Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους νεο μελος στη παρεα σας κ γραφτηκα για να μου δωσετε τα φωτα σας!

εχω ενα χρονο το mx4 πρωτη φορα κινεζια κ ειμαι υπερευχαριστημενος.

ωστοσο στην τελευταια αναβαθμιση πριν τις γιορτες την 4.5.7.1ι νομιζω σταματησε να μου δουλευει το play store κ μαζι σχεδον ολες οι εφαρμογες που ειχα κατεβασει.

 

σημερα μου ηρθε η νεα 5.1.3.0A κ ηλπιζα να εχει φτιαχτει αυτο αλλα τπτ τα ιδια δν εχω play store.

μπορει καποιο καλο μελος να μου εξηγησει τι να κανω γιατι δν εχω κ πολυ ιδεα μην αρχισετε τα επιστημονικα κ δν καταλαβω τπτ!

 

επισης τι παιζετε με.το κεντρικο κουμπι ουτε πισω δν ξερω να.κανω τωρα χαχχαα!

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by kostascupra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νεα updates :

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist-6.html

 

Flyme OS 5.1.3.0A stable

 

και

 

Flyme OS 5.6.2.1 beta

 

περιμένω εντυπώσεις .....

 

Εντυπωσιακό το: 抢红包这事,拼手速不如刷固件!本次固件加入全新红包助手,带给你前所未有的抢红包体验,无论抢微信红包还是支付宝红包都能快人一步,助你多抢一个亿!走向人生巅峰,就靠这个固件了。

αλλά και η 红包助手 普通模式:默认开启,通过悬浮窗加声音提示,让红包消息更醒目。点击悬浮窗或摇一摇手机,即可快速进入红包会话列表

Πέρα από την πλάκα το τηλέφωνο το Δεκέμβριο ήταν απίστευτο απλά και τώρα δε δουλεύουν καν τα ringtones ας πούμε. Τί λένε οι πιο ψύχραιμοι; Πάμε πίσω ή περιμένουμε διορθώσεις. Factory reset για άπειρα προβληματάκια που εμφανίστηκαν συνιστάται;

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω έκδοση Α σταθερή δεν μου ήρθε ΟΤΑ η τελευταία έκδοση. Παρά αυτά παιδιά είναι σίγουρο ότι τα δικαιώματα root δεν λειτουργούν στην σταθερή στο flyme 5; Αν ναι τότε να μην την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φίλε μου ΔΕΝ δουλευει το ροοτ στην έκδοση Flyme OS 5.1.3.0 stable

και η μπαταρία με αυτην την έκδοση έιναι χάλια !!!!!

 

Εγώ πάντως που έχω έκδοση Α σταθερή δεν μου ήρθε ΟΤΑ η τελευταία έκδοση. Παρά αυτά παιδιά είναι σίγουρο ότι τα δικαιώματα root δεν λειτουργούν στην σταθερή στο flyme 5; Αν ναι τότε να μην την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα φίλε μου ΔΕΝ δουλευει το ροοτ στην έκδοση Flyme OS 5.1.3.0 stable

και η μπαταρία με αυτην την έκδοση έιναι χάλια !!!!!

Δουλεύει αλλά όχι σωστά. Ενεργοποίησε το ρουτ απ τις ρυθμίσεις και μετά εγκατέστησε κάποια άλλη εφαρμογή διαχείρισης δικαιωμάτων root (kinguser, supersu κλπ) και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν δουλευει Σταυρο και αλλοι εχουν αυτό το προβλημα...

 

ΔΟΥΛΕΨΕ τελικα.... Με το Kinguser ... Σε ευχαριστούμε Σταυρο

 

http://www.apkhere.com/down/com.kingroot.kinguser_4.6.2_free

 

Δουλεύει αλλά όχι σωστά. Ενεργοποίησε το ρουτ απ τις ρυθμίσεις και μετά εγκατέστησε κάποια άλλη εφαρμογή διαχείρισης δικαιωμάτων root (kinguser, supersu κλπ) και όλα καλά.
Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα αλλά ευτυχως δουλεψε το KingRoot

 

για εξοικονομηση μπαταρίας να χρησιμοποιησω το purify ή το greenify ;

 

 

Μήπως είχες supersu 2.67;

Αυτή φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν δουλευει Σταυρο και αλλοι εχουν αυτό το προβλημα...

 

ΔΟΥΛΕΨΕ τελικα.... Με το Kinguser ... Σε ευχαριστούμε Σταυρο

 

http://www.apkhere.com/down/com.kingroot.kinguser_4.6.2_free

H τελευταία έκδοση του kinguser είναι 4.8

Μήπως είχες supersu 2.67;

Αυτή φταίει.

