Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαστειτε... Καταφθάνει νέο update 4.2.2.2... Ήδη κυκλοφόρησε στα international μέσω ROM (4.2.2.2I)... Σύντομα μέσω OTA και στις 2 εκδόσεις.. (International & Chinese)

 

από ότι διάβασα στο meizufans.

η έκδοση είναι internal και όχι official, από Ισραιλ μεριά...

 

επειδή κ εγώ μόλις παρέλαβα...

με βλέπω να βαζω την 4.2.1. test

σύμφωνα με αυτα που διαβαζω.

Edited by alexzio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την συσκευη! 1ον θα την επιλαγετε ξανα ή θα προτεινατε καποια αλλη? Αν ναι ποια θα ηταν αυτη (mx4 pro,honor 6,xiaomi mi4,lenovo)?Με το θεμα εγγυησης τι γινεται? Απο ποιο ιντερνετικο καταστημα θα μου προτεινατε να αγορασω( με εγγυηση εντος ελλαδος αλλα και χωρις αυτη)?Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμεννω απαντηση σας :rolleyes:

Σύμφωνα με τον Γερμανό και από Ευρώπη να το πάρεις δεν έχεις εγγύηση (ρώτησα στο fb), βέβαια αυτό είναι παράνομο οπότε λογικά θα βγάλεις άκρη αν είναι αγορασμένο από ευρωπαϊκή ένωση. Εγώ προσωπικά θα το ξανάπαιρνα γιατί ομορφότερο Android δεν υπάρχει στην αγορά, επίσης είναι αρκετά μαζεμένο και εμένα με βολεύει πολύ γιατί μετά το find 7 ήθελα κάτι μικρότερο :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον Γερμανό και από Ευρώπη να το πάρεις δεν έχεις εγγύηση (ρώτησα στο fb), βέβαια αυτό είναι παράνομο οπότε λογικά θα βγάλεις άκρη αν είναι αγορασμένο από ευρωπαϊκή ένωση.

 

Μετά από μερικές μέρες έγραψαν ότι αν είναι αγορασμένο από Ε.Ε. ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές μέρες έγραψαν ότι αν είναι αγορασμένο από Ε.Ε. ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα.

 

Ωραίο ακούγεται αλλά αν ας πούμε είναι αγορασμένο από Ευρώπη αλλά είναι το κινέζικο μοντέλο? Γίνεται αυτό, πχ το topresseler το ιταλικό είχα δει πως πουλούσε κάποια κομμάτια που δεν είχαν βγει ακόμα με l firmware. Αυτά θα είχαν εγγύηση εδώ? Μια καθαρά απορία περιεργειας και μόνο μιας και εγώ αγόρασα από Κίνα και ξέρω πως δε καλύπτομε με τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ακούγεται αλλά αν ας πούμε είναι αγορασμένο από Ευρώπη αλλά είναι το κινέζικο μοντέλο? Γίνεται αυτό, πχ το topresseler το ιταλικό είχα δει πως πουλούσε κάποια κομμάτια που δεν είχαν βγει ακόμα με l firmware. Αυτά θα είχαν εγγύηση εδώ? Μια καθαρά απορία περιεργειας και μόνο μιας και εγώ αγόρασα από Κίνα και ξέρω πως δε καλύπτομε με τίποτα :p

 

Αυτό είναι μία καλή ερώτηση...:p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την συσκευη! 1ον θα την επιλαγετε ξανα ή θα προτεινατε καποια αλλη? Αν ναι ποια θα ηταν αυτη (mx4 pro,honor 6,xiaomi mi4,lenovo)?Με το θεμα εγγυησης τι γινεται? Απο ποιο ιντερνετικο καταστημα θα μου προτεινατε να αγορασω( με εγγυηση εντος ελλαδος αλλα και χωρις αυτη)?Ευχαριστω προκαταβολικα και αναμεννω απαντηση σας :rolleyes:

Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερο κινητό εκεί έξω και σε ομορφιά και σε αναλογίες ειδικά οθόνης που είναι λίγο πιο φαρδιά από τα άλλα 5,5" αλλά και πολύ πιο κοντό και ελαφρύ που το κάνει το τέλειο μέγεθος κινητού εκεί έξω και να μην ξεχάσουμε και την κάμερα του που είναι πολύ καλή πιστεύω. Έχοντας και macbook pro έχω συνηθίσει σε gestures και πλέον μετά το meizu που έχω λατρέψει τα gestures του δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο κινητό... Και αν τα βγάλει τα λεφτά του στα επόμενα χρόνια θα πάω και στο mx5 ή mx6 αν κρατήσουν την ίδια νοοτροπία και αναλογία οθόνης... Αυτά, τώρα αν το θες με εγγύηση περίμενε να δεις αν τελικά θα το φέρει η cosmote και σε τι τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερο κινητό εκεί έξω και σε ομορφιά και σε αναλογίες ειδικά οθόνης που είναι λίγο πιο φαρδιά από τα άλλα 5,5" αλλά και πολύ πιο κοντό και ελαφρύ που το κάνει το τέλειο μέγεθος κινητού εκεί έξω και να μην ξεχάσουμε και την κάμερα του που είναι πολύ καλή πιστεύω. Έχοντας και macbook pro έχω συνηθίσει σε gestures και πλέον μετά το meizu που έχω λατρέψει τα gestures του δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο κινητό... Και αν τα βγάλει τα λεφτά του στα επόμενα χρόνια θα πάω και στο mx5 ή mx6 αν κρατήσουν την ίδια νοοτροπία και αναλογία οθόνης... Αυτά, τώρα αν το θες με εγγύηση περίμενε να δεις αν τελικά θα το φέρει η cosmote και σε τι τιμή.

 

συμφωνω και επαυξανω, ειδικα αυτο το smart touch ειναι η καλυτερη υλοποιηση για Multitasking ever

Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθω να εφαρμοσω ενα νεο θεμα μου βγαζει το εξης:

failed to authenticate,re—downloading lisence.

Φταιει η 4.4.2 ή μας εκοψαν τη δυνατοτητα να εχουμε νεα θεματα;

Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθω να εφαρμοσω ενα νεο θεμα μου βγαζει το εξης:

failed to authenticate,re—downloading lisence.

Φταιει η 4.4.2 ή μας εκοψαν τη δυνατοτητα να εχουμε νεα θεματα;

 

Δοκιμασε να πας ρυθμίσεις εξατομικευση ρύθμιση εικονίδιο flyme off

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος λεει μετα απο meizu σε meizu θα πας δυσκολα αλλαζεις...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν υπάρχει καλύτερο κινητό εκεί έξω και σε ομορφιά και σε αναλογίες ειδικά οθόνης που είναι λίγο πιο φαρδιά από τα άλλα 5,5" αλλά και πολύ πιο κοντό και ελαφρύ που το κάνει το τέλειο μέγεθος κινητού εκεί έξω και να μην ξεχάσουμε και την κάμερα του που είναι πολύ καλή πιστεύω. Έχοντας και macbook pro έχω συνηθίσει σε gestures και πλέον μετά το meizu που έχω λατρέψει τα gestures του δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανένα άλλο κινητό... Και αν τα βγάλει τα λεφτά του στα επόμενα χρόνια θα πάω και στο mx5 ή mx6 αν κρατήσουν την ίδια νοοτροπία και αναλογία οθόνης... Αυτά, τώρα αν το θες με εγγύηση περίμενε να δεις αν τελικά θα το φέρει η cosmote και σε τι τιμή.

 

και δεν εισαι ο μονος οσον αφορα τα gestures.

εχω και εγω MBP και ΜΒΑir και πιστευω η αισθητικη των Meizu ειναι πραγματικα πολυ καλη.

 

παιδες πρεπει να κανουμε ενα γκαλοπ να δουμε τι εκδοσεις εχουμε,χρωματα και gb.

Πχ εγω τωρα εχω ενα 16αρι μαυρο και ενα 32αρι χρυσο.

ειλικρινα δεν ξερω ποιο μου αρεσει πιο πολυ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

και δεν εισαι ο μονος οσον αφορα τα gestures.

εχω και εγω MBP και ΜΒΑir και πιστευω η αισθητικη των Meizu ειναι πραγματικα πολυ καλη.

 

παιδες πρεπει να κανουμε ενα γκαλοπ να δουμε τι εκδοσεις εχουμε,χρωματα και gb.

Πχ εγω τωρα εχω ενα 16αρι μαυρο και ενα 32αρι χρυσο.

