Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ειμαι σε διλημμα μεταξυ αυτου και 1+1.

το θεμα με την μπαταρια λυθηκε ή ρουφαει πολυ στο standby?

η μπαταρια ειναι πολυ μεγαλο ατου για το 1+1.

ξερει κανεις τι sar εχει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σας ευχαριστώ και σας είμαι υπόχρεος. Αλλά ποιά τιμή βλέπουμε? Το άθροισμα που λέει στο τέλος, η μια τιμή αφού κάθε φορά είναι σε ένα δίκτυο συνδεδεμένο?

 

Τι θέλω να πώ: Συνήθως βλέπουμε μια τιμή για κάθε τηλέφωνο. Για το meizu mx4, ποια είναι η τιμή αυτή?

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

η αθροιση λέει wifi+wcdma εαν τα έχεις ολα μαζι ανοιχτά ναι αλλιως την τιμη του δικτυου που κάνεις χρηση.
Link to comment
Share on other sites

μα είναι δυνατόν? Αν για παράδειγμα πάμε στη σελίδα του xperia z2

 

http://www.skroutz.gr/s/4853542/Sony-Xperia-Z2-16GB.html

 

δίνει SAR μόνο 0,38. Πως γίνεται αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες, εγω με το τελευταίο update εχω πάθει πλακα... Εχω να το φορτίσω απο προχτές... και ειναι ακόμα στο 22%... Sot δε ξέρω να σας πω γιατι έπαθα μια νιλα, έκανα μια βλακεία και το brickara οποτε εκανα ενα clear data :p Αλλα με εχει αφήσει αφονο. Απο το 70% που εκανα το clear data μέχρι το 22% τωρα εχω 2ωρες και 20 λεπτα οθονη και 1μερα και 3 ωρες εκτος φόρτισης ( βαλτε άλλες 20 ωρες ΣΙΓΟΥΡΑ και περιπου αλλη 1-1,5 ωρα οθόνης στο mix για τη συνολική λειτουργία απο 100% σε 22%) . Καλά, παιχνιδια δεν επαιξα ρε παιδι μου αλλα wifi-data browsing facebook (με το app) κλπ A! ετρεξα και 3-4 benchmarks και το ξεχασα στο performance για κανα 6ωρο,κατεβασα και ΟΛΕΣ μου τις εφαρμογες ξανα, εκανα και τα παντα ξανα sync ... Τη μαγεια την εκανε νομίζω το power saving στο security, smart mode εβαλα και κατω δεξια στα τετραγωνάκια η μοναδική εφαρμογή που αφησα να τρεχει background ειναι το messenger του fb.Ανυπομονώ να περάσουν αλλες 3-4 μερες να δω συνολικά στατιστικά στην επόμενη πληρη φόρτιση που δεν θα εχω κανει clear data στο ενδιάμεσο. Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση update?

 

Tη τελευταια official test 4.2.5A

Extra tip για ενα κινεζικο πυραβλο στην οθονη σας (σαν το κινητό άλλωστε ) security -> junk clean -> πανω δεξια το γρανάζι και ανοιξτε το memory acceleration, στην ουσια σας βγαζει ενα πολυ αστειο εικονιδιο που κανει οτι και το εικονιδιο του cleanmaster και ειναι ΠΟΛΥ αστειο. :D

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ροοτ οπως και στης προηγουμενες εκδοσεις...η μπαταρια αγγιζει το 100%....εχω παθει πλακα,παμε συνεχιζουμε...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα βλεπω καλα με την μπαταρια, σε μικτη χρηση μεχρι το 60% με την 4.2.2.2 και απο εκει και περα με την νεα 4.2.5 μου εβγαλε σχεδον 5 ωρες οθονη με αναμονη 1.5 μερα, αρκετα καλα :)
Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα.

Εχω εγκαταστησει google apps την τελευταια εκδοση, αλλα δοκιμασα και την προηγουμενη, και δεν εχω πουθενα το εικονιδιο του play store. Δοκιμασα 2-3 φορες, με επανεκκινησεις κλπ, τιποτα. Τι πρεπει να κανω; Τι κανω λαθος;

Επισης, απο πληκτρολογιο και εφαρμογη sms τι προτεινετε για πληρη υποστηριξη;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα κι εγω στα 290€ το 32αρι και αναμενω..πιστευω ηταν καλη τιμη για τωρα αλλα δε μπορουσα να περιμενω να βελτιωθει η ισοτιμια...

 

Ηδη σε μια μερα επεσε 7€.

Edited by pater_79
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προοριζεται για την αδερφη μου ποια ρομ προτεινεται εσεις που το χρησιμοποιειτε για να ειναι καλη all around και με καλη μπαταρια;

Ειχα διαβασει πριν μερικες σελιδες την 4.2.1.Α.

Ισχυει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προοριζεται για την αδερφη μου ποια ρομ προτεινεται εσεις που το χρησιμοποιειτε για να ειναι καλη all around και με καλη μπαταρια;

Ειχα διαβασει πριν μερικες σελιδες την 4.2.1.Α.

Ισχυει ακομα;

Την τελευταία βάλε μια χαρά είναι,αν και όταν σου έρθει μπορεί να έχει και lollipop :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα κι εγω στα 290€ το 32αρι και αναμενω..πιστευω ηταν καλη τιμη για τωρα αλλα δε μπορουσα να περιμενω να βελτιωθει η ισοτιμια...

 

Ηδη σε μια μερα επεσε 7€.

 

Το 32αρι 290?! Απο που? τοσο εχει απο Κίνα μεριά το 16αρι!

Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα.

Εχω εγκαταστησει google apps την τελευταια εκδοση, αλλα δοκιμασα και την προηγουμενη, και δεν εχω πουθενα το εικονιδιο του play store. Δοκιμασα 2-3 φορες, με επανεκκινησεις κλπ, τιποτα. Τι πρεπει να κανω; Τι κανω λαθος;

Επισης, απο πληκτρολογιο και εφαρμογη sms τι προτεινετε για πληρη υποστηριξη;

 

Εφαρμογή sms τη μαμα εχω εγω που ειναι μια χαρα και εμενα προσωπικά μου αρεσει, πληκτρολόγιο το swiftkey αλλα εχει μερικα μικρα θεματακια, αποτι διαβασα αν γινεις ρουτ και βγάλεις το μαμα keyboard λυνονται και τα θεματα που εχει αλλα δεν το εχω κανει, οσο για τα gapps με μπερδεψες, εβαλες το google installer 1.4.2 και το ετρεξες και δεν μπήκαν? με ποια εκδοση λογισμικού εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Κσλημερα.

Εχω εγκαταστησει google apps την τελευταια εκδοση, αλλα δοκιμασα και την προηγουμενη, και δεν εχω πουθενα το εικονιδιο του play store. Δοκιμασα 2-3 φορες, με επανεκκινησεις κλπ, τιποτα. Τι πρεπει να κανω; Τι κανω λαθος;

Επισης, απο πληκτρολογιο και εφαρμογη sms τι προτεινετε για πληρη υποστηριξη;

 

πες μας με ποια ρομ εισαι ; πληκτρολογιο εγω εχω το google keyboard και με εχει βολεψει, sms δεν χρησιμοποιω οποτε ας σου πει καποιος αλλος που ξερει

Link to comment
Share on other sites

Το 32αρι 290?! Απο που? τοσο εχει απο Κίνα μεριά το 16αρι!

 

Απο αυτο το site το πηρα.Απο αξιοπιστια δε ξερω.Οταν το παρω θα σας πω.Παντως στο συγκεκριμενο κινητο ειχε μεγαλη διαφορα στην τιμη. Αλλα χρεωσαν και 10€ στο paypal!!!

Fastcardtech Best Prices!Best Quality!Best Service!

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το site το πηρα.Απο αξιοπιστια δε ξερω.Οταν το παρω θα σας πω.Παντως στο συγκεκριμενο κινητο ειχε μεγαλη διαφορα στην τιμη. Αλλα χρεωσαν και 10€ στο paypal!!!

Fastcardtech Best Prices!Best Quality!Best Service!

 

Το σημαντικό ειναι να το πάρεις γιατι οι τιμες ειναι επικίνδυνα χαμηλές . Άλλος εχει παραλάβει απο εκει? μεταφορικα χρεώνουν?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή sms τη μαμα εχω εγω που ειναι μια χαρα και εμενα προσωπικά μου αρεσει, πληκτρολόγιο το swiftkey αλλα εχει μερικα μικρα θεματακια, αποτι διαβασα αν γινεις ρουτ και βγάλεις το μαμα keyboard λυνονται και τα θεματα που εχει αλλα δεν το εχω κανει, οσο για τα gapps με μπερδεψες, εβαλες το google installer 1.4.2 και το ετρεξες και δεν μπήκαν? με ποια εκδοση λογισμικού εισαι?

 

πες μας με ποια ρομ εισαι ; πληκτρολογιο εγω εχω το google keyboard και με εχει βολεψει, sms δεν χρησιμοποιω οποτε ας σου πει καποιος αλλος που ξερει

 

Εχω την 4.2.2.2Α. Δεν εχω πουθενα το play store, υπαρχει εγκατεστημενο, αλλα δεν εχω εικονιδιο και κανω search για το βρω.

Για το πληκτρολογιο, καλο ειναι αλλα δεν εχει ορθογραφικη υποστηριξη για ελληνικα και για τα sms ρωταω για εχω 160 χαρακτηρες...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό ειναι να το πάρεις γιατι οι τιμες ειναι επικίνδυνα χαμηλές . Άλλος εχει παραλάβει απο εκει? μεταφορικα χρεώνουν?

 

Και γω απο αλλον το ειδα που ειχε παραλαβει το Μ1.Η αληθεια ειναι οτι το ρισκαρα λιγο αντι του βικμαλ που ειχα παραγγειλει αλλα ειχε μεγαλη διαφορα στο συγκεκριμενο.Σε αλλα μοντελα ειναι τα ιδια.Ειδωμεν...η νεκροψια θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.2.2.2Α. Δεν εχω πουθενα το play store, υπαρχει εγκατεστημενο, αλλα δεν εχω εικονιδιο και κανω search για το βρω.

Για το πληκτρολογιο, καλο ειναι αλλα δεν εχει ορθογραφικη υποστηριξη για ελληνικα και για τα sms ρωταω για εχω 160 χαρακτηρες...

Για τους 160 χαρακτήρες δε με απασχολεί και δεν το έχω ψάξει, βάλε εσύ τη test 4.2.5 a με clear data και μετά παιρνα το Google installer 1.4.2 και θα είσαι gg

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες μπορείς να έχεις με οποιαδήποτε εφαρμογή αρκεί να επιλέξετε αυτόματη κεφαλαιοποίηση των χαρακτήρων. Βέβαια τότε όλα σας τα μηνύματα θα είναι στα κεφαλαία αλλά δεν νομίζω να ενοχλεί κανέναν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...