Πρώτα ενεργοποιείς το root απ την ενσωματωμενη λειτουργία του flyme και μετά εγκαθιστάς SuperSU ή Kinguser ή άλλη εφαρμογή, και πατάς fix/αναβάθμιση su κλπ. Το su του flyme δε δουλεύει σωστά με τις περισσότερες εφαρμογές για άγνωστο λόγο, οπότε εγκαθιστάς άλλη εφαρμογή για να περάσει το δικό της su binary

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του kinguser είναι 4.8

 

Πρώτα ενεργοποιείς το root απ την ενσωματωμενη λειτουργία του flyme και μετά εγκαθιστάς SuperSU ή Kinguser ή άλλη εφαρμογή, και πατάς fix/αναβάθμιση su κλπ. Το su του flyme δε δουλεύει σωστά με τις περισσότερες εφαρμογές για άγνωστο λόγο, οπότε εγκαθιστάς άλλη εφαρμογή για να περάσει το δικό της su binary

 

 

Στις προηγουμενες εκδοσεις υπηρχε στις ρυθμισεις/flyme account το root privileges.Που εχει παει στην καινουργια stable [5.1.3.OA] ?δεν μπορω να το βρω ρε παιδια.

 

Το βρηκα. Eναι στο fingerprints and security/

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους νεο μελος στη παρεα σας κ γραφτηκα για να μου δωσετε τα φωτα σας!

εχω ενα χρονο το mx4 πρωτη φορα κινεζια κ ειμαι υπερευχαριστημενος.

ωστοσο στην τελευταια αναβαθμιση πριν τις γιορτες την 4.5.7.1ι νομιζω σταματησε να μου δουλευει το play store κ μαζι σχεδον ολες οι εφαρμογες που ειχα κατεβασει.

 

σημερα μου ηρθε η νεα 5.1.3.0A κ ηλπιζα να εχει φτιαχτει αυτο αλλα τπτ τα ιδια δν εχω play store.

μπορει καποιο καλο μελος να μου εξηγησει τι να κανω γιατι δν εχω κ πολυ ιδεα μην αρχισετε τα επιστημονικα κ δν καταλαβω τπτ!

 

επισης τι παιζετε με.το κεντρικο κουμπι ουτε πισω δν ξερω να.κανω τωρα χαχχαα!

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ευχαριστω κ παλι παιδια υπηρξατε διαφωτιστικοι σε εναν αρχαριο με τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω παντου και δεν βρισκω εναν οδηγο για να κανω αναβαθμιση στο τελευταιο flyme os της Meizu. Εχω το mx4 με την εκδοση 4.2.2.2Α και θελω να βαλω την 5.1.3.0 που ειναι και η τελευταια stable που εδωσε η Meizu. Αν καποιος ξερει καποιον οδηγο ή εχει κανει την αναβαθμιση ας με βοηθησει. Ενημερωτικα δεν θελω να ρισκαρω και να brickarei κανοντας εναν οδηγο απο αλλο κινητο.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχω αναφέρει πολλές φορές το θέμα της μπαταρίας.

Χρονομετρημενα χρειάζεται 5 ώρες και 8 λεπτά για μια πλήρη φόρτιση με κλειστό το κινητό.

Είναι φυσιολογικό αυτό ;;;; δοκίμασα και άλλο φορτιστή και κάνει τον ίδιο χρονο

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει μόνο η μπαταρία ή και το σύστημα που φορτίζει την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχω αναφέρει πολλές φορές το θέμα της μπαταρίας.

Χρονομετρημενα χρειάζεται 5 ώρες και 8 λεπτά για μια πλήρη φόρτιση με κλειστό το κινητό.

Είναι φυσιολογικό αυτό ;;;; δοκίμασα και άλλο φορτιστή και κάνει τον ίδιο χρονο

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει μόνο η μπαταρία ή και το σύστημα που φορτίζει την μπαταρία;

Δες αν ο φορτιστής σου είναι 2Α ...νομιζω είναι πάρα πολύ ο χρόνος φόρτισης αν και εγώ έχω άλλο meizu..

Βρες και δοκίμασε και αλλον φορτιστή 2Α συνηθως τέτοιο έχουν τα ταμπλετ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας έχω αναφέρει πολλές φορές το θέμα της μπαταρίας.

Χρονομετρημενα χρειάζεται 5 ώρες και 8 λεπτά για μια πλήρη φόρτιση με κλειστό το κινητό.

Είναι φυσιολογικό αυτό ;;;; δοκίμασα και άλλο φορτιστή και κάνει τον ίδιο χρονο

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει μόνο η μπαταρία ή και το σύστημα που φορτίζει την μπαταρία;

 

Φιλαράκι μάλλον έχεις πρόβλημα εμένα από το 30% μέχρι το 100% ανοιχτό κάνει μίση ώρα περίπου μπορεί και λίγο λιγότερο και για να σε βοηθήσω μόλις το ξανά φορτίσω θα σου πω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον original φορτιστή και έναν άλλο φορτιστή που είναι 2Α

και με τους ίδιους φορτιστές το ίδιο αποτέλεσμα.

