Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε σήμερα public test firmware A.

http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/MX4/4.5.2/cn/20150525201544/7ea60113/update.zip

copy paste το url σε νέο tab και κατεβαίνει.

 

Θα τη δοκιμάσω το βράδυ.

 

Aυτο θα ειναι το τελευταιο ;;..εβαλα το προηγουμενο εγω λεω να το δοκιμασω κι αυτο...μολις βρω χρονο..:cool:

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα είναι φοβερό απλα...μόνο που ενόχλησε είναι τα Ελληνικά του είναι εντελώς λάθος ειδικά στις ρυθμίσεις με την τελευταία ενημέρωση που έκανα την 4.2.8.2I...για παράδειγμα αντι να λέει Wi-Fi μου λεει Αποθήκευση (save)...:p αλλα κατα τα αλλα είναι τρομέρο φοβερες φωτογραφιες καλη μπαταρια κραταει ανετα μια μερα...:) αυτό το προβλημα με τα Ελληνικα το εχει κανενας αλλος?

 

Έτσι είναι σε όλες τις τελευταίες εκδόσεις τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό σήμερα είναι φοβερό απλα...μόνο που ενόχλησε είναι τα Ελληνικά του είναι εντελώς λάθος ειδικά στις ρυθμίσεις με την τελευταία ενημέρωση που έκανα την 4.2.8.2I...για παράδειγμα αντι να λέει Wi-Fi μου λεει Αποθήκευση (save)...:p αλλα κατα τα αλλα είναι τρομέρο φοβερες φωτογραφιες καλη μπαταρια κραταει ανετα μια μερα...:) αυτό το προβλημα με τα Ελληνικα το εχει κανενας αλλος?

Είναι προβλημα της έκδοσης. Αν σε πειραζει γύρνα σε 4.2.2.2 και περίμενε να δουμε αν στρώσει στην lollipop

Link to comment
Share on other sites

Είναι προβλημα της έκδοσης. Αν σε πειραζει γύρνα σε 4.2.2.2 και περίμενε να δουμε αν στρώσει στην lollipop

 

Τα φτιάξανε τα ελληνικά στη λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μια και το μεγαλο αρχειο των 20μπχ.

 

Με ποιό τρόπο εννοείς : 17495669013_ff3337452c_z.jpgP50524-162905 by Kostas Krith, on Flickr

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Την περασες;εντυπωσεις;

 

Μέτριες, σε κανενα τομεα δεν ειδα ακομα κατι τρομερό, μου την εβγαλε ΟΤΑ σε update απο την leaked (!!) που ειχα. Προβλήματα δεν βρηκα, εχει πολυ γρήγορο UI αλλα παρατήρησα μερικα κοληματακια. Νταξει, πρωτη λολιποπ ειναι, πιστευω οτι θα τη συμμαζέψουν κιαλλο και θα τη βελτιώσουν, άλλωστε βιαστικά τη βγάλανε ισα ισα για να μη φανε ξυλο επειδη ειχαν δωσει χρονοδιαγραμμα.(ετσι πιστευω)

Δυστυχώς δε βρίσκω το color tempeture νομιζω το αφαίρεσαν ή ξεχασαν να το βαλουν.

Link to comment
Share on other sites

Μέτριες, σε κανενα τομεα δεν ειδα ακομα κατι τρομερό, μου την εβγαλε ΟΤΑ σε update απο την leaked (!!) που ειχα. Προβλήματα δεν βρηκα, εχει πολυ γρήγορο UI αλλα παρατήρησα μερικα κοληματακια. Νταξει, πρωτη λολιποπ ειναι, πιστευω οτι θα τη συμμαζέψουν κιαλλο και θα τη βελτιώσουν, άλλωστε βιαστικά τη βγάλανε ισα ισα για να μη φανε ξυλο επειδη ειχαν δωσει χρονοδιαγραμμα.(ετσι πιστευω)

Δυστυχώς δε βρίσκω το color tempeture νομιζω το αφαίρεσαν ή ξεχασαν να το βαλουν.

 

Καλησπερα εμενα δεν μου την εδωσε ακομα....αλλα το color χαθηκε...δεν το βρηκα πουιενα..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μέτριες, σε κανενα τομεα δεν ειδα ακομα κατι τρομερό, μου την εβγαλε ΟΤΑ σε update απο την leaked (!!) που ειχα. Προβλήματα δεν βρηκα, εχει πολυ γρήγορο UI αλλα παρατήρησα μερικα κοληματακια. Νταξει, πρωτη λολιποπ ειναι, πιστευω οτι θα τη συμμαζέψουν κιαλλο και θα τη βελτιώσουν, άλλωστε βιαστικά τη βγάλανε ισα ισα για να μη φανε ξυλο επειδη ειχαν δωσει χρονοδιαγραμμα.(ετσι πιστευω)

Δυστυχώς δε βρίσκω το color tempeture νομιζω το αφαίρεσαν ή ξεχασαν να το βαλουν.

 

Έχω την 4.2.8.2Ι. Αξίζει ή να περιμένουμε την stable ;

Link to comment
Share on other sites

ήμουν σε 4.2.8.1 για αυτό και μου την έβγαλε σε update , αλλά όντως έχει κολληματάκια , όχι τραγικά , αλλά π.χ. πριν έκανε 4 sec μέχρι να κλείσει το wifi, θέλει αρκετό φτιάξιμο ακόμα ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.2.8.2Ι. Αξίζει ή να περιμένουμε την stable ;

 

Δε θα κερδίσεις κατι τραγικο, ισως καλυτερη αυτονομια και ποιο γρηγορο UI αλλα θα ειναι αργοτερο σε αλλα. Δε ξερω, ισως καλυτερα να περιμενεις, κανε backup και δοκιμασε την αν δε σου αρεσει downgrade και επαναφορα, παντα clear data σε αλλαγη απο κιτκατ-λολιποπ λολιποπ-κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το τηλ με 4.4.2

 

μου ειπε αυτος που το πηρα να μη το rootarw γιατι θα γινει ΚΙΝΕΖΙΚΟ ολο το τηλ... παιζει κατι τετοιο ?

