Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ενεργοποιήσω τα bubbles και θα σου πω αν δουλεύει σε μένα.

 

Edit:

Λοιπόν. Έχεις δίκιο. Τα chat heads ΔΕΝ δουλεύουν. Δεν εμφανίζονται καν, και όταν πατάς στην ειδοποίηση δεν κάνει τπτ. Επίσης όταν μέσα από την εφαρμογή του fb όταν πατάς σε μια συζήτηση πάλι δεν κάνει τπτ. Ακριβώς όπως τα λες δλδ.

Προφανώς είναι θέμα flyme. Δεν τα επιτρέπει τα bubbles.

Η μόνη λύση, δυστυχώς, είναι να τα απενεργοποιήσεις και τότε δουλεύει ρολόι το messenger.

Εγώ δεν το χα παρατηρήσει γιατί δεν τα χρησιμοποιούσα.

Οπότε αν το θέμα σου είναι μόνο αυτό, μην παιδεύεσαι περαιτέρω με φλασαρίσματα. Είναι θέμα του flyme.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ενεργοποιήσω τα bubbles και θα σου πω αν δουλεύει σε μένα.

 

Edit:

Λοιπόν. Έχεις δίκιο. Τα chat heads ΔΕΝ δουλεύουν. Δεν εμφανίζονται καν, και όταν πατάς στην ειδοποίηση δεν κάνει τπτ. Επίσης όταν μέσα από την εφαρμογή του fb όταν πατάς σε μια συζήτηση πάλι δεν κάνει τπτ. Ακριβώς όπως τα λες δλδ.

Προφανώς είναι θέμα flyme. Δεν τα επιτρέπει τα bubbles.

Η μόνη λύση, δυστυχώς, είναι να τα απενεργοποιήσεις και τότε δουλεύει ρολόι το messenger.

Εγώ δεν το χα παρατηρήσει γιατί δεν τα χρησιμοποιούσα.

Οπότε αν το θέμα σου είναι μόνο αυτό, μην παιδεύεσαι περαιτέρω με φλασαρίσματα. Είναι θέμα του flyme.

 

ΑΝΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!! :lol: Τσαμπα τα φλασαρισματα, αυτο ηθελα να μαθω, γιατι δε γινόταν να μη δουλευει ΜΟΝΟ σε εμενα. Thanks!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγει το κινητο με την 4.5.6Α, ποση ωρα κανει να ποιασει σημα? εμενα κανει παραπανω απο λεπτο,

(vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέτε bubbles εννοείται chat heads; Αν ναι σε εμένα δουλεύουν κανονικά.

 

Ποτσ γκενεν αυτό? :wacko: με ποια έκδοση είσαι? 4.5.6Α?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια υπαρχει καποιος να μας κανει ενα αναλυτικό manual για το πως περνάμε την Ι σε κινεζικό?

Προσπάθησα να το κανω με τέρμιναλ και δεν εκανε τιποτα το converter.

Καποιος να δωσει αναλυτικά τα βήματα με καθε λεπτομέρεια χωρις βεβαια τα downloads.

Link to comment
Share on other sites

Ποτσ γκενεν αυτό? :wacko: με ποια έκδοση είσαι? 4.5.6Α?

 

Φίλε Sam έβαλα και εγώ το update χωρίς clear data κιόλας και όλα δουλεύουν ρολόι. Με το wifi και εγώ στην προηγούμενη δεν είχα κανένα πρόβλημα και σε αυτήν κανένα επίσης ούτε με τα chat heads. Μάλλον κάτι άλλο παίζει ρόλο που δεν σου τα ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Ποτσ γκενεν αυτό? :wacko: με ποια έκδοση είσαι? 4.5.6Α?

