Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μπορειτε να μου πειτε που βλεπω την ωρα που ειναι ανοικτη η οθονη γιατι στην φωτο που ανεβασα δεν βλεπω κατι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι με συγχωρείς δεν προσεξα πως ειπες rom.

Παντως τωρα π εβαλα την international version,στο meizu mx3 ομως. Εχει και google now και voice search

 

Εφτυχως που δεν τα έχει στο ΜΧ4!!! Και το maps που έιχε, έφαγε delete, και μου έκανε εντύπωση πως με άφησε να το απεγκαταστησω καθώς δεν είμαι root...

Άψογο!!! Σε άλλες συσκευές δεν μπορείς..

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυριο-μεθαυριο θα παραλαβω το εργαλειο και θελω να το ελεγξω αν λειτουργουν ολα σωστα υπαρχει καποιο προγραμμα ή καποιο κρυφο μενου που το κανει αυτοματα στο mx4;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε που βλεπω την ωρα που ειναι ανοικτη η οθονη γιατι στην φωτο που ανεβασα δεν βλεπω κατι

 

είναι στο χρόνος λειτουργίας που πέρασε απλά δεν χωράει,αν το γυρίσεις στα αγγλικά θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν το έχετε λάβει ήδη: MX4_Flyme_OS_4.1.7I_20141230120034 - 706ΜΒ - Είναι από την Ελληνική αντιπροσωπεία της Meizu :up:

 

http://we.tl/5QAgwdy6Is

 

Installation process:

- press and hold power + volume up

- release power key but keep volume down as soon as Meizu logo appears (otherwise device will restart itself when 8sec is pressed power)

- you will see: System upgrade and Clear data

- let’s chosen both

- connect device to PC over USB

- there will be installation of standard USB storage 1GB named Recovery

- when you run Installer so installation will do job automatically

- when you see message Done in Device status column so job is done

- remove USB cable and wait 3sec for mounting shared drive back to device

- press Start on device

- done

 

 

Αν το έχετε, please ignore :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν το έχετε λάβει ήδη: MX4_Flyme_OS_4.1.7I_20141230120034 - 706ΜΒ - Είναι από την Ελληνική αντιπροσωπεία της Meizu :up:

 

http://we.tl/5QAgwdy6Is

 

Installation process:

- press and hold power + volume up

- release power key but keep volume down as soon as Meizu logo appears (otherwise device will restart itself when 8sec is pressed power)

- you will see: System upgrade and Clear data

- let’s chosen both

- connect device to PC over USB

- there will be installation of standard USB storage 1GB named Recovery

- when you run Installer so installation will do job automatically

- when you see message Done in Device status column so job is done

- remove USB cable and wait 3sec for mounting shared drive back to device

- press Start on device

- done

 

 

Αν το έχετε, please ignore :p

 

 

Αυτό είναι ένα update από τον Dev της Meizu στις Φιλιππίνες

(https://m.facebook.com/MeizuMobile.Ph?refsrc=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMeizuMobile.Ph) που για κάποιο λόγο το πάγωσαν και δεν έρχεται πλέον μέσω OTA... Thnx που το ανέβασες

Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα καλο κινητακι μονο που η μεταφραση του ειναι αστα να πανε αλλου πεταει κινεζικα αλλου αγγλικα αλλου ελληνικα οτι να ναι δηλ :wacko: κατευθειαν καταλαβα οτι εχω την κινεζικη εκδοση :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πολύ θετικό ότι το προσέχουν ακόμα και δεν το έχουν αφήσει στην μοίρα του με μόνο απλά updates , αλλά προσπαθούν να το βελτιώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε OTA 4.2.1A, μόλις την κατέβασα. Δεν βλέπω έτσι γρήγορα γρήγορα κάτι διαφορετικό. Ολα δείχνουν να λειτουργούν κανονικά χωρίς παραβλέψεις από αυτά που έχω πάνω στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το 2ο meizu MX4, και αυτό από topresellerstore.it

Άψογοι όπως πάντα, το έστειλαν 20/01 απόγευμα, το παρέλαβα 23/01 πρωί με FedEx.

Αυτή τη φορά σε Silveredge/white pearl limited edition, όντως είναι πανέμορφο! Όχι ότι και το τωρινό μου γκρι υστερεί, αλλά.. :D

 

επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω απο κει, πλήρωσες μεταφορικά ή είναι δωρεαν? συγνώμη για την ερώτηση αλλα χάνομαι μεσα στα ιταλικα :P

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω απο κει, πλήρωσες μεταφορικά ή είναι δωρεαν? συγνώμη για την ερώτηση αλλα χάνομαι μεσα στα ιταλικα :P

 

~15E , στελνουν με DHL και φτανει σε 2 εργασιμες.