Και εμένα μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος και μετά η μπαταρία κρατάει κάνενα 3ωρο ανοιχτή οθόνη..

 

Δες αν ο φορτιστής σου είναι 2Α ...νομιζω είναι πάρα πολύ ο χρόνος φόρτισης αν και εγώ έχω άλλο meizu..

Βρες και δοκίμασε και αλλον φορτιστή 2Α συνηθως τέτοιο έχουν τα ταμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον original φορτιστή και έναν άλλο φορτιστή που είναι 2Α

και με τους ίδιους φορτιστές το ίδιο αποτέλεσμα.

Και εμένα μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος και μετά η μπαταρία κρατάει κάνενα 3ωρο ανοιχτή οθόνη..

Ε τι άλλο θες για να καταλάβεις οτι η μπαταρία σου ειν ελλατωματικη; το παμε κ πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω παντου και δεν βρισκω εναν οδηγο για να κανω αναβαθμιση στο τελευταιο flyme os της Meizu. Εχω το mx4 με την εκδοση 4.2.2.2Α και θελω να βαλω την 5.1.3.0 που ειναι και η τελευταια stable που εδωσε η Meizu. Αν καποιος ξερει καποιον οδηγο ή εχει κανει την αναβαθμιση ας με βοηθησει. Ενημερωτικα δεν θελω να ρισκαρω και να brickarei κανοντας εναν οδηγο απο αλλο κινητο.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :happy:

 

Δε χρειάζεται καμία ιδιαίτερη διαδικασία.

Κατεβάζεις το 5.1.3Α

Το κάνεις αντιγραφή στο κινητό. Προσοχή, όχι σε κάποιο φάκελο. Χύμα. Έξω από κάθε φάκελο.

Και μέσα από τον file explorer του κινητού το κλικάρεις και διαλέγεις Update με clear data. Κάνει επανεκκίνηση το κινητό και είσαι έτοιμος.

 

Download link
http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX4/5.1.3.0/cn/20160131150905/35a12fb1/update.zip

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μάλλον έχεις πρόβλημα εμένα από το 30% μέχρι το 100% ανοιχτό κάνει μίση ώρα περίπου μπορεί και λίγο λιγότερο και για να σε βοηθήσω μόλις το ξανά φορτίσω θα σου πω σίγουρα

Καλά και από 30 σε 100 σε λιγότερο απο μισή ώρα πάλι υπερβολικά γρήγορα το βλέπω...

Δεν ξέρω κατά πόσο φορτίζει σωστά έτσι η κάνει καλό στη μπαταρία.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται καμία ιδιαίτερη διαδικασία.

Κατεβάζεις το 5.1.3Α

Το κάνεις αντιγραφή στο κινητό. Προσοχή, όχι σε κάποιο φάκελο. Χύμα. Έξω από κάθε φάκελο.

Και μέσα από τον file explorer του κινητού το κλικάρεις και διαλέγεις Update με clear data. Κάνει επανεκκίνηση το κινητό και είσαι έτοιμος.

 

Download link
http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX4/5.1.3.0/cn/20160131150905/35a12fb1/update.zip

 

οκ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται καμία ιδιαίτερη διαδικασία.

Κατεβάζεις το 5.1.3Α

Το κάνεις αντιγραφή στο κινητό. Προσοχή, όχι σε κάποιο φάκελο. Χύμα. Έξω από κάθε φάκελο.

Και μέσα από τον file explorer του κινητού το κλικάρεις και διαλέγεις Update με clear data. Κάνει επανεκκίνηση το κινητό και είσαι έτοιμος.

 

Download link
http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX4/5.1.3.0/cn/20160131150905/35a12fb1/update.zip

 

Το εκανα αλλα δεν ανοιγει, προσπαθησα και χειροκινητα με το power button & volume+, εβαλα το update.zip στον φακελο (recovery) που μου ανοιξε οταν συνδεσα το κινητο με το laptop και επελεξα να κανει και cleardata και τελικα τιποτα, φορτωνει κανονικα το upgrade αλλα δεν ανοιγει μετα... Το δοκιμασα χωρις cleardata και παλι τιποτα.

 

Υπαρχει περιπτωση να το στειλω σε καποιο μαγαζι και να το φτιαξουν? εστω οπως ηταν πριν. 1 μηνα το εχω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστω τα φωτα σας. εκανα αναβαθμιση σε 5,1,3 για δυο μερες ολα καλα .

σημερα το κιν κανει μονο του επιστροφη σαν να πατιεται το κεντρικο κουμπι συνεχομενα.

το θεμα ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια. καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...