 

4.5.6A έκδοση ναι. Και πριν δεν είχα κάποιο θέμα όμως. Εχω πει και σε προηγούμενο ποστ, προσέξτε τρίτες εφαρμογές και ειδικά ελληνικές τύπου WPA finder και λοιπές αηδίες που δημιουργούν ουκ ολίγα προβλήματα. Γενικότερα λίγο προσοχή με τις ότι να ΄ναι άκυρες εφαρμογές καθώς μπορεί το security center να επεμβαίνει και να χαλάει διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το flyme χρειάζεται antivirus να κατεβασω αν ναι ποιο προτεινεται?

Και κάτι άλλο δεν μπορω να κάνω εγγραφή στο flyme βάζω τον αριθμο τηλεφώνου μου και μου ζητάει 11 αριθμούς καμια βοήθεια?

Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το flyme χρειάζεται antivirus να κατεβασω αν ναι ποιο προτεινεται?

Και κάτι άλλο δεν μπορω να κάνω εγγραφή στο flyme βάζω τον αριθμο τηλεφώνου μου και μου ζητάει 11 αριθμούς καμια βοήθεια?

 

Εχει δικο του φιλε εκτος αν θελεις κατι περισσοτερο.

Η εφαρμογή security αυτο κανει και καποια αλλα οπως καθαρισμό μνήμης permissions κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λέω να το τσιμπήσω, και επειδή μένω ασια έχει online κατάστημα και service για την χώρα εδώ η meizu. Από ότι διαβαζω έχει πάρει lollipop πείτε μου λίγο για μπαταρία και αν έχει τίποτα κολλήματα, πως είναι το browsing , κρασαρουν εφαρμογές; διάβασα λίγο πιο πισω ότι κάποια παιχνίδια σέρνονται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το ΜΧ4 απο Γερμανο 2μήνες, φοράει την 4.5.4Ι τωρα τελευταία άρχισε να σέρνεται. Εκανα reset εστρωσε για 2 μέρες και μετά ξανα τα ίδια. Δηλαδή μπορεί να κάνει και 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει κάμερα η συλλογή, ή ακόμα και dialer. On screen time δεν πέτυχα ποτέ πάνω απο 3 ωρες και 10 λεπτά σε balance mode. Antutu ποτέ πάνω απο 39.000. Πηγα να βρω την 4.0.4Ι δεν υπάρχει για download. Μπορει να βοηθήσει κάποιος? Αναπολώ το Galaxy S4 μου.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή security του κινητού μπορείς να ελέγχεις ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν αυτόματα. Ξετικαρε ποιες δεν θες. Και γενικά έστω μια φορά την εβδομάδα να κάνετε ένα καθαρισμό μέσω της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει από Κίνα ένα Meizu m2 note. Ενώ έχω βάλει ελληνικά, οι εφαρμογές και τα παιχνίδια είναι όλα στα κινέζικα, ενώ οι περισσότερες από αυτές δεν μπορούν καν να ανοίξουν γιατί το κινητό δεν έχει τις ρυθμίσεις google, τις οποίες προσπάθησα αλλά δεν κατάφερα να εγκαταστήσω. Τι μπορώ να κάνω γι΄αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το ΜΧ4 απο Γερμανο 2μήνες, φοράει την 4.5.4Ι τωρα τελευταία άρχισε να σέρνεται. Εκανα reset εστρωσε για 2 μέρες και μετά ξανα τα ίδια. Δηλαδή μπορεί να κάνει και 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει κάμερα η συλλογή, ή ακόμα και dialer. On screen time δεν πέτυχα ποτέ πάνω απο 3 ωρες και 10 λεπτά σε balance mode. Antutu ποτέ πάνω απο 39.000. Πηγα να βρω την 4.0.4Ι δεν υπάρχει για download. Μπορει να βοηθήσει κάποιος? Αναπολώ το Galaxy S4 μου.

Καπου καπου κανε και καθάρισμα σκουπιδιων απο το security center.

