Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επιδιορθωση τηλεφωνου μεσω του Sony PC Companion διαγραφει κατι απο το τηλεφωνο ?

 

Εεε παιδια ? Χανεται κατι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλα πρεπει να παρεις εναν φορτιστη στα 2A. αλλα θα φθειρεις την μπαταρια σου πιο γρηγορα και εκει που θα σου εβγαζε 2 χρονακια με καλη αυτονομια, στον χρονο ισως ειναι για πεταμα αν δεν κανεις και σωστη χρηση..εγω θα σου ελεγα να μεινεις οπως εισαι..

το quick charge ενεργοποιείται σε αλλα volt και οχι με 2,0Α φορτιστη μαλλον εχεις κανει λαθος

:cool:
Link to comment
Share on other sites

το quick charge ενεργοποιείται σε αλλα volt και οχι με 2,0Α φορτιστη μαλλον εχεις κανει λαθος

 

Όντως παίζει στα 3 αμπερ. Όπως και να έχει δε θα το συνιστούσα για χρήση κινητού πάνω από χρόνο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καποιος/α απο εσας το απο κατω ?

Για root ριξτε μια ματιά σε αυτό το tool

 

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε καποιος/α απο εσας το απο κατω ?

 

Και εδώ η συνεχεια. Πραγματικα ευχάριστα νέα αν και επειδή είμαστε κοντά στην lollipop εκδοση θα περιμένω να δω τι θα κανουν και εκει

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον αυτήν την στιγμή το κινητό είναι στα 93% και με απενεργοποιημένο το stamina δείχνει αυτονομία 1 ημέρα και 9 ώρες (και σε κατάσταση αναμονής δείχνει 1ημερα και 15 ώρες).

 

Τώρα αν ενεργοποιήσω την υπηρεσία stamina δείχνει αυτονομία 1 ημέρα και 23 ώρες (και σε κατάσταση αναμονής (3 ημέρες και 16 ώρες)

 

Κάτι δεν πάει καλά; Πέρασα από service point στο Ίλιον και μου πέρασαν εκ νέου λογισμικό. Αλλά και πάλι μετά από 1 εβδομάδα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

 

Τέλος έχω ενεργοποιημένο το wifi μέσω τοποθεσίας, είναι αποθηκευμένα τα δίκτυα αλλά πότε δεν συνδέεται αυτόματα.

 

Δυστυχώς είμαι απογοητευμένος από το συγκεκριμένο κινητό… το κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας…

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και ένα μήνα.

Έχω κάποιες απορίες. Το τηλέφωνο πλήρες φορτισμένο με κλειστό wi-fi 3g , gps και συγχρονισμός, με καμιά άλλη εφαρμογή εγκατεστημένη (αλλά μόνο με της εφαρμογές τις εργοστασιακές) αν είναι σε κατάσταση αναμονής πχ 8 ώρες αχρησιμοποίητο πόσο θα έπρεπε να έχει πέσει η μπαταριά από το 100%; Η φωτεινότητα της οθόνης είναι στην μέση…..

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον αυτήν την στιγμή το κινητό είναι στα 93% και με απενεργοποιημένο το stamina δείχνει αυτονομία 1 ημέρα και 9 ώρες (και σε κατάσταση αναμονής δείχνει 1ημερα και 15 ώρες).

 

Τώρα αν ενεργοποιήσω την υπηρεσία stamina δείχνει αυτονομία 1 ημέρα και 23 ώρες (και σε κατάσταση αναμονής (3 ημέρες και 16 ώρες)

 

Κάτι δεν πάει καλά; Πέρασα από service point στο Ίλιον και μου πέρασαν εκ νέου λογισμικό. Αλλά και πάλι μετά από 1 εβδομάδα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

 

Τέλος έχω ενεργοποιημένο το wifi μέσω τοποθεσίας, είναι αποθηκευμένα τα δίκτυα αλλά πότε δεν συνδέεται αυτόματα.

 

Δυστυχώς είμαι απογοητευμένος από το συγκεκριμένο κινητό… το κινητό είναι ελληνικής αντιπροσωπείας…

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου κινητού εδώ και ένα μήνα.

Έχω κάποιες απορίες. Το τηλέφωνο πλήρες φορτισμένο με κλειστό wi-fi 3g , gps και συγχρονισμός, με καμιά άλλη εφαρμογή εγκατεστημένη (αλλά μόνο με της εφαρμογές τις εργοστασιακές) αν είναι σε κατάσταση αναμονής πχ 8 ώρες αχρησιμοποίητο πόσο θα έπρεπε να έχει πέσει η μπαταριά από το 100%; Η φωτεινότητα της οθόνης είναι στην μέση…..

