Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ αναβαθμίστηκε; εγώ έχω βάλει την 4.5.7l και δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Εγω να σου πω την αλήθεια δεν κατεβάζω από music apps καθώς η ποιότητα δεν είναι αυτή που ψάχνω. Παρά αυτά θα δοκιμάσω να κατεβάσω μόνο και μόνο για να γράψω αν γίνετε.

 

Εδιτ: λοιπόν δεν δουλεύει καν το streaming στο app και συνεπώς δεν δουλεύει ούτε το download. Έκατσα και το είδα λίγο το θέμα και λέγεται ότι απλά είναι θέμα Κίνας και γίνεται ένας αχταρμας με τις αλλαγές στις υπηρεσίες παροχής.

 

Επίσης το νέο music app είναι μέρος του flyme 5 και το dirac θα ξαναενεργοποιηθει με το update που θα πάρουμε κάποια στιγμή σε flyme 5 καθως χρησιμοποιεί διαφορετικούς αλγόριθμος από το flyme 4.

Edited by donkyxotis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να κανω downgrade το music ?

 

Πας στο app center της meizu και πατάς κάτω δεξιά την φιγούρα ,μετά πας στο installed βρίσκεις την εφαρμογή music και το κάνεις uninstall. Κάνε μετά μία restart το κινητό σου και είσαι έτοιμος. Μην φοβάσαι δεν διαγράφει το πρόγραμμα της μουσικής αλλά μόνο την ενημέρωση από εκεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Πας στο app center της meizu και πατάς κάτω δεξιά την φιγούρα ,μετά πας στο installed βρίσκεις την εφαρμογή music και το κάνεις uninstall. Κάνε μετά μία restart το κινητό σου και είσαι έτοιμος. Μην φοβάσαι δεν διαγράφει το πρόγραμμα της μουσικής αλλά μόνο την ενημέρωση από εκεί. :)

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το ΜΧ4.

Με κάρτα cosmote μου δούλευε μια χαρά, όμως με vodafone δεν βλέπει καν τη SIM.

Το έχω αγοράσει από Κίνα, από κατάστημα της MEIZU.

Είχε το C, και του έχω βάλει τα πάντα εκτός του U (Α, Ι) και όλες τις εκδόσεις.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει παρακαλώ γιατί πάω να σκάσω...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το ΜΧ4.

Με κάρτα cosmote μου δούλευε μια χαρά, όμως με vodafone δεν βλέπει καν τη SIM.

Το έχω αγοράσει από Κίνα, από κατάστημα της MEIZU.

Είχε το C, και του έχω βάλει τα πάντα εκτός του U (Α, Ι) και όλες τις εκδόσεις.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει παρακαλώ γιατί πάω να σκάσω...

 

Ευχαριστώ.

Ξαναδοκιμασες καμια αλλη καρτα? Την βλεπει? Αν την βλεπει τοτε ισως εχει προβλημα η καρτα.

Αν δεν τοτε μαλλον εχεις χασει το imei σου σε καποιο φλασσαρισμα....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ξαναβάζω κάρτα cosmote και τη βλέπει κανονικά

την κάρτα της vodafone δεν τη βλέπει με τίποτα.

Το IMEI δεν έχει χαθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα πρέπει να δοκιμάσω και WIND μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ηθελα να ρωτησω αν το κινητο μας υποστηρίζει το chromecast η το nexus player, και αν υπάρχει κάποιο forum που μπορω να ρωτήσω λεπτομέρειες. Η αν ξέρει κάποιος να μου πει αν αυτα μπορουν να streamαρουν ταινίες με υποτιτλους απο showbox με δυνατότητα να συγχρονιζουν τους υποτιτλους οπως το mxplayer.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ηθελα να ρωτησω αν το κινητο μας υποστηρίζει το chromecast η το nexus player, και αν υπάρχει κάποιο forum που μπορω να ρωτήσω λεπτομέρειες. Η αν ξέρει κάποιος να μου πει αν αυτα μπορουν να streamαρουν ταινίες με υποτιτλους απο showbox με δυνατότητα να συγχρονιζουν τους υποτιτλους οπως το mxplayer.

Και γιατινδεν παίρνεις ένα tvbox να τελειωνεις;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατέστησα την 4.5.7Α , αλλά δεν έχει ελληνικά μέσα.Ποια έκδοση firmaware έχει μέσα ελληνικά;

 

Εγώ έχω βάλει την 4.5.7l έχει ελληνικά μέσα

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να περάσω εγώ την 4.5.7l, και αν ναι, με ποιο τρόπο;

 

Μπαίνεις στο meizu.com μετά flyme μετά download επιλέγεις το mx4 επιλέγεις την τελευταία έκδοση κάνεις download το τρέχεις και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την 4.5.7l, την ετρεξα, αλλα μου λεει firmware corrupt. Τονίζω ότι πριν είχε την έκδοση 4.4.2Α. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περαστεί η 4.5.7l;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα, είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία με το m2 note: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6281608#post6281608. Ευχαριστώ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω την 4.5.5Ι. Τομόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει, (δεν το θυμάμαι με προηγούμενες) είναι να χάνονται οι drivers της φωτογραφικής, αν χρησιμοποιώ πχ 3rd party εφαρμογή πχ fx zoom, δεν ανταποκρίνεται μετά ούτε φυσικά η stock. Για να επανέλθει πρέπει να γίνει reboot. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο θέμα με την ίδια ή και κάποια άλλη εφαρμογή φωτογραφίας?

Οι νεότερες (επίσημες) roms είναι καλύετρες στα σημεία από αυτή που έχω, ή να μη μπω στη διαδικασία αλλαγής ακόμη......

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να αγορασω το Meizu MX4.Μπορει καποιος που το εχει αρκετο καιρο να μου εαν αξιζει;

 

Εξαρτάται από το πόσο το βρίσκεις και ποια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το πόσο το βρίσκεις και ποια έκδοση.

 

Με τις εκδοσεις δεν τα παω καλα. Απο αυτο εδω το σαιτ http://olla.gr/mobile-phone/brand-phones/meizu/meizu-mx4-16gb-5.36-inch-4g-flyme-4.0-smart-phone-mediatek-6595-8-core-a17-2.2ghz-x-4-a7-1.7ghz-x-4-ram-2gb-fdd-lte-and-wcdma-and-gsm-silver-meizu/?ref=bestprice.gr, αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

 

Έχεις καλύτερες επιλογές σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...