ειλικρινα δεν ξερω ποιο μου αρεσει πιο πολυ

 

 

Το μαύρο σου αρέσει πιο πολύ... Άσε να σε βοηθήσω εγώ, χσχαχαχα

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι πολύ για την συγκεκριμένη συσκευή, κυρίως λόγω flyme. Πέρα από τα νούμερα στα benchmarks, έχει πουθενά κολλήματα; στα παιχνίδια πως τα πάει; (προερχόμενος από LG g2)
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ενδιαφέρομαι πολύ για την συγκεκριμένη συσκευή, κυρίως λόγω flyme. Πέρα από τα νούμερα στα benchmarks, έχει πουθενά κολλήματα; στα παιχνίδια πως τα πάει; (προερχόμενος από LG g2)

 

Κολλήματα δεν εχω δεί πουθενά όσο καιρό έχω την συσκευή αν και δεν είμαι πολύ των παιχνιδιών.Το flyme είναι κάτι διαφορετικό και πολύ όμορφο που το έχω βολευτεί πολύ.Εγώ ήρθα από L(a)G G3 στο MX4 και πραγματικά δεν το εχω μετανιώσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

σαν επιδοσεις θα σε εκπληξει θετικα!

στις λιγες ημερες που το εχω στα χερια μου, μονο αψογο μπορω να το πω τοσο σαν ποιοτητα οσο κ σαν αισθηση στο χερι.

και φυσικα απο οτι εχω διαβασει εως τωρα εχει συνεχη υποστηριξη, πραγμα που μας ενδιαφερει

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Από ποιο κατάστημα προτείνεται να το πάρω από πλευρά τιμής και ταχύτητας;
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ηρθε απο ιταλια σε 4 ημερες.

ηθελα να ξερω οτι υπαρχει καλυψη εγγυησης, αλλα και ταχυτητα παραλαβης.

 

απο κινα γλυτωνεις χρηματα αλλα χανεις στα δυο που αναφερα ποιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

και δεν εισαι ο μονος οσον αφορα τα gestures.

εχω και εγω MBP και ΜΒΑir και πιστευω η αισθητικη των Meizu ειναι πραγματικα πολυ καλη.

 

παιδες πρεπει να κανουμε ενα γκαλοπ να δουμε τι εκδοσεις εχουμε,χρωματα και gb.

Πχ εγω τωρα εχω ενα 16αρι μαυρο και ενα 32αρι χρυσο.

ειλικρινα δεν ξερω ποιο μου αρεσει πιο πολυ

 

Χρυσό 32 gb αλλά τελικά ήθελα το άσπρο και μετά το μαύρο τι χρυσό μου φάνηκε κάπως γυναικείο χρώμα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει πραγματικά τόση σημασία το ποιο χρώμα αρέσει στον καθένα; :confused:

 

Γράψτε κάτι ουσιαστικό για τη συσκευή και μην "ξεχειλώνετε" το θέμα με ανούσια post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΡΙΞΕ ΕΧΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΩ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗς ΟΘΟΝΗς ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΩ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚ ΠΙΝ..ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ Η ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞ ΕΓΩ..ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΙΝΕΤΑΙ ΦΟΡΜΑΤ ΚΑΠΩΣ ...ΕΕΕΕΕ:(:(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλά, όσο το χρησιμοποιώ αυτό το κινητό τόσο περισσότερο μου αρέσει βασικά όχι μόνο σαν συσκευή αλλά και το software του. παίζω εδώ και λίγες μέρες με το music app του και ενώ αρχικά δεν μου άρεσε που έχει και τα κινέζικα μαζί, τελικά δεν με ενοχλεί καθόλου έχει μέσα τα πάντα, μπορείς να κάνεις αναζήτηση μουσικής και online και στην συσκευή και να ακούσεις οποία κομμάτια θέλεις από το Internet ακόμα και να τα κατεβάσεις με artworks και τα πάντα. Μπορείς και να δεις και τα charts με τα καλύτερα τραγούδια και λοιπά τα έχει στα westerns ανάμεσα σε άλλα κινέζικα... Πραγματικά κάνει πράγματα που άλλες εφαρμογές τα κάνουν επί πληρωμή ή με άπειρες διαφημίσεις.
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει διπλα του το Μ8 με lollipop.

 

ταχυτητα σε 3g ειναι ανωτερο στο κατεβασμα.

καμερα σαφως ανωτερη,δεν υπαρχει συγκριση.

ηχος στο ηχειο καλος ,δεν εχω χασει κληση.

gps παιζει να ειναι στα ιδια ακριβως επιπεδα.

Oθονη ανωτερη,σε ολα.

μπαταρια ΙΔΙΑ πλεον με το mx4 στην 4.1.8Α

touch ιδιο

 

και ολα αυτα μαλλον θα γινουν ακομα καλυτερα με την 5.0.1

το κινητακι δεν παιζεται,αν ειχε full unibody σωμα θα ηταν το απολυτο κινητο.

ολα αυτα στα 300Ευρω...

απιστευτο κινητακι.

ευτυχως γυρισα στην 4.1.8 και ολα κομπλε.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...