 

αγορασα και 3ο και εγω απο αυτους για φιλο και το στελνουν Ελλαδα ενω τα εκανα ολα εγω απο εδω που ειμαι (Ιταλια)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλει να πει ο ποιητής εδώ πέρα;

 

ουτε οι μετρησεις το αγγιζουν!!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας ενα κινητο εαν παω ρυθμισεις firmware εκει θα λεει flyme .....I εγω προσεχω να εχει το Ι(nternational) σωστα?οτι OTA ερθουν τις περναω η πρεπει να περασω κατι manually? Θελω να πω ποια έκδοση πρεπει να εχει κ αν ειναι διαθεσιμη με OTA UPDATE

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας ενα κινητο εαν παω ρυθμισεις firmware εκει θα λεει flyme .....I εγω προσεχω να εχει το Ι(nternational) σωστα?οτι OTA ερθουν τις περναω η πρεπει να περασω κατι manually? Θελω να πω ποια έκδοση πρεπει να εχει κ αν ειναι διαθεσιμη με OTA UPDATE

 

Οι χρήστες του international version, μπορούνε να περάσουν οποίο firmware θέλουνε (A, U) manually βέβαια... Τώρα τα OTA πάντα θα σου έρχονται σε (I)... Εφόσον βέβαια έχεις την international έκδοση... Εμένα μου ήρθε με την 4.0.4.1Ι και τώρα έχω την τελευταία official, 4.0.4.2I...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την 4.2.1.Α Μου φαίνεται λιγο καλύτερο σκρολαρισμα κ επιτελους δεν μου αφηνει πλέον το κενο με το nova στο κατω μέρος της οθόνης. Τωρα γιατι να ειναι update σχεδον 800mb κ εγω δεν κατάλαβα
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για την 4.2.1.Α Μου φαίνεται λιγο καλύτερο σκρολαρισμα κ επιτελους δεν μου αφηνει πλέον το κενο με το nova στο κατω μέρος της οθόνης. Τωρα γιατι να ειναι update σχεδον 800mb κ εγω δεν κατάλαβα

 

Whaaaaaat? Εμένα ήταν 53mb. Μήπως δεν έκανες τα προηγούμενα update;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος android wear με τις εκδόσεις I??

Ο λόγος που άλλαξα σε A ήταν αυτός, οπότε αν πλέον λειτουργεί σωστά το wear να περάσω την ευρωπαϊκή!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας ξερω οτι γραφω σε λαθος topic.Eκανα μια αγορα στις 26/1 ενα κινητο οχι meizu απο το http://www.topresellerstore.it.Εδω και δυο μερες δεν εχω ενημερωση παραγγελιας.Σημερα παω να μπω στο site και με κατευθυνει στο http://www.topresellerstore.com αλλα δεν μπορω να συνδεθω με τον λογαριασμο μου.Επειδη ειδα τα θετικα σχολια σας για αυτο το μαγαζι και μετα αγορασα το κινητο μπορειτε να με πειτε τι μπορει να εγινε?Να ανοιξω υποθεση στο paypal αμεσα?Αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα του ημουνα υποχρεος

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

παιδια SoS

 

αν καποιος παρει την κινεζικη εκδοση το play store ειναι προεγκατστημενο μεσα στη συσκευή?

για να γινω πιο σαφης ειναι συνατον το μαγαζι να εχει αφαιρεσει τις κινεζικες εφαρμογες και να εβαλε το playstore και αγοραστης να τα βρηκε ολα ετοιμα???

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδια SoS

 

αν καποιος παρει την κινεζικη εκδοση το play store ειναι προεγκατστημενο μεσα στη συσκευή?

για να γινω πιο σαφης ειναι συνατον το μαγαζι να εχει αφαιρεσει τις κινεζικες εφαρμογες και να εβαλε το playstore και αγοραστης να τα βρηκε ολα ετοιμα???

 

σε 2 που εχω δει εγω απο κινα οχι, ειχαν κινεζικες εφαρμογες διχως playstore, απο που εγινε η αγορα;

Link to comment
Share on other sites

σε 2 που εχω δει εγω απο κινα οχι, ειχαν κινεζικες εφαρμογες διχως playstore, απο που εγινε η αγορα;

 

το κινητο το εχει ενα παιδι και μου ειπε οτι ετσι του ηρθε... και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με το δικο μου..απλα μου εκανε εντυπωση οτι καποιος reseller εκανε αυτη τη διαδικασια..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...