 

εγω στα αγγλικα το θελω και χρειαζομαι το root για πολλες εφαρμογες...

 

αν μπορω να ρουταρω κανονικα ΠΩΣ ρουταρω ? ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το τηλ με 4.4.2

 

μου ειπε αυτος που το πηρα να μη το rootarw γιατι θα γινει ΚΙΝΕΖΙΚΟ ολο το τηλ... παιζει κατι τετοιο ?

 

εγω στα αγγλικα το θελω και χρειαζομαι το root για πολλες εφαρμογες...

 

αν μπορω να ρουταρω κανονικα ΠΩΣ ρουταρω ? ευχαριστω για το χρονο σας

Τι βλακείες λένε θεε μου.:lol:

Μια χαρά μπορείς να το ρουτάρεις φίλε.

Και μάλιστα πολύ εύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις. Πας Settings --> Accounts --> *your Flyme account*

Πατάς Open system privileges.

Μετά ΟΚ εκεί στο προειδοποιητικό που θα σου βγάλει και βάζεις τον κωδικό που έχεις στο flyme (αν δεν έχεις κάνε μια εγγραφή). Θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό και μόλις ανοίξει είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακείες λένε θεε μου.:lol:

Μια χαρά μπορείς να το ρουτάρεις φίλε.

Και μάλιστα πολύ εύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις. Πας Settings --> Accounts --> *your Flyme account*

Πατάς Open system privileges.

Μετά ΟΚ εκεί στο προειδοποιητικό που θα σου βγάλει και βάζεις τον κωδικό που έχεις στο flyme (αν δεν έχεις κάνε μια εγγραφή). Θα κάνει επανεκκίνηση το κινητό και μόλις ανοίξει είσαι έτοιμος.

 

Xposed βαζω κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Σε lollipop θέλει τρικ (υπάρχει αναλυτικός οδηγός στο meizufans.eu)

Σε kitkat μπαίνει κανονικά.

 

Kit kat εχει. αξιζει να βαλω lollipop;; μια χαρα παει και με κιτ κατ

Link to comment
Share on other sites

Kit kat εχει. αξιζει να βαλω lollipop;; μια χαρα παει και με κιτ κατ

H μόνη σοβαρή διαφορά που παρατήρησα εγώ είναι ότι δεν τρώει πολλή μπαταρία όταν είναι σε αναμονή.

Από εκεί και πέρα δε βλέπω τίποτα δραματικό. Μια χαρά είναι το κινητό και με Kit Kat.

Όταν βγει stable lollipop τη δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic.

Τι είναι το xposed? Εχω to meizu mx3 και πριν λίγο εκανα root το κινητό, οπότε άμα είναι κάτι καλό να το βάλω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή με έτρωγε πηγα από 4.2.8.2Ι σε lollipop.

Δεν μπορω με τιποτα να περασω το play store και να δουλευει.

Βοηθήστε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic.

Τι είναι το xposed? Εχω to meizu mx3 και πριν λίγο εκανα root το κινητό, οπότε άμα είναι κάτι καλό να το βάλω και εγώ

 

 

Ριξε μια ματια εδω [αλλα με προσοχη] http://meizufans.eu/forum/thread-xposed-framework-for-flyme-mx2-mx3

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή με έτρωγε πηγα από 4.2.8.2Ι σε lollipop.

Δεν μπορω με τιποτα να περασω το play store και να δουλευει.

Βοηθήστε παρακαλώ.

 

μπες στο store της meizu και γραψε google installer, θα σου βγαλει την εκδοση 1.4.3, την εβαλα και δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Bayern7;6143615]H μόνη σοβαρή διαφορά που παρατήρησα εγώ είναι ότι δεν τρώει πολλή μπαταρία όταν είναι σε αναμονή.

Από εκεί και πέρα δε βλέπω τίποτα δραματικό. Μια χαρά είναι το κινητό και με Kit Kat.

Όταν βγει stable lollipop τη δοκιμάζεις.

 

γιατι μου βγαζει τα apk αρχεια που προσπαθω να κατεβασω απο 2 διαφορετικους browser σαν .bin ?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Επισης πως θα ρουταρω χωρις flyme account ? εχω δοκιμασει ΤΟΣΑ και δε λειτουργει τιποτα. αυτος που αγορασα το κινητο δε θυμαται το flyme account του και δε μπορω να βαλω δικο μου
Link to comment
Share on other sites

γιατι μου βγαζει τα apk αρχεια που προσπαθω να κατεβασω απο 2 διαφορετικους browser σαν .bin ?

 

τι εκδοση εβαλες;;;κατεβασε τον installer απο το κινεζικο store..

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης πως θα ρουταρω χωρις flyme account ? εχω δοκιμασει ΤΟΣΑ και δε λειτουργει τιποτα. αυτος που αγορασα το κινητο δε θυμαται το flyme account του και δε μπορω να βαλω δικο μου

 

Κανε καινουργιο flyme δικο σου,για ποιο λογο δεν μπιρεις να βαλεις;

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με το ρουτ... Navigation bar μπορώ να βάλω; με βολεύει πάρα πολύ.

 

Επίσης τα recent πως τα ανοίγω να καθαρίσω τις εφαρμογές;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...