Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε το κινητό από vickmall με την έκδοση 4.0.2U. Του έβαλα την 4.0.4Α αλλά εξακολουθεί να έχει διάφορα κινέζικα. Μπορώ να βάλω την 4.0.4Ι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα γέμισα την κάρτα μου για την αγορά του meizu mx4. Το έχουν και το vickmall και το merimobiles στην ίδια τιμή 409$ το 32.

Απο που να το πάρω καλύτερα? Επαρκή κάπου αλλού ποιο φτηνά η και με κάποια δώρα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανω τιποτα μου χαθηκε το εικονιδιο των ρυθμησεων... καμια ιδεα ????:mad:

 

και χαθηκε και το flyme account???

 

βαλε παλι το λογισμικο! :lol:

Παιδιά μου ήρθε το κινητό από vickmall με την έκδοση 4.0.2U. Του έβαλα την 4.0.4Α αλλά εξακολουθεί να έχει διάφορα κινέζικα. Μπορώ να βάλω την 4.0.4Ι;

 

οχι δεν μπορεις μονο την Α μπορεις να βαλεις.

Προς θεου σε κινητα απο Κινα μην βαλετε το Ι μπορει να μπρικαρει το κινητο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το κινητό είναι νέα συσκευή και δεν υπάρχει συγκεκριμένος φορτιστής αυτοκινήτου αν πάρω αυτόν θα δουλέψει κανονικά ή θα οδηγώ με την ψυχή στο στόμα μην μου σκάσει στη μούρη;

 

http://www.amazon.co.uk/Dual-Port-Charger-PowerIQ-technology-Samsung/dp/B00M8XUNJA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1415614777&sr=8-2&keywords=anker+car+charger

Link to comment
Share on other sites

βαλε παλι το λογισμικο! :lol:

 

 

εβαλα 4.0.4 . μου φενεται λιγο πιο συμπαθητικο και πιο συμμαζεμενο

με μια ωραια αλλαγη στις επαφες που ενημερωνει για τις κλησεις ,

τα μηνυματα , τις φωτο και τις σημειωσεις που καναμε την προηγουμενη μερα.

οι ρυθμησεις επανηλθαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πως λυθηκε το θεμα με τα google services γιατι εβαλα 4.0.4 και δεν εχει play store

 

δες αρχικη σελιδα και πηγαινε στο λινκ :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα και εγώ το δικό μου, 32gb silver.

 

αυτο παιζει να ειναι πανεμορφο,ακομα πιο ομορφο απο το ασπρο,γιατι εχει το πλαισιο σε ασημι!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιζει να ειναι πανεμορφο,ακομα πιο ομορφο απο το ασπρο,γιατι εχει το πλαισιο σε ασημι!

 

Θα το δούμε και από κοντά πως είναι. Και τι δυνατότητες εχει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα επιτέλους...!! Όλα καλά όλα ωραία έβαλα 4.0.4Α και Google apps. Η ρημάδα η αυτόματη φωτεινότητα γιατί δε δουλεύει καθόλου....? Ο.ο
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα επιτέλους...!! Όλα καλά όλα ωραία έβαλα 4.0.4Α και Google apps. Η ρημάδα η αυτόματη φωτεινότητα γιατί δε δουλεύει καθόλου....? Ο.ο

 

δουλευει αλλα ειναι τεμπελα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα επιτέλους...!! Όλα καλά όλα ωραία έβαλα 4.0.4Α και Google apps. Η ρημάδα η αυτόματη φωτεινότητα γιατί δε δουλεύει καθόλου....? Ο.ο

 

Έβγαλες της κινέζικες εφαρμογές; μπορεί να μας πει κάποιος ποιες είναι ασφαλές να βγάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες της κινέζικες εφαρμογές; μπορεί να μας πει κάποιος ποιες είναι ασφαλές να βγάλουμε;

 

Έβγαλα ότι γινόταν uninstall... Θα ασχοληθώ κι άλλο όταν έχω χρόνο.... Αλλά σκοτσεζικο ντους ρε παιδια.... Από 20%μπαταρία μέχρι σβήσιμο κράτησε 2λεπτα με ρολόι.... Καλά... Πρώτη φόρτιση.... Βρίσκω ένα ελαφρυντικο.. Ελπίζω να στρώσει.... Δε χάνω ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά σκοτσεζικο ντους ρε παιδια.... Από 20%μπαταρία μέχρι σβήσιμο κράτησε 2λεπτα με ρολόι.... Καλά... Πρώτη φόρτιση.... Βρίσκω ένα ελαφρυντικο.. Ελπίζω να στρώσει.... Δε χάνω ελπίδα...

Και σε μένα το έκανε αυτό. Και σε διάφορους άλλους απότι διάβασα σε forums. Σαν αντίστροφη μέτρηση έπεφτε από το 20%.

Μετά την πρώτη-δεύτερη φόρτιση δεν το ξανάκανε. Όλα κομπλέ!:)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το έκανε αυτό. Και σε διάφορους άλλους απότι διάβασα σε forums. Σαν αντίστροφη μέτρηση έπεφτε από το 20%.

Μετά την πρώτη-δεύτερη φόρτιση δεν το ξανάκανε. Όλα κομπλέ!:)

 

Σας ευχαριστώ, ιδιαίτερα ανακουφισμενος :) το ταιζω τωρα :P

Link to comment
Share on other sites

Αν και Off topic για όποιον ενδιαφέρεται για το 32ρι σε μαύρο ευρωπαϊκό μόλις 10 ημερών τηλέφωνο ας μου στείλει πμ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια το κινητο ηρθε με εκδοση U, η οποια εχει ελληνικα, καταρχην η συγκεκριμενη εκδοση παιρνει gapps και ρουταρετε με τους τροπους που εχουν γραφτει εδω, η πρεπει να βαλω την A ? Μπαινει η A πανω απο την U ? ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα και το δικό μου,αγορά από gearbest είναι η international version με flyme 4.0.2i έχει και play store
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια το κινητο ηρθε με εκδοση U, η οποια εχει ελληνικα, καταρχην η συγκεκριμενη εκδοση παιρνει gapps και ρουταρετε με τους τροπους που εχουν γραφτει εδω, η πρεπει να βαλω την A ? Μπαινει η A πανω απο την U ? ευχαριστω :)

 

ναι μπαινει και μαλιστα καλυτερα να βαλεις αυτην,τουλαχιστον δεν θα εχεις τα κινεζικα οπως apps και spalsh screen.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ναι μπαινει και μαλιστα καλυτερα να βαλεις αυτην,τουλαχιστον δεν θα εχεις τα κινεζικα οπως apps και spalsh screen.

 

ευχαριστω φιλε :) το τηλεφωνο παντως ειναι ονειρο, απο τις πιο ποιοτικες συσκευες που εχω δει :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που να κάνει backup ρυθμίσεις και homescreen όπως έχω στο g3 και στο honor 6?

στην lockscreen στην status bar εμφανίζεται το όνομα του παροχου κανονικα αλλά σε μένα έχει κάτι αριθμούς (20201 3G) γίνεται να φύγουν εντελώς?

Link to comment
Share on other sites

Το yunos δε κυκλοφορεί στη κίνα ήδη? Εκτος απο ολα αυτα που έλεγαν στη παρουσίαση, τιποτα χειροπιαστό - screenshot έχουμε σαν μέτρο σύγκρισης? κανα screen-on time κανα benchmark? δε βρισκω κατι στο γκουγκλ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...