Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βαλει κανεις την τελευταια stable Α?

εννοω την 4.2.2.1Α

 

δεν την εχω βαλει αν και μου εχουν μιλησει με τα καλυτερα λογια.

Πιστευω εχει και καλη μπαταρια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει βαλει κανεις την τελευταια stable Α?

εννοω την 4.2.2.1Α

 

δεν την εχω βαλει αν και μου εχουν μιλησει με τα καλυτερα λογια.

Πιστευω εχει και καλη μπαταρια.

 

λεω να την βαλω γιατι η μπαταρια στην 4.2.2 ειναι μαυρο χαλι ενω μεχρι την 4.2.1 ημουνα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.

το ξαναπήρα το κινητό σε ασπρο 16αρι :D

 

Περασα αμέσως την τεστ 4.2.1 που λέγατε οτι ηταν καλύτερο, έστησα το κινητό και ολα οκ. Μου φαινόταν λίγο βαρύ το σκρολάρισμα αλλα οκ.

αντουτου τεστ 52000+

 

Το μεσημέρι ξεκίνησα να κατεβάζω την stable 4.2.2.1... ε δεν αργησα να την περάσω, χωρίς clear data.

Το σκρολάρισμα εγινε ΠΟΛΥ καλύτερο. το αντουτου εβγαλε 51000

Βεβαια μου εμφάνισε κάποιες δυσλειτουργίες με το fb. το εσβησα και το εγκατέστησα εκ νέου και μένει να δω αν ειναι ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

H 4.2.2A ειναι εντελως χαλια για την μπαταρια,απαραδεκτη.

 

Λυπάμαι αλλά εμένα στο θέμα μπαταρία ολόιδια μου φαίνεται και η stable 2.2.1A... :cry: Τη μερα μου την βγάζει όμως, οριακά, με 3 ωρες οθονη μεχρι το 20% ΑΛΛΑ ήμουν ολη μερα στο δρομο, 3g/4g/wifi ΣΥΝΕΧΕΙΑ κατι ηταν συνδεδεμένο. Πιστευω πως αναμενουμε καμια καλη τεστ παλι.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά εμένα στο θέμα μπαταρία ολόιδια μου φαίνεται και η stable 2.2.1A... :cry: Τη μερα μου την βγάζει όμως, οριακά, με 3 ωρες οθονη μεχρι το 20% ΑΛΛΑ ήμουν ολη μερα στο δρομο, 3g/4g/wifi ΣΥΝΕΧΕΙΑ κατι ηταν συνδεδεμένο. Πιστευω πως αναμενουμε καμια καλη τεστ παλι.

 

καταλαβα...βουρ για 4.2.1 :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οντως η 4.2.1 ειχε λιγο καλυτερη μπαταρια..αλλα περιμενω να φτιαξει και εδω μιας και φοραω την τελευταια..δεν αλλαζω υπομονη

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, αξιζει η μεταβαση απο το mx4 --> στο Pro?

σκεφτομαι να δωσω το GOLD και να παρω το PRO White

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, αξιζει η μεταβαση απο το mx4 --> στο Pro?

σκεφτομαι να δωσω το GOLD και να παρω το PRO White

 

για μενα που τα εχω δει και τα δυο μαζι διπλα....δεν αξιζει.

περισσοτερο λογω μπαταριας.

 

σε ενα μηνα ισως αλλα μεχρι τοτε θα εχουν βγει τα τερατα HTC M9,Sammy S6 οποτε εκει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για μενα που τα εχω δει και τα δυο μαζι διπλα....δεν αξιζει.

περισσοτερο λογω μπαταριας.

 

σε ενα μηνα ισως αλλα μεχρι τοτε θα εχουν βγει τα τερατα HTC M9,Sammy S6 οποτε εκει....

 

δεν αλλαζω απο Meizu :)

Το Pro τι αυτονομια σου βγαζει?εχει ουσιαστικη διαφορα η οχι?

το πουλας :) :D

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ βρίσκω την μπαταρία της 4.2.1 κάπως καλύτερη αλλά όχι ότι στο τελευταίο update είναι άσχημη. Για τη μέση χρήση που του κάνω συνεχίζει να μου δίνει περίπου 5 ώρες ost και αναμονή πάνω από μέρα. Δεν χρησιμοποιώ όμως 3g/4g οπότε σίγουρα παίζει το ρόλο του στην διάρκεια που έχω.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση κρισεως, αξιζει η μεταβαση απο το mx4 --> στο Pro?

