Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον SPOOKY

 

κατ' αρχην ευχαρισατω τον florinaperis για την πληροφοριση σε προηγουμενη απορια μου ( εχω μεινει καταπληκτος απο την καλοπροαιρετη αντιματωπιση στο forum ).

Αν μπορει καποιος να με ενημερωσει επειδη ψαχνω για μεταχειρισμενο P800 τι πρεπει να ελεγξω για να μην εχω προβληματα αργοτερα?

 

 

Συνήθως κοιτάς με την πρώτη ματιά για εξωτερικές φθορές. Έπειτα αν έχει την ευκαιρία παίζεις και λίγο μαζί του, τσεκάροντας αν δουλεύει καλά η κάμερα, τα ηχεία του (μπρος και πίσω - με μία κλήση π.χ. για να δεις αν όντως είναι οκ και βάζοντας 1-2 κομμάτια να παίξουν ώστε να καταλάβεις αν είναι εντάξει και το ηχείο), αν είναι εύκολο να δεις και τις υποδοχές για ακουστικά αν δουλεύουν (γενικώς τις υποδοχές και τα κουμπάκια στα πλαινά του κινητού). Η οθόνη έπειτα να μην έχει κάτι "στραβό" επάνω της και αν δουλεύει καλά και το jog.

 

Τσεκάρεις την καρτούλα μνήμης (αν είναι οκ και την βλέπει το κινητό).

Ότι αφορά το λειτουργικό, απλά κάνεις μία "βόλτα" στα μενού (αν κάτι λείπει - κάποιο παιχνίδι ή τα Ελληνικά - δεν σκας γιατί αυτά ξαναμπαίνουν). Κάνει και μια επαννεκίνηση για να τσεκάρεις την δόνηση (όταν ξεκινάει το κινητό "βροντάει" λίγο).

 

Αυτά τα λίγα (όπως καταλαβαίνεις, ένα γενικό έλεγχο πρέπει να κάνεις).

Αν και κάτι άλλο είναι σημαντικό και το ξέχασα, ας με συμπληρώσει κάποιος.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα εκγατεστησα το καινουργιο pc suite 2.0.1 δουλευει αψογα (προς το παρων) εκανα και το πρωτο backup και γενικα δεν παρατηρησα σημαντικες αλλαγες (ακομα) εκτος το οτι το backup αργησε λιγο παραπανω απο την προηγουμενη εκδοση,εκτος το οτι τωρα εκανα και συχρονισμο και με το microsoft outlook. ενω προηγουμενως δεν γινοταν με τιποτα, μου εβγαζε συνεχως : syncronisation failed τωρα ειναι ολα αρκετα καλυτερα να το δουμε και στην πορεια....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

meres tora to pc sto grafio den anagrorisi pia to p800 mou, out me to deskstand oute me to ir. prin douleve kanonika. sto spiti doulevi arista. to ir link lei oti ine sindemeno, alla ta programmata sitane na sindessi ena kinito ... help help

Ey yo, sorry 4 my GREEKLISH but i megalossa stin Germania

kai jafto then grafo with greek haraktires.

So Hasta na pane la victoria siempre.

El Comandante Che [sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Che

 

meres tora to pc sto grafio den anagrorisi pia to p800 mou, out me to deskstand oute me to ir. prin douleve kanonika. sto spiti doulevi arista. to ir link lei oti ine sindemeno, alla ta programmata sitane na sindessi ena kinito ... help help

 

 

Από το Pc είναι το πρόβλημα. Για λες ότι δεν το βλέπει ούτε με τις υπέρυθρες. Κάνε μια επανεγκατάσταση στο Pc suite και δες τί γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

paidia kapoies erwthseis gia mnhmh

 

poio site pisteyete einai pio aksiopisto gia agora? me kalyterh timh ? an ontws to p800 yposthrizei 256

 

einai kalytero na parw magicgate h sony?

 

h kalyterh timh pou exetai brei-agorasei 128ara?

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

paidia allh mia erwthsoula

 

otan kanw backup kai apothikeyw ta dedomena san *.ecs*

me pio programma mporw na ta anoiksw kai na epileksw ti thelw na ksanabalw mesa sto p800? h apla ta kanei restore ola?

