μηνων..εχω βρει στα 270e..τι λετε?αξιζει?

 

Αξιζει!!! κκι'εγω εδωσα το iphone 5 280 και εβαλα 20 ευρο και το πηρα μεταχειρησμενο 3 βδομαδων.+ 40 ευρο μια μαγνητικη βαση αυθεντικη.

 

υ.γ.θα το καταλαβεις με την πολυ καλη μπαταρια.και το μαμημενο δεν κρασαρει με τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες οσο και να ψαχνω αλλο κινητο δεν βρισκω κατι καλυτερο συνολικα οσο τουτο εδω.

Παντα μιλαμε σε σχεση με τι θελουμε, γιατι αν θες την καλυτερη καμερα σιγουρα δεν την εχει αλλα ειναι παρα πολυ καλη και εκει, με κορυφαιο στοιχειο την μπαταρια και φυσικα τις πολυ καλες επιδοσεις για ανδροιδ κατω των 5". Νομιζω οτι εχει το τελειο μεγεθος για κινητο (και οχι τουβλο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο. Έβαλα tempered glass και η λειτουργία του διπλού χτυπηματος για να ανοίξει η οθόνη δε λειτουργεί σωστά, έχετε και σεις το ίδιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο. Έβαλα tempered glass και η λειτουργία του διπλού χτυπηματος για να ανοίξει η οθόνη δε λειτουργεί σωστά, έχετε και σεις το ίδιο θέμα;

 

μια χαρα δουλευει στο δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο. Έβαλα tempered glass και η λειτουργία του διπλού χτυπηματος για να ανοίξει η οθόνη δε λειτουργεί σωστά, έχετε και σεις το ίδιο θέμα;

 

ναι σε ολα τα κινητα που εχω βαλει αλλαζει η ευαισθησια. μετα που εβγαλα σε ενα ειδα παλι την ιδια.

Βασικα, οταν κρατας το κινητο στην κλασσικη θεση χρησης με τον αντιχειρα, ακουει παντα..

Οταν το εχεις σε τραπεζι ομως και το χτυπησεις 2 φορες δενακουει σταθερα..Εγω βλεπω δηλαδη στατιστικα οτι στον αντιχειρα ειναι οκ.

Δεν ξερω τι εχει ο αντιχειρας και τον ακουει :lol::lol: :p αλλα ετσι ειναι.

Τελος, οταν θελω να το ανοιξω πανω στο τραπεζι με double tap, απλα το χτυπαω παραπανω φορες, 5-6 και ακουει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επειδη διαβαζω ολα αυτα που λετε για την Lollipop και κυριως επειδη δεν εχω κανενα προβλημα/παραπονο απο την 4.4.4 , δεν εκανα ποτε το update και ειναι τελειο οπως οταν το πηρα.

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα και εγω στην παρεα σας εδω και 2 εβδομαδες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το z3c

Μπορω να πω ότι με πείσατε εσεις εδώ μεσα όταν αρχισα να ψαχνω για κινητο

Καμια σχεση με το iphone που ειχα πριν

Το εχω αφησει στην 4.4.4 που ειχε απο τη μανα του

Πως μπορω να βγαλω το εικονιδιο των ενημερώσεων πανω αριστερα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα και εγω στην παρεα σας εδω και 2 εβδομαδες και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το z3c

Μπορω να πω ότι με πείσατε εσεις εδώ μεσα όταν αρχισα να ψαχνω για κινητο

Καμια σχεση με το iphone που ειχα πριν

Το εχω αφησει στην 4.4.4 που ειχε απο τη μανα του

Πως μπορω να βγαλω το εικονιδιο των ενημερώσεων πανω αριστερα?

 

Ρυθμίσεις, Εξατομίκευση, Διαχείριση Ειδοποιήσεων και ξετικάρεις το Update Center.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Μονο σε μενα φαινονται τα κουμπια του πολυ χαλαρα? Και ακουγονται "Τακ τακ" οταν τα πατάς ?

 

(πρωην κατοχος z3 μεταπηδησα σε z3 compact λογω μεγεθους)

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ.

Μαύρο εννοείται.

Τώρα αναμονή λίγες ημέρες.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...