 

καταρχην πες μας στην πραξη ποσο σου βγαζει? τι χρηση κανεις και ποση διαρκεια σου βγαζουν?

Εγω δεν εχω κατσει ποτε να δω τα νουμερα αυτα τα οποια προκυπτουν με διαφορους τροπους αλλα δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικη χρηση, παρα μονο μια θεωρητικη ενδειξη.

Εγω με το κινητο σε πληρη χρηση, δηλαδη δεδομενα ανοιχτα,wifi ανοιχτο, gps ανοιχτο, (το wifi βασει τοποθεσιας το σταματησα καθως δεν εχει πολυ νοημα, κλειστο και μην του δινεις σημασια), με stamina ανοιχτο αλλα με εξαιρεση των εφαρμογων viber/whatsapp/fb/sportsatracker/strava οι οποιες δε θελω να μου κοβονται κτλ, και με φωτεινοτητα στο αυτοματο και στη μεση, βγαζω απο 2 ημερες αν το λιωσω, δηλαδη να μιλαω ολη μερα με μηνυματα viber/fb (αρα οθονη αναμενη πολλες ωρες και χρηση δεδομενων κτλ) και με 3-4 ωρες strava και sportstracker και 2 ωρες ομιλιας

και 3-4 μερες αν κλεινω 3G οταν δεν το χρειαζομαι, πχ ειμαι εξω σε δουλειες και δεν εχω καλο σημα κτλ κτλ.

 

Τα νουμερα δεν τα εχω κοιταξει, αλλα εσενα σου βγαζει 2 ημερες? κανεις μια παρομοια χρηση?

 

Α! τελος θα ηθελα να σου πω οτι το να το στησεις σωστα το κινητο ειναι πολυ σημαντικο, εγω πχ διαγραφω ολες τις αχρηστες εφαρμογες που ειχε μεσα, ή τα mail μου πχ τα βαζω να συγχρονιζονται συχνα τη μερα αλλα απο το απογευμα και μετα τα αραιωνω, γενικα κανω ενα προσεκτικο πρωτο στησιμο γιατι παιζει ρολο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι τυπική σχεδόν ομιλία ούτε 10 με 20 λεπτά την μέρα, Κανά sms και λίγο face και πλοήγηση Internet όχι youtube . κρατά 1.5 με 2 μερες μέρες είτε με stamina ενεργοποιημένο είτε και χωρίς stamina… α και από το απόγευμα συνδέεται μέσω wifi μιας και είμαι σπίτι… δεν ξέρω ένας γνωστός μου έχει ένα Motorola των 200 ευρώ και το οποίο με ιδία χρήση κρατά 3 με 4 μέρες!!!! Απογοήτευση το xperia z3 !
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι τυπική σχεδόν ομιλία ούτε 10 με 20 λεπτά την μέρα, Κανά sms και λίγο face και πλοήγηση Internet όχι youtube . κρατά 1.5 με 2 μερες μέρες είτε με stamina ενεργοποιημένο είτε και χωρίς stamina… α και από το απόγευμα συνδέεται μέσω wifi μιας και είμαι σπίτι… δεν ξέρω ένας γνωστός μου έχει ένα Motorola των 200 ευρώ και το οποίο με ιδία χρήση κρατά 3 με 4 μέρες!!!! Απογοήτευση το xperia z3 !

 

την φωτεινοτητα που την εχεις? οταν λες χρηση ιντερνετ, σημαινει οτι μπορει να καθεσαι με την οθονη ανοιχτη 4 ωρες και στο 100% φωτεινοτητα. Δωσε λιγα στοιχεια παραπανω.

Δε νομιζω οτι μπορεις να λες απογοητευση οταν βλεπεις τι ενθουσιασμος υπαρχει στο νημα μετα απο τοσο καιρο, δεν ηταν πυροτεχνημα αλλα αξιζε..Γιαυτο θεωρω πως, ειτε εχεις προβληματικη συσκευη ειτε κατι δεν κανεις σωστα. Πχ αν εχεις το 4G ανοιχτο και δεν πιανεις ουτε 3G δεν το βοηθας, ψαχνει για σημα και την τρως την μπαταρια χωρις λογο. Εγω πχ ειμαι επαρχια και το εχω στο 3G/gsm.

Επισης συγχρονισμο αρχειων δεν κανω καθως τα εχω σε microSD Και τα κανω με copy/paste μια στο τοσο.

Επισης δεν εχω στο FB ανοιχτα τα παντα, οπως συγχρονισμο εικονων επαφων κτλ, καθως ολα αυτα τρωνε μπαταρια και εαν ο φιλος σου με το motorola δεν τα εχει λογικο ειναι να βγαζει 3 μερες.. και ενα νοκια των 50 ευρω βγαζει 10 μερες γιατι δεν εχει τιποτα να καταναλωσει..

