Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι περιορισμός του Android 4.4.4, όχι του κινητού. Τώρα που θα γίνει η αναβάθμιση στο Android 5, πιστεύω θα λυθεί το πρόβλημα.

 

Δηλαδή με την lollipop θα μπορούμε να μεταφέρουμε τα αρχεία μας στη sd? Εαν ισχύει αυτό είναι ευχάριστο νέο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή με την lollipop θα μπορούμε να μεταφέρουμε τα αρχεία μας στη sd? Εαν ισχύει αυτό είναι ευχάριστο νέο...

 

Ναι,τα μεχρι τωρα δημοσιευματα αυτο λενε...;):D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και ποτέ με το καλό θα έρθει η νέα αναβάθμιση; Έχουν δώσει ημερομηνία;

 

Αρχές του 2015 απο επίσημη ανακοίνωση. Τώρα βέβαια το "αρχές" μπορεί να σημαίνει μέχρι και Μάιο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και ποτέ με το καλό θα έρθει η νέα αναβάθμιση; Έχουν δώσει ημερομηνία;

 

Έχουν πει από αυτό το μήνα . Πάντως την αναβάθμιση Lollipop θα την πάρει από τα πρώτα το Ζ3 compact και Ζ3 όπως είχαν πει και μετά τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχεται sms με κλήση που έχασα. Το ανοίγω, πατάω πανω στον αριθμό και μου βγάζει να τον ανοιξει ή με την στοκ εφαρμογη κλήσεων ή με το σκαιπ. Πατάω την στοκ εφαρμογή και από κάτω ΠΑΝΤΑ. Την επόμενη φορά μου ξαναβγάζει την επιλογή, και ξανα και ξανα... Τυχαίνει σε κανέναν άλλο; Να ξηλώσω το σκαιπ; Αφού και εκείνο το χρειάζομαι κάποιες φορές...
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ ακόμα περιμένω (DOA), Χθές είμαι για καφέ με τον ξάδερφο πού έχει το ίδιο εδώ και 2 εβδομάδες, του λέω για το πρόβλημα στην οθόνη του δικού μού και λέει για ρίξε μια ματιά και στο δικό μου και τσουπ yellow tint και σε εκείνο. Δεν το είχε πάρει πρέφα τόσες ημέρες και ηταν μες την τρελή χαρά με το κινητό. Από την στιγμή που το εντόπισε το μάτι πάει εκεί κατ ευθείαν. Δεν μου παν καλά τα πράματα τελευταία και καίω και άλλους :)
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ ακόμα περιμένω (DOA), Χθές είμαι για καφέ με τον ξάδερφο πού έχει το ίδιο εδώ και 2 εβδομάδες, του λέω για το πρόβλημα στην οθόνη του δικού μού και λέει για ρίξε μια ματιά και στο δικό μου και τσουπ yellow tint και σε εκείνο. Δεν το είχε πάρει πρέφα τόσες ημέρες και ηταν μες την τρελή χαρά με το κινητό. Από την στιγμή που το εντόπισε το μάτι πάει εκεί κατ ευθείαν. Δεν μου παν καλά τα πράματα τελευταία και καίω και άλλους :)

 

Εικόνες μπορείς να μας δείξεις?

Link to comment
Share on other sites

Εικόνες μπορείς να μας δείξεις?

 

Το δικό μου είναι για (DOA) εδώ και μια εβδομάδα και ο ξάδερφος είναι από άλλη πόλη. Αύριο θα πάρει τηλ για να σταλεί για service. Στο μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας ενα ποιό λευκό σημείο στο λευκό φόντο της οθόνης, στο οποίο η οθόνη μπλεδίζει. Σε γνώστες πού έχουν περάσει τηλέφωνα από τα χέρια τούς είναι αντιληπτό από την πρώτη στιγμή.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

διαβασα τοσα πολλα που τελικα μπερδευτηκα ακομη πιο πολυ.οσο αναφορα την αγορα του Sony Xperia Z3 Compact να ειναι ευρωπαικο/ελληνικο?κοιταζω κ εγω απο Skroutz μιας και οι τιμες ειναι καλυτερες
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη,βλεπω σε διαφορα καταστηματα να αναγραφουν διαφορετικα τον επεξεργαστη πχ Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 η Qualcomm Quad Core η

Krait 400 .μιλαμε για τον ιδιο επεξεργαστη?

Edited by joepower7
Link to comment
Share on other sites

διαβασα τοσα πολλα που τελικα μπερδευτηκα ακομη πιο πολυ.οσο αναφορα την αγορα του Sony Xperia Z3 Compact να ειναι ευρωπαικο/ελληνικο?κοιταζω κ εγω απο Skroutz μιας και οι τιμες ειναι καλυτερες

 

ευρωπαικο και φθηνοτερο.δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα.εγω ευρωπαικα παιρνω τα τελευταια χρονια.χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

 

 

και κατι ακομη,βλεπω σε διαφορα καταστηματα να αναγραφουν διαφορετικα τον επεξεργαστη πχ Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 η Qualcomm Quad Core η

Krait 400 .μιλαμε για τον ιδιο επεξεργαστη?

Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 εχει και γενικα η sony σχεδον σε ολα της τα μοντελα επιλεγει Qualcomm Snapdragon

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικο και φθηνοτερο.δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα.εγω ευρωπαικα παιρνω τα τελευταια χρονια.χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

 

 

 

Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801 εχει και γενικα η sony σχεδον σε ολα της τα μοντελα επιλεγει Qualcomm Snapdragon

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν υπάρχει λόγος για custom firmware για μένα γιατί όλα τρέχουν ομαλά και σε περίπτωση root θα χάσεις τους αλγόριθμους της Sony, xloud για τον ήχο, bravia engine για την οθόνη, και bionz για την κάμερα. Επίσης το stamina κάνει καλή δουλίτσα. (αν έχεις PS4 θα χάσεις και το remote play). Περίμενε να βάλεις και το lollipop και βλέπεις, btw το ενοχλητικό sony select που έβγαινε μαζί με το Google Now στο drag του home button έχει πλέον εξαφανιστεί με το τελευταίο update (στο Z3 που έχω τουλάχιστον)..

 

Μια παρατηρηση,με το ροοτ δε χανεις τους αλγοριθμους.Με το να ξεκλειδωσεις τον bootloader τους χανεις.Βεβαια custom rom=ξεκλειδωμα bootloader=χασιμο αλγοριθμων.Βεβαια βρεθηκε λυση απο τους καμμενους του xda ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση,με το ροοτ δε χανεις τους αλγοριθμους.Με το να ξεκλειδωσεις τον bootloader τους χανεις.Βεβαια custom rom=ξεκλειδωμα bootloader=χασιμο αλγοριθμων.Βεβαια βρεθηκε λυση απο τους καμμενους του xda ;)

Καλημέρα δώσε αν θες περισσότερες πληροφορίες με ένα λινκ από XDA.Υπαρχει τρόπος να κάνεις root χωρίς να ξεκλειδώσεις bootloader; Αν ναι μετά πως το επαναφερεις σε εργοστασιακή μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ξερει κανεις να μου πει γιατι ενω εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια "Πολυ ζωντανη λειτουργια" στην Βελτιωση εικονων,οταν κλειδωσω την οθονη και μετα απο λιγο την ξαναανοιξω με γυρναει απο μονο του στην επιλογη "Απενεργοποιημενη"?Εχω stamina on,αλλά στην αρχη δεν μου το εκανε...:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ξερει κανεις να μου πει γιατι ενω εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια "Πολυ ζωντανη λειτουργια" στην Βελτιωση εικονων,οταν κλειδωσω την οθονη και μετα απο λιγο την ξαναανοιξω με γυρναει απο μονο του στην επιλογη "Απενεργοποιημενη"?Εχω stamina on,αλλά στην αρχη δεν μου το εκανε...:wacko:

 

μηπως εχεις χαμηλη μπαταρια και παει σε λειτουργια χαμηλης μπαταριας? (πχ κατω απο 20%)?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις χαμηλη μπαταρια και παει σε λειτουργια χαμηλης μπαταριας? (πχ κατω απο 20%)?

 

Δεν νομιζω γιατι ποτέ δεν αφηνω την μπαταρια να πεσει κατω απο 40%.Το φορτιζω παντα,αν εννοεις αυτο...

EDIT:Το βρηκα,ειχα ενεργοποιησει το υπομενου "Εκτεταμενη χρηση" στο Στάμινα και γι αυτο το εκανε αυτο...Ευχαριστω Νικ...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω γιατι ποτέ δεν αφηνω την μπαταρια να πεσει κατω απο 40%.Το φορτιζω παντα,αν εννοεις αυτο...

 

το δοκιμασα και μου λειτουργει σωστα, θα το αφησω ως αυριο να δω αν θα αλλαξει..το ειχα απενεργοποιημενο μιας και μαρεσουν φυσικα χρωματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση,με το ροοτ δε χανεις τους αλγοριθμους.Με το να ξεκλειδωσεις τον bootloader τους χανεις.Βεβαια custom rom=ξεκλειδωμα bootloader=χασιμο αλγοριθμων.Βεβαια βρεθηκε λυση απο τους καμμενους του xda ;)

 

Οπότε, πού βρισκόμαστε αυτή τη στιγμή σε σχέση με το rooting του Z3c; Ενδιαφέρομαι για το root και για την εγκατάσταση custom roms βασισμένες στη μανίσια. Στο Z1c δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα του bootloader για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο, ισχύει το ίδιο και για το Z3c;

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζω με το μαγνητικό καλώδιο κάνει περιστροφή οθόνης χωρίς να έχω ενεργοποιημενη την αυτόματη περιστροφή.. Είναι φυσιολογικό ?νομίζει ότι είναι σε ντοκ ?
Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζω με το μαγνητικό καλώδιο κάνει περιστροφή οθόνης χωρίς να έχω ενεργοποιημενη την αυτόματη περιστροφή.. Είναι φυσιολογικό ?νομίζει ότι είναι σε ντοκ ?

 

Και εμενα το κανει μόλις το βαζω στο μανγητικο dock DK48. Μαλλον μπερδεύεται το κινητο νομίζοντας οτι ειναι στο dock γι' αυτο κανει. Μπες Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα Xperia, μηπως απενεργοποιείται απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φορτίζω με το μαγνητικό καλώδιο κάνει περιστροφή οθόνης χωρίς να έχω ενεργοποιημενη την αυτόματη περιστροφή.. Είναι φυσιολογικό ?νομίζει ότι είναι σε ντοκ ?

 

Ποιο μαγνητικο καλωδιο εχεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...