Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το home button μπορει να χρησιμοποιηθεί και σαν back? πχ με παρατεταμμένο πάτημα να πηγαίνει στην αρχική και με ελαφρύ να κάνει back?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπρε παιδια άμα πάρω αυτό το μοντέλο:

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html

τι λέτε?προχωρώ?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το home button μπορει να χρησιμοποιηθεί και σαν back? πχ με παρατεταμμένο πάτημα να πηγαίνει στην αρχική και με ελαφρύ να κάνει back?

 

απο πάντα έχει και back. Αλλα είναι με gesture , δλδ ακουμπάς το κουμπί και σέρνεις το δάχτυλό σου προς τα επάνω (προς την οθόνη). Αυτό είναι το back!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έβαλα πολλές φορές λάθος τον κωδικό μου και τώρα μου βγαζει μια οθόνη που λέει "phone is locked" και απο κατω γραφει το username@flyme.cn και απο μου ζηταει τον κψδικό. Τον βάζω αλλά δεν κάνει τίποτα, τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Tην Retail edition

 

Εχει διαφορα αν παρεις το contract version?? Παλι δεν μπορεις να βαλεις αλλη ρομ κ να βγαλεις τις κινεζιες?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτό το site? Φθηνό το έχει το 32άρι, μόνο 190$!

Εϊναι αξιόπιστο;

 

hit n run εχω παρει καποια ''ακριβα'' κινητα απο κει..

 

jiayu g5s 2gb ram το χα παρει 150δολ απο κει οταν παντού αλλου ειχε ελάχιστο 250,τελευταια αγορα,

όλα καλά

 

δεν ελπιζω σε αφτερ σειλ..

 

γνωστός πήρε προ βδομαδας κάποιο μειζου απο κει εμαθα απο συναδελφο του,

δεν ξερω ποιο ακομα,αλλα του ρθε μια χαρα λεει,

θα ρωτήσω να μάθω ποιο ακριβως!χε να τσιμπησομεν κιεμεις!

 

δειτε και g3 και g3 dual sim τιμουλες να λαλησετε μαζι με μενα..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα αν παρεις το contract version?? Παλι δεν μπορεις να βαλεις αλλη ρομ κ να βγαλεις τις κινεζιες?

 

Η contract version έχει στην αρχή το logo της china mobile ενώ η άλλη οχι και στης δυο κανείς flyme account κανονικά. Εμενα μου ηρθε με c rom εβαλα την a rom και προχτές εβαλα την internacional rom με την γνωστή διαδικασία,έχω ελληνικά παντού και το τηλεφωνώ παει σφαίρα.Στην c kai a rom εχει κινεζικές εφαρμογές δεν σβήνουν όλες, αλλα περνάς ευκολα την Ι rom και εισαι οκ.

Ttt
Link to comment
Share on other sites

πηγαν ολα καλα με την παραγγελία απο το fastcardtech;

 

ηρθε γρηγορα η παραγγελία;

 

ήταν εύκολη η διαδικασία να φορτώσεις την international έκδοση;

 

σου εστειλα και pm. επικοινώνησε μαζι μου αν μπορέσεις

 

Η contract version έχει στην αρχή το logo της china mobile ενώ η άλλη οχι και στης δυο κανείς flyme account κανονικά. Εμενα μου ηρθε με c rom εβαλα την a rom και προχτές εβαλα την internacional rom με την γνωστή διαδικασία,έχω ελληνικά παντού και το τηλεφωνώ παει σφαίρα.Στην c kai a rom εχει κινεζικές εφαρμογές δεν σβήνουν όλες, αλλα περνάς ευκολα την Ι rom και εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς κανένα σκηνικό που να τρελένεται το touch της οθόνης αν αφήσετε τη συσκευή σας κοντά σε μέρος με σχετικά ισχυρά μαγνητικά ή/και ηλεκτρικά παιδία; Μόλις παρατήρησα ότι στο πατρικό μου σπίτι αν αφήσω τη συσκευή μέσα στο μπάνιο (να παίζει μουσική παράδειγμα) ότι μετά η οθόνη κυριολεκτικά τρελένεται και κάνει ότι γουστάρει. Μετά από κάποια ώρα πάλι επανέρχεται στα καλά της. Τώρα μόλις παράδειγμα η οθόνη λειτουργεί μια χαρά. Τι διάολο μπορεί να σημαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς κανένα σκηνικό που να τρελένεται το touch της οθόνης αν αφήσετε τη συσκευή σας κοντά σε μέρος με σχετικά ισχυρά μαγνητικά ή/και ηλεκτρικά παιδία; Μόλις παρατήρησα ότι στο πατρικό μου σπίτι αν αφήσω τη συσκευή μέσα στο μπάνιο (να παίζει μουσική παράδειγμα) ότι μετά η οθόνη κυριολεκτικά τρελένεται και κάνει ότι γουστάρει. Μετά από κάποια ώρα πάλι επανέρχεται στα καλά της. Τώρα μόλις παράδειγμα η οθόνη λειτουργεί μια χαρά. Τι διάολο μπορεί να σημαίνει αυτό;

