Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη το site του to2c ειναι μερικος offline μπηκα στο καταστημα τους στο aliexpress και το 32αρι που θελω να παρω το εχει στα 267€ το εχει παρει κανενας απο εκει? Το ιδιο πραγμα δεν ειναι με το site?
Link to comment
Share on other sites

Από την προσωπική σου εμπειρία ποιο από τα δύο προτείνεις;

Τα 2 έχουν και την μισή τιμή τώρα.

 

 

να σου πω την αληθεια μου απο εμφανηση η δευτερη εκδοση σκιζει.

αλλα απο προσωπικη αποψη παντα σαν συγκριση

μου αρεσει η τριτη εκδοση, που χρησιμοποιω και τωρα.

επισης μου αρεσε το οτι ειναι ελαφρυτερα και η offcenter τοποθετηση

των οτικων βυσματων καθεται καλυτερα στα αυτια μου χωρις να ενοχλει.

 

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Είναι η 2, αλλά όσοι πάτε για την 3 να ξέρετε ότι υπάρχει και η έκδοση youth ή young ,και γενικά ότι υπάρχει πιθανότητα να πέσετε σε μαϊμού οπότε μόνο από γνωστά μαγαζιά ...
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια μου απο εμφανηση η δευτερη εκδοση σκιζει.

αλλα απο προσωπικη αποψη παντα σαν συγκριση

μου αρεσει η τριτη εκδοση, που χρησιμοποιω και τωρα.

επισης μου αρεσε το οτι ειναι ελαφρυτερα και η offcenter τοποθετηση

των οτικων βυσματων καθεται καλυτερα στα αυτια μου χωρις να ενοχλει.

 

ελπιζω να βοηθησα

Οκ.Ευχαριστω πολύ. Και εγώ προς τα 3 κλείνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι η 2, αλλά όσοι πάτε για την 3 να ξέρετε ότι υπάρχει και η έκδοση youth ή young ,και γενικά ότι υπάρχει πιθανότητα να πέσετε σε μαϊμού οπότε μόνο από γνωστά μαγαζιά ...

Το gearbest τα έχει καλή τιμή. Είναι έμπιστο κατάστημα η θα είναι μουφα;

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικές εικόνες από την διάρκεια της μπαταρίας μου..

 

Τι λέτε καλά δεν είναι.. ?Όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία πόσο βγάζουν?

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω μερικές εικόνες από την διάρκεια της μπαταρίας μου..

 

Τι λέτε καλά δεν είναι.. ?Όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία πόσο βγάζουν?

 

Τοσο βγάζουμε απλα δε μας ειναι αρκετο για μια 3000+ mha μπαταρια δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχει θεμα με τη μπαταρια δηλαδη?Έχει πολυ drain?

 

Μια χαρά είναι η μπαταρία. Αφού τη χρησιμοποιείς δεν διαφέρει η διάρκεια από οποιαδήποτε άλλη mid-high end συσκευή. Το drain στην kit kat είναι αρκετό αλλά στο lollipop όσοι το χρησιμοποιούν λένε ότι το έφτιαξαν αυτό και έχει κατά πολύ λιγότερο drain. Είναι λογικό αν σκεφτείς ότι η οθόνη είναι μόνιμα ενεργή για τα gestures. Αν σβήσεις τα gestures το standby βελτιώνεται κατά πολύ ακόμα και στην kit-kat αλλά νομίζω είναι και λίγο χαζό να τα απενεργοποιήσεις. Από την άλλη η μπαταρία αντέχει αρκετά αν έχεις ανοιχτά τα πάντα όλα (όπως εγώ).

 

Γενικά δεν παρατηρώ θέμα με την μπαταρία εδώ και πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το site του to2c ειναι μερικος offline μπηκα στο καταστημα τους στο aliexpress και το 32αρι που θελω να παρω το εχει στα 267€ το εχει παρει κανενας απο εκει? Το ιδιο πραγμα δεν ειναι με το site?

 

Δες και αυτο.Το εχει 255€ το 32αρι.Εχω παρει 3 κινητα απο κει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html?u=163443

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο απο ενα παλικαρι αλλα δεν θυμαται τον κωδικο που εχει στο flyme.Που θα το χρειαστω το flyme account?Υπαρχει προβλημα αν δεν τον εχω?
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.Πηρα το κινητο μεταχειρισμενο απο ενα παλικαρι αλλα δεν θυμαται τον κωδικο που εχει στο flyme.Που θα το χρειαστω το flyme account?Υπαρχει προβλημα αν δεν τον εχω?