 

 

Κατέβασε την τελευταια εκδοση που ειναι Μακραν καλύτερη απο https://meizufans.eu/forum/topic/2656/flyme-4-5-5-stable-mx4

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το ΜΧ4 απο Γερμανο 2μήνες, φοράει την 4.5.4Ι τωρα τελευταία άρχισε να σέρνεται. Εκανα reset εστρωσε για 2 μέρες και μετά ξανα τα ίδια. Δηλαδή μπορεί να κάνει και 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει κάμερα η συλλογή, ή ακόμα και dialer. On screen time δεν πέτυχα ποτέ πάνω απο 3 ωρες και 10 λεπτά σε balance mode. Antutu ποτέ πάνω απο 39.000. Πηγα να βρω την 4.0.4Ι δεν υπάρχει για download. Μπορει να βοηθήσει κάποιος? Αναπολώ το Galaxy S4 μου.

 

Καμιά φορά αν τρώς τέτοιο κόλλημα με οποιαδήποτε συσκευή (ακόμα και για PC ισχύει) το restart δεν θα σε σώσει. Πρέπει να κλείσεις εντελώς τη συσκευή (power off) και να την αφήσεις έτσι για μερικά δευτερόλεπτα πριν την ανάψεις πάλι. 99.9% θα στρώσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ο αδερφος μου το MX4 με εκδοση flymeos 4.2.8.2U μπορει να αναβαθμιστη στην τελευταια international?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει ο αδερφος μου το MX4 με εκδοση flymeos 4.2.8.2U μπορει να αναβαθμιστη στην τελευταια international?

 

Στην ιντερνατιοναλ θελει λιγο πολύπλοκο κολπο αλλα στην τελευταια Α ανετα.

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκω την τελευταια Α? εχει οδηγιες καπου για την international? ειναι λολιποπ η τελευταια Α? Edited by spirosalig
Link to comment
Share on other sites

που την βρισκω την τελευταια Α? εχει οδηγιες καπου για την international? ειναι λολιποπ η τελευταια Α?

 

Ολες οι τελευταίες ειναι λολιποπ.

Για την Α flyme.cn-download-mx4-stable (μετάφραση με chrome)

Για μετάβαση απο κινεζικό firmware σε international...

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα θα ηθελα να μου πειτε τι διαφορες εχει στην καθημερινη χρηση η 4.2.2.2Α απο την τελευταια lollipop...? Ειχα την 4.2.8.2 με προβληματα, εβαλα lollipop τον αυγουστο απο την πρωτη stable που ειχε βγει παλι προβληματα κ ευτυχως καποιος ειχε γραψει για την 4.2.2.2 κ ειπα να την δοκιμασω...αυτο ηταν το κινητο φτου φτου απροβληματιστο απο εκει που ημουν ετοιμος να το πουλησω!Ποιοι ειναι οι κυριοι λογοι για να μεταβει καποιος σε lollipop αφου δεν αλλαζει κατι πρακτικα..?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει συγκεκριμένος λόγος αλλαγής, απλά για να λες ότι έχεις γλυφιτζουράκι. Τώρα προσωπικά δεν είδα καμιά διαφορά. Εφαρμογές, ταχύτητα κτλ όλα τρέχουν το ίδιο καλά και γρήγορα όπως και πριν. Η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι ενώ με την Kit Kat έτρωγε αβέρτα μπαταρία σε stand by το τηλέφωνο στην lollipop το έφτιαξαν αλλά βάλαμε νταβατζή την ίδια την Google και οι υπηρεσίες της τρώνε πλέον αυτές την μπαταρία.

 

Αποτέλεσμα = το ίδιο.

 

Οι βασικές διαφορές πάντα θα γίνονται στο Flyme. Πλέον αναμένουμε Flyme 5 σε κάποια φάση το οποίο θα έχει πολλές σοβαρές προσθήκες και αλλαγές σε σχέση με το Flyme 4. Επίσης η μετάβαση σε ζαχαρωτό θα γίνει εντός Flyme 5 σε διάστημα 3-6 μηνών. Το τι θα κερδίσουμε εμείς όμως πάντα θα έχει να κάνει με το ίδιο το Flyme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...