Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σχετικά νέος χρήστης του κινητού και θα ήθελα να ρωτήσω το εξης. Έχω περάσει την 4.1.9Α έκδοση. Μήπως είναι καλύτερα να περάσω τη γνήσια 4.0.4.2Α ή δεν παίζει κανένα ρόλο? Δεν είμαι ρουτ. Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμαστε που σας το ελεγα;

 

στην αρχη εβγαζε με το ζορι 4 ωρες και μια μερα και πλεον φτασαμε σε κορυφαια επιπεδα.

Μια χαρα!

 

το κινητο δεν παιζεται πλεον.

Αντε με το καλο συντομα να δεχτουμε και stock android 5.0 με recovery να παρουν τα μυαλα μας αερα με Flyme+Stock...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια απορία... Γιατί δίπλα από το σήμα του τηλεφώνου μου βγάζει 3G, ενώ δεν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα??

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μια απορία... Γιατί δίπλα από το σήμα του τηλεφώνου μου βγάζει 3G, ενώ δεν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα??

 

Σου δείχνει τι είδους σήμα έχει...Όταν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, βλέπεις 2 μικρά βέλη πάνω από την ένταση του σήματος ;)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

θυμαστε που σας το ελεγα;

 

στην αρχη εβγαζε με το ζορι 4 ωρες και μια μερα και πλεον φτασαμε σε κορυφαια επιπεδα.

Μια χαρα!

 

το κινητο δεν παιζεται πλεον.

Αντε με το καλο συντομα να δεχτουμε και stock android 5.0 με recovery να παρουν τα μυαλα μας αερα με Flyme+Stock...

Αυτό για το stock Android καιρό μας το λες νέα δεν βλέπω όμως :p

Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει τι είδους σήμα έχει...Όταν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, βλέπεις 2 μικρά βέλη πάνω από την ένταση του σήματος ;)

 

Βελάκια δεν έχει... Έχω φουλ σήμα και δίπλα λέει 3G... Δες και το προηγούμενο post μου με το benchmark για να καταλάβεις... Φαίνεται στις φωτογραφίες...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βελάκια δεν έχει... Έχω φουλ σήμα και δίπλα λέει 3G... Δες και το προηγούμενο post μου με το benchmark για να καταλάβεις... Φαίνεται στις φωτογραφίες...

 

Εμένα το εικονίδιο 3g εμφανίζεται πάνω από την ένταση του σήματος, όταν είναι 2g δεν δείχνει κάτι και όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα εμφανίζονται και τα δύο βελάκια!!

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις το 2g..δεν θα σου δείχνει τίποτα.. Πιστεύω ότι είναι το μέγιστο δυνατό σήμαμε εενεργοποίημενα τα δεδομένα..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το stock Android καιρό μας το λες νέα δεν βλέπω όμως :p

 

δεν φταιω εγω! :lol:

τους εχω στειλει και mail αν θες να μαθεις.

 

θα ερθει πιστευω :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε θέμα οθόνης και φωτεινότητας είναι χάλια! Ειλικρινά δεν το περίμενα αυτό. Πρέπει να το βάλεις σχεδόν στο 90% για να είναι λίγο φωτεινή η οθόνη. Γενικότερα η οθόνη μου φαίνεται ξεθωριασμένη και αρκετά γκριζωπή για να μην πω ότι έχει μια ιδέα από γκρι-ρόζ... Το βάζω δίπλα στο LG G2 και στο NOTE 3 και είναι η χειρότερη αίσθηση οθόνης. Έχω την επίσημη έκδοση 4.0.4.2Α, δεν ξέρω αν με την 4.1.9Α διορθώνεται το θέμα αυτό ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Απλά σου αρέσουν τα υπερκορεσμένα χρώματα. Προσωπικά τα απεχθάνομαι και προτιμώ ποιο ρεαλιστικά και "ψυχρά" χρώματα. Τσέκαρε για σιγουριά πάντως μην έχεις τύχει σε καμιά προβληματική οθόνη και υπερτονίζει κάποια χρώματα μιας και συμβαίνει γενικότερα σε συσκευές να βγάζουν "λάθος" χρωματισμούς.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα αποτελέσματα μιλάνε από μόνα τους. Αύριο θα κάνω και ένα γρήγορο αντουτου να δω αν άλλαξε τίποτα.

 

Καλησπέρα όλα αυτά φαντάζομαι με έκδοση 4.1.9Α?... Μέ βλέπω να εγκαταλείπω την 4.0.4.2Α

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όλα αυτά φαντάζομαι με έκδοση 4.1.9Α?... Μέ βλέπω να εγκαταλείπω την 4.0.4.2Α

 

Με την 4.1.8Α ξεκίνησε η πραγματικά καλή διάρκεια μπαταρίας και από ότι βλέπω συνεχίζει στην 4.1.9Α μέχρι τώρα. Σήμερα το τηλέφωνο βγήκε στις 9 το πρωί από τη φόρτιση και έχω απόθεμα 73% με 80% φωτεινότητα (την οποία μόλις τώρα έβαλα στο 60% πάλι) και 1 ώρα στην πλάτη του ανοιχτή οθόνη.