 

Πες του να προσπαθήσει να κάνει log in και να ζητήσει αλλαγή κωδικού...

Αν δεν έχεις κωδικό δεν θα μπορέσεις να μπεις με δικό σου (σύμφωνα με αυτά που διάβασα σε διάφορα ξένα forums).

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Πες του να προσπαθήσει να κάνει log in και να ζητήσει αλλαγή κωδικού...

Αν δεν έχεις κωδικό δεν θα μπορέσεις να μπεις με δικό σου (σύμφωνα με αυτά που διάβασα σε διάφορα ξένα forums).

 

ναι ok,αλλα που το χρειζομαι το flyme account?Σ ευχαριστω για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

ναι ok,αλλα που το χρειζομαι το flyme account?Σ ευχαριστω για την βοηθεια :)

 

Νομίζω ότι απαιτείται για την αξιοποίηση διαφόρων υπηρεσιών της Meizu, όπως backup δεδομένων, εύρεση κινητού σε περίπτωση απώλειας κλπ. Δεν είναι πανάκεια αλλά νομίζω ότι θα έχεις το εκνευριστικό μήνυμα πάντα ότι δεν μπορεί να κάνει Login (ή ότι ανήκει αλλού) όταν θα είσαι στις ρυθμίσεις και θα πατάς στο συννεφάκι

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Όσων αφορά τις αναβαθμησεις θα έχω κάποιο θέμα?

 

Δεν έχω κάνει ακόμη, άλλοι είναι καταλληλότεροι να απαντήσουν, αλλά πιθανότατα ναι, για τις επίσημες τουλάχιστον (τις ΟΤΑ)...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Το πολύ πολύ στη χειρότερη να τις περνάς χειροκίνητα τα προβλήματα είναι άλλα και τα έχω απαντήσει λίγες σελίδες πίσω, είναι αρκετά μεγάλο πρόβλημα μιας και εμπιστεύεσαι αυτόν που το είχε? Μπορεί ότι ώρα και στιγμή θέλει και ας μην είναι logged in το κινητο από τον υπολογιστή του να σου βγάζει φωτογραφίες να βλέπει GPS ή να σου κάνει wipe τα πάντα. Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο και απαραίτητο να μην το κατέχει άλλος για τη συσκευή ΜΟΥ. ειδικά κάποιος που δε ξέρω προσωπικά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6146024#post6146024 Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο.Το εχει 255€ το 32αρι.Εχω παρει 3 κινητα απο κει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html?u=163443

απο κει εχει την international version ή την κινέζικη?

Link to comment
Share on other sites

μόνο εγώ έχω αλλάξη την σειρά στα εικονίδια ?:lol:

Για τον κωδικό τώρα πολύ καλά στα λένε τα παιδιά και ειδικά να προσέξεις αυτό που λέει ο sam. Και κάτι ακόμα νομίζω χρειάζεσαι τον κωδικό και για να κάνεις root (εκτός αν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

έχει βελτιωθεί τρελά η αυτονομία με lollipop η είναι ιδέα μου;

 

[ATTACH]61682[/ATTACH][ATTACH]61683[/ATTACH]

 

Πας για 5,30 ώρες δηλαδή. Πολύ ευχάριστο αυτό. Να πω την αλήθεια δεν περίμενα τόση αύξηση στην μπαταρία (20%)! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια παρακαλω?πως κανουμε επιστροφη στην προηγουμενη εκδοση?κατεβασα την τελευταια ιντερνασιοναλ και τα ελληνικα ειναι απλως χαλια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια παρακαλω?πως κανουμε επιστροφη στην προηγουμενη εκδοση?κατεβασα την τελευταια ιντερνασιοναλ και τα ελληνικα ειναι απλως χαλια

Απλά κατεβάζεις το αρχείο της εκδόσεις που θες στο κινητό και μετά απλά το βρίσκεις και πατάς πάνω του. Σε ρωτάει αν θες αντικατάσταση πατάς οκ και ξεκινάει. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...