Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να μου πει καποιος ποια μπορει να ειναι η αιτια που ενω εχω φακελους ξαφνικα μου τα πεταει ολα εξω ?? και χανονται οι φακελοι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι θες να πεις ξαφνικά; Ετσι στα καλά καθούμενα; Χωρίς να πειράξεις το παραμικρό; Οταν του πέρασες γιο δεύτερη φορά το λογισμικό είσαι σίγουρος ότι το πέρασες από την αρχή όπως έπρεπε βήμα βήμα;
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις ξαφνικά; Ετσι στα καλά καθούμενα; Χωρίς να πειράξεις το παραμικρό; Οταν του πέρασες γιο δεύτερη φορά το λογισμικό είσαι σίγουρος ότι το πέρασες από την αρχή όπως έπρεπε βήμα βήμα;

 

 

ολα δουλευουν μια χαρα και πριν βαλω 4.0.4 μου τα ειχε ξανα κανει. μολις εκανα εγκατασταση ενα προγραματακι με πεταξε στην αρχικη και ειχαν βγει ολα τα προγραμματα απο τους φακελους.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτοι είναι σε αυτά τα τεστ? Σε εμένα η μπαταρία του mx4 είναι χάλια για το μέγεθος της. 5 ώρες το πολύ sot όλη μέρα σε WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτοι είναι σε αυτά τα τεστ? Σε εμένα η μπαταρία του mx4 είναι χάλια για το μέγεθος της. 5 ώρες το πολύ sot όλη μέρα σε WiFi.

 

Παιδιά και εγώ περιμένω το κινητό να μου έρθει μέσα στις επόμενες μέρες και βλέπω εδώ πολλά παράπονα για την μπαταρία.Έχω το note 3 αυτήν την στιγμή και μου βγάζει με μετρια χρήση αν είναι συνδεδεμένο σε wifi μόνο περίπου στις 6 ώρες sot.Δεν πιστέυω ότι οι 5+ ώρες που βγάζει το mx4 είναι και τόσο άσχημα σε αναλογία αν υποθέσουμε κιόλας ότι φοράει και οχταπύρινο την ώρα που το Note έχει τερταπύρινο περίπου στα ίδια Ghz.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το αγοράσουμε από το aliexpress(http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-MEIZU-MX4-MX-4-Original-Phone-MTK6595-Octa-core-5-3-IPS-OGS-1920/2035638780.html) ή δεν είναι έμπιστο??
Link to comment
Share on other sites

προσεξα οτι εξαφανηστικε το προγραμα του καιρου που ειχα εγκατεστημενο και το ειχα και σαν widget . δεν ξερω αν παιζει ρολο
Link to comment
Share on other sites

Απο που Xasta11?

 

Pro στα 560 (!) ευρώ και in stock :wacko:

http://www.giztop.com/phones/meizu-mx4-pro.html

 

το είχε στο to2c χτες μόνο και πρόλαβα να το πάρω, αλλα ερήμη.

 

Είναι γελοίοι οι τύποι. Μου στέλνουν email και μου λένε συγνώμη τελικά δεν το έχουμε, έχουμε το γκρί , θέλετε να σας στειλουμε αυτό?

τους απαντάω μόνο αν μου κάνετε έκπτωση στην τιμή γιατί εγώ όταν το αγόρασα το αγόρασα γιατί το ήθελα σε silver.

Μου λένε μπορούμε να σας δώσουμε κάποια free δώρα όπως otg και car charger . (τα οπία ειναι ψεύτικα αυτα που δινουν). Τέλος πάντων δεχομαι μιας και το πήρα σε καλη τιμή. Τους στέλνω ξανα μετά και τους λέω μπορείτε να μου αντικαταστήσετε τα δώρα με τα JMF Ακουστικά? Μου λένε όχι δεν γίνεται γιατί τα ακουστικά δεν είναι free gifts. Τους απαντάω γιατί τα otg και car charger ειναι? Και η απάντηση τους είναι ναι. Τους λέω τότε εγώ γιατί στο site βλέπω ότι το car charger το χρεώνετε 5$ ? (τα ακουστικά εν το μεταξύ κάνουν 7.99$) , τους λέω αντικαταστήστε τα 2 προϊόντα με τα ακουστικά, ούτως ή αλλως ίδια τιμή έχουν. Μου λένε σας είπα όχι δεν γίνεται τα ακουστικά δενείναι free gift. Και στην τελική ζητάτε πάρα πολλά μου λέει, ήδη το τηλέφωνο το πήρατε σε πολυ χαμηλή τιμή και δεν θα έπρεπε να σας δώσουμε δώρα.

Καλα καλά απαντάω, στείλτε το κινητό και περιμένω το Tracking Number.