Το θεμα δεν ειναι μονο ποσο μεγαλη μπαταρια εχεις, αλλα και πως τη χρησιμοποιεις.

Εγω πχ δε θελω να γεμιζουν οι επαφες εικονες γιατι προτιμω να βγαζω 3 ημερες μπαταρια. την ξερω την φατσα αυτου που καλω, δεν χρειαζεται να τη βλεπω.

αν θες να σε βοηθησουμε, δωσε πληροφοριες, αλλιως ειτε δε θα μαθεις να το στηνεις σωστα ειτε θα μεινεις με μια προβληματικη πχ μπαταρια και δε θα το διαπιστωσεις ποτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το κυριότερο που δεν μας είπες είναι αν έχεις καθαρίσει τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, πολλές απο αυτές φορτώνονται αυτόματα και λειτουργούν στο παρασκήνιο. Κάνε uninstall ή disable οτι δεν χρειάζεσαι και ρύθμισε σωστά αυτά που θα κρατήσεις - π.χ. η ενημέρωση για τον καιρό είνια by default στο κάθε 1 ώρα, κάντο κάθε 12!
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι στην μέση με προεπιλογή προσαρμογή στις συνθήκες φωτισμού. Χρησιμοποιώ 3G/gsm . είναι απενεργοποιημένη όλοι οι συγχρονισμού με facebook gmail κλπ. Μπορείς να μου πεις με όλα κλειστά και flight mode η μπαταριά από 100% σε 8 ώρες τι ποσοστό μπορεί να έχει χάσει. ;

Τέλος με stamina ενεργοποιημένο το φορτίζω όταν πάει η μπαταριά 18% και στην οθόνη μετά από 1,5 με 2 μέρες η οθόνη είναι ενεργοποιημένη περίπου 3,5 με 4 ώρες…

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα είναι στην μέση με προεπιλογή προσαρμογή στις συνθήκες φωτισμού. Χρησιμοποιώ 3G/gsm . είναι απενεργοποιημένη όλοι οι συγχρονισμού με facebook gmail κλπ. Μπορείς να μου πεις με όλα κλειστά και flight mode η μπαταριά από 100% σε 8 ώρες τι ποσοστό μπορεί να έχει χάσει. ;

Τέλος με stamina ενεργοποιημένο το φορτίζω όταν πάει η μπαταριά 18% και στην οθόνη μετά από 1,5 με 2 μέρες η οθόνη είναι ενεργοποιημένη περίπου 3,5 με 4 ώρες…

 

λοιπον, θεωρω οτι δεν εχει προβλημα το κινητο σου, απλα κατι θελει ακομα για να κραταει λιγο παραπανω.

Πχ, εγω ειμαι στη δουλεια με wifi Ολη μερα. Αν εσυ το εχεις ολη μερα με 3G και πας σπιτι βραδυ με wifi λογικο ειναι να εχεις παραπανω καταναλωση μπαταριας στις ιδιες ωρες οθονης. 4 ωρες οθονης δεν ειναι λιγες, αν ειναι σε 3G ολη μερα με πχ μετριο σημα ή αν δουλευει στο τερμα η φωτεινοτητα λογω αυτοματου κτλ. Απλα θα πρεπει να το δεις σε συναρτηση με αλλες εφαρμογες που τρεχουν κτλ, οπως λενε τα παιδια παραπανω.

 

το βραδυ που το αφηνω ανοιχτο με wifi ανοιχτο και χωρις flight μπορει να μην φαει ουτε 2%. Αναλογως τι κινηση θαχει και ποσες ωρες θα ειναι, αντε να πεσει μεχρι 3-4%.σε flight ισως να πεσει 1%.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σε κατάσταση flight mode με κλειστά τα πάντα χάνει ένα 10 %με 12%. Θα το τσεκάρω και πάλι. Με έχει προβληματίσει το συγκεκριμένο κινητό. Είχα πριν το xperia t το οποίο το άλλαξα με το xperia z3 για να έχω καλύτερη μπαταριά…

 

Ευχαριστώ πάντως θα επανέλθω με νεότερα!

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σε κατάσταση flight mode με κλειστά τα πάντα χάνει ένα 10 %με 12%. Θα το τσεκάρω και πάλι. Με έχει προβληματίσει το συγκεκριμένο κινητό. Είχα πριν το xperia t το οποίο το άλλαξα με το xperia z3 για να έχω καλύτερη μπαταριά…

 

Ευχαριστώ πάντως θα επανέλθω με νεότερα!