σκεφτομαι να δωσω το GOLD και να παρω το PRO White

 

κι εγω αυτη την ερωτηση εχω...τσαρλιε..χαχα

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτη την ερωτηση εχω...τσαρλιε..χαχα

 

και πρεπει να την λυσω την απορια μου γιατι καποιος θελει να το αγορασει το gold και λεω αν ειναι να το παρω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σαν εφαρμογη μηνυνατων την textra και την chomp και την ορισα default. Μετα απο αυτο μπορω να στειλω αλλα δεν μου ερχονται εισερχομενα. Γνωριζει κανεις το λογο;
Link to comment
Share on other sites

και πρεπει να την λυσω την απορια μου γιατι καποιος θελει να το αγορασει το gold και λεω αν ειναι να το παρω

 

το θεμα ειναι η αναμονη αυτο με σκοτωνει...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

και πρεπει να την λυσω την απορια μου γιατι καποιος θελει να το αγορασει το gold και λεω αν ειναι να το παρω

 

ΕΜΕΝΑ απο τη παρουσίασή δεν μου άρεσε το Pro. Και να ανταλασα απλα το mx4 με το προ χωρις παραπάνω λεφτά το κανονικό θα κραταγα. παίρνει ποιο γρηγορα αναβαθμίσεις,ειναι ποιο βολικο το μέγεθος και γενικά δεν χανει, η 2κ οθονη και το fingerprint scanner ειναι η ουσιαστική διαφορά και τα δυο τα θεωρώ παπατζες οποτε σε καθε σεναριο που θα μπορώ να γλυτώνω λεφτά να ειναι ολα τα αλλα ιδια και να μην παίρνω αυτα τα features θα το κάνω.Βεβαια ειναι και η ραμ και το soc διαφορετικα αλλα και απο αυτα νιωθω καλυμενος. ΑΝ εβγαινε με τον 64bit 5433 ή μτκ6795 ή σναπ 810 τοτε ναι θα επαιρνα το προ για σοβαρο feature proofing. Τη στιγμη που ολοι πουλαν Α52 και Α57 socs και οτι καινουριες τεχνολογιες φαιρνουν αυτα δεν αξιζει νομίζω να παρεις τις παλιες αρχιτεκτονικες σε μεγαλη τιμη. Καθαρα υποκειμενικη δικη μου αποψη βεβαια. ΑΝ σου αρεσει εσενα ορμα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σαν εφαρμογη μηνυνατων την textra και την chomp και την ορισα default. Μετα απο αυτο μπορω να στειλω αλλα δεν μου ερχονται εισερχομενα. Γνωριζει κανεις το λογο;

Κανε enable το auto launch για το textra μέσα απο την εφαρμογη security

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποιείτε; στο προηγούμενο κινητό είχα του g3 και με βόλευε πολύ. Στο mx4 έχω βάλει το SwiftKey.
Link to comment
Share on other sites

αυτό παίζει να είναι το καλύτερο , αλλά για κάποιο λόγο δεν παραμένει πάντα σαν βασικό πληκτρολόγιο ενώ έχω βάλει απο το security να είναι auto launch , υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που να έχω ξεχάσει
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ απο τη παρουσίασή δεν μου άρεσε το Pro. Και να ανταλασα απλα το mx4 με το προ χωρις παραπάνω λεφτά το κανονικό θα κραταγα. παίρνει ποιο γρηγορα αναβαθμίσεις,ειναι ποιο βολικο το μέγεθος και γενικά δεν χανει, η 2κ οθονη και το fingerprint scanner ειναι η ουσιαστική διαφορά και τα δυο τα θεωρώ παπατζες οποτε σε καθε σεναριο που θα μπορώ να γλυτώνω λεφτά να ειναι ολα τα αλλα ιδια και να μην παίρνω αυτα τα features θα το κάνω.Βεβαια ειναι και η ραμ και το soc διαφορετικα αλλα και απο αυτα νιωθω καλυμενος. ΑΝ εβγαινε με τον 64bit 5433 ή μτκ6795 ή σναπ 810 τοτε ναι θα επαιρνα το προ για σοβαρο feature proofing. Τη στιγμη που ολοι πουλαν Α52 και Α57 socs και οτι καινουριες τεχνολογιες φαιρνουν αυτα δεν αξιζει νομίζω να παρεις τις παλιες αρχιτεκτονικες σε μεγαλη τιμη. Καθαρα υποκειμενικη δικη μου αποψη βεβαια. ΑΝ σου αρεσει εσενα ορμα.

 

U got a point ΔΕ μπορώ να το αρνηθω και μάλιστα τεκμηριωμενο

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

αυτό παίζει να είναι το καλύτερο , αλλά για κάποιο λόγο δεν παραμένει πάντα σαν βασικό πληκτρολόγιο ενώ έχω βάλει απο το security να είναι auto launch , υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που να έχω ξεχάσει

 

Κάθε φορά που τρέχεις το security center πρέπει να ξαναορίζεις το πληκτρολόγιο σαν βασικό σου. Bug μου μυρίζει σε σχέση με το security center και την ίδια την εφαρμογή. Προφανώς το security center με το που την τρέξεις αυτόματα θεωρεί ότι πρέπει να βάλει σε καραντίνα το πληκτρολόγιο. Μικρό το κακό βέβαια καθώς απλά με ένα κλικ ξαναγίνεται η κεντρική εφαρμογή πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...