 

Η υγρασία ευθύνεται γι αυτό (απορώ τι μαγνητικά πεδία έχεις στο μπάνιο). Αν αφήνεις το κινητό στο μπάνιο ενώ πλένεσαι, θα καταστρέψεις το touch panel.

Link to comment
Share on other sites

Η υγρασία ευθύνεται γι αυτό (απορώ τι μαγνητικά πεδία έχεις στο μπάνιο). Αν αφήνεις το κινητό στο μπάνιο ενώ πλένεσαι, θα καταστρέψεις το touch panel.

 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Τα ίδια ακριβώς κάνει και το Redmi 2 note όταν το έβαλα στο μπάνιο και μετά προσπάθησα να το δουλέψω... Τελικά όσο ζεις μαθαίνεις. Ιδού η ερώτηση, οι συσκευές που έχουν IP67 ή 68 ή τέλος πάντων είναι αδιάβροχες αυτό το πρόβλημα το παρακάμπτουν ή είναι απλά βόμβα έτοιμη να εκραγεί;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο. Τα ίδια ακριβώς κάνει και το Redmi 2 note όταν το έβαλα στο μπάνιο και μετά προσπάθησα να το δουλέψω... Τελικά όσο ζεις μαθαίνεις. Ιδού η ερώτηση, οι συσκευές που έχουν IP67 ή 68 ή τέλος πάντων είναι αδιάβροχες αυτό το πρόβλημα το παρακάμπτουν ή είναι απλά βόμβα έτοιμη να εκραγεί;

Οι αδιάβροχες συσκευές δεν έχουνε πρόβλημα καθώς έχουν απόλυτα στεγανό το touch panel και δε μπαίνει υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να εγκαταστησω στο κινητο την εφαρμογη Fundo ( εχει σχεση με επικοινωνια smartwatch με κινητο για να παρακολουθεις πληροφοριες τυπου fitness ) αλλα απο το Play Store ενω κατεβενει οταν παει να γινει εγκατασταση εμφανιζει μηνυμα οτι η εγκατασταση δεν εγινε κωδικος σφαλματος 505 . Προσπαθησα να βρω πληροφοριες με googlαρισμα αλλα δεν εβγαλα ακρη , εχει κανεις ιδεα απο αναλογη περίπτωση ;
Link to comment
Share on other sites

Οι αδιάβροχες συσκευές δεν έχουνε πρόβλημα καθώς έχουν απόλυτα στεγανό το touch panel και δε μπαίνει υγρασία.

 

Παιδιά τελικά τίποτα από αυτά δεν ήταν. Ξαναπερασα το firmware και ως δια μαγείας έφτιαξε εντελώς. Άμα πιάνουν μωρά τα τηλέφωνα στα χέρια τους μπορούν πραγματικά να τρελάνουν τη συσκευή. Τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχω προβλημα με την οθονη λιγο πιο δυνατα να αγγιξω την οθονη το τζαμακι ακουμπαει πανω στην οθονη και κανει μια θολουρα στη μεση περιπου της οθονης το εχει και καποιος αλλος αυτο? ακριβως σαν και αυτο.
Edited by antonis86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...