 

φιλε μου, αλλαξε ρομ. Μηπως φταιει αυτη αν δεν κανεις εσυ κατι λαθος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σε κατάσταση flight mode με κλειστά τα πάντα χάνει ένα 10 %με 12%. Θα το τσεκάρω και πάλι. Με έχει προβληματίσει το συγκεκριμένο κινητό. Είχα πριν το xperia t το οποίο το άλλαξα με το xperia z3 για να έχω καλύτερη μπαταριά…

 

Ευχαριστώ πάντως θα επανέλθω με νεότερα!

 

αυτο ειναι αδυνατον. Κανονικα χανει 5-6% στο 8ωρο κι αν βαλεις ultra stamina (αντι για flight mode) 1-2%. Για stock rom μιλαω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σε κατάσταση flight mode με κλειστά τα πάντα χάνει ένα 10 %με 12%. Θα το τσεκάρω και πάλι. Με έχει προβληματίσει το συγκεκριμένο κινητό. Είχα πριν το xperia t το οποίο το άλλαξα με το xperia z3 για να έχω καλύτερη μπαταριά…

 

Ευχαριστώ πάντως θα επανέλθω με νεότερα!

 

κανε απενεργοποιηση ή διαγραφη ολων οσων αναφερω εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5861010#post5861010

στο παρελθον ειχε αναφερθει πχ οτι η εφαρμογη ειδησεις και καιρος δημιουργει τετοια προβληματα, battery drains.

Εγω λοιπον ολες οσες εχω εκει τις εχω απενεργοποιησει, και πολλες ακομα, οπως το antivirus που δινει και ειναι αχρηστο, το εχω διαγραψει..

 

Μια μερα που θα κανω επαναφορα το κινητο θα φτιαξω μια λιστα και με οσες εχω διαγραψει, καθως αυτες ειναι οι απανεργοποιημενες που τις εγγραψα οπως τις εβλεπα..

 

επισης, για μενα καλο θα ηταν να κανεις επαναφορα του κινητου και να κανουμε παρεα μια μια ρυθμιση εφαρμογων. Γενικα στον υπνο εμενα δεν χανει σχεδον καθολου ανοιχτο, οχι με flight που λες εσυ.. Και το να ειναι κακη η μπαταρια μου φαινεται απιθανο..κατι αλλο φταιει..κυριως εφαρμογες που τραβανε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με την επιδιορθωση τηλεφωνου μεσω του Sony PC Companion διαγραφεται κατι απο το τηλεφωνο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με την επιδιορθωση τηλεφωνου μεσω του Sony PC Companion διαγραφεται κατι απο το τηλεφωνο ?

 

εξαρταται τι θα επιλεξεις, εγω θα του εκανα εξ αρχης επαναφορα τηλεφωνου και διαγραφη ολων, και μετα επανεγκατασταση λειτουργικου με διαγραφη ολων να ειναι σωστη και καθαρη η νεα αυτη εγκατασταση και να σιγουρευτουμε οτι δεν φταιει κατι απο αυτα που ειναι ηδη μεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δοκιμασε κανεις αυτο? Εγω παντως δεν καταφερα να το επιτυχω.

Έχεις κάνει υποθέτω το root πρώτα εε; Κανονικά πέρασε σε εμένα πάντως το 2.8.1

Link to comment
Share on other sites

Μα υποτίθεται ότι γίνεται και με κλειδωμένο bootloader και χωρίς root, έτσι λέει τουλάχιστον. Καταρχήν έχει βγει root για κλειδωμενους bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται χωρίς root, ναι έχει βγεί από τις 24 root χωρίς να ξεκλειδώσεις τον bootloader, αλλά θα πρέπει να γυρίσεις σε παλιότερη εκδοση της rom, που σημαίνει wipe... ;)

Root-Backup DRM

στο 37. Αν δεν σου κάνει mount το system rw (όπως σε εμένα), κάνε ΑΥΤΟ

SD Write Access

Edited by papatsonis
Link to comment
Share on other sites

ok το εκανα αλλα εχω ενα προβλημα: Τα recovery ειναι σε λαθος αναλυση και βλεπω μονο ενα μερος του μενου στην οθονη. Ειδικα το TWRP ειναι αδυνατο να το χρησιμοποιησεις!

Τωρα φλασαρα το zip με το update της stock και ολα φαινονται οκ. Οποτε τωρα φλασαρουμε οτι θελουμε χωρις προβλημα, σωστα? Μια χαρη μονο θελω, εξηγησε μου με λιγα λογια τι ειναι τα DRM keys και γιατι πρεπει να τα κανουμε backup. Αυτο δεν ειναι για την περιπτωση μου ξεκλειδωσουμε τον bootloader?

 

edit: δε δουλευει το wifi!:dash::rocket:

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...