Link to comment
Share on other sites

Peite moy me poion tropo mporo na diabazo 'h kai na epeksergazomai arxeia ms-excel sto P800? Xreiazetai na egkatastiso kapoia efarmogi?
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον entexnon

 

paidia allh mia erwthsoula

 

otan kanw backup kai apothikeyw ta dedomena san *.ecs*

me pio programma mporw na ta anoiksw kai na epileksw ti thelw na ksanabalw mesa sto p800? h apla ta kanei restore ola?

 

 

Το αρχείο του Backup το ανοίγεις αν θέλεις με το winzip. Όμως δεν βλέπω χρήσιμο να αφαιρέσεις κάτι από μέσα και μετά να το ξανακάνεις restore (μάλλον κάτι δεν θα πάει καλά).

 

Απλά, μπορείς να κρατήσεις αντίγραφο το contacts.cdb (αν θυμάμαι καλά την κατάληξη), ώστε να έχεις το αρχείο με τις επαφές (αν χρειαστεί κάτι κάποια στιγμή).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stixima

 

Peite moy me poion tropo mporo na diabazo 'h kai na epeksergazomai arxeia ms-excel sto P800? Xreiazetai na egkatastiso kapoia efarmogi?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=96937#post96937

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον entexnon

 

paidia kapoies erwthseis gia mnhmh

poio site pisteyete einai pio aksiopisto gia agora? me kalyterh timh ? an ontws to p800 yposthrizei 256

einai kalytero na parw magicgate h sony?

h kalyterh timh pou exetai brei-agorasei 128ara?

eyxaristw

 

Καλύτερα να κάνεις την ερώτηση σου στο:

P800: Accessories :) όπου κάποιοι φίλοι που έχουν κάνει αγορές από το εξωτερικό, θα σε βοηθήσουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε με χαζο, πειτα με στραβο αλλα δεν δεν μπορω να βρω με τιποτα απο που αλλαζω τον ηχω για τα εισερχομενα SMS.

Μπορει καποιος να με διαφωτισει?

Link to comment
Share on other sites

Loipon..........

 

Ekei pou elega oti ola pane kala me to tilefonaki mou ksafnika :eek:

stamatise na sinergazetai me to HBH-60.

 

TIPOTA... den anagnorizontai katholou

Oute ftanei i klisi apo to kinito sto akoustiko otan me kaloun alla oute kai to antitheto :'( kai oute briskei to tilefono to akoustiko me pairing

 

Kapoia stigmi ta ekleisa kai ta dio ta ksana anoiksa kai mou zitise to akoustiko pairing...

 

ekana pairing doulepse gia ligo kai ksana ta idia simeraaaaaa :wacko:

 

san na min exo akoustiko bluetooth....

 

kamia idea???

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το Ρ800 και στον wizard που μου έβγαλε στην αρχή διάλεξα γρήγορα αγγλικά χωρίς να δω αν υπήρχαν και τα ελληνικά. Αφού εγκατέστησα το PC suite και πήγα να προσθέσω τα ελληνικά, ενώ στον φάκελο υπάρχουν τα ελληνικά για R1F, R1G, R2A μου λεέι ότι δεν βρέθηκαν αρχεία γλώσσας. Το ίδιο λέει και όταν πάω να ελέγξω από το Ίντερνετ. Ακόμα και στο site της ericsson δεν βρήκα γλώσσα για την έκδοσή μου που είναι:

Phone: CXX162002 R2F

Organiser: CXC162001 R2D02

 

Είναι πρόβλημα του PC Suite ή πρέπει να περιμένω να βγουν ελληνικά για την έκδοσή μου;

 

Ευχαριστώ για κάε απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rallye

 

Μόλις πήρα το Ρ800 και στον wizard που μου έβγαλε στην αρχή διάλεξα γρήγορα αγγλικά χωρίς να δω αν υπήρχαν και τα ελληνικά. Αφού εγκατέστησα το PC suite και πήγα να προσθέσω τα ελληνικά, ενώ στον φάκελο υπάρχουν τα ελληνικά για R1F, R1G, R2A μου λεέι ότι δεν βρέθηκαν αρχεία γλώσσας. Το ίδιο λέει και όταν πάω να ελέγξω από το Ίντερνετ. Ακόμα και στο site της ericsson δεν βρήκα γλώσσα για την έκδοσή μου που είναι:

Phone: CXX162002 R2F

Organiser: CXC162001 R2D02

 

Είναι πρόβλημα του PC Suite ή πρέπει να περιμένω να βγουν ελληνικά για την έκδοσή μου;

 

Ευχαριστώ για κάε απάντηση

 

 

Δεν υπάρχει ακόμα έκδοση για Ελληνικά για το firmware που έχεις (είναι το πιο πρόσφατο). Δοκίμασε να κατεβάσεις τοorganizer software version cxc162001 R5A από το site.

 

Δεν χρειάζεται να τρέξεις τον wizard. Μπορείς να κάνει κλικ στο *.sis και έχοντας το κινητό συνδεδεμένο με το pc, θα ξεκινήσει η εγκατάσταση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δεν καίγομαι για τα ελληνικά, απλά ήθελα να δω αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον PAMAN

 

Loipon..........

 

Ekei pou elega oti ola pane kala me to tilefonaki mou ksafnika :eek:

stamatise na sinergazetai me to HBH-60.

 

TIPOTA... den anagnorizontai katholou

Oute ftanei i klisi apo to kinito sto akoustiko otan me kaloun alla oute kai to antitheto :'( kai oute briskei to tilefono to akoustiko me pairing

 

Kapoia stigmi ta ekleisa kai ta dio ta ksana anoiksa kai mou zitise to akoustiko pairing...

 

ekana pairing doulepse gia ligo kai ksana ta idia simeraaaaaa :wacko:

 

san na min exo akoustiko bluetooth....

 

kamia idea???

 

το ιδιο επαθα και εγω με το ΗΒΗ-30,μετα απο πολλες (ακαρπες προσπαθειες) εκανα ενα φορματ στο ρ800 και τωρα δουλευει τοΗΒΗ-30 ρολοι. ακομα και στην αυτοματη ρυθμιση του bluetooth και οχι στο ενεργο.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, εχω δυο αποριες για το Tracker3.1

 

1.Πώς μπορω να βρω το εικονιδιο στο desktop για συνδεση με INFRARED

 

2.Πώς μπορω να βρω το εικονιδιο για τις επαφες (οχι speed dial)?

 

Λογικα Desktop->Create shortcut -> Shortcut to:Custom file και μετα?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον colacoca11

 

1.Πώς μπορω να βρω το εικονιδιο στο desktop για συνδεση με INFRARED

 

Δεν μπορείς...αυτό το εικονίδιο πρέπει να το έχει ενσωματώσει στο skin ο δημιουργός του. Δοκίμασε κάποιο άλλο skin που το έχει ήδη.

 

2.Πώς μπορω να βρω το εικονιδιο για τις επαφες (οχι speed dial)?

 

 

Τι εννοείς για τις επαφές? Ή θα φτιάξεις εικονίδιο για speed dial ή θα φτάξεις εικονίδιο που πατώντας το θα σου ανοίγει το contact list. Σε αυτή την περίπτωση είναι Desktop->Create shortcut -> Shortcut to:Application -> Contacts

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ρ800, γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε με κάποια εφαρμογή να επεξεργαστούμε αρχεία τύπου excel με το P800;

Υπάρχουν πολλά που κάνει το 9210i και δεν τα κάνει το P800; είμαι λιγάκι μπερδεμένος σχετικά με το ποιό απο τα δύο να διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sv4bhb

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ρ800, γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε με κάποια εφαρμογή να επεξεργαστούμε αρχεία τύπου excel με το P800;

Υπάρχουν πολλά που κάνει το 9210i και δεν τα κάνει το P800; είμαι λιγάκι μπερδεμένος σχετικά με το ποιό απο τα δύο να διαλέξω.

 

 

Afti tin stigmi den iparxei kati pou na kanei to 9210 kai na min to kanei to P800 :D

 

Gia epeksergasia arxeion word excel iparxei to Quick Office 1 sto gnosto magazi... ;)

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...