 

Πραγματικά το τηλέφωνο μέσα σε ένα Update έγινε από doctor Jekyl Mr. Hyde στο θέμα μπαταρία. Για εμένα αξίζει να κάνεις το update και ας είναι test firmware. Είναι εξαιρετικά απίθανο να σε ενοχλήσει οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανω κατι διαφορετικο απο ολους αλλα νομιζω οτι υπαρχει μια υπερβολη με την διαφορα μπαταριας. Οντως ειναι αρκετΑ καλυτερα αν και δεν εχω ξεπερασει ακομα την 1μιση μερα χρησης. Το συχνοτερο εως και καθημερινο θα ελεγα ειναι η φορτηση καθε βραδυ. Πως καποιοι το εχουν 1μερα +15-20 ωρες δεν μπορω να καταλαβω ☺
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανω κατι διαφορετικο απο ολους αλλα νομιζω οτι υπαρχει μια υπερβολη με την διαφορα μπαταριας. Οντως ειναι αρκετΑ καλυτερα αν και δεν εχω ξεπερασει ακομα την 1μιση μερα χρησης. Το συχνοτερο εως και καθημερινο θα ελεγα ειναι η φορτηση καθε βραδυ. Πως καποιοι το εχουν 1μερα +15-20 ωρες δεν μπορω να καταλαβω ☺

 

Υπάρχουν πολλοί που δεν χρησιμοποιούν το τηλέφωνο:!:

Δεν κάνουν κλήσεις με αυτό...μόνο wifi κλπ οπότε γιατί σε εκπλήσσει?? :blink::blink:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την τελευταια αναβάθμιση σε 4.1.9 οταν στελνω φώτο στο βαιμπερ ο αλλος την βλεπει παραμορφωμενη, το εχει παρατηρησει κανας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

με την 4.1.9 σας δουλευουν τα ακουστικα σε μουσικη και τηλεφωνα?

εγω δοκιμασα σημερα και ακουγα μονο παρασητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά δουλεύουν σε μένα. 1-2 φορές μόνο μου έχει κάνει παράσιτα (προ αρκετών ενημερώσεων, στην 4.1.9 κανένα πρόβλημα) όταν απενεργοποιούσα το bluetooth (π.χ. πολύς θόρυβος σε εξωτερικό χώρο) και για κάποιο λόγο μου δημιουργούσε παράσιτα στην φωνή του άλλου. Ευτυχώς στα όρια στατιστικού λάθους. Με hands-free όλα καλά (αν και πιο σπάνια τα χρησιμοποιώ, κυρίως για μουσική).

 

Υ.Γ. Αυτό το Dirac HD Sound, κυρίως σε EP21/ΕΡ20 ή sennheiser IE8I, είναι όλα τα λεφτά. Άλλη μια υπεροχή έναντι των υπολοίπων κινητών. Συνδέστε το στο home cinema ή hi-fi ή ακόμα στο αυτοκίνητο (στο AUX με καλώδιο) και απολαύστε υπεύθυνα. Απενεργοποιήστε το Codec για 2-3 δευτερόλεπτα, ακούστε πώς θα το ακούγατε με οποιοδήποτε άλλο κινητό, γελάστε (ή κλάψτε για το τί χάνατε μέχρι τώρα), και -προφανώς- επαναενεργοποιήστε.

Edited by cv01302
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα όλα καλά!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι;Εχει καθολου μεταλλικο ή ειναι ολο πλαστικο;

 

εδώ ένα video απο το mx4 pro (για να δείς ποιότητα κατασκευής ) το οποίο είναι σαν να βλέπω macbook pro εσωτερικά, και στο 1:27 μπορείς να δείς όλο το αλουμίνιό του.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι;Εχει καθολου μεταλλικο ή ειναι ολο πλαστικο;

 

μεταλλικο πλαισιο με καπακι πισω πλαστικο.

 

Σημερα ηρθαν ολα μαζι,Mx4 gold+ pouch bugatti (για LG G3 μια και ειναι το πιο κοντινο στις διαστασεις)

τελειος συνδυασμος

το κινητο χωραει αψογα μεσα.

 

http://i58.tinypic.com/11uj82c.jpg

http://i61.tinypic.com/2yobq6w.jpg

http://i58.tinypic.com/t6b09e.jpg

http://i57.tinypic.com/2ykghae.jpg

 

η θηκη ειναι αυτη εδω

http://www.amazon.fr/Bugatti-SlimFit-Etui-cuir-pour/dp/B00KOW422G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1421933696&sr=8-1&keywords=lg+g3+bugatti

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...