Εντάξει μετα απο αυτό μπορώ να πώ ότι δεν είναι σοβαροί Επαγγελματίες και προσπαθούν να σε κλέψουν. Απλά γελοίοι.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

φίλε και εγω το είχα παραγγειλει πριν ενα μηνα περιπου, το ιδιο θεμα με το χρωμα ηθελα λευκο αλλα δεν ειχαν και το εστελαν γκρι, ειναι ανθρακι στην ουσια και κθολου ασχημο, οταν ζητησα δερματινη θηκη δωρο μου ειπαν δε γινεται, ηδη ειναι φθηνο το κινητο και δε μπορουν λεω οκ. μου εκοψε δυο δολαρια με κουππονι απο την θηκη και την παραγγειλα. οταν ηρθε το κινητο ειχε δώρο την θηκη. την παραγγελια τις θηκης την εστειλαν πριν μια βδομαδα
Link to comment
Share on other sites

προσεξα οτι εξαφανηστικε το προγραμα του καιρου που ειχα εγκατεστημενο και το ειχα και σαν widget . δεν ξερω αν παιζει ρολο

Πως το κάνες αυτό να το κάνουμε κι εμείς!

Τελείως άχρηστο είναι αφού έχει μονο κινέζικες πολεις.

Link to comment
Share on other sites

Για καποιοο λογο μετατο flyme 4.0.4 δεν εχω 3g.Καμια ιδεα?

 

:lol: άσε 10ωρες έψαχνα.... Πας ρυθμίσεις στα δίκτυα στα apns και δεξιά έχει κουτάκια να τικαρεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το αγοράσουμε από το aliexpress(http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-MEIZU-MX4-MX-4-Original-Phone-MTK6595-Octa-core-5-3-IPS-OGS-1920/2035638780.html) ή δεν είναι έμπιστο??

 

Καλό κατάστημα φαίνεται , πήγα να κάνω την παραγγελία αλλά λιγο πριν την πληρωμή είδα πως έγραφε processing time της παραγγελίας 20 μέρες και το σταμάτησα (όταν συνήθως είναι 5 μερες) ... και αν έκαναν 2 εβδομάδες να το κάνουν shipped και άλλες 15 μέρες να φτάσει φτάσαμε πρωτοχρονια..

 

Τελικά παράγγειλα απο εδώ:http://www.aliexpress.com/item/4G-LTE-Phone-Original-Meizu-MX4-MTK6595-Octa-core-2GB-RAM-16GB-ROM-5-36Inch/2038805810.html στα 277€ , ελπίζω να μην το μετανοιώσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καλό φαίνεται να ετοιμάζεται (εκτός του pro)...λένε περί multimedia player αλλά με τις φήμες ποτέ δεν ξέρεις τι θα προκύψει στο τέλος. βλ. screenshots

 

Επίσης για τον φίλο που ρώτησε για το Yun OS, αρχίζει να εμφανίζεται το πρώτο feedback από χρήστες/δοκιμαστές στην εγχώρια κοινότητα της Meizu. Τα πρώτα κομμάτια με αυτό το λειτουργικό αν δεν κάνω λάθος ξεκίνησαν να πωλούνται προχθές (11/11). Η αυτονομία λένε ότι είναι καλύτερη αλλά ας περιμένουμε λίγο...

 

Για το pro δίνουν και παίρνουν οι φήμες και τα "leaks"...ή θα φάμε τρελή απογοήτευση με το κεντρικό κουμπί όπως φαίνεται ή θα μείνουμε με το στόμα ανοιχτό...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κινητο το περιμενουμε πως και πως.....

 

To δικο μου το εδωσα για 2 λογους.

1.δεν ξεπερασα ποτε τις 6 ωρες οθονη...πηγαινα παντα 4 περιπου και αυτο δεν μου αρκει.

2.θελω να δω το pro και αν μου αρεσει να το παραγγειλω.

3.ευελπιστω σε μια νεα εκδοση λογισμικου με καλυτερο battery usage

4.λατρευω το χρυσαφι και το silver και θελω να αγορασω ενα απο αυτα

 

βασικα το 4 ειναι ο λογος αλλα να ειχαμε να λεγαμε... :lol:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα κάποια βιντεάκια του mx4 vs note 3 που δείχνουν την δύναμη της GPU

το mx4 είναι σταθερά πιο ψηλά απο το note.

Ναι όμως το note 3 είναι και περσινό μοντέλο. Βέβαια με το ερχόμενο mx4 pro δεν θα θεωρείται πλέον το mx4 η ναυαρχίδα της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα με το 3g...Δουλευει:-)

Η μπαταρια ποσο σας κραταει?

 

 

εμενα με σχετικα συχνη χρηση ακομα δεν εχω ξεπερασει την 1 μερα.

 

 

Εχω την εντυπωση οτι απο την στιγμη που εβαλα την 4.0.4 σαν να

φορτιζει πολυ πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...